Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zbieram na Radka 9200 128bit i 256mb i dopiero wtedy zobaczę co potrafi mój komp;p

no żebyś się nie naoglądał :lol: 9200 to szmelc nawet przy 128 bitach, w tej cenie kupisz używany 8500 lub nowego FX5200, ewentualnie ok 400zł są Ti4200, absolutny mistrz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zbieram na Radka 9200 128bit i 256mb i dopiero wtedy zobaczę co potrafi mój komp;p

no żebyś się nie naoglądał :lol: 9200 to szmelc nawet przy 128 bitach, w tej cenie kupisz używany 8500 lub nowego FX5200, ewentualnie ok 400zł są Ti4200, absolutny mistrz w tej cenie.

Jak dla mnie to cudo gram na 800x600 i liczy sie tylko to by gra nie przycinała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu za tę cenę możesz kupić znacznie wydajniejszą grafę a jak mało wymagasz to mx440 będzie równie szybki a tańszy.

Robi się z tego offtopic MX nie obsługują shaderów czy czos w tym stylu i wogule mam mało pamięci systemowej i mi sie przyda na karcie troche więcej. Nic dodać klapka zapadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się z tego offtopic MX nie obsługują shaderów czy czos w tym stylu i wogule mam mało pamięci systemowej i mi sie przyda na karcie troche więcej. Nic dodać klapka zapadła

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no nic , twoja decyzja. IMO lepiej GF2Ti czy MX440 i RAM dokupić, pamięć na grafie nic nie daje, nie zauważyłbyś gdyby było 32MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi RAMami - niby mzona wsadzic nawet DDRAM PC 333, ale jeszcze trzeba sprawdzac napiecie... przy fabrycznych ustawieniach plyty ruszy 333? A tak swoja droga, to ta płyta nie obsługue pamięci ECC, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedno lamerskie pytanie ;) W instrukcji do tej płyty glownej raz jest napisane, ze obsluguje ona i sdram i ddram, ale dlaej doczytalem sie ze obsluguje sdram i ddram sdram :| CZy jest jakas roznica miedzy ddram i ddram sdram?? Pozbywam sie obecnie kosci 256 sdram i hcialem kupic 512 mb ddram PC 266 ale nie wiem czy bedzie dzialac (czy zgadza sie to napiecie, i co to jest to ddram sdram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi RAMami - niby mzona wsadzic nawet DDRAM PC 333, ale jeszcze trzeba sprawdzac napiecie... przy fabrycznych ustawieniach plyty ruszy 333? A tak swoja droga, to ta płyta nie obsługue pamięci ECC, prawda?

Jakie napięcie? Wsadzasz 333 lub 400 i pamięć działa od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie (wyvaczcie, ze zadej pytania rozrzucone na 3 posty :) ) - jaka jest roznica miedzy koscia pamieci jednostronna a dwustronna i ktore pasuja do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnicy nie ma , to nie BX. co do napięć to zfarzają się pamięci, które wymagają do poprawnego działania 2.7V ale jest to napisane na oudełku i są to kości do podkręcania, jak hyperX. zwykle jest 2.5V bo taki jest standart.

nie ma czegoś takiego jak ddram sdram bo ddr oznacza dual data rate a SDR single data rate więc to nie pasuje do siebie razem :) co najwyżej może być DDR DIMM co oznacza ddr dual inline memmory module i oznacza dokładnie to samo co samo DDR.

i nie możesz mieć jednocześnie sdr i ddr w kompie, musisz wybrać które chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiło się nieco cieplej i zaczeły się problemy z kompem. Mam konfig jak w podpisie i przy 23* w pokoju zaczeły się zwichy i wywalanie do systemu. Sprawdzałem stabilność godzinnym 3dmarkiem2001SE i jest ok dopuki nie powtórzę testu, bo drógi raz odpalony po paru minutach wyskakuje do systemu Zaliczyłem też parę zwich w gothicuII i paru innych grach, które chodziły stabilnie. Zastanawiam się co może być przyczyną bo temperatury wzrosły w stresie góra 1-2* (SpeedFun: T1 40*; T2 37*; T3 CPU 55*; HD0 36*)

 

Zależy mi na tej częstotliwości bo przy 143(stabilna) komp zkłuca mi moją ulubioną stację radiową . :x :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUMPEL MI ODSTĄPIŁ ECS K7S5A CO RADZICIE NA NIĄ WRZUCIĆ (PAMIĘCI, PROCEK, GRAFA) ŻEBY W MIARĘ WSZYSTKO CHODZIŁO (BEZ PRZESADY CENOWEJ). :?:  :?:  :?:  :?:

Pamięci: jak najwięcej i DDRy

Procek: jak najszybszy athlon na szynie 266mhz (do 2400+ i 2600+ na 266szynie) (dla szybszych niż 2000+ potrzebna podmiana biosu na nowszy)

Grafa: jak najszybsza (strzeż się 64bit) chyba wszystkie działają, choć taki radeon9600, lubi robić problemy, ale to z wszystkimi płytami.

A najlepiej kupować tam gdzie jest możliwość wymiany jakby co.

A i bym zapomniał wskazana jest dobra (niekoniecznie mocna) zasiłka

 

Dobra postawiłem wiatrak przy kompie i jest spokój, tylko co u cholery się grzeje :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze w zwiazku z problemem jaki mam z plyta ecs k7s5a rev 1.0. Chodzi o to ze komp uruchamia sie strasznie dlugo. Po wlaczeniu zasilania nie uruchamia sie tylko tak jakby wlacza i wylacza przez kilka minut az ostatecznie zalapie. Na poczatku trwalo to 2-3 min a teraz prawie 30. Proces ten troche przyspieszyl po tym jak zmniejszylem taktowanie proca z 1.7+ do 1.1. Wlasnie wgralem najnowszy bios cheepo ale to nic nie pomoglo. Poprawialem tez chlodzenia procesora ale to tez nic nie daje. Wyczytalem w tym temacie ze ta plyta zle dziala z zasilaczem marki codegen ale przez ponad dwa lata nie mialem problemow ani z zasilaczem ani z plyta.

 

Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze w zwiazku z problemem jaki mam z plyta ecs k7s5a rev 1.0.  Chodzi o to ze komp uruchamia sie strasznie dlugo. Po wlaczeniu zasilania nie uruchamia sie tylko tak jakby wlacza i wylacza przez kilka minut az ostatecznie zalapie. Na poczatku trwalo to 2-3 min a teraz prawie 30. Proces ten troche przyspieszyl po tym jak zmniejszylem taktowanie proca z 1.7+  do 1.1. Wlasnie wgralem najnowszy bios cheepo ale to nic nie pomoglo. Poprawialem tez chlodzenia procesora ale to tez nic nie daje. Wyczytalem w tym temacie ze ta plyta zle dziala z zasilaczem marki codegen ale przez ponad dwa lata nie mialem problemow ani z zasilaczem ani z plyta.

 

Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

1.podaj nam napiecia jakie masz

2.polecam biosa honey-x przed ostatniego !!! u mneina chepo na procku jak w podpisie na najnowszym chepo komp czasami wogole neichcail wystartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore1: 1,73V

Vcore2: 2,46V

+3.3V: 3,23V

+5V: 4,97V

+12V: 12,42V

-12V: -0,02V

-5V: -5,51V

+5V: 4,87V

Vbat: 3,26V

napiecia ujdą bez problemu powinno na takich chodzic , ta plyte ty masz od nowosci czy ja od kogos kupiles?/ a i czy sprzet byl na niej krecony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bylo kupione jako caly nowy komp 2 lata temu. Krecona byla tylko pamiec na karcie graficznej ale to chyba nie ma znaczenia.

OD KIEDY TAKIE CUDA ZACZELY SIE DZIAC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 miesiace temu. Najpierw bylo to kilkanascie sekund gora 2 min a z biegiem czasu jest coraz gorzej.

zobacz czy na plycie nie spuchły kondensatory - te w okolicy procesora po lewej stornie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygladaja normalnie

 

ps.  aby nie bylo niescislosci powiem ze sprawdzalem juz wszystko w moim kompie od pamieci do karty graficznej z wyjatkiem plyty glownej, procesora i zasilacza

ja bym wgral tego biosa honey-x

 

przed ostatniego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa jakies podstawy aby sadzic ze to wina biosu?? Nie chcialbym sie znow grzebac ze zmiana biosu z tak niestabilnym kompem.

ja bym wgral ! ale wczesniej jak masz mozliwosc sprawdz procesor u kogos chociarz ten procek bez problemu powinien chodzic, sprawdz cpu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa jakies podstawy aby sadzic ze to wina biosu?? Nie chcialbym sie znow grzebac ze zmiana biosu z tak niestabilnym kompem.

tymczasowo siedzę na k7s5a , z początku narzekałem na tę płytę bo wszystko się sypało ale odkąd mam bios chb2911 czy chb1129 (już nie pamiętam) wszystko chodzi super stabilnie, zero zwiech, zmułowacenia kompa czy BSOD'ów, u ECS większość problemów to kwestia BIOS'u, przekonalem się sam.

wgrywaj i nie gadaj.

 

masz nawet lin http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5ab...ios/Chb1129.zip u użyj flashera aminf332 , 335 nie chodzi na tej płycie.

 

link http://k7jo.de/tools/ami/flasher/aminf332.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...