Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Łukasrz za odpowiedz wymienie zasilałke tylko poradzcie mi jaka wybrać żeby znów szajsu nie kupić ?!

ile masz kasy ?? to tylko od kasy zalezy ! 50zł ?? 150zł ?? 300zł ??? 1000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko w biosie jest takie ustawienie GRAPHIC WIN SIZE jakie powinno byc tam ustawienie.A najlepiej by bylo jak by ktos podal linka do jakiejs stronki z opisem ustawien biosu w tej plycie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko w biosie jest takie ustawienie GRAPHIC WIN SIZE jakie powinno byc tam ustawienie.A najlepiej by bylo jak by ktos podal linka do jakiejs stronki z opisem ustawien biosu w tej plycie.

Pozdro.

ustaw 64MB

 

Ja przy Duronie 1.6 mam okolo 33 -36 stopni (k7s5a ver.3.1)Moim zdaniem cos jest nie tak z czujnikiem.Czy ktos ma podobna konfiguracje ?????

mozesz miec taak temp , jaki masz wentyl ??? ten duron jest wykonany w 0,13um wiec tyle mozesz miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla wszystkich forumowiczów Tweak.pl ==> najlepszego, znanego mi, forum dla overclockerów w erze ludzkości. Jestem nowy i rozpoczynam zabawe w O/C :twisted:

 

Na początek male pytanie: Dlaczego po przestawieniu na 166/133 MHz komp sie nie włącza. Musiałem resetować BIOS itd. Mobo to k7s5a pro, a proc to Duron 1600 z okolic października/listopada 2003r. Ramy: DDR 333 ?

 

No i drugie: czy z kazdego durnia Applebred można zrobić AthlonaXP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla wszystkich forumowiczów Tweak.pl ==> najlepszego, znanego mi,  forum dla overclockerów w erze ludzkości. Jestem nowy i rozpoczynam zabawe w O/C :twisted: 

 

Na początek male pytanie: Dlaczego po przestawieniu na 166/133 MHz komp sie nie włącza. Musiałem resetować BIOS itd. Mobo to k7s5a pro, a proc to Duron 1600 z okolic października/listopada 2003r. Ramy: DDR 333 ?

 

No i drugie: czy z kazdego durnia Applebred można zrobić AthlonaXP?

wiekszosc duronow mozna przerobic ale zwykle moduja sie najstarsze modele a mobo nei wystartuje ci 166/133 bo ta płyta ma max 133 :] a na wet jakby miala 166 to procesor na takim fsb nie wystartuje jesli nominalnie ma 133 musisz zwiekszyc mu vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie malując mostki lub drut modem

 

miałem wgrany bios oficjalny z czerwca i koimp chodził stabilnie, na najnowszym tryb 13/133 nie chciał chodzić. niestety zaczęły sięstraty ustawień biosu i musiałem wgrać inny biosik. myślałem o tym chb0327 wspomnianym na poprzedniej stronie ale wyczytalem że jakieś problemy z nim są i że najlepszy jest chb1129. wgrałem go i komp chodzi stabilnie, FSB 133 to nie jest już 132.xx ale 133.xx ("no more downclocking by default"), do tego są opcje podkręcania itp.

zobaczę czy będą zaniki ustawień, jakby co to zreportuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np tak sobie ustawilem

 

2

2

 

chodzi tez na

 

2

6

2

 

ale jak jest 7 to jest szybszy odczyt a zapis pozostaje taki sam

 

w stosunku do np 

 

3

9

5

 

odczyt wzrasta gdzies o 200MB/s a zapis o 100MB/s mowie o testach w AIDA w sisofcie tez sa roznica ale niapamietam jakie a grach roznica jest nawet kilku fps !!! jednym słowem 2/7/2 to najwydajniejsze ustawienia

nie za bardzo lapie sie w tych tamingach bo nigdy tego nie robilem ale z tego co przypuszczam to mam ustawic tak

SDR/DDR cas latency mam spd i mam zmienic na 2

SDR/DDR ras active time mam 6 czyli moge zostawic lub zmienic na 7

SDR/DDR ras pre charge time mam 4 i zmienic na 2

dobze kombinuje? :D

acha i jeszcze jedno jest tam takie ustawienie:DRAM timing configuration jak je najlepiej ustawic obecnie mam normal.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np tak sobie ustawilem

 

2

2

 

chodzi tez na

 

2

6

2

 

ale jak jest 7 to jest szybszy odczyt a zapis pozostaje taki sam

 

w stosunku do np 

 

3

9

5

 

odczyt wzrasta gdzies o 200MB/s a zapis o 100MB/s mowie o testach w AIDA w sisofcie tez sa roznica ale niapamietam jakie a grach roznica jest nawet kilku fps !!! jednym słowem 2/7/2 to najwydajniejsze ustawienia

nie za bardzo lapie sie w tych tamingach bo nigdy tego nie robilem ale z tego co przypuszczam to mam ustawic tak

SDR/DDR cas latency mam spd i mam zmienic na 2

SDR/DDR ras active time mam 6 czyli moge zostawic lub zmienic na 7

SDR/DDR ras pre charge time mam 4 i zmienic na 2

dobze kombinuje? :D

acha i jeszcze jedno jest tam takie ustawienie:DRAM timing configuration jak je najlepiej ustawic obecnie mam normal.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

dobrze dobrze kombinuesz a timin config..daj na normal jak ustawisz 2/7/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He ustawile 2/7/2 i odczyt mam o 150 wiekszy a zapis o 60 :D tylko mam lekkie obawy czy mi sie cos przez to nie spali,ale zobaczymy.

Acha znalazlem jeszcze jedno ustawienie w biosie ktore nie wiem do czego sluzy i jak ma byc ustawione: IO APIC SUPPORT

(mialem zmieniac plyte ale widze ze nie jest taka zla i jeszcze troche na niej pochulam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He ustawile 2/7/2 i odczyt mam o 150 wiekszy a zapis o 60  :D tylko mam lekkie obawy czy mi sie cos przez to nie spali,ale zobaczymy.

Acha znalazlem jeszcze jedno ustawienie w biosie ktore nie wiem do czego sluzy i jak ma byc ustawione: IO APIC SUPPORT

IO APIC SUPPOR nawet nie dotykaj bo jak zmienisz z tego co masz to xpek nie wystartuje :] a co do spalenia to nic sie nei spali :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok  IO APIC nie ruszam a czy mozna jeszcze cos zmienic zeby poprawic wydajnosc.

chyba nie :] mozna wgrac jescze tak jak ja to zrobilem biose honey-X z 2003r przed ostatniego od werj K7S5A PRO z fast write :] wtedy teoretycznie powiniens miec wyzsza wydajnosc grafiki w 3d ale to moze 0.1% 1fps moze gdzies bedzie wiecej :] mozesz jescze przecierz procesor podkrecisz przez drut mod tak jak ja to zrobilem u siebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dodatkowe porty usb do plyty, jednak nic sie niestalo, system nic nie wykryl, a w biosei jak wiadomo nic niema do ustawiania...prosze o odpowiedz lub link do jesli juz to było (ja jakos nic nieznalazłem)...thx :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dodatkowe porty usb do plyty, jednak nic sie niestalo, system nic nie wykryl, a w biosei jak wiadomo nic niema do ustawiania...prosze o odpowiedz lub link do jesli juz to było (ja jakos nic nieznalazłem)...thx :?

źle podłaczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna zle podłaczyc, są tylk odwie mozliwosci...gdy podlaczam w jednej pozycji nic sie nie dzieje a w drogiej kompa sie wywraca, tzn..nie uruchamia sie....moze podzielisz sie zemną jak to podłaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieiwem niemam umysłu teraz do myślenia ucze sie na maturke ustna z matmy na czwartek i juz mam umysłk przeciązony...zaraz moze ktos pomoze.FFFFFFFFFH :/ ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...