Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

A taimingi nie wiem, nie znam sie , ale nic nie ustawialem i nie weim gdzie to sprawdzić, bo w biosie nie ma nic o tym.

nie wcale nie ma , yyy wogóle ;) jak wół w biosie jest :D

Jednak jest mam na Normal i

SDR/DDR CAS Latency- SPD

SDR/DDR RAS Active time 6T

SDR/DDR RAS Precharge Time 4T

Chyba o to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taimingi nie wiem, nie znam sie , ale nic nie ustawialem i nie weim gdzie to sprawdzić, bo w biosie nie ma nic o tym.

nie wcale nie ma , yyy wogóle ;) jak wół w biosie jest :D

Jednak jest mam na Normal i

SDR/DDR CAS Latency- SPD

SDR/DDR RAS Active time 6T

SDR/DDR RAS Precharge Time 4T

Chyba o to chodziło?

tak :) czyli zle wydfajnosc masz duzo zanizona

 

zrob teraz testy pamieci sisoftem i zapisz wynik, pozniej ustaw:

 

2

7

2

 

i ponownie zorb testy zobaczysz roznice nie tylko w sisofceie ale i grach gdzie niegdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach nie startuje mi komp. Potrzebny reset biosu.

to znaczy ze masz kiepskie pamieci ram

 

to daj

 

2

7

3

 

lub jak dalej nei wystartuje to

 

2,5

7

2

 

lub

 

2,5

7

3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mobo kupilem bez lanu a dali mi z lanem :D kilka razy tak kupowalem i dawali z lanem :D placilo sie 25zł mniej i był lan :D chyba k7s5a mieli wszystkie z lanem :]

ja miałem bez, leży u mnie w pokoju, czuję się wyróżniony ;) (nie mylić z "wypróżniony" :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak by nie bylo pamieci albo proca lampki sie pala dysk rusza wszystko niby oki ale czarny ekran!!

Dzwieków chyba niema

nie rozumiem ?? dzwiekow chyba nie ma ?? ta sa czy nie ma?? chodzi mi o sygnalizacje POST ?? moze uszkodziles socketa i proca nie widzi ob np 1 nozka nie styka w sockecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie niema ale nie napewno bo niemoge teraz tego sprawdzic mam wkompiw wlozonego innego ecsa (kumpla) stalo sie to wtedy jak wlozylem niedzialajacego proca potym juz plyta nieruszyla na zadnym innym procu!!

Zna ktos punkt napraw plyt glownych w Warszawie??

Ze porady z gory dziekujei pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach nie startuje mi komp. Potrzebny reset biosu.

to znaczy ze masz kiepskie pamieci ram

 

to daj

 

2

7

3

 

lub jak dalej nei wystartuje to

 

2,5

7

2

 

lub

 

2,5

7

3

 

 

 

... kuuuurcze nie mogles sie bardziej rozpisac z tymi taimingami( spoko spoko nie obrazaj sie :D :D )

Ja (niestety) jade na 143143 (zawsze COOL - brak niebieskiego ekranu OFFFF DEEEEAAAATHHH) co do taimingow to :

ULTRA

2T

5T

2T

... i zawsze COOOL.Pamiec TwinMos

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9682

oooo staniala a ja zabulilem (wiem nie tak duzo) 251 ale jest spoko oko sadzic po komentarzach.

 

nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kuuuurcze nie mogles sie bardziej rozpisac z tymi taimingami( spoko spoko nie obrazaj sie  :D  :D )

Ja (niestety) jade na 143143 (zawsze COOL - brak niebieskiego ekranu OFFFF DEEEEAAAATHHH) co do taimingow to :

ULTRA

2T

5T

2T

do kitu ustawienia , a czemu to poczytaj ?? zrob testy i porownaj do 2 6 2 i 2 7 2 dojdziesz do wniosku ze albo 2 6 2 albo 2 7 2 beda wydajneisze od 2 5 2 gwarantuje ci to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach nie startuje mi komp. Potrzebny reset biosu.

to znaczy ze masz kiepskie pamieci ram

 

to daj

 

2

7

3

 

lub jak dalej nei wystartuje to

 

2,5

7

2

 

lub

 

2,5

7

3

Jak narazie jedzie na 2,5/7/2 i wydajnośc skoczyła lekko w SiSoft 04

Memory bandwith

Górna kreska z 1934 do 1957

Dolna z 1821 do 1863

Aida

Zapis 496 do 582

Odczyt 1831 do 1856

Lecz pojawiły sie dziwne resety i błędy, ale nie odrazu tylko przy dłuższej pracy

 

Przy 2,5/7/3

Memory bandwith

Górna kreska z 1934 do 1950

Dolna z 1821 do 1854

Aida

Zapis 496 do 537

Odczyt 1831 do 1851

 

Czy mam próbowac czegoś innego. Moze zmiana z Normal na Fast itp.

2,5/7/2 najlepsze wydajnosciowo, ale nie jestem do konca pewien czy to wina pamieci czy systemu , bo mam troche namieszane w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jestem do konca pewien czy to wina pamieci czy systemu , bo mam troche namieszane w nim.

 

na pewno nie systemu, ja tez tak mialem, po prostu trzeba zmienic nieco te timingi bo juz pamiatki nie wydalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak nie jasno napisałem. Ale planuje zakup drugiej kosci (jakiejś firmowej) i sie zastanaiwam czy ustawienia timingów będe miał takie same jak teraz przy jednej czy ustawia sie to na inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwole sobie na zmiane tematu.

Jeżeli oczywiście można. :)

 

Mam K7s5a 1.0 i biosa z K7s5a Pro

Kupiłem procka (Athlon 2000+)

Strasznie się grzeje a ma dobre chłodzenie (zresztą pisałem o ttm na innym forum)

 

Czy to możliwe że przez płytę się grzeje <<a dokładniej nie przez swuj bios>>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat podobny

Kupilem widoma plyte. probowalem ja pod duronem 1400 i athlonem 1600. Procki strasznie sie zaczely grzac, na ekranie czarno. Karta graf Nvidia Gforce4 MX440 AGP8x; pamiec SDRAM 133. Nie wiem jaka przyczyna, karta sprawna

Pozdrawiam

PS. Przepraszam za wtracenie sie z problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwole sobie na zmiane tematu.

Jeżeli oczywiście można. :)

 

Mam K7s5a 1.0 i biosa z K7s5a Pro

Kupiłem procka (Athlon 2000+)

Strasznie się grzeje a ma dobre chłodzenie (zresztą pisałem o ttm na innym forum)

 

Czy to możliwe że przez płytę się grzeje <<a dokładniej nie przez swuj bios>>

 

Pozdrawiam

napewno nie przez połyte i nie przez bios , pewnie masz procka na rdzeniu palomino i dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat podobny

Kupilem widoma plyte. probowalem ja pod duronem 1400 i athlonem 1600. Procki strasznie sie zaczely grzac, na ekranie  czarno. Karta graf Nvidia Gforce4 MX440 AGP8x; pamiec SDRAM 133. Nie wiem jaka przyczyna, karta sprawna

Pozdrawiam

PS. Przepraszam za wtracenie sie z problemem

płyta kupiona nowa ???

włóż inna grafe i zobacz z tymi GEF4 MX byłytakie różne cyrki

mozesztez sprubowaćodpalić płyte na DDR-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak nie jasno napisałem. Ale planuje zakup drugiej kosci (jakiejś firmowej) i sie zastanaiwam czy ustawienia timingów będe miał takie same jak teraz przy jednej czy ustawia sie to na inne wartości.

timingi są te same dla obu kości więc musisz je tak dobrać, zeby obie wytrzymywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam Palomino ale chyba nie powiesz mi żę ma mieć 60*C

mój miał 65C :) palomino tak maja nie przejmoj sie to normalka wkoncu to 0,18um :/ nie przekraczaj 95C a bedzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płyte ponad 2 lata i wiekszych problemów z nią nie mam. Mam zasilacz 300 W i wszystko chula bez problemów. Płyta jest w wersji chyba 2. raz czy dwa zdazyl sie reset biosa tylko. Działam na 2 dyskach twardych i 2 napedach cd(jedno to nagrywara). Niestety jest troche malo wydajna :( ale byla jedna z tanszych wiec cenowo i tak nie jest zle. (zreszta mialem wczesniej celerona 300 i jak sie przezucilem na ecs z Duronem 1200 to i tak wydawalo sie ze ma duuuużego kopa) Kumpel mial ta plyte w wersji 1 i dzialala mu dobrze przez 2 lata po czym spalily sie tranzystory czy cos takiego. No i musial zmienic plyte. Jakby bylo cos dobrego w podobnej cenie do tej plyty to jednak polecalbym kupno tamtej. Ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest troche malo wydajna :(

to chyba twoja :lol: w czasach świetności to była najwydajniejsza mobo ! biła na łeb na szyje wszystkie KT teraz rowniez jej wydajność niejest taka zła , coś koło KT 333

 

 

1.zmien procesor na lepszy

2.kup normalne pamieci bo to co masz to juz archaizm , totalny przezytek

3.zmien grafe

 

dopiero wtedy sie wypowiedz sie na temat jej wydajnosci :D podzespoly do bani a ten na płyte psioczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...