Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

pliska o szybko odpowiedz .... jaki najnowszy bios .. officjalny ze strony jest do plyty K7S5A Ver. 3.1 ..... ??

 

na stronie znalazlem jako 03.08.11 ... ale jest to tam bardzo fatalnie poukladane :[ to jest ostatni cyz nie ....

 

najlepiej jakis link ...

bios ecsa na solteka ?? lol polecam www.soltek.com.tw

a napisalem choc slowo ze to dla mnie .... do mojej plyty :?

jak bym chcial do mojej to bym nie pytal .... pozatym spojzyj na opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytania :

 

1. ... mial ktos takie problemy takie jak ja :bios ustawienia fsb : 150150 ( Duron 1.6 ).Bios oczywiscie sie laduje zas Winda (obojetnie czy 98 czy Xp) nie zawsze ale w ( Xp) w 90 % , przykladowo SpeedDisk (pod 98)odmawia wspolpracy no i sama Winda czyli niebieskie ekrany( XP ) itp.Różne opcje w biosie co do taimingow na pamiec (256 TwinMos Pc 3200 M.Tec ) nic nie pomagaja .Moze ten dzielnik ( 5 ) przy tym fsb - 30.00 Mhz wynosi zbyt malo jak dla PCI.

 

2. ... jakis czas temu zadawne ,ale ... czy ktos z WAS zmienial sobie radiator na chipsecie a moze zmiana pasty termoprzewodzacej ( hmmm mam u siebie Titan`a TTG-S 104 ) czy sa jakiej rady.Mam jakis troche wiekszy radiator ale nie mam co do tego pewnosci jakich srodkow uzyc w celu zamocowania GO - oczywiscie jakis klej ale jaki.Czy taka zmiana radiatora albo zmiany pasty sie oplaca ?????!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Mam dwa pytania  :

 

1. ... mial ktos takie problemy takie jak ja :bios ustawienia fsb : 150150 ( Duron 1.6 ).Bios oczywiscie sie laduje zas Winda (obojetnie czy 98 czy Xp) nie zawsze ale w ( Xp) w 90 % , przykladowo SpeedDisk (pod 98)odmawia wspolpracy no i sama Winda czyli niebieskie ekrany( XP ) itp.Różne opcje w biosie co do taimingow na pamiec (256 TwinMos Pc 3200 M.Tec ) nic nie pomagaja .Moze ten dzielnik ( 5 ) przy tym fsb - 30.00 Mhz wynosi zbyt malo jak dla PCI.

 

2. ... jakis czas temu zadawne ,ale ... czy ktos z WAS zmienial sobie radiator na chipsecie a moze zmiana pasty termoprzewodzacej ( hmmm mam u siebie Titan`a TTG-S 104 ) czy sa jakiej rady.Mam jakis troche wiekszy radiator ale nie mam co do tego pewnosci jakich srodkow uzyc w celu zamocowania GO - oczywiscie jakis klej ale jaki.Czy taka zmiana radiatora albo zmiany pasty sie oplaca ?????!!!!!!

no skoro winda nie zawsze sie odplala i takie cyrki to pewnie za niskie napiecie na procesorze , podnies vcore o 0.05V i powinno pomoc aha jaka temp?? bo bwinda moze ci si odpalac jak jest "zimny" cpu a jak sie nagrzeje to nie , podnies vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, skoro wszyscy chwala sie swoim ecskiem to ja tez sie przyznam ze mam ta plyte. caly komp kupilem dobre 3 latka temu i jako plytke glowna wybralem wlasnie ecs'a k7s5a skuszony glownie niska cena i dobrymi osiagami (wersja 1.0 w zoltym pudeleczku bez lan). plyta przez wszystkie te lata chodzi bardzo stabilnie, zero zwisow, przetestowana z masa sprzetu roznego rodzaju jaki sie przez komp do tej pory przewalil.

 

niedawno postanowilem nieco odswiezyc biosik (mialem wersje 24-07-2001 czy cus takiego) i najpierw wgralem najnowsza oficjalna wersje a nastepnie po przeczytaniu tego topicu jeden z biosow o/c cheepobios 0327 by oczywsice nieco podwyzszyc zegarek mojego procka jak rowniez w niedalekiej przyszlosci miec juz otwrta droge do zmiany proca na ciut lepszy chocby 2400+. z fsb doszedlem do 147/147 (zreszta dalej nie probowalem bo athlon i tak sie juz niezle grzeje). niestety jednak dziwne jest to ze jak tylko zmienie cos traci mi sie net z sieciowki. w normalnych ustawieniach 133/133 wszystko gra. gdyby nie ten mankament od razu zakupilbym jakies lepsze chlodzenie i zostawil takie ustawienia ale bez netu :/ ciezko, chyba ze ktos wie jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, skoro wszyscy chwala sie swoim ecskiem to ja tez sie przyznam ze mam ta plyte.  caly komp kupilem dobre 3 latka temu i jako plytke glowna wybralem wlasnie ecs'a k7s5a skuszony glownie niska cena i dobrymi osiagami (wersja 1.0 w zoltym pudeleczku bez lan). plyta przez wszystkie te lata chodzi bardzo stabilnie, zero zwisow, przetestowana z masa sprzetu roznego rodzaju jaki sie przez komp do tej pory przewalil.  

 

niedawno postanowilem nieco odswiezyc biosik (mialem wersje 24-07-2001 czy cus takiego) i najpierw wgralem najnowsza oficjalna wersje a nastepnie po przeczytaniu tego topicu jeden z biosow o/c  cheepobios 0327 by oczywsice nieco podwyzszyc zegarek mojego procka jak rowniez w niedalekiej przyszlosci miec juz otwrta droge do zmiany proca na ciut lepszy chocby 2400+. z fsb doszedlem do 147/147 (zreszta dalej nie probowalem bo athlon i tak sie juz niezle grzeje). niestety jednak dziwne jest to ze jak tylko zmienie cos traci mi sie net z sieciowki. w normalnych ustawieniach 133/133 wszystko gra. gdyby nie ten mankament od razu zakupilbym jakies lepsze chlodzenie i zostawil takie ustawienia ale bez netu :/ ciezko, chyba ze ktos wie jak sobie z tym poradzic?

wgraj moze jescze innego biosa, nie polecam najnowszych chepo ani honey wgraj o 1 wersjie starszy, u mnie takich problemow jak u ciebie nie bylo moze dlatego ze mam ver 3.1 @ PRO ale mialem inne problemy np na najnowszym chepo i honey procesor na rdzeniue thorton nawet na defaultowych ustawieniach startowal sobie jak chcial tzn raz wstał a raz nie pomagal restart (na obudowie) wgralem biosa honey-X od wersji PRO przed ostatnia wersja biosa ze stycznia 2003 i wszystko gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym biosie sieciówka(realtek RTL8139 czy jakoś tak) działa elegancko, może lepiej jest ją wymienić, w końcu nie kosztują wiele, zresztą za starą też dostanie się parę groszy :roll:

 

Powoli dojrzewam do zmiany proca, co byście polecili Durona tortona, do późniejszego odblokowywania na bartona :wink: czy nie cudować tylko wsadzić zwykłego xp2400+. Zresztą ciągle się zastanawiam czy wymiana mojego obecnego proca ma sens :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym biosie sieciówka(realtek RTL8139 czy jakoś tak) działa elegancko, może lepiej jest ją wymienić, w końcu nie kosztują wiele, zresztą za starą też dostanie się parę groszy :roll:

hmm mam dokladnie taka sama sieciowke. hmm ciekawe. ale przed kilkoma minutkami chcialem se potestowac z sieciowka na 174/147 i kicha wywalilo windowsa blue screen -> clear CMOS pomogl.

moze faktycznie zmiana tego cheepo na honey pomoze. czyli mowicie zeby wgrac od honey'a? sprobuje 030811. obym zas nie zamieszal za duzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem podczas flashowania biosu do tej płyty. Mianowicie podczas wgrywania programiku z dyskietki zawsze pojawia się komunikat: "file nr 2 does not exist" (chodzi o obraz biosu - jakby go nie było). Próbowałem z różnymi programikami i rodzajami biosu, a także przy różnych ustawieniach w biosie i za każdym razem ten sam komunikat; na wet dyskietek zyżyłem mnóstwo bo myślałem z początku ze to uszkodzenie dyskietki. Czy ktoś miał już taki problem, a jesli tak to jak mu zaradzić?

zaznaczam że wpisanie " " przed aminf335 w moim przypadku było niewykonalne :) po prostu nie mogłem znaleźć w klawiaturze odpowiedniego znaku- może i to lamerski problem, ale dla mnie nie do przeskoczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przekrecilem u siebie w biosie na 147/147 mhz. mam cheepo 1127 bodajze. chodzil cala noc jak zwykle (torrent :)) i zero zwisu. lan nie sprawil zadnego problemu. pamieci sdram 133 mhz :). wiec problem musi byc chyba w czyms innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki będe się bawił dalej, choć nie jestem przekonany że kwestia programu ma w moim przypadku znaczenie, bo próbowałem kilku, zawsze z tym samym efektem.

Niemniej trafiłem tu po to aby słuchac mądrzejszych a nie się wymądrzać, więc posłucham

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli 128 ram będą SDRAMami??, bo u mnie tak jest...

no taaa jak bedzie 128MB SDRAM to hmm moze byc źle komp moze ci explodowac ! nie ryzykuj ! :lol:

 

ale lamerstwo :wink:

 

jeszcze raz to powtórze ! co ma piernik do wiatraka ??? gdybym wypił litr mleka to czy stanieje cola w sklepie ?? co???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem od niedawna i nie wiem o co moze biegac. Mam athlona XP 1,7+ plyte wlasnie ECS K7S5A z zoltego pudelka:) dysk sg 120gb 256ddr (333) i od pewnego czasu dzieje sie pewna dziwna rzecz i na win xp i win 2000 (sp3) nagle mam jak by male przerwy. Dziala wszystko ale przywiesza jak wejde do menadzera zadan widze ze procek ma skoki pracy jak by go cos obcizalo mieszy 2% a 24% tak co pare sekund takie skoki na 20% i wszystko jak by na pol sekundy tak jak by staje. Zagladalem do podlgadu zdarzen systemowych i pojaiwly sie dwa bledy Urządzenie DeviceIdeIdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu. oraz Sterownik wykrył błąd kontrolera na DeviceIdeIdePort0. i teraz nie wiem co juz sie dzieje z kompem i czym to wszystko moze byc spowodowane bardzo prosze o pomoc jesli ktos wie porsze napisac albo odeslac mnie gdzies gdzie znajde pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem od niedawna i nie wiem o co moze biegac. Mam athlona XP 1,7+ plyte wlasnie ECS K7S5A z zoltego pudelka:) dysk sg 120gb 256ddr (333) i od pewnego czasu dzieje sie pewna dziwna rzecz i na win xp i win 2000 (sp3) nagle mam jak by male przerwy. Dziala wszystko ale przywiesza jak wejde do menadzera zadan widze ze procek ma skoki pracy jak by go cos obcizalo mieszy 2% a 24% tak co pare sekund takie skoki na 20% i wszystko jak by na pol sekundy tak jak by staje. Zagladalem do podlgadu zdarzen systemowych i pojaiwly sie dwa bledy Urządzenie DeviceIdeIdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu. oraz Sterownik wykrył błąd kontrolera na DeviceIdeIdePort0. i teraz nie wiem co juz sie dzieje z kompem i czym to wszystko moze byc spowodowane bardzo prosze o pomoc jesli ktos wie porsze napisac albo odeslac mnie gdzies gdzie znajde pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam

1.probowales fotmat i instlke na nowa systemu ?? jesli nie to spruboj

2.dysk moze padac

3.a te skoki spu used to czesto klikajac na własciwosci czegos powoduja efekty graficzne xpka wyłącz i sprawdz co bedzie sie dzialo a jels istaje ci myszka na pulpicie to 90% dysk pada a szczegolnei ze to seagate czyli gofno ;) ogolnie sredni dysk -awaryjny,lubi sie grzac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I xp mial format i win 2000 tez mial format i to samo sie dzieje. Tez mysalem ze to dysk alenie ejstem porstu pewien na szczescie mam go na gwarancji. A i jeszcze jedno dopisze. Bo moze to dziwne jak wylacze kompa i wylacze wtyczke z sieci i wlacze go pownie wtedy dziala dobrze czesem wogle takie cos sie neidzieje ale dosc czesto taki problem mi sie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I xp mial format i win 2000 tez mial format i to samo sie dzieje. Tez mysalem ze to dysk alenie ejstem porstu pewien na szczescie mam go na gwarancji. A i jeszcze jedno dopisze. Bo moze to dziwne jak wylacze kompa i wylacze wtyczke z sieci i wlacze go pownie wtedy dziala dobrze czesem wogle takie cos sie neidzieje ale dosc czesto taki problem mi sie robi.

sprubiój wgrac biosa nowszego moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z pomoc wgralem nowey bios Chb1129 i jak narazie all dziala godzina i nie zacozl fiskowac:) zoabczymy cyz to bylo to jesli znowu mi wyskoczy z tym to pewnie dysk sie krzaczy. Dzieki wielkie za pomoc i info jeszcze jak bym mogl prosic o opinie cyz dobra wersje wgralem czy moze jest cos bardziej lepszego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam maly problem z tym mobo bo nie wiem czemu nie dziala wakeonlan dla niej sprawdzalem ustawienia w biosie zworka kolo procka przestawiona nie wiem co jest kabel na 100% sprawny na nim mój komp wstaje abit nf7-s w czym moze lezec problem ?? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam maly problem z tym mobo bo nie wiem czemu nie dziala wakeonlan dla niej sprawdzalem ustawienia w biosie zworka kolo procka przestawiona nie wiem co  jest kabel na 100% sprawny na nim mój komp wstaje abit nf7-s w czym moze lezec problem ?? z gory dzieki

proponuje biosanowego - honey -X 2003r ewentualnie chepo linki znajdziesz w temacie i googlach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...