Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

W biosie włącza sie ogólnie usb dla windy i dla dosa, nic niema o dodatkowych portach...raczej przelotka nie moze byc uszkodzona zabardzo sie zepsuc tam nie moze, sam juz niewiem...ufff...widze ze skaner drukarkę i kamerkę bede musiał podłaczac w locie.... :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mam, kamerke, standardowo mi sie wykrywa i ladnie piszczy podczas startu....moze to wina biosu mam honeyx....sam juz niewiem

tez mam honey-x i wsio dziala bez kombinowania w biosie :] nci nie zmienailem !! poz opcjiami OC oczywiscie :D i wydajnosc :] moze przelotki masz te złe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff....działa....problem był w kolejności podpietych urządzeń...Teraz mam tak:

- drukarka

- kamerka

- skaner..

- wolny port

 

w takiej kolejności wszystko śmiga :) ....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Duronie 1.6 mam okolo 33 -36 stopni (k7s5a ver.3.1)Moim zdaniem cos jest nie tak z czujnikiem.Czy ktos ma podobna konfiguracje ?????

 

mozesz miec taak temp , jaki masz wentyl ??? ten duron jest wykonany w 0,13um wiec tyle mozesz miec

 

 

Wentyl (moze to smieszne)ale to jest do obudowy (CoolerMaster 8 x 8)ale duzo osob nie wie ile tkwi w potencji wentyli do obudow - 2550 rpm i z pasta TITAN TTG S-104.Dziwi mnie jeszcze fakt ze jak go podkrece na 2 ghz to przy pelnym obciazeniu ma on 42 stopnie - naprawde MALO !!!

I wlasnie DRUGA BARDZO WAZNA RZECZ jak duzo osob wie bios nie rusza z miejsca na ustawieniach 166/166.I drodzy mili o dziwo mi na Speedfanie 4.12 ruszyl wlasnie na 166/166 PCI 33.3 na napieciu 1.5 v .Testy takie jak 3D Mark 2001 i HOT CPU TESTER PRO itp. GIIIIIIT.Ale niech ktos mi powie dlaczego z biosu nie chce startowac nawet na kiepskich taimingach (pamiec TwinMos pc3200 M.Tek)??????!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soooooooorryyyyyy po#^#ło mi sie w cytowaniu  :D  :D

lol no zauwarzylem zamiast mnie zacytowac cytujesz siebie -lol]

 

z biosu nie pujdzie 166 bo pll na to nie pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego problema.Posiadam plytke oczywiscie K7S5A ver.3.1 i pokusilem sie na bios od plyty ECS K7S5A Pro (rev5.x) chb0120f i spoko oko chodzi prawidlowo i zdziwil mnie fakt ze jest 2-3 razy szybsze ladowanie w biosie dyskow itp.(nawet przy zapsianych ustawieniach w biosie).Aleeeeeeeeeee przy tym biosie Winda (obojetnie jaka)nie chce mi wykrywac mojej karty dzwiekowej (Sound Blaster 4.1 OEM PCI) zaaa chooooooolere obojetnie na jakim ta karta siedzi slocie.Zas gdy przejde na bios od zwyklej K7S5A to GIT wszytko wporzo.

No ale jest TE opoznienie w tych ladowanych dyskach i cd-romach.Ktos powie 2 -3 sekundy szybsze ladowanie - po co ci ????A no zawsze te pare sekund przy ladoaniu tych <span style="color:red;">[ciach!]</span>l od razu przechodzi na nastepna plansze a nie po 3 sekundach - troche to @$$@#% !!!!

Jesli ktos wie o czym pisze i wie o co mi chodzi to niech zapoda jak moze linka na innego biosa .

 

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem się przywitać jako że jestem tu nowy ;)

A teraz do rzeczy: mam naturalnie problem :| Posiadam ecs'a k7s5a w v.3.1, athlona 2000+, radeona 9200 i 256 sdram - do dzisiaj uzywalem dzwieku z zintegrowanej karty dzwiekowej, ale przed godziną zainstalowałem Sound Blastera Live! 5.1, wyłaczyłem dźwięk z integry w biosie i... winda (win2000) włacza sie, pokazuje juz tapete, ale jeszcze ikonki nie zdaza sie pokazac a komp się wiesz - znajomy tez ma jakas płyte ecs'a (ale nie k7s5a) i rownie komp sie wiesza. Czy mozliwe ze powodem jest jakis konflikt urzadzen? Jesli tak, to co nalezy zrobic?

Acha - BIOS'a mam oficjalnego, z tego co wiem najnowszego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey może jeszcze mnie ktoś pamięta :)

mam pytanie co do tej siecioofki zintegrowanej, jaka ona jest w porównaniu z PENTAGRAM horNET na układzie Realtek RTL8139C ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkie pytanko dotyczące płytki firmy ECS a mianowicie mam biosik z 2003 roku nowiutki wwręcz można by powiedzieć. Prawdą jest że w owym biosiku istnieje mozliwość zmiany taktowania szyny na 100 133 a teraz po flash'u 166 ale nie mam pojecia jak zmienić lub uaktywnić tu opcję zmiany napięcia rdzenia. Oczywiste jest to ze po zmianie napięcia spadnie wydajnośc ale temperaturka procka szaleje 44 do 60 w stresie. Czy jest jakas możliwośc zmiany tego ustawienia bowiem na dzień dzisiejszy z mojego durona 900mhz wyciąga 1, 89V co stanowczo jest zdaniem moim za dużo ( a moze sie myle :oops: ) poza tym jesli bym mógł otrzymać jakieś inf na temat tego jaki max komś tu procek wlazł bym sie cieszył bo mam zamiar zmienic procka na 2200 i nie wiem czy to zagra. Poza tym inf na temat mnożnika nigdzie tego nie moge znaleść przekopałem pół świata i nic :?: :!: :?: i jeszcze jedno czytałem wczesniejsze posty, z których wynikało ze problem z płytką pojaiwał sie z winy napięć u mnie +3.0V szaleje na 3.39V

+5.0 jest na 4,90V

-12.0V jest na 0,23V

a zasilacz mam stary :wink: bardzo stary z 1999 roku po mojej starej dobrej płytce a-trend atc 6240 V-00 z celkiem 466mhzMam malutkie pytanko dotyczące płytki firmy ECS a mianowicie mam biosik z 2003 roku nowiutki wwręcz można by powiedzieć. Prawdą jest że w owym biosiku istnieje mozliwość zmiany taktowania szyny na 100 133 a teraz po flash'u 166 ale nie mam pojecia jak zmienić lub uaktywnić tu opcję zmiany napięcia rdzenia. Oczywiste jest to ze po zmianie napięcia spadnie wydajnośc ale temperaturka procka szaleje 44 do 60 w stresie. Czy jest jakas możliwośc zmiany tego ustawienia bowiem na dzień dzisiejszy z mojego durona 900mhz wyciąga 1, 89V co stanowczo jest zdaniem moim za dużo ( a moze sie myle :oops: ) poza tym jesli bym mógł otrzymać jakieś inf na temat tego jaki max komś tu procek wlazł bym sie cieszył bo mam zamiar zmienic procka na 2200 i nie wiem czy to zagra. Poza tym inf na temat mnożnika nigdzie tego nie moge znaleść przekopałem pół świata i nic :?: :!: :?: i jeszcze jedno czytałem wczesniejsze posty, z których wynikało ze problem z płytką pojaiwał sie z winy napięć u mnie +3.0V szaleje na 3.39V

+5.0 jest na 4,90V

-12.0V jest na 0,23V

a zasilacz mam stary :wink: bardzo stary z 1999 roku po mojej starej dobrej płytce a-trend atc 6240 V-00 z celkiem 466mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkie pytanko dotyczące płytki firmy ECS a mianowicie mam biosik z 2003 roku nowiutki wwręcz można by powiedzieć. Prawdą jest że w owym biosiku istnieje mozliwość zmiany taktowania szyny na 100 133 a teraz po flash'u 166

na tej płycie tylko spod windowsa odpalisz FSB 166, taki kaprys. kilka pstów wyżej o tym pisaliśmy.

 

ale nie mam pojecia jak zmienić lub uaktywnić tu opcję zmiany napięcia rdzenia. Oczywiste jest to ze po zmianie napięcia spadnie wydajnośc

a to niby dlaczego :?: zmniejszanie napięcia nie zmniejsza wydajności, przyśniło ci się coś. poza tym żaden duron nie miał domyślnie 1.89V.

 

ale temperaturka procka szaleje 44 do 60 w stresie. Czy jest jakas możliwośc zmiany tego ustawienia bowiem na dzień dzisiejszy z mojego durona 900mhz wyciąga 1, 89V co stanowczo jest zdaniem moim za dużo ( a moze sie myle :oops: ) poza tym jesli bym mógł otrzymać jakieś inf na temat tego jaki max komś tu procek wlazł bym sie cieszył bo mam zamiar zmienic procka na 2200 i nie wiem czy to zagra. Poza tym inf na temat mnożnika nigdzie tego nie moge znaleść przekopałem pół świata i nic  :?:  :!:  :?:

płyta spokojnie obsługuje FSB 133 (266) co możesz wyczytać na stronie ECS, a na stronie AMD czy w cenniku możesz wyczytać że procesory do 2400+ chodzą właśnie na FSB 133 (266) czyli nie ma problemu, sam mam 2000+ na tej płycie (tymczasowo)

 

i jeszcze jedno czytałem wczesniejsze posty, z których wynikało ze problem z płytką pojaiwał sie z winy napięć u mnie +3.0V szaleje na 3.39V  

+5.0 jest na 4,90V  

-12.0V jest na 0,23V  

a zasilacz mam stary   :wink: bardzo stary z 1999 roku po mojej starej dobrej płytce a-trend atc 6240 V-00 z celkiem

napięć nie zmienisz na tej płycie spod biosa ani zworkami, tylko drut mod. a c to jest ?? też na forum łatwo zjadziesz. odczyty spod biosa można sobie wsadzić, miernik i tylko miernik prawdę ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

live miewał takie myki że czasem nie chodziłw niektórych konfiguracjach. albo to taki "myk" albo może stery , rozumiem że próbowałeś w różnych slotach pci ?? IMO wgraj bios od cheepo bo lepiej mieć ciutkę wolniej i bez problemów niż zaoszczędzić te 3 sekundy kosztem nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie!

Po nadinstalowaniu cheepobisa zaczeły mnie nurtować następujące problemy:

 

I. SpeedFun podaje mi niestabilne odczyty temperatury w temp1 (chipset?) co prawda nie przekraczają one 38* ale pokazuje też np. -2* :? Czy się tym przejmować :?:

II. Na poprzedniej stronie ktoś podawał timingi 2.7.2 jako optymalne, do tej pory słyszałem, że to 2.6.2, oświećcie mnie bo jestem na tym polu zielony :oops: Jakie jeszcze opcje w cheepciu podnoszą wydajność kompa?

III. Przy fsb 147 z tego co wiem podniesione jest także taktowanie PCI, czy może to zaszkodzić np. twardzielowi, lub sieciówce?

 

BTW. Po OC zauważyłem dużą poprawę na ... karcie dźwiękowej, mój SB 4.1 digital przestał "pierdzieć" np. w il2-sturmoviku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z timingami jest tak że ta największa liczba powinna być jak najbliższa sumie pozostałych czyli dla cl2.5 czy masz 6 czy 7 to jest poprawnie, ale u mnie jest lepiej na 2.5-2-3-6 niż na , teoretycznie bardziej poprawnym, 2.5-2-3-8. sam sprawdzaj co lepiej.

przy FSB 147 masz PCI = 36MHz więc jeszcze w normie i tak, może zaszkodzić twardzielowi ale wiele osób miało PCI 40 i chodziło - wyjątki potwierdzają regułę ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62-1215-001131-00101111-040201-sis735

 

Hmm ostatnio zakupiłem taką na allegro bardzo tanio nie wiem jaka to wersja ale nie mam z nią najmniejszych problemów jak na razie. Aktualizowałem bios a, że nie miałem stacji dyskietek to nagrałem na botowana płytę bios etc. Wyszło na to że zły bios zgrałem były jazdy wgrywałem po koleji każdy jaki miałem niekiedy miałem bios z logiem pełnoekranowym no, ale wtedy karty dźwiękowej mi nie wykrywało ;p . No, ale ostatnio sobie jakoś poradziłem z tym. Płyta jest z karta dźwiękową oraz Lanem wiec nie mogę nigdzie znaleźć do niej dobrego biosu do pokręcania. Mam na niej durona 1600Mhz jest super do podkręcania no ale płyta nie nadaje się za bardzo. Ciekawe czy jak bym przerobił go na Athlona to by było wszystko ok. System mam XP pro i nigdy mi się nie zawiesza zasilacz to nie wiem jaki nawet mam pewnie jakieś [ciach!]o no ale wszystko działa dobrze. Aktualnie zbieram na Radka 9200 128bit i 256mb i dopiero wtedy zobaczę co potrafi mój komp;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest z karta dźwiękową oraz Lanem wiec nie mogę nigdzie znaleźć do niej dobrego biosu do pokręcania.

A co to za róznica czy jest na niej dzwiek i siec? Wszystkie wersje chodzą na tym samym biosie. Przeczytałeś chociaz ten temat zanim to napisałeś?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zbieram na Radka 9200 128bit i 256mb i dopiero wtedy zobaczę co potrafi mój komp;p

:lol: :lol: :lol: ze co ?? :lol: a co to masz za kompa ??? 9200 to złom :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś już tu o to pytał, ale ciężko się przkopać przez te 23 strony :) Więc szybkie pytanie: czy do tej płyty głównej mozna wsadzic DDRAMy PC 333? Ktoś mi mowil, ze tak, ale beda wykrywane jako 266, lecz kto inny znow mowil, ze probowal i komp ich w ogole nie wykryl. BIOS mam oficjalny, chyba najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest z karta dźwiękową oraz Lanem wiec nie mogę nigdzie znaleźć do niej dobrego biosu do pokręcania.

A co to za róznica czy jest na niej dzwiek i siec? Wszystkie wersje chodzą na tym samym biosie. Przeczytałeś chociaz ten temat zanim to napisałeś?.
Hmm jest tutaj ze 23 stron troche czytania to jest po 3 stronach dałem za wygraną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś już tu o to pytał, ale ciężko się przkopać przez te 23 strony :) Więc szybkie pytanie: czy do tej płyty głównej mozna wsadzic DDRAMy PC 333? Ktoś mi mowil, ze tak, ale beda wykrywane jako 266, lecz kto inny znow mowil, ze probowal i komp ich w ogole nie wykryl. BIOS mam oficjalny, chyba najnowszy.

Chodzą normalnie takie pamięci. Można nawet je ustawić na wyższe częstotliwości niz 266MHz ale nie ma to sensu bo na tej płycie jezeli pamięc chodzi z inna częstotliwoscią niz CPU spada znacznie wydajnosc.

Ja mam w tej chwili wsadzone 2 kości po 256 MB, jedna 266 druga 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...