Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam problem nie wiem czy to do końca problem płyty, płytą tą posiadam od ok 2 lat, ale w sumie do niedawna byłem z niej bardzo zadowolony, lecz ostatnimi czasy ok 2-3 miesiące zaczął się horror, system który kiedyś potrafił istnieć do pół roku teraz pada po dwóch/ trzech tygodniach, otóż system sobie pracuje nagle powiesza się na najbanalniejszej aplikacji (np WINAMP), a gdy go zresetuje system już nie startuje, okazuje się iż na partycji C: instalator WINXP nie potrafi zidentyfikować systemu plików, pozatym podczas instalacji zdarza się iż głośnik pipczy (jedne krótkie) Help nie mam pojęcie co może być nie tak, pamieć jest chyba ok, dysk sprawdzaełem WD Clear-em i PQ

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaaaam.

Jak wiekszosc wie (a mam taka nadzieje) o funkcjach "Fast-Write" & "Side Band Addressing" i jak wiekszosc wie te funkcje sa zazwyczaj zablokowane w biosach K7S5A.Z tego co wiem sa biosy w ktorych akurat Te opcje sa aktywne.

I w zwiazku z tym czy ktos moze mi powiedziec gdzie mozna znalezc takie biosy i czy wogole oplaca sie w takie cos bawic na tej plycie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jestes wiekszoscia ?????

... napisalem "Jak wiekszosc"

Mylny jestes , tam nie bylo zadnego pod tekstu no chyba ze komus na tym zalezalo na sile ??????

Nacisk byl na : czy sie oplaca????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacisk byl na : czy sie oplaca????

ja mam wgranego z FW i wzrostu fps nie zauwarzam np w marku ale w grach mozliwe ze w niekorych momentach jest lepiej ,wgrywaj ! wgrac nie zaszkodzi zalezy jescze jak masz karte bo jesli pokroju gef2mx to nie ma po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kazdy wie, przy kazdym cheepobiosie do którego linki w tym temacie były podawane juz setki razy, są dwie wersje do sciągniecia. Zwykła i z fastwrites.

Ty to wogole jestes MISTRZ ta druga wersja biosu z "fastwrite" odpowiada za co innego, chodzi mi o opcje ktora jest zwiazana z AGP tak jak Side band...

 

... wyrazy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to wogole jestes MISTRZ ta druga wersja biosu z "fastwrite" odpowoada za co innego chodzi mi o opcje ktora jest zwiazana z AGP tak jak Side band...

 

... wyrazy...

Tak ta druga wersja biosu odpowiada za co innego :lol: , a dokładnie za "lan / non-lan Version with fastwrites enabled "

Juz nie wspomne ze przy kazdej drugiej wersji jest dopisane "(w/fastwrites)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :)

ja proponuje rozpoczac konkurs kto ile razy oddal nowego ecs k7s5a do serwisu bo ja juz oddaj 3 w ciagu nie cialego pół roku w wiekszosci plyty lezaly na szafce w opakowaniu za kazdym razem nowe mobo nie wiem co kurna jest ostania nawet tydzien nie wytrzymala a pierwsza sie chwali 1 rok smigala juz mi rece opadaja zawsze to samo po prostu sie nie budzi sama bez niczego nie oddaja zadnych dzwiekow mozej jakies propozycje bo chcialem ja wsadzic do serwera ale cos widze ze sie tam nie nadaje :| dzieki wielki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :) 

ja proponuje rozpoczac konkurs kto ile razy oddal nowego ecs k7s5a do serwisu bo ja juz oddaj 3 w ciagu nie cialego pół roku w wiekszosci plyty lezaly na szafce w opakowaniu  za kazdym razem nowe mobo nie wiem co kurna jest ostania nawet tydzien nie wytrzymala a pierwsza sie chwali 1 rok smigala juz mi rece opadaja zawsze to samo po prostu sie nie budzi sama bez niczego nie oddaja zadnych dzwiekow mozej jakies propozycje bo chcialem ja wsadzic do serwera ale cos widze ze sie tam nie nadaje :| dzieki wielki z góry

nadaje sie do wszystkiego widocznie cos powoduje te twoje problemy, napewno niejest wina sama w mobo ja kupilem kilkadzisita takicvh plyt i smigaja ładnie, poidaj jaki konfig masz na niej ??? ze ci tak eni wstaje , moze za nowy proc a za stary bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband i FW włączałem na GF3, oczywięcie działały, płyty obsługiwały, ale nic nie dało, wswio w granicach błędu pomiarowego.

co do padalności k7s5a to nie jest źle, mało uszkodzonych jest na allegro, ogólnie chodzą zwykle bez awarii te płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaaam ... pytanko :

- kto jedzie na 150/150 i nie ma problemow z Xp aaa i jakie ma taimingi pamieci no i jaka sama pamiec???

Ja jade na 150/150 (Duron 1.6@1.8) i czasami sa problemy (blue screen) taimingi co do pamieci :Fast,2T,6T,3T (TwinMos Pc3200 M.Tec)

 

AAAAA bym zapomnial niby jest takie resetowanie biosu - spoko - ale u mnie ono przebiega inaczej (bios honey-x 03.10.01 Pro) otoz co jakies tygodnie mam reset ustawienia(TYLKO) fsb czyli na 100/100 dziwne nie, Vbat dla baterii to dziwnie sie wacha od 2 do 3 z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac "chece" z antkiem xp + sdr  to w sumie tak .. mozna powiedziec ze sa bezawaryjne ;p ;D

jak miałeś problem z SDR i antkiem to pewnie lodówka ci grzeje a w piekarniku trzymasz żywność :lol: właśnie z SDR są mniejsze problemy i prędzej na ddr były problemy (standardowe biosy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios oficjalnmy lub nie oficjalny byłby najlepszy do tej płyty głównej??

Działała komuś ta płyta na FSB 166??

Athlon XP 2000+ będzie działał normalnie na tej płycie??

 

Płyte posiadam od 1,5 roku i nie miałem z nią narazie żadnych problemów. Jedynie z kartą sieciową. Po przestawieniu FSB na 107 to karta sieciowa (PCI) nie działała .Jedynie działa na 133 lub 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś problem z SDR i antkiem to pewnie lodówka ci grzeje a w piekarniku trzymasz żywność :lol: właśnie z SDR są mniejsze problemy i prędzej na ddr były problemy (standardowe biosy).

Akurat ta płyta na oryginalnych biosach czesciej ma problemy z SDR i CPU puszczonym na 133MHz. Na DDr problemy wystepują bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bios oficjalnmy lub nie oficjalny byłby najlepszy do tej płyty głównej??  

Działała komuś ta płyta na FSB 166??  

Athlon XP 2000+ będzie działał normalnie na tej płycie??

 

Płyte posiadam od 1,5 roku i nie miałem z nią narazie żadnych problemów. Jedynie z kartą sieciową. Po przestawieniu FSB na 107 to karta sieciowa (PCI) nie działała .Jedynie działa na 133 lub 100

IMO najlepszy chb1129, działał mi idealnie stabilnie a athlonem 2000+ na FSB 133. inni polecają jeszcze biosy honey'a, na poprzedniej stronie masz propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam problem mój ecs sie niwlacza. Stalo sie to po tym jak wlozylem niedzialajacego durona 1600 robilem moda ale widocznie proc sie nieprzerabia (bios tego ecsa jest na pewno dobry bo sprawdzalem go na innym ecsie) niewiem w czym jest problem moze ktos sie wypowie??

Dzieki

Pozdrawiam!!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinowałem sobie kierownice do kompa. Ale chce podłaczać a tu w płycie nie ma wyjścia. I co mam teraz zrobić. Nie wszystko jest na USB. Kiedys miałem w karcie dziwekowej SB wyjscie gier. Czy to we wszystkich płytach tak jest z wbuowanym dźwiękiem?

Zostaje mi tylko COM1 i port drukarkowy, ale co mi po nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaaam ... pytanko :

- kto jedzie na 150/150 i nie ma problemow z Xp aaa i jakie ma taimingi pamieci no i jaka sama pamiec???

Ja jade na 150/150 (Duron 1.6@1.8) i czasami sa problemy (blue screen) taimingi co do pamieci :Fast,2T,6T,3T (TwinMos Pc3200 M.Tec)

 

AAAAA bym zapomnial niby jest takie resetowanie biosu - spoko - ale u mnie ono przebiega inaczej (bios honey-x 03.10.01 Pro) otoz co jakies tygodnie mam reset ustawienia(TYLKO) fsb czyli na 100/100 dziwne nie, Vbat dla baterii to dziwnie sie wacha od 2 do 3 z hakiem.

Ja mam durona 1600 puszczonego 150/150 i działa jako 1800 bardzo stabilnie jak bez kręcenia. Chłodznie w miare dobre. Wyżej coś nie szło, chociaż nie kombinowalem zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinowałem sobie kierownice do kompa. Ale chce podłaczać a tu w płycie nie ma wyjścia. I co mam teraz zrobić. Nie wszystko jest na USB. Kiedys miałem w karcie dziwekowej SB wyjscie gier. Czy to we wszystkich płytach tak jest z wbuowanym dźwiękiem?

Zostaje mi tylko COM1 i port drukarkowy, ale co mi po nich.

PRO pod tym wzgledem sa kijowe bo nie ma game portu :lol: ale moze jakas przejsciowka czy cóś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey jak już wcześniej pisałem mam problem ze znikającym systemem plików na partycji c, przy czym raczej nie jest to wina dysku jak tu napisano gdyż dysk był sprawdzany i żadnych uszkodzonych sektorów nie ma, nie jestem pewny czy to wina płyty ale wszystko na to wskazuje, nie pomogła zmiana BIOS-u i wymiana tasiemek, tak wieć pomóżcie bo bede chyba zmuszony zmienić płyte

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaaam ... pytanko :

- kto jedzie na 150/150 i nie ma problemow z Xp aaa i jakie ma taimingi pamieci no i jaka sama pamiec???

Ja jade na 150/150 (Duron 1.6@1.8) i czasami sa problemy (blue screen) taimingi co do pamieci :Fast,2T,6T,3T (TwinMos Pc3200 M.Tec)

 

AAAAA bym zapomnial niby jest takie resetowanie biosu - spoko - ale u mnie ono przebiega inaczej (bios honey-x 03.10.01 Pro) otoz co jakies tygodnie mam reset ustawienia(TYLKO) fsb czyli na 100/100 dziwne nie, Vbat dla baterii to dziwnie sie wacha od 2 do 3 z hakiem.

Ja mam durona 1600 puszczonego 150/150 i działa jako 1800 bardzo stabilnie jak bez kręcenia. Chłodznie w miare dobre. Wyżej coś nie szło, chociaż nie kombinowalem zbytnio.

 

A na jakim jedziesz biosie no i oczywiscie na jakich taimingach???Jaka masz pamiec ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaaam ... pytanko :

- kto jedzie na 150/150 i nie ma problemow z Xp aaa i jakie ma taimingi pamieci no i jaka sama pamiec???

Ja jade na 150/150 (Duron 1.6@1.8) i czasami sa problemy (blue screen) taimingi co do pamieci :Fast,2T,6T,3T (TwinMos Pc3200 M.Tec)

 

AAAAA bym zapomnial niby jest takie resetowanie biosu - spoko - ale u mnie ono przebiega inaczej (bios honey-x 03.10.01 Pro) otoz co jakies tygodnie mam reset ustawienia(TYLKO) fsb czyli na 100/100 dziwne nie, Vbat dla baterii to dziwnie sie wacha od 2 do 3 z hakiem.

Ja mam durona 1600 puszczonego 150/150 i działa jako 1800 bardzo stabilnie jak bez kręcenia. Chłodznie w miare dobre. Wyżej coś nie szło, chociaż nie kombinowalem zbytnio.

 

A na jakim jedziesz biosie no i oczywiscie na jakich taimingach???Jaka masz pamiec ????

Jade na biosie Honey X, jaki polecali na samym poczatku postu. Napięcie standardowe 1,5V. Pamięć Siemens PC2100. A taimingi nie wiem, nie znam sie , ale nic nie ustawialem i nie weim gdzie to sprawdzić, bo w biosie nie ma nic o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taimingi nie wiem, nie znam sie , ale nic nie ustawialem i nie weim gdzie to sprawdzić, bo w biosie nie ma nic o tym.

nie wcale nie ma , yyy wogóle ;) jak wół w biosie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem wrzucić biosa chepobios 1129 ale do wyboru są 2 wersje jedna z końcówką f a druga bez niej  o co w tym chodzi??

Który wybrać??

masz napisane ż ejeden jest do wersji z LAN'em a drugi bez, nowsze są te same dla obu modeli ale sie sypią, wybierz odpowiedni dla twojej płyty. ja miałem bez ALN'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz napisane ż ejeden jest do wersji z LAN'em a drugi bez, nowsze są te same dla obu modeli ale sie sypią, wybierz odpowiedni dla twojej płyty. ja miałem bez ALN'u.

ja mobo kupilem bez lanu a dali mi z lanem :D kilka razy tak kupowalem i dawali z lanem :D placilo sie 25zł mniej i był lan :D chyba k7s5a mieli wszystkie z lanem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...