Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam najnowszy bios chepobios a

duron 1800(mnożnik bloked) w k7s5a wykrywany jest jako 900 i to rzadko

Nie wiem co mam zrobić (Drutmod jest konieczny) czy co innego

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie ja jeszcze wypowiem na ten temat mam tą mb od 2002 w wersji 1.0. Nie moge na nią nażekać to by było nie fair nie była najgorsza na początku jedynie mi na niej dźwięk nie chodził w aplikacjach kożystających z d-x czyli gry próbowałem zmieiać ustawienia wtedy w cmr 2 na najgorszą jakość dźwięku ale nic to nie pomagało. Najlepszym wyjściem było wpięcie karty sb 128-pci rozwiązało roblem zresztą karte dostałem od brata za friko. Później jak sie okazało resetował sie bios :) ktoś by powiedział ale kicha ale nie ja wkońcu bios przestał być dla mnie czarną magią przy pomocy brata oswoiłem sie z różnymi biosami od feniksa przez awarda do ami biosa na mojej mb ale po jakimś czasie pwadłem na jakiejś stronce na opinie że wystarczy poruszać baterią albo poprawić styki i jusz będzie oki jak przeczytałem tak zrobiłem i kolejny problem wyeliminowany. Kolejną rzeczą na jaką wpadłem to ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nie kompa za pomoca innych rzecze misz przycisk w obudowie ponieważ miał komp służyć jako serwer pików odpaliłem wake on lan i keyboard to drugie sie odpala zworką koło pinów od zasilania kolejny zabieg jakiego dokonałem to było doposażenie w ram dokupiłem jakieś 512 co dało razem 640 mb ddr 266 wtedy odczułem różnice w normalnej pracy nie jakieś tam klatki ale odpalanie programów i inne lepiej sie sprawdzała nisz kumpla p4 2.0 miał tylko 256 mb sdr to jest za mało jak dla xp więc ucieszyłem sie że nie jest tak źle może w grach zostawała w tyle ale jeśli chodzi o zabawe w necie przeglądanie stronek bomba jeśli dziś mi ktoś powie że procek jest najważniejszy dla takiego użytkownika jak ja to mam nadzieje że nie zaśmieje mu sie w twarz bo ogólnie jestem kulturalny i jeśli mu sie w twarz nie zasmieje to sie nie będe z niego śmiał wogóle :) procek jest ważny jeżeli ma sie odpowiednia ilość ramu(szybkiego). Wcześniejszym problemem o którym nie wspomniałem był procek który sie grzał do 64(długi tygodniowy stress mini serwer) więc zaczołem się zastanawiac co może być przyczyną a miałem pietra (no nawet nie tyle pietra co poprosu wiedziałem że procek w wysokich temperaturkach ma krótszą żywotność) (cpucool ciągle pracował i pilnował żeby sie procek nie przegrzał ale dla softowej ochrony nie mialem zaufania a po za tym czasami programik robił dziwne szczyty i ni z tąd ni z owąt pojawiała się temp 84 w dziennikach zawsze taka sama normalnie niał 54 i jeden zczyt 84 i komp tracił zasilanie to mogło zdenerwować bo ustawiłem w cpucool żeby nic nie zapisywał tylko przy przegrzaniu bezwarunkowo wyłanczał zasilanie) jak nie wiem co bo ta płyta nie ma ochrony termicznej co się okazało nie było pasty silikonowej na procku temperatura po nałożeniu pasty dochodziła w stresie do 47 no kiedyś w upalnuy dzień do 49 to dużo mniej od 54 a co dopiero 64. Kolejne powodzenie młodego lamera(na szczęście umiał szukać i czytać artykuły z netu:) np takie jak ten). Kolejnym etapem była zmaina biosu chcialem sprawdzić czy mi sie uda czy będe umiał i jakie to trudne okazało sie barzdo prostym zabiegiem ponieważ jestam bardzo zapobiegawczy za radą mojego kolegi guru zostawiłem na mb tylko ram procek stacje fdd i grafike muza dyski i 3 sieciuwki i jedno scsi zostało odpięte dla wykluczenia jakich kolwiek błedów upadate poszło bez problemów (aha bios oficjalny) no i podpiołem wszystko jak było tylko sb 128 nie i sprawdzałem zintegrowaną karte nowy bios wyeliminował błedy muza chodzi ale przyzwyczajony do mojego sb wrócił na swoje mijsce na najniższym pci teraz mam nowego kompa (jak w opisie) ale chciałem sprawdzić starą płyte czy xp pójdzie na niej wpiołem nowego 2000xp+ zapóściłem kilka testów wyniki zapisałem na kartce procka wpiołem na nowa płyte i te same testy co się okazało K7S5A wbrew pozorom wygrał nie wiem jak o 1-2% w testech cpu i ramu a na nowej płycie też zainstalowałem wina z sp1 i najnowszymi sterownikami i jak mi ktoś powie że jast mało wydajna to się zdziwie. Troszke pozanudzałem ale cóż może moje doświadczenia komuś w czymś pomogą albo i nie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale możliwości o/c są w niej do bani (ciii natan:mrgren:). Za każdą zmianą mnożnika, czy też vcore trzeba brać pincetkę w rękę i drutować :D. W porównaniu do NF7 (tez na niej teraz bazuje, no moze nie teraz bo zwalilem sobie biosa) to ecs wymięka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Mam pytanko dotyczące tej płyty kupiłem ostatnio do niej procka AMD ATHLON XP 2200+ i pamięci DDR 256 MB, wgrany najnowszy bios cheepo, chodzi mi oto czy tak ma być czy coś trzeba przestawić

program Aida pokazuje mi coś takiego:

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1800 MHz (6.75 x 267) 2200+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 453 Pin PGA

Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów 37.6 milion(ów)

Technologia wykonania 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu

Rozmiar procesora (Die Size) 84 mm2

Napięcie rdzenia 1.50 - 1.65 V

Napięcie We /Wy 1.6 V

Typowa moc 44.0 - 64.0 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 48.5 - 74.3 W (zależna od szybkości procesora)

 

czy w częstotliwość procesora nie powinno wskazywać 2200 Mhz??

 

ogólnie z tą płytą nigdzy nie miałem problemów spisuje się wyśmienicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś czemu duron 1800(zablokowany mnożnik) nie działa mi na TYM ECS  

Co mam zrobić Drut moda????na 13,5

jakich pamici uzywasz ?? jesl isdr to pewnie ich wina , jesli ddr to update biosa polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem nieszczesliwym posiadaczem takowej plyty K7S5A. Mam okazje kupic procek Athlon 2200 XP w technologi 0.13 mikrona.... teraz pytanie czy taki procek ma juz ktos moze w tej plycie??? szukalem w specyfikacji itd. i niby mozna bios updatowalem na najnowszy i niby mozna wlozyc 2600 ale nigdy nie wiadomo....z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem nieszczesliwym posiadaczem takowej plyty K7S5A. Mam okazje kupic procek Athlon 2200 XP w technologi 0.13 mikrona.... teraz pytanie czy taki procek ma juz ktos moze w tej plycie??? szukalem w specyfikacji itd. i niby mozna bios updatowalem na najnowszy i niby mozna wlozyc 2600 ale nigdy nie wiadomo....z gory dziekuje za odp.

wystarczyło zajzec na strone producenta albo obadac specyfikacje BIOSu oczywiscie mozesz wpiąć taki proc na ta mobo :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś czemu duron 1800(zablokowany mnożnik) nie działa mi na TYM ECS 

Co mam zrobić Drut moda????na 13,5

u mnie chodzi z ddramami. sprobuj update biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo siedzę na tej płytce w wersji 1.x i chciałem wgraćnowy bios i lipa. czy ta płyta ma jakieś zabezpieczenie przed flashowaniem ?? może zworkęna clear-cmos ustawić ??

nie umiesz wgrać

 

jak wgrywasz? jaki komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zrobiony updat biosa i mam ddr 400 najpierw chodziło z 900 a t zym nie chce zabardzo

prawdz procka na innym kompie moze byc uwalony bo i takei sie zdazaja nawet na tym forum kiedys byl taki przypadek a jak na 9innym kompie bedzie ok to drut mod chociarz dziwne ze nei dzialaa ale najpierw sprawdz na innej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"program spowodował przepełnienie.....", to samo jak wpisuję aminf335 /? żeby oblookać parametry i to samo jak daję aminf335 chb0811.rom , zawsze ten sam błąd, flasher już wgrywany na kolejnej dyskietce.

czy ma moim ECS z podpisu czy na abicie zawsze pięknie szło tylko na tym ustrojstwie takie dziwy.

p.s. czasem komp sięnie wyłącza, czasem zwisa przy ponownym logowaniu, pamięci ustawione na 266 normal CL by SPD. tylko miesiąc ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"program spowodował przepełnienie.....", to samo jak wpisuję aminf335 /? żeby oblookać parametry i to samo jak daję aminf335 chb0811.rom , zawsze ten sam błąd, flasher już wgrywany na kolejnej dyskietce.

czy ma moim ECS z podpisu czy na abicie zawsze pięknie szło tylko na tym ustrojstwie takie dziwy. 

p.s. czasem komp sięnie wyłącza, czasem zwisa przy ponownym logowaniu, pamięci ustawione na 266 normal CL by SPD. tylko miesiąc ......

po grzyba robisz to z dyskietki ?? odpal z dysku !!! musi pujsc sciagnij najnowszeg oflashera i wio !!!!!!!!!

 

a moze nie tego biosika wgrywasz ?? nie do tej wersji !! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz : NTFS i DOS jakoś nie tegez ;) już kumasz ??

 

aminf332 wgrał bios ale cheepo0811 w ogóle komp nie wstaje, na najnowszym oficjalnym nie mogę dać fsb/ddr 133/133 bo komp nie wstaje, teraz popróbuję starsze biosy.

płyta jest fatalna : mało stabilna (z DDR, z SDR chyba jest ok) i ciągle coś musi być nie tak.

 

wgrałem bios z czerwca 2002 i na razie jest OK, IE zaczął chodzić i 133/133 działa. najnowszy bios "jednocześnie do wersji z LAN i bez" jest do (_!_) . może miesiąc się przemęczę jakoś.

teraz sięnie dziwię że ludzie narzekali na ECS, jak ktoś miał takie jazdy jak ja to każdemu by się odechciało ;) thx za pomoc z wersją flashera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz chodzi OK ale kiedy mam właczone GG to po jakimś czasie potrafi nagle się zmulić i tylko RESET pomaga :(

grałem kilka godzinek w CS i 2 razy mi tylko wyszedł do windowsa, przy starcie kompa, włączaniu IE itp. pokazuje się jakieś okno instalatora windows i znika po pół sekundy (musiałem win przeinstalować bo nic nie chodziło, pewnie się syf zrobił). oczywiście timingi normal mimo, ze na L7S7A2 pamięci chodziły na 400 MHz ultra.

 

teraz jest tak, że wsio chodzi w miarę dobrze więc mam sprzęt zapasowy ale jednak warto dopłacić te 50-0zł do L7S7A2, widzę jaki postęp nastąpił u ECS'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel ma ecs k7s5a, amd 1400, gforsa 2 mx400, 40gb baracude, 256mb sdr, 300 wat noname, cd-rom LG, nagrywarka x16 LG.

ECS traci ustawienia biosu, baterja wymieniona,bez zmian- to jak czytałem normalka na tej płycie. od jakiegoś czasu zawiesza mu się Win XP pro podczas gry, w czasie oglądania filmu lub exelu- różnie, obraz stoi, 0 reakcji pomaga tylko reset. Reinstalacja nie pomogła.

Czym to jest spowodowane???Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel ma ecs k7s5a, amd 1400, gforsa 2 mx400, 40gb baracude, 256mb sdr, 300 wat noname, cd-rom LG, nagrywarka x16 LG.

ECS traci ustawienia biosu, baterja wymieniona,bez zmian- to jak czytałem normalka na tej płycie. od jakiegoś czasu zawiesza mu się Win XP pro podczas gry, w czasie oglądania filmu lub exelu- różnie, obraz stoi, 0 reakcji pomaga tylko reset. Reinstalacja nie pomogła. 

Czym to jest spowodowane???Proszę o rade.

restarty biosa to kwestja update biosa wgraj chepo z 2002 r

a zwisy?? kiepski zasilacz !! sprawdz naopiecia i podaj nam/za duza temp proca/uszkodzone pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel ma ecs k7s5a, amd 1400, gforsa 2 mx400, 40gb baracude, 256mb sdr, 300 wat noname, cd-rom LG, nagrywarka x16 LG.

ECS traci ustawienia biosu, baterja wymieniona,bez zmian- to jak czytałem normalka na tej płycie. od jakiegoś czasu zawiesza mu się Win XP pro podczas gry, w czasie oglądania filmu lub exelu- różnie, obraz stoi, 0 reakcji pomaga tylko reset. Reinstalacja nie pomogła. 

Czym to jest spowodowane???Proszę o rade.

restarty biosa to kwestja update biosa wgraj chepo z 2002 r

a zwisy?? kiepski zasilacz !! sprawdz naopiecia i podaj nam/za duza temp proca/uszkodzone pamieci

pamięci memtestem sprawdzone-ok., temp. normalnie to ok. 48, w stresie dochodzi do 56, zasilacz nowy ok. 6 miechów-kłopoty od miesiąca, napięć teraz nie moge podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel ma ecs k7s5a, amd 1400, gforsa 2 mx400, 40gb baracude, 256mb sdr, 300 wat noname, cd-rom LG, nagrywarka x16 LG.

ECS traci ustawienia biosu, baterja wymieniona,bez zmian- to jak czytałem normalka na tej płycie. od jakiegoś czasu zawiesza mu się Win XP pro podczas gry, w czasie oglądania filmu lub exelu- różnie, obraz stoi, 0 reakcji pomaga tylko reset. Reinstalacja nie pomogła. 

Czym to jest spowodowane???Proszę o rade.

restarty biosa to kwestja update biosa wgraj chepo z 2002 r

a zwisy?? kiepski zasilacz !! sprawdz naopiecia i podaj nam/za duza temp proca/uszkodzone pamieci

pamięci memtestem sprawdzone-ok., temp. normalnie to ok. 48, w stresie dochodzi do 56, zasilacz nowy ok. 6 miechów-kłopoty od miesiąca, napięć teraz nie moge podać.

zasilacz moze miec 15mnut i komp moze sie wieszac spradz je!! + update biosa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lukasrz --->

 

napięcia. z mbm

najmniejsze

+3,3 3,1

+5,0 4,66

+12,0 12,59

-12,0 11,86

 

P.S zmieniłem na fella,jak na razie bez zwisów,

Biorę się do zmiany biosu.

Dzięki za rade lukasrz :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lukasrz --->

 

temp. z mbm

           najmniejsze

+3,3         3,1

+5,0         4,66

+12,0      12,59

-12,0       11,86

hehe facet mamy przyczyne problemów !! napiecie 3,3 jest duzo ponizej normy a 5V jest fatalne tez duzo ponizej normy atx ,dziwne ze ten komp jescze działa , jak najszybciej niech wymienia zasilacz !!! bo moze sie to źle skończyc w najgorszym wypadku explozja zasilacza i cały komp spalony !! na 1000% to zasilacz!!!

 

update : a widze ze jzu zmieniles zasilke :] no :] i bedzie gitara teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A

 

Temperatury

Płyta główna 26 °C (79 °F)

Procesor 38 °C (100 °F) w stresie 42 *C

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+2.5 V 2.50 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.61 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.31 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.89 V

VBAT baterii CMOS 3.31 V

 

a takie napięcia mogą być czy też do wymiany zasilacz :?:

zasilacz mam Rubikon 300W model:300X

 

Procesor AMD AthlonXP 2200+ w tej chwili podkręcony na 1979 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...