Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 2 miesiace temu. Najpierw bylo to kilkanascie sekund gora 2 min a z biegiem czasu jest coraz gorzej.

Może to lamerska rada ale u mnie jak zawiśnie winzgroza XP a starcie tj. pojawi się prompt (taka migająca mała biała kreseczka na czarnym ekranie) zwykle po naciśnięciu resteta system wstaje bez oporów, tylko u przydaża mi się to góra raz na miesiąc i jest to wina wyżyłowanych timingów 2,2,6. ii jeszcze jedno jak mam podpiętego drugiego twardziela i jeszcze jest on zapchany to też winda długo się zastanawia czy się uruchomić :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 miesiace temu. Najpierw bylo to kilkanascie sekund gora 2 min a z biegiem czasu jest coraz gorzej.

Może to lamerska rada ale u mnie jak zawiśnie winzgroza XP a starcie tj. pojawi się prompt (taka migająca mała biała kreseczka na czarnym ekranie) zwykle po naciśnięciu resteta system wstaje bez oporów, tylko u przydaża mi się to góra raz na miesiąc i jest to wina wyżyłowanych timingów 2,2,6. ii jeszcze jedno jak mam podpiętego drugiego twardziela i jeszcze jest on zapchany to też winda długo się zastanawia czy się uruchomić :x
Zle chyba zrozumiales moj problem. U mnie jest tak ze prad wszedzie dochodzi ( lampka na nagrywarce sie zapala co chwila, wentylator na karcie graficznej dziala ) tylko nie chce dalej wystartowac (lampka monitora jest caly czas pomaranczowa czyli nie dochodzi sygnal od karty graficznej) i tak jakby resetuje sie co 5 sekund az ostatecznie po kilkudziesieciu minutach zalapie. Problem napewno nie lezy po stronie karty graficznej bo juz ja wymienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus na tej mobo wystartowal bios na 150150 no i sama winda????

ja kiedys tak ustwilem i zjaralem w ten sposob plyte -za duzo mhz na pci i agp bylo ale to jaks starsza chyab wersja mobo byla niz mam teraz , duzo userow ma takie fsb i plyta hula, ta plyta spod windy umozliwia ci nawet fsb 166 i wiecej ale tylk ospob windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem co umozliwia ta plyta nie jestem takim laikiem :D ale przy 150150 pci wynosi 30 mhz i moze dlatego mi nie chce wstac bios.Ale jeszcze dziwna sprawa nie chce tez mi przy tym ustawieniu pojsc z na windzie ze speedfana, 166 na 166 idzie a 150 na 150 nie chce moze te pci 30 mhz jest za male. Co do pamieci mojej to raczej jest dobrze Twinmos 400 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko kupiłem jakiś czas temu duronka 900 mhz, i co w tym dziwnego zapytać mozna?!? ale jest ciekawe moj procek ciągnie 1,89 V nie wiem co jest nie moge zbić napiecia bo wiadomo mabo spoko ECS k7s5a pro ale pod względem over'a lipa. przydało by mi sie zbić jakoś to napiecie gość mowił ze coś tam na procku robił ale ciemna chmura ze mnie i nie wiem o co biegało facetowi.

Wiec vcore drutmode nei wchodzi w rachube czy tam jak to zwą geniusze over'a jam userek prosty i chce sie pozbyc tej cholernej temperatury bo mi szaleje 48 C w spoczynku nie mowie o stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten duron jakiśfelerny :?: jak możesz to sprawdźna innym procku, ten mógł być solidnie katowany.

 

Sprawdzałem tego mojego skubańca i na każdej płycie chodzi na 1.89 V na mojej płytce działałem antkiem 1,1 i spoko 39 C jak w książkach piszą

wiec cóż mi pozostaje zmiana procka (znowu) czy moze jakieś machlojki z lutownica mam chipoobios'ik z logo 9całkiem fajne ) FSB do 200 teoretycznie :) a Vcore brak coż za wielki nie smak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc już wiesz że procek do wymiany. na 1400 wsiadaj albo 600 bo pięknie się kręciły, nawet na 1200 MHz z peltem.

HMMM musze coś mi sie wydaje zasiegnąć głębszej twojej porady MISTRZU hmm GG jest 23:08 ja mam pifk ( 6ciopak ) i kupe czasu :)

zaryzykować i podac swoje na forum a moze inne pomysły?<>?><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam kursor by zatwierdzić w SpeedFunie 166/166  :twisted:

 

Jakie są szanse że po kliknięciu będę musiał zmieniać podpis, bo wszystko zfajczę :?:

zapewno odrazu komp ci sie zawiesi ! na 1000% <lol> nie 166 na palomino ! on by musial miec vcore ze 2,1V moze by wtedy wstal na fsb 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis bios ktory sie nie resetuje bo moj chb0327 co jakis czas sie resetuje i musze wszystko ustawiac od nowa i robi sie to coraz bardziej denerwujace.

ta kchepo z 2002r i honey-x przed osatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis bios ktory sie nie resetuje bo moj chb0327 co jakis czas sie resetuje i musze wszystko ustawiac od nowa i robi sie to coraz bardziej denerwujace.

ta kchepo z 2002r i honey-x przed osatni

A ten honey-x to ktory dokladnie 030120 czy moze jakis inny http://www.geocities.com/honeymoon36/bios.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i co nikt mi nie dopisze :( :( :( na w.w.pytanie jest ktos kumu poszedl bios na 150150 pci 30 mhz ??????? bo mi nawet pod speedfane nie chce pojsc zas 166166 pci 33.3 mhz IDZIE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis bios ktory sie nie resetuje bo moj chb0327 co jakis czas sie resetuje i musze wszystko ustawiac od nowa i robi sie to coraz bardziej denerwujace.

wgraj chb2911, pisałem przecież że od kiedy go wgrałem komp jest idealnie stabilny, ani jednego zwisa, do tego nie ma resetów ustawień biosu jak na oficjalnym biosie z czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK MAM juz DośĆ cos z moim durkiem nie tak.

jak polecił mi AMD szukałem na jakiejś dojcze strone odpowiedzi na moje pytanie dlaczego moja 900 biega na 1,89V jak ma założone 1 ,75 V jak czytałem w gazecie na stronei niemieckich krasnali znalazłem jakies dziwne L1 L2 L3 zapiecia zasówki zresztą sami zobaczcie http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...esistors_d.html

i dale j nic nie wiem niby na procku wsio jest ok ale z kad ja ma to do jasnej @#$^@^$# wiedzieć jak sie na tym nie znam (( omało nie obłupałem procka jak mu coolera z radkiem zdejmowałem ale była jazda) WIEC PYTANIE CZY SA JAKIEŚ SZASE BY MOJ procek chodził jak człowiek a nie jak stumien lawy gorący ( przypominam w spoczynku 50 w stresie brak słów ) procka dodatkowo obllepiłem jakimś biały gó****m i nic

Ehhhhh mozze cos sie da zrobić

nieszcześliwy posiadacz K7S5a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre ale prawdziwe AMD to co jest tu narysowane mowi o podstawowych parametrach czy tez ustawieniach tego modelu

na swoim procku zarejestrowałem naocznie z kumplem fakt istnienia takich oto ustawień( patrz rys góra) wnioski przed kupnem tego procka ( druga reka ) nie poinformowano mnie o excesach jakie z nim sie wyczyniało ( czytaj kot w worku )

zmienione a raczej nie zmienione ten procek ma 1 . 89 V i tyle napiecie na kości mowi o tym ze ma 1, 6V a ma 1,8 czy to sprawa dla archiwum X ??!? nie da sie nic zrobic ( zmiana procka ewentualnie) jesli ktoś borykał sie z podobnym problemem to miła notka, ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze cos co do mozliwosci płytki :

 

płytka stara ale jara, po kilku modach mozna zyskac troche na wydajnosci, ja u siebie maly mod zrobielm na mnoznik i napiecie ;]

 

default mialem 12,5 x 133 czyli 1666MHz i 11k w marku 2001 ;)

 

-postanowilem zrobić drut moda ale nie tradycyjnego tylko zeby bylo bezpieczniej polutowalem płyte głowna drucikami (od spodu) dzieki temu mam mnoznik x16, do tego lekko podnioslem rowniez poprzez lutowanie socketa napiecie z 1,6 na 1,65V

 

jak widac oc na tej płycie jest możliwe zysk wydajnosci jest zauwarzalny do tego w procu odblokowalem 512kB cache L2 i bez problemu płyta to obsługuje !!

 

po wszystkich zabiegach mam 16x138MHz czyli 2200MHz i 512kB cache na cpu :D i 12,4k w marku 2001 ;)

 

a wiec modujcie swoje ecesy ;) K7S5A rulezz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie czemu na tej mobo nie moge zainstalowac okien xp? kazde inne ida tylke te maja problem.

nie umiesz

:oops: to powiedz mi (skoro jestes taki obeznany) czemu w czasie wykrywania urzadzen plug&play wywala blue screen?? po zostawieniu tylko najpotrzebniejszych wnetrznosci jest to samo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie czemu na tej mobo nie moge zainstalowac okien xp? kazde inne ida tylke te maja problem.

nie umiesz

:oops: to powiedz mi (skoro jestes taki obeznany) czemu w czasie wykrywania urzadzen plug&play wywala blue screen?? po zostawieniu tylko najpotrzebniejszych wnetrznosci jest to samo :?:

proc krecony??

grafa krecona??

jakie timingi??

dobra płytka cd?? nie uszkodzona ???

pamieci w 100% dobre??

odłacz sknaery,drukarki, neta itp

moze kabel ide uwalony??

clear cmos i daj acpi na enable lub disable -w zaleznosci jak było zmien odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...