Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

napewno narażę sie kilku osobom ale ten topic można podsumować tak:

ECS k7s5a to dobra płyta tylko czasami resetuje się bios, jest niestabilna ale naprawdę jest dobra tak jak auto którym można jechać i 200km/h i wszystko w porządku tylko nie zawsze można skręcać.... bo z kierownicą jest coś nie tak

ja nigdy nie tknę już produktów ecs-a 

ale innym polecam

aj ja podsumuje twoja wypowiedz tak

 

polecam ci:

 

www.strona_dla_lam_psychicznie_chorych.pl

 

albo inaczej !! wejdz TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam tylko pytanie do tego LAMY :)

Jak myslisz ile osob bawi sie w OC zamiast normalnie uzywac kompa ??? 1% ?? 5% ??? To ze ECS nie daje mozliwosci OC malo kogo to interesuje :P wazne zeby dobrze dzialala. I TAK jest !!! za mala KASE !!! i to jest ATUT tego produceta :P

 

PZDR !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma własnie taką płytke i leci teraz na Duronku 850 MHz, chce wymienić go na Athlona 2400+ lub Bartona 2500+. Ramy ma 2x256 mb na dimm (133MHz). Wiem, że pierwszą rzeczą trzeba będzie zgrać nowy bios lecz czy te procki ukażą swoją moc na tej płytce? Wymiana płyty nie wchodzi w rachube tak jak i ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romek

 

ELO !!

 

Jak kumpel nie chce bawic sie w MOD`y (jakies modyfikacje) poza zmiana BIOS`a to spoko mozesz wkladac wszystkie procki na FSB 266 :) Ja mam co prawda teraz Durona 700 ale dzialalem na XP 2200 i spoko smigal i nie zauwazylem roznicy miedzy plyta na AMD 761 :) POLECAM !!!

 

Tu masz BIOS`y Cheepoman`a

 

http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5ab.../cheepobios.htm

 

albo honey X`a

 

http://www.geocities.com/honeymoon36/bios.html

 

PZDR !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj u tego klienta i mogę powiedzieć tyle:

 

biosik ma z 06.2002 wiec na bank trzeba wymienić na nowszy. Już dawno tego nie robiłem ale na wszystkich płytach jest podobnie (chyba?).

 

troche kiepskie ma zasilanie w kompie, jakieś g*wno 300W :evil: więc to trzeba będzie też wymienić.

 

Tylko się zastanawiam nad zasilaniem procka bo jego duronik zasilany jest 1,6 V tak wypisuje w biosie i wiem jedno, ze na tej plytce nie da sie zmieniac zasilania z pokladu biosa ani mnoznika. Wiec jak wrzuce tam jakiegos Athlona XP to skubaniec sam ustawi domyslne ustawienia? Nigdy nie bawilem się tak zabezpieczona płytką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak wrzuce tam jakiegos Athlona XP to skubaniec sam ustawi domyslne ustawienia? Nigdy nie bawilem się tak zabezpieczona płytką :wink:

wszystko płyta sama skonfiguruje tak jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem lama, podkręcanie mnie właściwie nie interesuje :P, zamieżam kupić nowego twardziela najprawdopodobniej :  HDD Seagate Barracuda 7200.7 120GB, ATA/100, 8MB cache, ale nie wykluczam czegoś większego jak sie trafi niedrogo czy 200gb będzie chodzić z tą płytą główną, (wyczytałem że 160gb po flaszowaniu biosa pójdzie)

ps jak sprawdzić wersje płyty??i czy ma lan zintegrowany ??,nad agp jest tylko napis K7S5A bez żadnych cyferek sandra pokazała że 1.0

może mi ktoś w końcu odpowie, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem lama, podkręcanie mnie właściwie nie interesuje :P, zamieżam kupić nowego twardziela najprawdopodobniej :  HDD Seagate Barracuda 7200.7 120GB, ATA/100, 8MB cache, ale nie wykluczam czegoś większego jak sie trafi niedrogo czy 200gb będzie chodzić z tą płytą główną, (wyczytałem że 160gb po flaszowaniu biosa pójdzie)

ps jak sprawdzić wersje płyty??i czy ma lan zintegrowany ??,nad agp jest tylko napis K7S5A bez żadnych cyferek sandra pokazała że 1.0

może mi ktoś w końcu odpowie, prosze.
Jeśli chodzi o wersje to u mnie np. jest na lewo od najnizszego pci nadruk "ver:3.1", może u ciebie tez bedzie. Zintegrowany lan> przy usb od lewej <usb><usb><lan>

Co do dysku to 160 GB powinien działać bez problemu na nowym biosie, z wiekszymi to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to 160 GB powinien działać bez problemu na nowym biosie, z wiekszymi to nie wiadomo.

do 160 GB na jednym dysku ta plyta obsluzy, tylko jak powiedzial sgj trzeba uaktualnić bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za zainteresowanie :)

Jeśli chodzi o wersje to u mnie np. jest na lewo od najnizszego pci nadruk "ver:3.1", może u ciebie tez bedzie.

gdzieś pod batereyjką od biosu??(nic tam nie widze), wyłącze kompa to sie lepiej przyjże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za zainteresowanie :)

Jeśli chodzi o wersje to u mnie np. jest na lewo od najnizszego pci nadruk "ver:3.1", może u ciebie tez bedzie.

gdzieś pod batereyjką od biosu??(nic tam nie widze), wyłącze kompa to sie lepiej przyjże :)

poswiec lampka tam gdzie sgj napisal jak w morde strzelił widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie

Posiadam płyte K7S5A v.1.0. Jaki maksymalnie procek bedzie na niej chodził.Wiem że to pytanie już się chyba pojawilo ale nie było konkretnej odpowiedzi(jeden mówi że AMD Xp2000+ inny że pójdzie jeszcze więcej a inny jeszcze cos inne go )także już sam się gubie w tym wszystkim.

Czy będzie konieczny jakis update biosu jeżeli tak to jaki versje czeba sciągnąć i skąd? Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz.

Zgóry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max proc jaki wejdzie to athlon 2400 (właśnie taki mam na tej płytce), a bios najprawdopodobniej będziesz musiał updateować.

Jeden z wcześniejszych biosów

1. Support AMD Athlon XP 2400+ and 2600+ CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego wspanialego ecs'a k7s5a jeednego z pierwszych v1.0 choc padl mi tam dzwiek (mialem male spiecie). Wgralem biosa z linkow ktore tu odnalazlem(cheepo): wiec czy lepiej wgrac pro wersje czy ta od 1.x do 3.x. Wgralem wersje pro na moja v1 ale czy jest jakas roznica ?? Mam durona 1300 i niestety nie chce mi isc na 166/133 :( boramy wydajaja max na 143/143 bo sa 266mgh. coz ale na zmniejszonym mnozniku na procku z 13x na 10,5x i timing ramu najlepszy przy 138/138 dziala... juz wyzej sie sypie bo na 143/143 juz ram siada przy najmniejszym timingu ( w standardowych dziala)

PS to logo jest z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e... co ludzie w nim widza :lol: Jakas rada czy da rade tego proca na 166/133 i czy warto tak zrobic. Bo jesli proc pojdzie na 166 to kupie ramy lepsze i puszcze go na 166/166

Mam gf4mx 64MB, ram 256 266mgh i duron 1300 w 3Dmarku2001 wykrecam 5700 markow (po wykreceniu karty graf na napieciu procka 300 i pamieci 580..) czy to malo czy duzo ? Jakby cus tak wyglada ma karta: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23975709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno narażę sie kilku osobom ale ten topic można podsumować tak:

ECS k7s5a to dobra płyta tylko czasami resetuje się bios, jest niestabilna ale naprawdę jest dobra tak jak auto którym można jechać i 200km/h i wszystko w porządku tylko nie zawsze można skręcać.... bo z kierownicą jest coś nie tak

ja nigdy nie tknę już produktów ecs-a  

ale innym polecam

czesc,, zadko mamy na forum okazję gościć ludzi twojego pokroju, Mistrzu! tak bogatych w wiedzę super-specjalistów i do tego artystów pióra! skoro juz nas pozaszczycałeś to leć do mamy poskarż się że się z ciebie nabijamy i poszukaj sobie forum komputer świata :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem te numerki : VER:3.1, ale co z lanem??

przy usb od lewej <usb><usb><lan> to mają być gniazda?? u mnie jest <usb> <usb> i jakby miejsce na lan, ale tylko blaszka obudowy do wyłamania, w środku obok portów ps2 porty usb/lan są tej samej wysokości, ma ktoś bez lanu tą mobo?? jak tam to wygląda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input / Output Advanced programmable interrupt controller (Zaawansowany programowalny kontroler przerwań). Ustala pierwszeństwo dostępu i zarządza przerwaniami IRQ dla różnych urządzeń zainstalowanych w komputerze osobistym. Przy braku APIC, kontrola przerwań (IRQ) należy do mikroprocesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input / Output Advanced programmable interrupt controller (Zaawansowany programowalny kontroler przerwań). Ustala pierwszeństwo dostępu i zarządza przerwaniami IRQ dla różnych urządzeń zainstalowanych w komputerze osobistym. Przy braku APIC, kontrola przerwań (IRQ) należy do mikroprocesora.

Hmm...to lepiej mi to zrobić na Enable Czy Disable? Bo aktualnie mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...