Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

WItam niedawno kupiłem ECS K7VTA3  zauwazylem ze za kazdym razem po wylonczeniu kompa resetuje mi sie bios jak temu zaradzic .  za kazdym razem przy wlanczaniu kompa musze ustawiac Shutdown temperature tak dla pewnosci  , 2 dni temu odpalilem WC wiec w razie awari  np:pompki komp mi sie wylonczy sam a nie procek pujdzie z dymem. prosze o jakies wskazówki jak to skonfigurowac

 

 

Pytanie z innej beczki : czy czujnik na cpu wskazuje :

1- zwyżona temperature

2- zmniejszona temperature

3- wskazuje poprawnie

 

Jeżeli za każdym razem resetuje ci się BIOS to sprawa jest prosta padał ci bateria na płycie (jedź do dobrego slepu elektronicznego po nową), pomóc może też upgarde BIOS-u gdyż ta płyta na orginalnym BIOS-ie miała do tego tendencje, lecz na bank jest to bateryjka, co do drugiego pytania to chmmmmmmmmm napisz ile ci wskazuje i na jakim procu instalni se też programiki typu CpuCool które monitorują temperature pod Winem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dalo  :cry:  

ale ciekawe ze jak zworą pociagne biosa to komp sam sie nie wlancza dopoki nie przywroe ustawien domyslnych :?:  

ale jak kabel od lanu jest wypiety to  komp sie sam nie wlancza?

Trzeba to bedzie dac do arhiwum x

mam nadzieje ze nic nie jest uszkodzone

to nie wina płyty tylko zasilacza, dostaje kopa z sieci i głupieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie pasowala by bateria od płyty solteka jak pisze w podpisie

 

Chmmmmmmmmmm

Nie mam pojęcia sprawdź jeżeli uda ci się ją wsadzić to pójdzie :) porównaj ich parametry są opisane na wierchniej stronie w sumie to na mojej starej płycie (FIC) bateryjka wytrzymała 5 lat !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ze mnie lama :lol: az wstyd sie przyznac , jak ustaialem w biosie to puzniej f10 tego nie save , wychodzilem Esc :D :D :D :D juz wszystko jest ok :wink:

 

 

EsiuWWW dzieki za dobre checi pomocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Mam pytanie dlaczego mój ecesik zaraz po właczeniu wydaje dwa pipnięcia jedno po drugim w odstepie 2-3 sekund, ogólnie sprzet mi chodzi oki, tylko chciałbym wiedzieć czy zle podłączone diody np hdd-led itd, ale wszystko jest oki i dioda zasilania sie swieci i hdd jak należy???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Mam pytanie dlaczego mój ecesik zaraz po właczeniu wydaje dwa pipnięcia jedno po drugim w odstepie 2-3 sekund, ogólnie sprzet mi chodzi oki

Każdy komp podczas uruchamiania pipczy zainm wejdzie do win, tak więc to normalna reakcja tymbardziej że wszystko ci chodzi oki

 

tylko chciałbym wiedzieć czy zle podłączone diody np hdd-led itd, ale wszystko jest oki i dioda zasilania sie swieci i hdd jak należy???????????????

??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Mam pytanie dlaczego mój ecesik zaraz po właczeniu wydaje dwa pipnięcia jedno po drugim w odstepie 2-3 sekund, ogólnie sprzet mi chodzi oki

Każdy komp podczas uruchamiania pipczy zainm wejdzie do win, tak więc to normalna reakcja tymbardziej że wszystko ci chodzi oki

 

tylko chciałbym wiedzieć czy zle podłączone diody np hdd-led itd, ale wszystko jest oki i dioda zasilania sie swieci i hdd jak należy???????????????

??????????

 

dzieki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dioda spalona.

2. Dioda niepodłączona.

3. Dioda podłączona odwrotnie.

4. Dioda podłączona w niewłasciwe miejsce.

5. Niewłączony komputer.

6. Punkty od 1 do5.

 

Ona ma się swiecić a nie palić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle ją podpioles albo pomyliłeś + i -

 

Ona ma się swiecić a nie palić. :wink:

moze on chce zeby sie paliła :D jesli tak to proponuje podpiac ja pod molexa, najlepiej 12V :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich ECS-owców i od razu takie małe pytanko:

SpeedFan pokazuje 4 temperatury w obudowie, między innymi temperatury CPU, HDD, płyty głównej i jest jeszcze czwarta temperatura odczytywana napewno ze środka obudowy z jakiegoś czujnika.Wiem

o tym czujniku koło baterii - 1 cm na prawo od niej ( takie zielone).I takie pytanko gdzie jest czwarty czujnik umieszczony na tej płycie w którym miejscu, acha płyta to ECS K7S5A rev.1.0.

Jeśli ktoś wie to niech mi wytłumaczy, będe wdzięczny. Z góry THX.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma czwartego czujnika. Pozatym ten pomiar pokazuje jakies dziwne rzeczy zwykle typu 10*C.

Dziwna sprawa z tym nieistniejącym czujnikiem, na starej zasiłce pokazywał zwykle -2*C :P a po wymianie starego syfa na 350W jelonka już 26*C widać pogorszyło mi się chłodzenie :lol:

Mam małe pytanko czy zaczepy są wystarczjąco mocne by utrzymać ciężkiego miedzianego zelmana (0,5Kg?), zaznaczam że komp dość często jest noszony :?: Oraz czy zdarzają się przypadki że 2400+ robi problemy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma czwartego czujnika. Pozatym ten pomiar pokazuje jakies dziwne rzeczy zwykle typu 10*C.

Jak nie ma to skąd ta czwarta temperatura ?

A SpeedFan i Aida pokazują takie same temperatury więc dlaczego mówicie że SpeedFan coś żle pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na k7s5a 3.1 aida pokazuje tylko 2 temperatury(czujnik na płycie i procesor). Speedfan pokazuje jeszcze jakieś nie wiadomo co trzecie 10*C.

 

Trzeci mozliwy pomiar to HDD(mój go nie ma). 4 pomiaru nie ma skad wziąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Aida32 pokazuje :

-cpu

-płyta główna

-aux - podejrzewam ze to grafa

 

Speed fan pokazuje 4 temperatury:

-cpu

-płyta główna

-aux - podejrzewam ze to grafa

-dysku

 

temperatura cpu utrzymuje sie na stalym poziomie natomiast aux , płyta główna skacza jak chcą , żeby tak zrobic wykres to bylby jak piła np; 24stopnie a za chwilke 60 i tak skacze. te czujniki sie nadaja :evil: takiego chlamu juz lepiej wogóle by nie montowali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed fan pokazuje 4 temperatury:  

-cpu  

-płyta główna  

-aux - podejrzewam ze to grafa  

-dysku

 

temperatura cpu utrzymuje sie na stalym poziomie natomiast  aux ,  płyta główna skacza jak chcą , żeby tak zrobic wykres to bylby jak piła np; 24stopnie a za chwilke 60 i tak skacze.  te czujniki sie nadaja  :evil: takiego chlamu juz lepiej wogóle by nie montowali :lol:

głu... jestes to sa zwykle termisatory jak na kazdej innej mobo i wszedzie indziej :] i mi nnic nie skacze wszystko jest OK, jedynie 4 pomiar jest do kitu bo temp 12C - 16C itp temp cpu jest ok budy i zasilki tez OK a ta temp ktora nazwales z braku wiedzy temp plyty glownej t otemperatura w obudowie -czujnik kolo bateri , a co do tego aux to źle podejrzewasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz nie nazywaj nikogo "głu.... jesteś" . napisałem jak u mnie jest , że temperatura ostro skacze na czujniku płyta główna. qwa patrze że taki madry jesteś :evil: więc napisz mi konkretnie gdzie sa te czujniki i od czego :

Procesor to wiadomo

Płyta główna - :?: :?: :?: :?:

Aux- :?: :?: :?: :?: :?:

Dodatkowo w SpeedFan jest HD0 - :?: :?: :?:

Napisz mistrzu :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz nie nazywaj nikogo "głu.... jesteś" .  napisałem jak u mnie jest , że temperatura ostro skacze na czujniku  płyta główna. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> patrze że taki madry jesteś  :evil:  więc napisz mi konkretnie gdzie sa te czujniki i od czego :

Procesor to wiadomo  

Płyta główna -  :?:  :?:  :?:  :?:

Aux-  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  

Dodatkowo w SpeedFan jest HD0 -  :?:  :?:  :?:  

Napisz mistrzu  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

skacze ?? tzn od 25 do 35C ?? :lol:

 

Procesor to wiadomo :?: - pod procesorem w sockecie

 

Płyta główna - to temp w budzie - czujnik obok baterii na mobo(zielony termistor )

 

Aux- brak czujnika

 

Dodatkowo w SpeedFan jest HD0 - czujnik w elektronice dysku dysku

 

Napisz mistrzu ja mistrz?? dzieki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacze ??  tzn od 25 do 35C ?? :lol:

U mnie sa wieksze wachania 23-> 60 -> 16 . A dlaczego tak jest :( może czujnik zwalony nie wiem :?: :?: :?:

Aux-      brak czujnika

jak to nie ma czujnika 8O to skad ta temperatura :?: :?:

poza tym zapytam sie ciebie dziungwaj co ty robisz w tym temacie jak ty masz inna mobo !!! he??

Ehhh troche pomyliłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu to jest cos dziwnego ,moze czujnik sie odlutowal albo co ? moze ukruszony?? moze wina biosa! ?

 

 

 

dziwna ta temp:/ elektronika jest ale brak czujnika stad takie lole albo wian biosa jak pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem bios jest nie do tej wersji mobo (jak u mnie) i nawet bios ma jakieśodczyty z kosmosu. poza tym te programy biorąodczyty kij wie skąd, u mnie odczyt dla płyty głównej jest w rzeczywistości odczytem procka, kiedyś procek to był aux, więc nie ma sensu się kłócić. poza tym programy sąuniwersalne i odczytujągłupoty, odczyty których nie ma, w rzeczywistości jakieś inne dane zamieniająsobie na odczyty temp i powstają kulfony typu 127*C a za sekundę już -15*C itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, jestem nowym posiadaczem tej płyty w ver 1.0 +athlonXP2000+ oraz 512 sdram, oraz GF2Ti. Praktycznie od samego poczatku mam problemy tzn. czeste restarty w stresie. Wgralem biosa ktorego polecacie tzn chb1129 ale nadal sa restaty, wiec moze to kwestia ustawien w BIOSIE. Moze ktos mi poradzic jakie ustawienia bede najopowiedniejsze dla MNIE. Bardzo Prosze o POMOC i z góry DZIEKUJE!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, jestem nowym posiadaczem tej płyty w ver 1.0 +athlonXP2000+ oraz 512 sdram, oraz GF2Ti. Praktycznie od samego poczatku mam problemy tzn. czeste restarty w stresie. Wgralem biosa ktorego polecacie tzn chb1129 ale nadal sa restaty, wiec moze to kwestia ustawien w BIOSIE. Moze ktos mi poradzic jakie ustawienia bede najopowiedniejsze dla MNIE. Bardzo Prosze o POMOC i z góry DZIEKUJE!!! :D

w stresie ?? to za duza temperatura procesora lub kiepski zasilacz ,podaj napiecia i temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,26V

4,80V

12,78V

CODEGON 300W, nowy prosto z serwisu.

A temperatura 51st(bez stresu), nawet 58st(w stresie).

Ale dziwne sa te restarty, bo zauwazylem ze zuzycie procesora idzie na 100%, grzeje procka i wtedy RESET. Hmm juz nie mam siły z tym walczyć. Może cos w BIOSIE. Bo teraz zresetowalem BIOS (chb1129), i temp jest okolo47st. Ale to tylko akurat dzisiaj.

Aha wentyl mam TITANA.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...