Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

w ECS 80% problemów to zły bios, sam sięo tym przekonałem. pierwsza sprawa to wgranie SPRAWDZONEGO biosu i dopiero wtedy można coś próbować. ja polecam chb 1129, bardzo stabilnie chodził. poza tym bywały problemy z USB (konflikt przerwań).

a ze płyta jest wystarczy popatrzeć na konfig lukaszrz'a, chief 420W, GF4Ti, barton i z tym wszystkim ECS daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z malym zapytankiem.

zjaralo mi sie mobo i za bezcen na szybko kupilem ecs'a z glownego tematu. wpakowalem starego durona 600, jest 1 kosc sdramu 128 133mhz, stara grafa itp itd. nie istotne.

nie spodziewalem sie, ze z tego ecs'a mozna cos zrobic. poczytalem troche i okazuje sie ze na szybko moge jednak troche pospieszyc kompa. powiedzcie mi czy jest sens kupic za ok 200 zl z pewnej reki athlona 1,7+ z tej dzikiej serii juhib i ustawic go na jakies 15x133 (pewnie olowek, w biosie nie ma opcji mieszania z mnoznikiem) z ta stara koscia pamieci i grafa jaka mam? czy to bedzie chcialo jakos dzialac? wymiana tych elementow tez w planach, ale nie wczesniej niz po wakacjach.

jakis sensowny wentyl do tego, ktory moglibyscie polecic, przy czym oczywiscie koszty, koszty...

czy nie lepiej zainwestowac w seryjnie mocniejszy proc, albo w ogole odpuscic kombinowanie?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik zmienisz drut modem a lepiej tak jak ja polutowac odpowiednie piny z tyłu cosketa- duzo bezpieczniejsze, po wgraniu biosa lekko mozesz podniesc fsb tylko problem te sdry :/ beda ograniczały wydajnosc i to duzo ale jak mowisz ze bedziesz cos kombinowal po wakacajch to kupisz sobie jakies ddry do tego grafe i bedzie looz a co do ceny cpu to negocjuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAAAAM !!!!

Mam dwa pytanka co do tej MOBO ( a dokladnie ver.3.1 ) :

 

1.Czy komus poszedl procek 1.6 na fsb 150 na 150 ( bo nie nieeeeee )

2.Czy moze ktos sobie zmienial radiator na chipsecie bo ja mam okazje ale nie wiem jakim pozniej klejem go przykleic????

AAAaa jeszcze 3 pytanko : czy sa jakies programatory co do np.chipsetu bo gdzies na jakiejs niemieckiej stronce cos o tym wyczytalem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak ddram sdram bo ddr oznacza dual data rate a SDR single data rate więc to nie pasuje do siebie razem :) co najwyżej może być DDR DIMM co oznacza ddr dual inline memmory module i oznacza dokładnie to samo co samo DDR.

EEE bład - SDRAM = Synchronous DRAM,,, DDR = Double Data Rate,,, DDR SDRAM jest nazwą właściwą! za to niewłaściwą będzie DDRAM SDRAM ;-) DDRAM znajduje się zazwyczaj w cennikach- jako wygodny skrót... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUMPEL MI ODSTĄPIŁ ECS K7S5A CO RADZICIE NA NIĄ WRZUCIĆ

myślę o xp 2400 - płyta dźwignie bez bios flasha, radek 9800 se@pro (kilka chodzi na allegro w dość dobrej cenie).kość typu 256 MB PC400 oem może king ??? (staniały :) ) czyli cuś koło 1200 zeta. a może gorsze kostki a lepsza płyta ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUMPEL MI ODSTĄPIŁ ECS K7S5A CO RADZICIE NA NIĄ WRZUCIĆ

myślę o xp 2400 - płyta dźwignie bez bios flasha, radek 9800 se@pro (kilka chodzi na allegro w dość dobrej cenie).kość typu 256 MB PC400 oem może king ??? (staniały  :) )  czyli cuś koło 1200 zeta. a może gorsze kostki a lepsza płyta ????

płyta bardzo dobra ale wolałbym wziac pamieci gorsze i płyte jakas na nforce2 bo na tej mobo i tak pamieci 400 beda chodzily na 266 a wiec po co 400?? z płyt tanszych nforce jakis epox ? soltek? ew jak niemasz duzo kasy to asus a7v8x-x -dobra plytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chciał bym prosić, żeby ktoś zażucił mi linka do jakiejś stronki z opisem wgrania biosa i biosami do ściągnięcia do płytki ECS K7S5A :)

Wedle mnie Płytka jest taka sobie, większych problemów z nią nie mam, tyle że nieraz podczas grania sie wiesza, tzn. monitor się wyłancza, ale komp jak by dalej pracował, tyle że grafika nie daje jak by saygnała do monitora :| Co to może być ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tez tak kiedys miałem na bardzo podobnym configu...

Chyba rzeczywiście trzeba upgrade biosa...

Linki byływ tym topicu poszukaj. Mozesz także w google.pl wpisac HoneyX lub cheepoBIos i zaraz wyskocza odpowiednie linki. O wgrywaniu jest sporo na forum; chyba nawet jest guide w FAQ - check it ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wina albo k graficznej albo zasilacza !! albo sterownikow, a moze monitor sie wyłacza bo padake wykonuje??

 

 

ale wgraj sobie na wszelki wypadek biosa - honey-x z 2003 roku a jaka masz mobo płyty ??? 1.0 ??? z żołtego pudelka??? czy zielone ?? 3.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja do zółtego (1.0) polecam Honey. Cheepo mi kompa wieszał.

lukasrz: Zastanawiałem sie nad tym czy nie zasilacz, bo własciwie on tez sie zmienił (Codegen=>fortron), choc mi sie zdaje ze sie poprawiło po flashu także. ( ale tu znowu po flashu szybko karta poszła do wymiany)

Ogólnie: lukasrz dobrze mówi, ale flasha i tak zrób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko poczaruje troche, wiecie może być, że i zasilacz bo czasem nawala że sie jakoś rozłancza i dysk sie wyłancza, ale nei wiem czy to nie jest wina wtyczek bo jak sie nieraz poruszy wtyczką to właśnie wtedy sie wali .... ale coś poczaaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, jak wyłączę w biosie port USB to wydajność kompa wzrasta w 3d(s)marku2k1se o dobry 1% z 11,3K.(s)marków na 11,4 :D Czy też to macie :?: Wyłączanie innych portów niestety nic nie dało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie usb potrafiło sprawiać problemy np z niektórymi modemami isdn.

yeti - mi cheepo 1129 pięknie zasuwał, nowszy podobno bywał problematyczny, żółte pudło.

 

tomasiak4 - kup sobie fortona 250W na allegro, jest lepszy niż codegen 400W, sporo wzrasta stabilność kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pliska o szybko odpowiedz .... jaki najnowszy bios .. officjalny ze strony jest do plyty K7S5A Ver. 3.1 ..... ??

 

na stronie znalazlem jako 03.08.11 ... ale jest to tam bardzo fatalnie poukladane :[ to jest ostatni cyz nie ....

 

najlepiej jakis link ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pliska o szybko odpowiedz .... jaki najnowszy bios .. officjalny ze strony jest do plyty K7S5A Ver. 3.1 ..... ??

 

na stronie znalazlem jako 03.08.11 ... ale jest to tam bardzo fatalnie poukladane :[ to jest ostatni cyz nie ....

 

najlepiej jakis link ...

bios ecsa na solteka ?? lol polecam www.soltek.com.tw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadl mi w lapki upragniony athlon 1,7 xp+, oznaczenia - jiuhb 0304rpmw axda1700dut3c czyli powinien sie krecic.

pisalem juz tu na forum ze mam ecs'a z tematu. jakiez moje zdziwienie, gdy pakuje proca w plyte i lezy!?!? dysk startuje, wszystko startuje, czerwona lampka na monitorku, lezy...

pakuje z powrotem starego durona - dziala.

proc dzialal, przy mnie koles wyjal go z kompa. czy cos trzeba na plycie przestawic or sth by laskawie wstal, chociaz na defaultowych ustawieniach...?

czy proc moze sie skopac jesli dostanie za duzo pasty termoprzewodzacej?

wsrod sasiadow sami intelowcy, nie mam jak sprawdzac dalej...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem. Do dziś smigałem na 256SDR, ale sypneła się kasa i zakupiłem 256DDR 400MHz KingMax. Na SDR'ach w 3DMark01 miałem 2100 3dMark's. Dziś zrobiłem test na nowych DDR'ach i małem 2107 3DMark's. Cos to chyba mało?? Czytałe wcześniej, że zmiana SDR na DDR daje daje lepsze wyniki w 3DMarku, co chyba logiczne jest. Tylko dlaczego u mnie nic to nie dało??? Może ktoś mi podpowiedzieć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem. Do dziś smigałem na 256SDR, ale sypneła się kasa i zakupiłem 256DDR 400MHz KingMax. Na SDR'ach w 3DMark01 miałem 2100 3dMark's. Dziś zrobiłem test na nowych DDR'ach i małem 2107 3DMark's. Cos to chyba mało?? Czytałe wcześniej, że zmiana SDR na DDR daje daje lepsze wyniki w 3DMarku, co chyba logiczne jest. Tylko dlaczego u mnie nic to nie dało??? Może ktoś mi podpowiedzieć???

masz beznadziejna karte graficzna i dlatego, DDR-y daja wzrost wydajjnosci na lepszych kartach! na gef3 i amd 2100+ daje okolo 1200pkt w marku ale twoja karta to chyba wogole zlom bo 64bit sadzac po wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, karta ma 64bit :( .

Zmieniłem FBS na 150/150. Wszystko chodzi stabilnie, jak narazie. Mam tylko takie pytanie, czy musze zmieniać coś z Vcore procka?

Sandra pokazuje mi takie coś:Processor

Model : AMD Athlon XP 2000+

Speed : 1.65GHz

Model Number : 2000 (estimated)

Performance Rating : PR2393 (estimated)

Type : Standard

Package : Socket A PGA

Multiplier : 11/1x

Generation : G7

Name : Duron M8 & Athlon MP/XP (Thoroughbred) 130nm 1.5-2.5GHz+ 1.5-1.65V

Revision/Stepping : 8 / 1 (0)

Stepping Mask : B0

Core Voltage Rating : 1.650V

Maximum Physical / Virtual Addressing : 34-bit / 32-bit

Native Page Size : 4kB

AIDA32 takie coś:Właściwości procesora:

Typ procesora - AMD Athlon XP, 1649 MHz (5.5 x 300)

Nazwa kodowa - Thoroughbred-B

Seria - B0

Pamięć podręczna L1 kodu - 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych - 64 KB

Pamięć podręczna L2 - 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Czy to wszystko jest dobrze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...