Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

1) dlaczego mam zulty obraz na tej grafice przy rozdzielczosci 1024x768??? w 800x600 jest ok a na wyzszych robi sie zulty... Mialem jakiegos SiSa 8MB i chodzilo ok, na rivie 128 tez byl zulty ... :/  w biosie mam ustawione na AGP x4 ENABLED... jakies sugestie.... /ruszanie wtyczka od monitora nic nie daje ;]/ obraz na mniejszej rozdzielczosci jest ok.../dotyczy również gier/

 

<<<pewnie monitor ci padł =>sprawdzić na innym kompie i oddać do naprawy>>>

 

2) jaki moge wlozyc do niej procek (najszybszy)??? na forum znalazlem ze ta plyta pociagnie max ATHLONA XP 2600+  potem ze kazdego procka nawet semprona ale bedzie pracowal na fsb 133??? czy musial bym tez zmniec bios??? niechce bo ten mi chodzi dobze (zero resetow, zero zawiechow) i poco zmieniac cos co jest dobre ??? ;] jak musze to podajcie JEDEN link ale do dobrego biosu ktory to wszstko pociagnie (i fajnie by bylo jakby mial logo ;] ) niebardzo tez jestm chentny do lutowania czegos na plycie czy robienia jakis sciezek czy czegos na procku ;] aha i chce to poskaladac zeby chodzilo i juz do niego nie zaglodac i nie bawic sie w OC.... znalazlem opinie ze "na ATHLONIE mozna wiecej niz na SEMPRONIE" skoro athlona ma fsb 266 a sempron 333... jest to fak czy wciskanie komus athlona???

 

<<<oficjalnie: athlon2600+ na szynie 266MHz; nieoficjalnie i z dłubaniną: bodajrze lukasrz miał Thorton@Barton3200+>>>

3) ta mobo ma AGPx4 ale jabym wpiol do niej jakas grafike o AGPx8 to pojdzie na 100%? niekture maja AGPx2x4x8 niktore x4x8 a inne tylko x8 to znaczy ze taka co ma tylko x8 nie pojdzie czy tylko ze producentowi bylo szkoda tuszu zeby napisac ze na x4 tez dziala...

<<<To jest ECS więc wszystko jest możliwe, ale jest 98% szans że wszystko co ma złącze agp będzie działało dobrze i nie ważne czy ma AGP x2x,x4,x8>>>

 

5) jak w win XP zrobic zeby miec tem procka na polpicie?

 

<<<Zainstalować jakiś program monitorujący temp. np. speedfun>>>

 

<<<Odpowiedzi na resztę pytań szukaj, w 1368469[/snapback]

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś mi podać linka do najlepszego biosu honey X wiem że było ale zadużo szukania bardzo bym był wdzięczny i jeszcze jedno czy działa on na K7S5A ver. 1.0

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś mi podać linka do najlepszego biosu honey X wiem że było ale zadużo szukania bardzo bym był wdzięczny i jeszcze jedno czy działa on na K7S5A ver. 1.0

1377706[/snapback]

Aż tak ciężko poszukac?? ach niech ci bedzie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=84205 link do faqa w którym są podane stronki na których są biosiki i TAK będzie działa z twoją płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąć do plyty głównej usb...? z obudowy mam wyprowadzone luźne 5 kabelkoow nie wiem jak sobie z tym poradzic....

 

brak instrukcji do obudowy i do plyty...

Edytowane przez Liptonti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który jest najlepszy wiem ze było pisane jakos z końca 2003 roku czy który ?

1378217[/snapback]

Weź wgraj tego Honey X http://www.geocities.com/honeymoon36/oc0811.zip

ja używałem go do czasu aż nie zmieniłem na HRT i spisywał sie wyśmienicie zobacz jak u ciebie będzie ale powinno byc też dobrze

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąć do plyty głównej usb...? z obudowy mam wyprowadzone luźne 5 kabelkoow nie wiem jak sobie z tym poradzic....

 

brak instrukcji do obudowy i do plyty...

1378371[/snapback]

HEHE znany problem wsród ludzi którzy na codzień nie siedzą przy kompach B)

A więc musisz podłączyc tak:

Zaczynając od lewej. +5(lub vcc), -D ,+D, GND(lub ground)

Piąty kabelek to zazwyczaj alternatywne uziemienie(GND lub ground) i zazwyczaj sie go nie używa.

Jescze zostaje kwestia czy czy kable są ekranowane bo często zdarzyło mi sie przyjmowac na serwis kompy że ludziom padały urządzenia podpinane na przednie USB bo kabelki nie były ekranowane(można zastosowac niby sztuczke że kable obwinąc grubą srebrną tasme co niby powoduje taki sam efekt(własnie sobie przypomnialem jak pewna szkola zamowila 20 kompów ,wybrała obudowy a po złożeniu i dostarczeniu zaczely im padac ruzne rzeczy i trzeba bylo jechac i obwijac wszystko taśmą :wink: )tylko ze nie zawsze to dziala wiec bym sie zastanowil wtedy przed podlaczeniem czegos drozszego niz myszka lub klawiatura do takiego usb bo strata bedzie wieksza niz niechęc sięgniecia reka do tylu obudowy i podlacznia bezposrednio do plyty.

Wiec probuj i testuj najpierw na myszce lub klawierce

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a którego mam wgrać (HX0811.rom czy HX0811F.rom) mam ver. 1.0 bez lanu bo nierozumię zabardzo tej instarukcji domyslam się że HX0811.rom czy tak ?

1378750[/snapback]

Bez różnicy który wgrasz .dwa beda działac.

Wersja z "F" poprostu ma włączone FAST WRITE a druga nie ma więc to zależy od tego czy twoja karta graficzna poprawnie i stabilnie będzie współpracowała z włączonytm fast writem jesli nie to wgrywasz drugą wersje

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to FAST WRITE (szybki zapis ??) i jak mam sprawdzić czy będzie z tym współpracować grafike mam gf4 mx 440 64mb agp 4x i dodam że teraz mam biosa HRT i chcę go z powrotem zmienić ponieważ reseruje się wcześniej miałem jakiegoś cheppo i było OK ale wyczytałem ze ten honey X jest dobry więc chcę go teraz sprawdzić i jeszcze jedno czy ten honey X ma jakies pełnoekranowe logo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to FAST WRITE (szybki zapis ??) i jak mam sprawdzić czy będzie z tym współpracować grafike mam gf4 mx 440 64mb agp 4x i dodam że teraz mam biosa HRT i chcę go z powrotem zmienić ponieważ reseruje się wcześniej miałem jakiegoś cheppo i było OK ale wyczytałem ze ten honey X jest dobry więc chcę go teraz sprawdzić i jeszcze jedno czy ten honey X ma jakies pełnoekranowe logo ?

1379447[/snapback]

 

Nie wiem co to jest Fast Write ale Gf4Mx440 tego nie obvsługuje (przynajmniej moj) a jak chcesz to sprawdzic to zainstaluj sobie Everesta i tam w zakładce Mikroukład płyty głownej znajdz dane dotyczuace kontrolera AGP i sobie zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to FAST WRITE (szybki zapis ??) i jak mam sprawdzić czy będzie z tym współpracować grafike mam gf4 mx 440 64mb agp 4x i dodam że teraz mam biosa HRT i chcę go z powrotem zmienić ponieważ reseruje się wcześniej miałem jakiegoś cheppo i było OK ale wyczytałem ze ten honey X jest dobry więc chcę go teraz sprawdzić i jeszcze jedno czy ten honey X ma jakies pełnoekranowe logo ?

1379447[/snapback]

Wgraj tego bez fast writea bo w rzeczywistosci szybkosci zadnej to nie daje a nawet jakby to przy twojej karcie tego nie uświadczysz i zobacz jak bedzie chodzic

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i loga nie ma a w biosie jak zobaczyłem to jest bardzo mało opcji w poruwnaniu z HRT ale zobaczymy czy będą się resetować ustawienia szkoda że niema loga :cry:

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, jak wygląda sprawa z pamięciami na tej płycie - chcę kupić pamięci DDR 400, a proca mam AMD Duron 1200MHz - czy pamięci same się przestawią...?

1384665[/snapback]

ze co?:) jesli chodzi ci o to czy ustawia sie na 200MHz to tak ;d tak zrobia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte ECS K7S5A i chcem wgrac nowego biosa zeby podkrecic mojego durona 900, co do biosa to czy ktoys z wyzej wymienoinych wyzej na tej stronie bedzie dobry jak tak to ktory najlepiej i jak sie wgrywa bios ?? wiem ze instrukcja jest na stronie porducenta ale jest po angielsku a ja nie jestem dobry z angielskiego... i jeszcze jak moge sprawdzic jaką mam wersję karty ?? od razu mowie ze nie posiadam instrukcji ani pudelka :/

Edytowane przez mucuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte ECS K7S5A i chcem wgrac nowego biosa zeby podkrecic mojego durona 900, co do biosa to czy ktoys z wyzej wymienoinych wyzej  na tej stronie bedzie dobry jak tak to ktory najlepiej i jak sie wgrywa bios ?? wiem ze instrukcja jest na stronie porducenta ale jest po angielsku a ja nie jestem dobry z angielskiego... i jeszcze jak moge sprawdzic jaką mam wersję karty ?? od razu mowie ze nie posiadam instrukcji ani pudelka :/

1390640[/snapback]

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta płyta obsługuje procesory 0.13 mikrona - Duron Applebred, czy tylko 0.18??

1391419[/snapback]

 

Jest tu coś takiego jak http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=84205, pozatym, cztać chyba umiecie, taki problem żeby przelecieć wzrokiem ze dwie do trzech stron wstecz w tym temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Ecs k7s5a przy instalacji winXp czy 2000 wyskakuje mi iż dysk c jes uszkodzony i ze instalator nie moze kontynuować instalacji i usuwają sie partycje najczesciej przu xp wyskakuje mi błąd czy stacja jest właściwie podłączona dokładnie nie pamietam ale chodziło cos z SCSi i Raid i czy jest podłączony właściwie terminator :/ lipna sprawa bo 98 instaluje sie normalnie. Mam Ecs k7s5a wersja chyba jest 3x po dwóch stronach mam naklejke xp koło procesora a mój komp wygląda tak duron 800mhz na Ecs k7s5a ale aktualnie na biostar m7vka i wszystko jest ok pamieć SDR 256 133 grafa Gf 4se mx400 64mb ddr dysk 20gb prosze o pilną odpowiedz . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Ecs k7s5a przy instalacji winXp czy 2000 wyskakuje mi iż dysk c jes uszkodzony i ze instalator nie moze kontynuować instalacji i usuwają sie partycje najczesciej przu xp wyskakuje mi błąd czy stacja jest właściwie podłączona dokładnie nie pamietam ale chodziło cos z SCSi i Raid i czy jest podłączony właściwie terminator :/ lipna sprawa bo 98 instaluje sie normalnie. Mam Ecs k7s5a wersja chyba jest 3x po dwóch stronach mam naklejke xp koło procesora a mój komp wygląda tak duron 800mhz na Ecs k7s5a ale aktualnie na biostar m7vka i wszystko jest ok pamieć SDR 256 133  grafa Gf 4se mx400 64mb ddr dysk 20gb prosze o pilną odpowiedz . Z góry dziękuje

1411419[/snapback]

To też może być przyczyna, mi na SDR też rózne kwatki z dyskiem wyskakiwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, może poradzić- w grach/muzyce- zawsze mam głos ok, ale w filmach czy np w słuchawkach- mam niekiedy baaardzo cicho... ;/ i nie jest to napewno wina kodeków....

1414524[/snapback]

A co tu można poradzić??, niewiem przeinstaluje stery, zainstaluj nowsze jak masz stare, ewentulanie zmień karte bo ta zintebrowana to badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu można poradzić??, niewiem przeinstaluje stery, zainstaluj nowsze jak masz stare, ewentulanie zmień karte bo ta zintebrowana to badziew

1415050[/snapback]

no właśnie mam nowe stery.... wiem że ta zintegrowana to badziewie ale nik sie z czymś takim nie spotkał? macie dobrze? stery jakie mam od niedawan to 1.12c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam nowe stery.... wiem że ta zintegrowana to badziewie ale nik sie z czymś takim nie spotkał? macie dobrze? stery jakie mam od niedawan to 1.12c

1415707[/snapback]

 

dzwiekowka na k7s5a jest bardzo dobra, mialem k7s5a i naprawde daje jej wysoka ocene za jakos i oprogramowanie a soft sciagaj stad http://www.cmedia.com.tw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...