Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę - potrzebuję najnowszego (albo inaczej - najlepszego :P) biosu do tej płyty (wersja 1.0, w zółtym pudełku), ale przewertować te 30 stron w poszukiwaniu go to naprawdę cięzka praca - jakbyś ktoś mógł podać link, byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was 5 qłeszczynów i od razu wielkie sorry za przydługawość postu ;-)

ale dopiero dzisiaj odkryłem ten spoko Topic o mojej płycie i mam pewne zapytania:

 

#1. Nie wiem czy BIOS ma jakiś wpływ na czystego DOS-a ale od kiedy wgrałem CheepoBiosa 1129.rom to pod DOS-em nie mogę użyć klawisza [Alt], nie mam znaku dwukropka : a to jest ważne żeby przełączyć się na inny dysk np. D: ,zamiast dwukropka mam pod tym klawiszem literę ł,

wciskałem wszystkie klawisze i nie ma nigdzie tego znaku, nie mogę też napisać żadnej litery ś,ć ń itd. Jeśli ktoś miał taki przypadek to niech mi wytłumaczy jak to ewentualnie naprawić.

A może to jest wina wersji CheepoBios-u, bo jak miałem orginalny BIOS to wszystko było OK.

 

#2. Wgrałem CheepoBiosa Chb1129.rom do mojej płytki ECS K7S5A rev. 1.0,bez LAN-u, świetnie chodzi, ale mam też drugi plik BIOS-u z Chb1129f.rom z lan Version with fastwrites enabled.

I mam takie pytanie: Co to jest to "fastwrites" - czy to nie czasem opcja która wspomaga kartę graficzną i która uaktywnia "Szybkie zapisywanie" i może poprawić nieco wydajność ? i gdzie ta pozycja będzie

w nowym BIOS-ie.Jeśli ktoś wie co ta opcja robi to proszę wytłumaczyć, bo przekopanie się przez 30 stron to mi się nie uśmiecha - a neta to mam tylko w c@fe :-(

 

#3. Pozycja FSB/RAM 147/147 chodzi świetnie, ale 150/150 jak na razie testowałem na NFS U i wychodzi mi do pulpitu, ale to jak sądzę wina moich pamięci i tragicznego zasilacza, ale wracając do 147/147 - boję się trochę o swoje RAM-y które do najlepszych i najnowszych nie należą: 256 MB SDRAM PC2100 (133 MHz) Samsung :-( One są taktowane Defaultowo 133 MHz to jak podniosę je do tych 147 MHz lub 150 MHz to czy mi czasami nie pierdykną w kosmos ? O wymianie na nowsze nie ma mowy w tej chwili - brak funduszy na cokolwiek :-(

 

#4. Co to są za opcje i do czego służą "Dram Driver Slew Rating" i jaka pozycja jest lepsza Normal czy Fast ? i "PCI Latency Timer PCI Clo" są tam różne ustawienia - co to za opcja i co ustawić bo Default-owo jest 32

 

#5. Na tej płycie na orginalnym BIOS-ie jak i na Cheep-a nie ma pozycji asynchronicznej pracy FSB z AGP/PCI. Czy taktując FSB 147 MHz lub 150 MHz nie zaszkodzę zanadto grafice i dyskowi ? Wiem z dokonanych pomiarów że grafice to trochę pomogło.

Z góry za wszelkie odpowiedzi wielkie THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To nie wina biosu tylko złe ustawienie kodowanie w DOS.

2. W tym biosie(Chb1129f.rom) fastwrite jest włączone na stałe, nie ma dodatkowych funkcji włączenia/wyłączenia w biosie. To jest własnie ta opcja do karty graficznej.

3. 147 i 150 to troche za duzo dla ramów 133.

4. ?

5. Przy fsb 150 jest(a przynajmiej powinien) 1/5 czyli pci ma 30mhz. Przy 147 jest 1/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ecesa k7s5a pro ver.5 od prawie roku i musze wam powiedziec ze jestem zaj.... zadowolony zero zwiech itp itd

to fakt jest ciezka w oc ale jak zejde z durona na antka 2000+ to bedzie oki i cos sie da na niej podkrecic bez upgradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taimingi nie wiem, nie znam sie , ale nic nie ustawialem i nie weim gdzie to sprawdzić, bo w biosie nie ma nic o tym.

nie wcale nie ma , yyy wogóle ;) jak wół w biosie jest :D

Jednak jest mam na Normal i

SDR/DDR CAS Latency- SPD

SDR/DDR RAS Active time 6T

SDR/DDR RAS Precharge Time 4T

Chyba o to chodziło?

tak :) czyli zle wydfajnosc masz duzo zanizona

 

zrob teraz testy pamieci sisoftem i zapisz wynik, pozniej ustaw:

 

2

7

2

 

i ponownie zorb testy zobaczysz roznice nie tylko w sisofceie ale i grach gdzie niegdzie

 

 

u mnie takie timingi nie wchodza

2 ?

7 ?

2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie timingi nie wchodza

2 ?

7 ?

2?

widzoceni masz kiepskie pamieci, u mnie chodza

 

chyba masz racje jak zmienie proca to jeszcze poprubuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie timingi nie wchodza

2 ?

7 ?

2?

widzoceni masz kiepskie pamieci, u mnie chodza

 

chyba masz racje jak zmienie proca to jeszcze poprubuję

ale i tak to sie niezle trzyma kupy

film rippuje z dvd movie jackiem 3.5 w 1.5 godz do vcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem z ECS-em i widze że nikt mi chyba tu nie pomorze niewiem bo tu są inne tematy jak lepiej ustawić Athlona czy 133,5/133,4 czy 133,6/133,4 nie wiem kto na tym badziewiu stawia coś lepszego od AthlonaXP 1700 mi się komp wiesza system sam znika ciągle coś piszczy ogólnie płyta do d..py a forum dla mnie bezproduktywne niekt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie tak wieć obiektywnie patrząc nie znacie się

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem z ECS-em i widze że nikt mi chyba tu  nie pomorze niewiem bo tu są inne tematy jak lepiej ustawić Athlona czy 133,5/133,4 czy 133,6/133,4 nie wiem kto na tym badziewiu stawia coś lepszego od AthlonaXP  1700 mi się komp wiesza system sam znika ciągle coś piszczy ogólnie płyta do d..py a forum dla mnie bezproduktywne niekt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie tak wieć obiektywnie patrząc nie znacie się

Pozdrowienia

o co ci chodzi ?? :| nie potrafisz kompa skonfigurowac u mnei ta płyta chodiz zaje... full stabilna wszystko super smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem z ECS-em i widze że nikt mi chyba tu  nie pomorze niewiem bo tu są inne tematy jak lepiej ustawić Athlona czy 133,5/133,4 czy 133,6/133,4 nie wiem kto na tym badziewiu stawia coś lepszego od AthlonaXP  1700 mi się komp wiesza system sam znika ciągle coś piszczy ogólnie płyta do d..py a forum dla mnie bezproduktywne niekt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie tak wieć obiektywnie patrząc nie znacie się

Pozdrowienia

o co ci chodzi ?? :| nie potrafisz kompa skonfigurowac u mnei ta płyta chodiz zaje... full stabilna wszystko super smiga

No i właśnie jak już odpowiedzi to takie tylko co ona wnosi jak poczytasz to forum to składa się ono z samych full zadowolonych ludzi którym ta płyta chodzi zajebiście, spoko nie przecze że tak nie jest tylko ludzie tacy jak ja którzy mają z nią problemy (nie tyczące się tylko ustawienia czestotliwości procka) nie znajdą żadnych odpowiedzi, a wieć jeszcze raz co jakiś czas tydzień- dwa komp się zawiesza po resecie system nie staruje i pipczy ,nie jest to wina wirusa, tasiemek, programu, sterów, dysk sprawdzany na wd clear i pq zero błędów, nie jest to również (chyba) zasilacz jak jeden gościu mi odpowiedział gdyż awarie te nie były by tak cykliczne i zdarzały się po tak (stosunkowo) długim czasie od postawienia systemu, tak wieć plisss pomóżcie bo inaczej rozp... tą płyte o ściane

Thx dla wszystkich którzy się udzielą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipczenie sugeruje raczej jakiś problem z pamięciami :?

 

A płyta jest zapupista na maksa i aż mną trzęsie na myśl że za parę lat będę musiał ją wywalić bo nie obsługuje ani 64bit procków ani magistrali PCI expres, choć nigdy nic nie wiadomo, może zrobią mały upgreade BIOSu :P

A i już lecę do sklepu wsadzić w nią Athlona XP 2400+, by nie było że jej zastosowania kończą się na 1700+ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie jak już odpowiedzi to takie tylko co ona wnosi jak poczytasz to forum to składa się ono z samych full zadowolonych ludzi którym ta płyta chodzi zapupiście, spoko nie przecze że tak nie jest tylko ludzie tacy jak ja którzy mają z nią problemy (nie tyczące się tylko ustawienia czestotliwości procka) nie znajdą żadnych odpowiedzi, a wieć jeszcze raz co jakiś czas tydzień- dwa komp się zawiesza po resecie system nie staruje i pipczy ,nie jest to wina wirusa, tasiemek, programu, sterów, dysk sprawdzany na wd clear i pq zero błędów, nie jest to również (chyba) zasilacz jak jeden gościu mi odpowiedział gdyż awarie te nie były by tak cykliczne i zdarzały się po tak (stosunkowo) długim czasie od postawienia systemu, tak wieć plisss pomóżcie bo inaczej rozp... tą płyte o ściane

Thx dla wszystkich którzy się udzielą :)

no i to swiadczy o tym ze nie umiesz kompa skonfigurowac :lol:

komp wydaje ci dzwieki post a ty bierzesz sie za tasmy ?? wirusy ?? :lol: zasilacz ?? ehh szkoda gadac, musisz sie troche podszkolic

 

skoro glosnmk ci piszczy to sprawdz ile jest "piskow" i odczytaj co to za usterka -moze to byc procesor ,pamieci a pewnie timingi masz za ostro ustawione albo cpu zwalony bo mailem kiedys podobny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to swiadczy o tym ze nie umiesz kompa skonfigurowac :lol: 

komp wydaje ci dzwieki post a ty bierzesz sie za tasmy ?? wirusy ?? :lol: zasilacz ?? ehh szkoda gadac, musisz sie troche podszkolic

 

skoro glosnmk ci piszczy to sprawdz ile jest "piskow" i odczytaj co to za usterka -moze to byc procesor ,pamieci a pewnie timingi masz za ostro ustawione albo cpu zwalony bo mailem kiedys podobny przypadek

 

Oki miałem ustawione na

SDR/DDR CAS Latency- SPD

SDR/DDR RAS Active time 6T

SDR/DDR RAS Precharge Time 4T

 

teraz zmieniłem na

2

7

2

zobaczymy czy cośik to da jezeli tak to zwracam honor jeżeli nie no cóż chmmmmmmmmm i tak chyba chodzi o RAM, a co do reszty wypowiedzi to chmmmmmmmmm od tego jest chyba to forum żeby uzyskać odpowiedź na nurtujące zagadnienie,pozatym sprawdź sobie co mi odpowiedziałeś ze dwie strony wstecz cytuje "pada dysk/ lub kiepskie napiecia daj zasilacz" tak więc nie róbz siebie jakiegoświelkiego znawcy, bo sammito zasugerowałeś

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no i to swiadczy o tym ze nie umiesz kompa skonfigurowac :lol: 

komp wydaje ci dzwieki post a ty bierzesz sie za tasmy ?? wirusy ?? :lol: zasilacz ?? ehh szkoda gadac, musisz sie troche podszkolic

 

skoro glosnmk ci piszczy to sprawdz ile jest "piskow" i odczytaj co to za usterka -moze to byc procesor ,pamieci a pewnie timingi masz za ostro ustawione albo cpu zwalony bo mailem kiedys podobny przypadek

 

Oki miałem ustawione na

SDR/DDR CAS Latency- SPD

SDR/DDR RAS Active time 6T

SDR/DDR RAS Precharge Time 4T

 

teraz zmieniłem na

2

7

2

zobaczymy czy cośik to da jezeli tak to zwracam honor jeżeli nie no cóż chmmmmmmmmm i tak chyba chodzi o RAM, a co do reszty wypowiedzi to chmmmmmmmmm od tego jest chyba to forum żeby uzyskać odpowiedź na nurtujące zagadnienie,pozatym sprawdź sobie co mi odpowiedziałeś ze dwie strony wstecz cytuje "pada dysk/ lub kiepskie napiecia daj zasilacz" tak więc nie róbz siebie jakiegoświelkiego znawcy, bo sammito zasugerowałeś

pozdrowienia

boshe facet nic ci to pewnie nie da bo ustawiles jescze ostrzejsze timingi, eh co za lamerstwo :D cas latency daj na 3 !

 

proponuje :

 

3

7

3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chłopie zluzuj troche zaczynasz powoli mnie wk... gdybym wiedział na czym sprawa polega to bym się nie pytał a lamerem nie jestem z tego względu że nie wypowiadam się na tematy na których się nie znam (a to jest właśnie lamerstwo) owszem pod tym względem jestem żóltodziobem do dzisiaj nic przy tym nie kopałem, sory że się zapytałem jak tak cie to rusza to włącz se wygaszacz akwarium :) (na nerwy to ponoć pomaga) ale i tak thx za pomoc

Kurde widze że na tym forum muszą być tylko same spece bo jak ktoś odbiega od poziomu to od razu jest obrażany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chłopie zluzuj troche zaczynasz powoli mnie wk... gdybym wiedział na czym sprawa polega to bym się nie pytał a lamerem nie jestem z tego względu że nie wypowiadam się na tematy na których się nie znam (a to jest właśnie lamerstwo) owszem pod tym względem jestem żóltodziobem do dzisiaj nic przy tym nie kopałem, sory że się zapytałem jak tak cie to rusza to włącz se wygaszacz akwarium :) (na nerwy to ponoć pomaga) ale i tak thx za pomoc

Kurde widze że na tym forum muszą być tylko same spece bo jak ktoś odbiega od poziomu to od razu jest obrażany

nie oto chodzi ale wywnioskowalem z twoej pierwsze jwypowiedzi ze wszystk osprawdzales i wszystk onapewno jest dobre taki wniosek wyciagnolem z twoejj wypowiedzi i to mnie rozbawilo ,sorqi, timingi zle ustawiles jesl ichcesz dac łagodniejsze ,ustaw jak ja napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ustawiłem tak jak mi proponowałeś zobaczymy co to da może RAM się zdu... thx za pomoc mam nadzieje że następnym razem będzie się to toczyć w milszej atmosferze :)

pozdrowienia

 

Aha jeszcze jedno

Pewnie znowu się osmiesze :) ale instalujesz soft jakiś do płyty głównej pod XP?? jeżeli tak to mógłbyś mi podać link z kąd można to zassać tylko nie mów że ze strony ECS-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ustawiłem tak jak mi proponowałeś zobaczymy co to da może RAM się zdu... thx za pomoc mam nadzieje że następnym razem będzie się to toczyć w milszej atmosferze :)

pozdrowienia

 

Aha jeszcze jedno

Pewnie znowu się osmiesze :) ale instalujesz soft jakiś do płyty głównej pod XP?? jeżeli tak to mógłbyś mi podać link z kąd można to zassać tylko nie mów że ze strony ECS-a :)

właśnie ze strony ECSa się ściąga stery AGP i ewentualnie LAN, dźwięk itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze strony ECSa się ściąga stery AGP i ewentualnie LAN, dźwięk itp.

Ja wole nowsze wersje.

Stery agp/lan z download.sis.com , dzwięk z cmedia.com.tw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak k7s5a nie widzi dysku twardego ani Cd-rom'u?

Oczywiście i dysk i cd-rom są sprawe. Jest jakaś metoda wykrywania sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać konkretniej "nie widzi" znaczy wogóle go nie wykrywa, ustawiałeś w BIOS-ie na auto, może zworki nie są umieszczone na odpowiednich pinach, może masz źle podłączone taśmy napisz konkretnie co ci nie działa i co już robiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać konkretniej "nie widzi" znaczy wogóle go nie wykrywa, ustawiałeś w BIOS-ie na auto, może zworki nie są umieszczone na odpowiednich pinach, może masz źle podłączone taśmy napisz konkretnie co ci nie działa i co już robiłeś

BIOS go nie wykrywa. Taśma dobra, piny umieszoczne prawidłowo, wszystko jest tak jako powinno być. W Biosie próbuję użyć autowyszukiwania i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam niedawno kupiłem ECS K7VTA3 zauwazylem ze za kazdym razem po wylonczeniu kompa resetuje mi sie bios jak temu zaradzic . za kazdym razem przy wlanczaniu kompa musze ustawiac Shutdown temperature tak dla pewnosci , 2 dni temu odpalilem WC wiec w razie awari np:pompki komp mi sie wylonczy sam a nie procek pujdzie z dymem. prosze o jakies wskazówki jak to skonfigurowac

 

 

Pytanie z innej beczki : czy czujnik na cpu wskazuje :

1- zwyżona temperature

2- zmniejszona temperature

3- wskazuje poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać konkretniej "nie widzi" znaczy wogóle go nie wykrywa, ustawiałeś w BIOS-ie na auto, może zworki nie są umieszczone na odpowiednich pinach, może masz źle podłączone taśmy napisz konkretnie co ci nie działa i co już robiłeś

BIOS go nie wykrywa. Taśma dobra, piny umieszoczne prawidłowo, wszystko jest tak jako powinno być. W Biosie próbuję użyć autowyszukiwania i nic.
A pojedyńcze użądzenia widzi np. samego twardziela? A drugi kontroler działa? A reszta ustawień w biosie jest deafultowa i nie masz przypadkiem wyłączonej jakiejś funkcji IDE? A taśma na pewno nie jest walnięta, A wszystkie "nóżki" zarówno na płycie jak i w użądzeniach są proste?

Z własnego doświadczenia wiem że ta płyta wykryje wszystko, kumple często przychodzili do mnie sprawdzić swoje żekomo popsute śmieci, i mogę powiedzieć że ECSik skopał nie jednego ABITA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...