Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

po wymianie codeshita na deer'a 400W chodzi spoko...zdarzaja sie utraty ustawien biosu ale to jest jedynie kwestia jego upgrade'u. a tak to jest ok.....mam 2 lata rev.1.0....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem chwile czasu wiec pisze:

Mialem 2 ecs'y K7s5a :

:arrow: 1 starusienki w wersji 1.0 - zolte pudelko

:arrow: 2 trozke nowszy - chybawersja 3.1

 

Wiec zacznijmy od problemu ktory wystepowal w obu:

:arrow: Kasowanie biosu

:arrow: Zwisy w grach - stopklatka przy dziwnych dzwiekach z glosnikow i total zwis (w 3 d marku przy 2-5 tescie)

:arrow: Czeste wykladanie sie systemu...

Podkreslam ze problemy nie byly spowodowane ani przez proca (bo przezyla jeden a 2 przezyl ja ) ani zasilaczem (bo przezyla jeden a 2 przezyl ja :) i byla probowana na 3 kumpla ) ani grafa bo byla probowana na grafie kumpla i moja grafa byla probowana u kumpla...

Jak zginely:

:arrow: 1 wypadke z wc (lacznie z grafa)

:arrow: 2 przzepiecie na zasilaczu (kupel sie bawil :) )

Zalety:

:arrow: Tania

:arrow: Nie najgorsza pod wzgledem wydajnosci

:arrow: Puscilem na niej mojego A1,6 Polomino na fsb 166 (na sd ramach :) )

:arrow: I chyba jakies jeszcze byly bo jak mi padla pierwsza to kupilem 2 :) ( :idea: a zapomnialem powodem tego bylo to ze byla tania :idea: :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plyte , po upgradzie biosu do najnowszego chepobisu nie mam z nia zadnych problemow , wczesniej jedynie zadkie resety biosu byly , plyta bardzo stabilna , jedyny i najwiekszy misnus to prawie zero mozliwosci oc . jak dla mnie tania i dobra plyta i chyba nawet szybsza od tych robionych na via 266 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie znajac zycie powodem tych restarcikow jest juz poczciwy zasilacz CODEGEN ! Mam go juz sporo czasu ( jest to 300W ) i tak wlasnie podejrzewalem ze jest z nim cos nie tak ! Jaki polecacie zasilacz do tej plyty ( cena w miare rozsadku ) , a moze kupic no-name tylle ze 400W ? Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plyte , po upgradzie biosu do najnowszego chepobisu nie mam z nia zadnych problemow , wczesniej jedynie zadkie resety biosu byly , plyta bardzo stabilna , jedyny i najwiekszy misnus to prawie zero mozliwosci oc . jak dla mnie tania i dobra plyta i chyba nawet szybsza od tych robionych na via 266 .

Zgadza sie szybsza od VIA KT266 a nawet od niektórych KT333 sam osobisice robilem testy i czesto KT 333 wypadalo gorzej sam sie dziwilem i sie cieszyłem :D

 

A co do tego ze ktos uszkodzil az 6 tych płyt to gratulacjie naprawde trzeba być zdolnym i napewno niejest to wina K7S5A tylko inteligencji osoby która konfigurowała tąpłyte a zapewne uszkodzenia wynikały z nie umiejętności podkręcania cpu na tej mobo.

 

Chciałbym jescze zauważyć że jak w 2001 roku wchodzila ta płyta na rynek to był to swego rodzaju HIT , płyta była bardzo tania i oferowała wtedy najwyższą wydajnośc ale jak powiedzialem problemy z nią wynikaja wtedy gdy ktos nie umiejętnie kręcił cpu na tej płycie, to niejest rasowa mobo do overclockingu, ona ma zapewniać wysoka wydajnosć i stabilność i tak jest nawet teraz po ponad 3latach od wypuszczenia jej na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie znajac zycie powodem tych restarcikow jest juz poczciwy zasilacz CODEGEN ! Mam go juz sporo czasu ( jest to 300W ) i tak wlasnie podejrzewalem ze jest z nim cos nie tak ! Jaki polecacie zasilacz do tej plyty ( cena w miare rozsadku ) , a moze kupic no-name tylle ze 400W ? Co wy na to ?

Nie psiocz na Codegena tak jak inni tylko sprawdz najpierw stabilność napięć, u mnie ta mobo chodzi full stable na Codegenie 300W, napiecia są OK

 

P.S

(jest kilka modeli codegenow 300W rózniących sie znacznie rzeczywistą wydajnoscia prądową nawet o 50% !! te najnowsze są najlepsze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miernika zeby sprawdzic zasilacz i napiecia !! I wcale nie psiocze na Codegena bo jade na nim chyba juz od 98 roku i jestem bardzo zadowolony ( do pory kiedy kupilem wlasnie Ecs i Athlona 2000+ ) Wiec czy sprawdzic czy to faktycznie powod zasilki ( czasem mi sie restartuje czasem wywala niebieski ekran - ale baaaardzo zadko , raczej restarty ) pozdro

 

ps---> Codegen 400W kosztuje cos okolo 90 zeta , czy warto go kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miernika zeby sprawdzic zasilacz i napiecia !! I wcale nie psiocze na Codegena bo jade na nim chyba juz od 98 roku i jestem bardzo zadowolony ( do pory kiedy kupilem wlasnie Ecs i Athlona 2000+ ) Wiec czy sprawdzic czy to faktycznie powod zasilki ( czasem mi sie restartuje czasem wywala niebieski ekran - ale baaaardzo zadko , raczej restarty ) pozdro

 

ps---> Codegen 400W kosztuje cos okolo 90 zeta , czy warto go kupic ?

Jedziesz na jednym zgorszych codegenow jak jest z 98 roku ale co do Codegena 400W to warto dac 90zl za niego sam mysle nad jego kupnem tu jest ciekawy test : http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...2/strona-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak > wymieniam starego codegena na nowy CODEGEN 400X ( 400W:) ) za dokladnie ok.90 zeta. Po wymianie prawdopodobnie bede mogl spowrotem ustawic FSB na 133/133 czyli Athlon 2000+XP i komp bedzie chodzil stabilnie ? A no i mam pytanie niewiesz przypadkiem czy ten zasilacz jest glosny ?

 

A no i jest jeszcze porownywalny cenowo Modecom 300Gt ( tylko on jest 300W a to juz coraz mniej wiec niewiem ) doradzcie ?

 

ps---> moja zasilka to ( sprawdzilem przed chwila ) CODEGEN 200X-1 ? Co nim powiesz ? Ile moge za niego dostac na gieldzie ? 20 zeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mam takie

+3,3v 3,28v

+5v 4,95v

+12v 12.93

 

to moj 2 komp abit bh6 , geforce 2 pro , zasilka 235w kingstara :):)

 

a co to k7s5a w swoim czasie byla to jedna z najlepszych plyt a i teraz sprawuje sie calkiem dobrze , gdyby tylko dalo sie na niej ustawic fsb 166 , niby sie da ale nikomu nie chodzi niezlaeznie od wersji plyty procka itp . mam codgena 300 w do tego radka 9000pro i nie pamietam kiedy mialem ostatni restart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!

 

CODEGEN to faktycznie syf!!

 

puscilem prime95 i po 5 godzinach:

12 - 12.51

5 -  4.87

3 - 3.24

 

Czy te napiecia sa do bani :?:

Napięcia jak najbardziej w normie, jednak ja tym odczytom do konca nie wieze bo np u mnie podaje 3,3 - 3,23 do 3,26 a po zmierzeniu miernikiem okazuje sie ze jest 3,29 do 3,31V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak > wymieniam starego codegena na nowy CODEGEN 400X ( 400W:) ) za dokladnie ok.90 zeta. Po wymianie prawdopodobnie bede mogl spowrotem ustawic FSB na 133/133 czyli Athlon 2000+XP i komp bedzie chodzil stabilnie ? A no i mam pytanie niewiesz przypadkiem czy ten zasilacz jest glosny ?  

 

A no i jest jeszcze porownywalny cenowo Modecom  300Gt ( tylko on jest 300W a to juz coraz mniej wiec niewiem ) doradzcie ?

 

ps---> moja zasilka to ( sprawdzilem przed chwila ) CODEGEN 200X-1 ? Co nim powiesz ? Ile moge za niego dostac na gieldzie ? 20 zeta?

U mnie Codegen 300W z nowszej serii jest cichutki przynajmniej jest najcichszą częscia mojego kompa, ten 400W niepowinien byc duzo głosniejszy.Hmm za twoja zasiłek 20zł to extremalny max , jak tyle weżmiesz to cód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

al jajca!! :!:

jak podpiolem 2 zasilacze to mam takie napiecia mierzone miernikem

Zasilacz 1 na ktorym jest plyta z procem,ramem,napedem 1.44 i inymi kartami:

12 - 12.10

5 - 5.12

3.3 - 3.31

a na drugim zasilaczu jest : dysk,cdrom,kieszen:

Napiecia identyczne jak na zasilaczu nr. 1

 

Obydwa zasilacze firmy codegen o laczne mocy 600wat 8)

 

A tu opis jak to zrobic http://www.moded-kompz.net/?name=Mods&id=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanie

Mam to mobo w wersji 1.0,durona 800Mhz,384mb sdramu i jak chce ustawić częstotliwość pamięci na 133 Mhz to komp nie chce wstać i muszę restartować biosa--wiecie może czemu tak jest??

Czy ustawienie tej pamięci na 133 wpłynęłoby w jakiś sposób na wydajność kompa???(asynhro z procem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanie

Mam to mobo w wersji 1.0,durona 800Mhz,384mb sdramu i jak chce ustawić częstotliwość pamięci na 133 Mhz to komp nie chce wstać i muszę restartować biosa--wiecie może czemu tak jest??

Czy ustawienie tej pamięci na 133 wpłynęłoby w jakiś sposób na wydajność kompa???(asynhro z procem).

 

Moze ustawiasz fsb 133 dla cpu albo masz pamiec 100 , jesli pamiec jest 133 i komp nie wstaje to zmniejsz timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wplynie a wrecz pogorszy wydajnosc przy tej plycie.

Zostaw tak jak jest nic nie zmienisz,dopoki nie kupisz ddrow

Jak wyglada logo na tym nowym chepobiosie ?? jakies fajne?? a i czy wszystko jest ok?? bo planuje sobie zaarz wgrac tego biosika

 

No wlasnie ktory bios co ma bo nieczaje tego opisu i niepamietam ktorego to ja ostatnio wgrywalem jest chb0327 (LAN or w/o LAN), i chb0327f (w/fastwrites)

 

Ten pierwszy rozumeim jest dla plyt z Lanem lub bez a ten drugi wlcza fwrites ale to ten drugi juz lanu nie obsluguje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie : jakie sa mozliwosci podkrecania procka na tm mobo (  fsb/mnoznik) bo w biosie niec nie znalazlem

fsb ruszysz dopiero po zmianie biosa na chepobios-a , a co do mnoznika i zmiany napiecia , pozostaje tobie lutownica badz drutmod

 

mialem te plyte jedyne wady jakic h sie dopatrzylem to nie trzymanie ustawien biosu (wymiana baterii raz na 0,5 roku pomagala ) i kolejna wada brak oc bez ingerencji w plyte

ogolnie bylem z niej zadowaolony jeszcze jedno wspomniane mobo potrzebuje dobrego i stabilnego zasilacza (min to 300W , firmowy)

 

pozdrowka dla wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj tego z lanem bez fast writes

a to loga jest na fullscren i jest zajedwabiste

Dobra wgralem tego biosa i w biosie dalem full screen logo : enabled czyli logo właczone ale go niema :lol: poprostu niewyswietla loga tylko normalnie tak jak bez loga jest czyli wygrywanoie cpu i urzadzen, wczesniej jak mialem biosa z 2002 r logo dzialalo tylko bylo lipne ECS ..cos tam

 

Wgrywales biosa VER3.x ?? tego na samej gorze ?? dziwne..... moze sprobuje wgrac go jescze raz ale watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy napisał:

 

Nie wplynie a wrecz pogorszy wydajnosc przy tej plycie.  

Zostaw tak jak jest nic nie zmienisz,dopoki nie kupisz ddrow

Pewnie pogorszy,ale wiesz sprawdziłbym z samej ciekawości.

 

lukasrz napisał:

 

Moze ustawiasz fsb 133 dla cpu albo masz pamiec 100 , jesli pamiec jest 133 i komp nie wstaje to zmniejsz timingi

Nie,nie ustawiam fsb na 133,a pamięci mam PC133(128mb i 256mb,jedna jest samsunga a druga chyba no name)

Co do timingów to wybacz ale niewiem jak je przestawić.Może pomożesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie ustawiam fsb na 133,a pamięci mam PC133(128mb i 256mb,jedna jest samsunga a druga chyba no name)

Co do timingów to wybacz ale niewiem jak je przestawić.Może pomożesz?

Wyjmij którąs z kości ram i zobacz czy działa na jednej, następnie przetestuj na drugiej kości. Możliwe ze nie chce działać któraś z kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ktora masz wersje plyty.....

ja mam pro ver.5

wiec wgralem biosa tego na samej gorze

No mam Ver 3.1 ale mam w biosie mozliwosc wlaczenia loga ale nic to niedaje na poprzednim biosie logo dzialalo tylko bylo lipne.

 

Jakiego masz scalaka BIOSA ?? DIP 32 ?? 256kB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do timingów to wybacz ale niewiem jak je przestawić.Może pomożesz?

W biosie jest tam gdzie masz Advanced Setup jest tam

 

SDR/DDR CAS LATENCY

AUTO DETECT DIMM/PCI CLK

TIMING SETTING MODE

 

kolejnosc jaka napisalem moze byc zla ale na samym dole to jest i ustaw od gory w takiej kolejnosci:

 

ustawienia na maxa wydajnosciowo

SPD

2

6

2

 

i nizej

 

SPD

4

7

3

 

poprostu dawaj wyzsze ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...