Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Thoroughbreda i drutowalem go dzieki tbredtweakowi (brawo dla tworcow :) ). Wlasnie juzmialem drutowac na jakies 15 x ale ta plyta moze tego nie uciagnac :F.

uciągnie jak widzisz dzisiaj sie bawilem drut modem a dokladnie w lutowanie socketa i teraz jade na mnozniku 15 a jutro planuje dac 16 lub wiecej

No widzisz, ja dzisiaj dalem mnoznik 16 na niego ale nie byl stabilny (dalem mu 1.65 vcore) ale nawet na 133 nie chcial isc (musialem 124).

Teraz jade na 15x138 i nie jest tak zle :) , chociaz spodziewalem sie wiecej.

 

A tak btw. na mnozniku 16 wykrywal mi go jako zwyklego Athlona Xp a nie z plusem i winda nie wstawala

mi tez wykrywa jako zwyklego athlona i podaje w mhz ale to normalna powyzej chyba 2600+ jutro krece na 16x ma mnadzieje ze bedzie stable narazie chodzi full stable :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkrecisz i bedzie stable to daj znac to tez cos wykrece jeszcze z niego :). Ja wlasnie mysle ze ta plytka moze nie uciagnac wiecej : F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mysle ze ta plytka moze nie uciagnac wiecej : F

z moich doświadczeń to moja płytka durnia 2270mhz uciągnie ale full stable to to nie jest :? stable jest do 2200mhz ale to i tak nie daje100% pewnosci że to płya nie chce ciągnąć proca wyższego niż 2200mhz bo to casami może być granica stabilności o/c mojego durka1400 :wink: dodam że na 2500mhz tez go odpaliłem na mmojej kSIEDEM ale nawet nie próbowałem stabilnosci bo chłodzenia odpowiedniego brak :P

 

spróbujcie x17 Vcore wysoko i może być fajnooo :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mi lukasrz powiedzial to musze zasilke wymienic chyba bo na 5V mam 4.71 a nawet 4.68 czasami. A teraz dziwny motyw zlapalem. Mialem drutmoda na vcore do 1.75 (mialem 1.65) i mi sie procek grzal. No to mysle sobie - wyciagne sobie druciki, zmniejsze szyne do 138 i bedzie dobrze. Wyciagam druciki a tam zamiast 1.58 mam 1.49 :D. Dzisiaj juz ponad 10godzin wkladam/wyjmuje te druciki to pobawie sie z tym pozniej :)

 

 

 

z moich doświadczeń to moja płytka durnia 2270mhz uciągnie ale full stable to to nie jest :?  stable jest do 2200mhz ale to i tak nie daje100% pewnosci że to płya nie chce ciągnąć proca wyższego niż 2200mhz bo to casami może być granica stabilności o/c mojego durka1400 :wink: dodam że na 2500mhz tez go odpaliłem na mmojej kSIEDEM ale nawet nie próbowałem stabilnosci bo chłodzenia odpowiedniego brak :P  

 

spróbujcie x17 Vcore wysoko i może być fajnooo :twisted:  :D

dobra dobra, ale ja w o/c siedze od 3 dni :D. I nie mam fsb na ~200 odblokowanej :). Ja sie dopiero ucze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aja mam pytanko może to juz było ale niezabardzo usmiechało mi sie czytać 19 stron postów przeważnie gdy mam lekką dyslesje i straszliwie mnie to męczy i powoli mi to idzie :( ale mniejsza po czym mam poznać jaką wersje mam tej płyty bo doczytałem sie że po jakichś złotych czy żółtych pudełkach to wnioskujecie :| moja jest chyba zielona musial bym iśc do piwnicy i popatrzeć dokładniej czy ktos mi może powiedzic co to za wersja lub gdzie to pisze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem juz wyjasniam o co mi chodzilo

Bios traci wartosci po restacie...resarty nie sa samoczynne aczkowiek normalne zamkniecie sesji....tarci obojaetnie na jkich usatwieniach podalem 147/147 mhz bo takie fsb malem ustawione akurat....zasialcz sprawdzilem nie jest to jego wina..sprawdzalem na frimowce chiefteca 350 W

Flashowanie Biosu na cieplo....jest to procedura stosowana gdy mamy uszkodzony bios w swojej plycie..potrzebna nam jest druga taka samam plyta odpalamy sprawn plyte wyjmujemy z niej kosc biosu wkladamy nasz uszkodzony bios i flasciach!emy normalnie aminf335.exe odpowiedni bios....Niektore plyty tego nie przechodza a moze poprostu ktos to nie umiejetnie robi :P

 

Wracajac do mojeje sprawy pzetestowalem po 3 z oststanich biosow Cheepobiosu oraz honeyX takie same rezelutaty ...byc moze to bateri wina...nie wiem Dlatego tez pisze tutaj...moze macie pomysl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios traci wartosci po restacie...resarty nie sa samoczynne aczkowiek normalne zamkniecie sesji....tarci obojaetnie na jkich usatwieniach podalem 147/147 mhz bo takie fsb malem ustawione akurat....zasialcz sprawdzilem nie jest to jego wina..sprawdzalem na frimowce chiefteca 350 W

nie rozumiem do końca jak to masz z tymi restartami ale mniejsza z tym...miałem tez kilka podobnych problemów:

1-przed zmianą zasilacza kom sam się restartował,w czasie pracy lub przy wchodzeniu do systemu lub zaraz po załadowaniu systemu,czasami udało się dopiero za trzecim razem :D

2-może bios Ci się resetuję? też miałem tak i pomogła na to zmiana biosu,tamten był jakiś starszy z logo i niby był oki ale sam resetował sobie wartości...żadnej wymiany bateryjki tylko wymieniłem biosa i koniec resetów

3-na biosie HoneyX gubił mi modem i kartę muzyczną ale to tak na marginesie

dobra dobra, ale ja w o/c siedze od 3 dni . I nie mam fsb na ~200 odblokowanej . Ja sie dopiero ucze

ja fsb na 200 tez nie mam odblokowanej :D i myślę że na 200mhz by juz chyba nie poszła,zanim ją przerobiłem to puszczałem na niej durnia 17x133mhz i wstawał bez problemu na 138 już cięzko było więc co zaszkodzi spróbować... :?:

a dzisiaj...umyłem proca i juz nie jest Mobile bo defaulowy mnożnik był mi potrzebny ale za to teraz jest 10,5x185,8mhz :D fadnie??

grałem w NFS bez problemu tylko trzy restarty musiłem zrobic zanim mi modem znalazł :x myslę sobie że troszku zadużo chyba na PCI?? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie ten problem rozwiazalem ze kupilem sobie NF7 dzisiaj :). Właśnie ją testuje i zauważyłem gigantyczną poprawę napięć (przy 5V z 4.49 na 5.03) Narazie na rozgrzewke daje mu 12,5 x 166 (slabe mam chlodzenie na procka). Zaraz zapuszcze 3dmarka i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ecs K7s5a i nie aktualizowanego biosa.Zaczne od poczatku. :)

Kupiłem ecs k7s5a athlona xp 1.7+ geforce/a 2 TI oraz 256mb sdr. Na poczatku caly czas sie resetował bios, komputer wieszal sie w niektorych grach np Cs, Battlefield. Kiedy pozyczylem od kumpla ramy 256mb sdr i podlaczylem razem z moimi dzałały ,ale oprocz zawieszania doszło resetowanie kompa :(.Ponadto kiedy podłaczyłem ramy (te od kumpla) bez moich kości,wogule ich ecsik nie wykrywal.Kupiłem 512 ram sdr i podłaczyłem razem z moimi bylo tak samo jak z tymi 256 od kumpla(kiedy podłączyłem same oczywiscie ecsik nie wykrywal ich). Pewnego pięknego dnia spalił się zasilacz (dzieki Bogu :] ). Kiedy kupiłem nowy nie miałem juz problemów z zawieszaniem kompa i resetami(ramy 256mb sd i 512 mb sdr działały dobrze z tym że samych 512 dalej nie wykrywał , ale razem działaja ok).Bios również przestał sie resetować.Z tą konfiguracja komp działa ok ,lecz jak np odepnę nagrywarke komp się juz nie właczy dopuki jej nie podłacze.(Dla mnie to z archiwum X)

W każdym razie jeżeli nic w nim nie ruszam działa ok i chyba go tak zostawie.Ostatnio bios znowu zaczął sie resetować tak sam od siebie

i komputer jakoś chodzi wolniej. Zastanawiam się czy nie zaradzić temu wszystkiemu aktualizujac bios. Ale nie moge doczytać jak zapisać starego biosa przed aktualizowaniem (tak na wszelki wypadek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ecs K7s5a i nie aktualizowanego biosa.Zaczne od poczatku. :)

Kupiłem ecs k7s5a athlona xp 1.7+ geforce/a 2 TI oraz 256mb sdr. Na poczatku caly czas sie resetował bios, komputer wieszal sie w niektorych grach np Cs, Battlefield. Kiedy pozyczylem od kumpla ramy 256mb sdr i podlaczylem razem z moimi dzałały ,ale oprocz zawieszania doszło resetowanie kompa :(.Ponadto kiedy podłaczyłem ramy (te od kumpla) bez moich kości,wogule ich ecsik nie wykrywal.Kupiłem 512 ram sdr i podłaczyłem razem z moimi bylo tak samo jak z tymi 256 od kumpla(kiedy podłączyłem same oczywiscie ecsik nie wykrywal ich). Pewnego pięknego dnia spalił się zasilacz (dzieki Bogu :] ). Kiedy kupiłem nowy nie miałem juz problemów z zawieszaniem kompa i resetami(ramy 256mb sd i 512 mb sdr działały dobrze z tym że samych 512 dalej nie wykrywał , ale razem działaja ok).Bios również przestał sie resetować.Z tą konfiguracja komp działa ok ,lecz jak np odepnę nagrywarke komp się juz nie właczy dopuki jej nie podłacze.(Dla mnie to z archiwum X)

W każdym razie jeżeli nic w nim nie ruszam działa ok i chyba go tak zostawie.Ostatnio bios znowu zaczął sie resetować tak sam od siebie

i komputer jakoś chodzi wolniej. Zastanawiam się czy nie zaradzić temu wszystkiemu aktualizujac bios.  Ale nie moge doczytać jak zapisać starego biosa przed aktualizowaniem (tak na wszelki wypadek).

Olej zapisywanie biosa i wgraj najnowszego chepo do twojej versji płyty, jak w morde jerza widac ze to winy jest bios, apłytke masz w wersji 1.0 czy 3.1 ?? po co ci te sdry ?? s[rzedaj badziewie kup DDR-y !! wydajnosc odrazu skoczy w góre !! i bedzie mniej problemow z pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz jak np odepnę nagrywarke komp się juz nie właczy dopuki jej nie podłacze.

 

:-) nie ustawian nagrywarki w biosie na sztywno tylko ustaw jej auto ;-) bedzie starrtowal normalnie :P

 

MNC- nf7 karmi procka z 12v, k7s5a z 5v jak sie nie mylę i z tąd poprawa napięć

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz jak np odepnę nagrywarke komp się juz nie właczy dopuki jej nie podłacze.

:-) nie ustawian nagrywarki w biosie na sztywno tylko ustaw jej auto ;-) bedzie starrtowal normalnie :P

 

MNC- nf7 karmi procka z 12v, k7s5a z 5v jak sie nie mylę i z tąd poprawa napięć

 

Pozdro 8)

jap :) w obu przypadakch mówisz true :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego cieszę się jeszcze bardziej z zakupu NF7 a co do eceesa to na allegro poszedł szybciej niż świeże bułeczki :D Wystawiony o 10 a sprzedany o 13 za 55 zł :). No jeszcze sprzedam trochę rzeczy i spłacę tego NF7 :twisted: :mrgreen: .

 

A tak do wiadomości dla MilekNS :

 

Mając 128 sdr i durnia 800 kupiłem sobie Athlona XP 2000+ i cały czas mi się wieszał , po wymianie sdr na ddr następuje gigantyczny skok wydajności i stabilności (przynajmniej w ecs) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawach na szynie 185,8mhz tak dla info podam wyniki z AIDA32 i z Sandry2004,proc był na standard mnozniki więc szło 10,5x185,8mhz a wyniki są bardzo ciekawe, daje je po to zebyście zobaczyli jaka moc czai się w waszych kochanych ECS-ach :D

 

Memory Bandwidth Benchmark-SiSoftware Sandra

mój rezultat:

RAM Bandwidth Int Buffered aEMMX/aSSE 2508 mb/s

RAM Bandwidth Float Buffered aEMMX/aSSE 2311 mb/s

dla porownania:

nVidia nForce2 620 2xPC3200>>>3080mb/s i 2912mb/s (wydaje mi się że ten wynik jest w dualu bo drugi rezultat nForca jest niższy)

VIA KT400 PC3200U CL2,5DDR>>>2890mb/s i 2705mb/s

nVidia nForce2 620 2xPC3200>>>2121mb/s i 1998mb/s (to właśnie drugi wynik dla nForca który znalazłem w tabeli,jest on znacznie niższy od pierwszego no i nizszy od mojego :P )

SiS 735 PC2100U CL2DDR>>>1757mb/s i 1663mb/s-oto orginalny wynik z Sandry dla SiS-a 735 :wink:

 

A oto gdzie znalazłem się w AIDA32:

P4-2.40A Asus P4SDX SiS655 PC2700 DDR SDRAM 2670 MB/sek

 

AthlonXP-A 2500+ Gigabyte GA-7N400 Pro nForce2-U400 Dual PC2700 DDR 2590 MB/sek

 

Ten komputer ECS K7S5A SiS735 2567 MB/sek

 

AthlonXP 2700+ Chaintech 7NJL1 nForce2-SPP Dual PC2700 DDR 2500 MB/sek

 

AthlonXP 2700+ Asus A7N8X nForce2-SPP Dual PC2700 DDR 2450 MB/sek

 

P4-2.53A Gigabyte GA-8PE667 Ultra i845PE PC2700 DDR SDRAM 2450 MB/sek

 

Jest to odczyt z pamieci,zapisu nie pokazuje bo bez sensu.Mam nadzieję że jest to dosyć zrozumiałe,poprostu skopiowałem to z AIDY i wkleiłem w posta,nie chciało mi się tego pisać.

Testy robiłem na defaulowych timingach pamiątek i jak dla mnie to wyniki sa bardzo imponujące.Niestety nie pobiegam sobie na tej szynie :cry: HDD tego nie znosi :evil:

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie nagrywara byla normalnie na auto tylko ta plyta ma takie jazdy niestworzone. Czasami trudno skapowac o co temu ecesikowi chodzi ale z nowym biosem chodzi normalnie a plyte mam 3.1 a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zroblili mnie w ....... Mam pudełko i książeczke od ecs k7s5a 3.1a a na Sisoft Sandra wykrylo mi ze tak naprawde mam płyte versja 1.0 :o.

Zflashowalem juz biosa na tego do 3.1 a , Ale działa ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze teraz przechodze do rzeczy. Potrzebuje programik do testowania temp CPU w extremalnych warunkach, musze sie dowiedziec ile moge go podkrecic, a nie chce go przegrzewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie jak można odblokować mnożnik albo cos na tej płycie bo na MSIKT6 Delta wszystko jest odblokowane!! i mozna się bawić w O/C a tu nic :( nie wiem mnoznik albo napięcie jakoś zmnienić na tej płycie by się zdało bo nbarazie to stabilnie chodzi mi tylko na 147/147 proc Athlon2,2 i wiem że moge go puścić lepiej tylko nie z tą płytką ECS ?a może da się lepiej go puścić ? tylko żeby nic w procku nie robić tzn malowanko i takie tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!forest kila zbila i lukasrz co powiecie na wyniki wydajności mojej mo bo :?: chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat? :D także chciałbym poznac opinie innych posiadaczy K7s5a...

temat ciagnie sie już przez kilka ładnych stron (nawiasem mówiąc szkoda że nie został przyklejony :wink: ) i jak dotad jeszcze nikt nie pisał o wydajności przy fsb166 i wyższym :idea: (i'm 1-st :D) powiedziałbym że wydajnosć wzrosła naprawdę rewelacyjnie(i'm happy :P :D ) i warto było potraktować k7s5a drut-modami :twisted: teraz to ona nabrała uroku.hihih.jest poprostu piekna :lol:

Tak myślę że nawet gdyby ktos chciał zmienić k7...na nowe mo-bo a cięzko z kaską to drut i lutownica zapewni nam wzrost wydajności odpowiedni dla standardu :? hihi.

a płyta nie jest wcale ciężka i trudna dla o/c 8) ...tak słyszałem :!:

 

pozdrawiam !

 

5 drut-modów :D 5 wętyli 8O 480W :twisted:

 

ps.dyskietka mi nie działa! 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!forest kila zbila i lukasrz co powiecie na wyniki wydajności mojej mo bo :?: chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat?  :D także chciałbym poznac opinie innych posiadaczy K7s5a...

temat ciagnie sie już przez kilka ładnych stron (nawiasem mówiąc szkoda że nie został przyklejony :wink: ) i jak dotad jeszcze nikt nie pisał o wydajności przy fsb166 i wyższym  :idea:  (i'm 1-st :D) powiedziałbym że wydajnosć wzrosła naprawdę rewelacyjnie(i'm happy :P  :D ) i warto było potraktować k7s5a drut-modami :twisted: teraz to ona nabrała uroku.hihih.jest poprostu piekna :lol: 

Tak myślę że nawet gdyby ktos chciał zmienić k7...na nowe mo-bo a cięzko z kaską to drut i lutownica zapewni nam wzrost wydajności odpowiedni dla standardu :? hihi.

a płyta nie jest wcale ciężka i trudna dla o/c 8) ...tak słyszałem :!: 

 

pozdrawiam !

 

5 drut-modów :D 5 wętyli 8O 480W :twisted: 

 

ps.dyskietka mi nie działa! 8)  :wink:

ladny ram bandwitch ale ja wole plytki nie katowacx takimi fsb poza tym jedne pamieci mam 266 :/ a ram bandwich ze wzg na niskie fsb mam w sisofcie ok 2100MB/s drut mod na mnoznik narazie mi styknie :D ale wyniki ladne masz a te 480W to gdzie?? u ciebi ? /chyba zartujesz max daje 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki robią wrażenie :-D hehe od zawsze mówiłem że to dobry czipset :-D

 

tymczasem u mnie n9e ma czegokrecic, moje mega palominium nie bardzo jest podatne, pamieci mam tez 266... qpa,

 

a z wesolych wieści - byc moze skopsany przeze mnie thorton wróci na gw, palomino znajdzie nowego amatora, a ecs bedzie smigał z bartonem 2400+ 1,45v z jakims wysokim mnoznikiem :-) zacieram rączki! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...