Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

speedfan 4.21

 

temp1 - 24oC

temp2 - 32oC

temp3 - 64oC

 

Vcore1 - 1,73V

Vcore2 - 2,48V

+3,3v - 3,22V

+5V - 4,76V

+12V - 13,12V

-12V - 0,64V

-5V -5,81V

+5V - 4,95V

Vbat - 2,03V

 

 

jesli hodzi o karty graficzne

no na gf2 tak jest

na voodo banshe i na fx5200

innyh nie wsadzalem bo po prostu niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedfan 4.21

 

temp1 - 24oC

temp2 - 32oC

temp3 - 64oC

 

Vcore1 - 1,73V

Vcore2 - 2,48V

+3,3v - 3,22V

+5V - 4,76V

+12V - 13,12V

-12V - 0,64V

-5V    -5,81V

+5V - 4,95V

Vbat - 2,03V

jesli hodzi o karty graficzne

no na gf2 tak jest

na voodo banshe i na fx5200

innyh nie wsadzalem bo po prostu niemam

1421554[/snapback]

fajne napiecia ! zasilacz na złom ! pozycz cos od kumpla i zobacz jak beda wygaldaly napicaia i czy problem nie ustapi

 

temp3 - 64C tez jest dosyc duza ale jesli 70 nie przekracza w stresie to powino byc ok

 

skombinj zasialcz nowy bo albo to wina zasilacza albo plyty ze takie napiecia targiczne sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wskazania sa ze speedfana wiec niewiem czy sa do konca wiarygodne

pozatym to juz drugi zasilacz jest i na popzednim dzialo sie to samo

no ale jeszce sprubuje z innym zasilaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wskazania sa ze speedfana wiec niewiem czy sa do konca wiarygodne

pozatym to juz drugi zasilacz jest i na popzednim dzialo sie to samo

no ale jeszce sprubuje z innym zasilaczem

1421614[/snapback]

 

napewno dokladne one od konca nei sa ale mowia nam o tym ze napewno odchyly napic jakies są i radze ci na poczatek skombinowac tak izasilacz na ktorym

 

 

napiecia bede wynosily minimum :

 

4.85V ( tu masz 4.76V a wiec linia zasialani procesora, procek i plyta dostaja za male napiecie)

 

3.25V ( tu masz w normie)

 

12.25V (tu masz ponad 13 ! masakra )

 

ideał jak wiesz to

 

5.00V

3.30V

12V

 

albo nieco wiecej, podam ci przyklad jak powinny wygladac dobre napieci , przyklad-odczyty u mnie:

 

3.38V

5.10V

12.6V

 

takie napiecia sa raz w normie, dwa bezpieczne, trzy sa nieco wieksze od wymaganych co zapewnia stabilna prace podzespolow

 

czym nowszy i szybszy sprzet tym wymaga mocniejszych i lepszych zasilaczy

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakre to ja mam w 3dmarku 2001

po zainstalowaniu tyh steruwnikuw do grafy cos tam ware dostalem 34 punkty :unsure:

1421651[/snapback]

 

zmien zasialcz jak to nei pomoze to plyte na złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprubuje jeszcze z innym zasilaczem

a jak nie to moze pojde do jakiegos komisu/serwisu

moze beda mieli taka plytke to jak bym sie z nimi dogadal to by sie podmienilo ja i by widac bylo jak to hodzi na innej plycie glownej

 

a jesli hodzi o wymiane plyty to nie bardzo wiem co brac

w kazdym razie pewny jestem ze nie wydam na to niewiadmo ile kasy

pozatym procka w najblizszym czasie nie bede wymienial a jak juz sie zdecyduje to zapewne bedzie to cos 64 bitowego tak wiec kupowanie czegos niewiadomo czego w moim pzypadku niema sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem że mam wgrany bios  "honey X" i niechce mi się uruchamiać komp na magistrali 100/133 na Duronie 1GHz pamieci mam 333 MHz i timingi mam ustawione na jak największę czy wiecie co moze być nie tak ???

1310823[/snapback]

Ja mam płytę ver.1. Po wgraniu BIOS'u do wersji PRO komp nie załącza się przy 100/133 chociaż chodzi tak w pełni stabilnie na BIOS'ach do wersji 1.x/3.x. U Ciebie może być to samo. Wgraj http://www.lejabeach.com/ECS/OC030327.zip. Jednakże te płytki nie lubią, dgy RAM jest taktowany asynchronicznie (podobno chodzą wolniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma radeonów 9600 z 256 bit szyną pamieci ;)

256 bit to GPU ma (moje zresztą tez :lol: )

 

niestety zawiodłem sie - moj ecs i procek (no i ramy :lol: ) nie pociągną nawet na FSB 107/107 :/

jakies sugestie ?

zmiana timingów na fast albo ultra nic nie pomaga

1325683[/snapback]

He He. To właśnie je sobie wyżyłowałeś, a chyba nie o to chodziło.

1) Te pamięci to PC 100 czy PC 133

2) Jaką masz temperaturę procka po podkręceniu

3) Dopóki nie ustalisz max możliwości procka, nie kręć grafy

4) Zasilacz do wymiany (chyba, że masz duszę hazardzisty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wspominalem wczesniej

niewiem ewentualne jaka plyte glowna wybrac gdyby okazalo sie ze moja jest uszkodzona

 

mysle o asrosc k7s8x

ecs k7s5a czyli takiej jak mam teraz

 

no i znalazlem cos na allegro :

http://allegro.pl/show_item.php?item=48723084

http://allegro.pl/show_item.php?item=49076948

 

co o tym myslicie lub co mozecie polecic w niewysokiej cenie czyli tak do 150-200 zl

 

dodam jeszcze ze mam ram 512/400 MHz i atlona 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wspominalem wczesniej

niewiem ewentualne jaka plyte glowna wybrac gdyby okazalo sie ze moja jest uszkodzona

 

mysle o asrosc k7s8x

ecs k7s5a czyli takiej jak mam teraz

 

no i znalazlem cos na allegro :

1423335[/snapback]

z tych dwoch nowsza i lepsza jest ta gigabyte :) nieco starszy model od tego co ja mam, a tak wogole to do 200zl moznakupic nowa plyte w sklepie :) cos na KT 400A albo nForce2(Abit,Asus,Gigabyte,Msi,Epox)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym myslicie lub co mozecie polecic w niewysokiej cenie czyli tak do 150-200 zl

 

dodam jeszcze ze mam ram 512/400 MHz i atlona 1800

1423335[/snapback]

Za małe pieniądze to tylko AsRocki - K7S8X/-E/-E+ jak gdzieś dostaniesz nówke na gwarancji, to brać! Na performance biosie wydajność jak dobrych płyt z KT600 :) I do tego b.stabilna. Cena blizej nieznana - używka gdzieś za ok. 100 zł, nówek dawno nie widziałem.

 

Jak K7S8X nie, to K7VT4A Pro - KT400A, SATA, 8xUSB... Płytka full wypas, tylko takich fajnych biosów jak K7S8X nie ma... Ale i tak j. bardzo fajna - np. regulacja mnożnika procka po L5-Modzie z biosa! (nie widziałem tego na żadnej innej płycie!) Cena ok 125 zł.

 

Jak chcesz zapłacić więcej (imho juz nie warto) to Abit NF7 za nieco ponad 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe pieniądze to tylko AsRocki - K7S8X/-E/-E+ jak gdzieś dostaniesz nówke na gwarancji, to brać! Na performance biosie wydajność jak dobrych płyt z KT600 :) I do tego b.stabilna. Cena blizej nieznana - używka gdzieś za ok. 100 zł, nówek dawno nie widziałem.

 

Jak K7S8X nie, to K7VT4A Pro - KT400A, SATA, 8xUSB... Płytka full wypas, tylko takich fajnych biosów jak K7S8X nie ma... Ale i tak j. bardzo fajna - np. regulacja mnożnika procka po L5-Modzie z biosa! (nie widziałem tego na żadnej innej płycie!) Cena ok 125 zł.

 

Jak chcesz zapłacić więcej (imho juz nie warto) to Abit NF7 za nieco ponad 200zl.

1425045[/snapback]

 

?? :)

 

za 100zł moze miec np płyte taka jak mam w podpisie ma na niej zmiane mnoznikow, napiec cpu, agp, ramow i wiele ciekawych opcji a ty mu jakies asrocki wciskasz :D za 100zl mozna meic nawet lepsze plyty:)

 

Abit NF7 - 200zł i wartoooooo !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100zł moze miec np płyte taka jak mam w podpisie ma na niej zmiane mnoznikow, napiec cpu, agp, ramow i wiele ciekawych opcji a ty mu jakies asrocki wciskasz icon_biggrin3.gif za 100zl mozna meic nawet lepsze plyty:)

Ostrożny jestem jeśli chodzi o kupowanie części bez gwarancji - wole coś odrobinę mniej wypaśniego, ale na pewnej gwarze.

 

Zresztą, K7S8X ma regulację VCore o 5% i blokadę zegarów PCI/AGP, regulacje mnożnika, chodzi stabilnie na FSB200, nieoficjalne biosy etc. Jest tez na pewno wydajniejsza niż KT400. Na Allegro nówki za 99zł na rocznej gwarancji - to mój typ.

 

Sam miałem taką i ją sprzedałem. Nie żałuję, ale nie zrobiłbym tego jeszcze raz.

Abit NF7 - 200zł i wartoooooo !

1425052[/snapback]

Ciekawą propozycją wydaje się też NF7-s - można mieć za 300 zł. Sprzedać przejściówke i za rozsądne pieniądze super MB.

 

Ale w tej chwili wydaje się bardziej rozsądnym większe pieniądze zainwestować w A64. Za około 500 zł można mieć już sempa na nowej platformie...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:sad:

Problem z Ecs k7s5a przy instalacji winXp czy 2000 wyskakuje mi iż dysk c jes uszkodzony i ze instalator nie moze kontynuować instalacji i usuwają sie partycje najczesciej przu xp wyskakuje mi błąd czy stacja jest właściwie podłączona dokładnie nie pamietam ale chodziło cos z SCSi i Raid i czy jest podłączony właściwie terminator :/ lipna sprawa bo 98 instaluje sie normalnie. Mam Ecs k7s5a wersja chyba jest 3x po dwóch stronach mam naklejke xp koło procesora a mój komp wygląda tak duron 800mhz na Ecs k7s5a ale aktualnie na biostar m7vka i wszystko jest ok pamieć SDR 256 133  grafa Gf 4se mx400 64mb ddr dysk 20gb prosze o pilną odpowiedz . Z góry dziękuje

1411419[/snapback]

Fdiskiem juz próbowałem praktycznie wszystkie biosy wgrywałem i lipa pamiec próbowałem inną ale ona i tak była walnieta :/ a tak nie mam skąd wziąc ale myslałem ze moze ktos miał ten sam problem co ja

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pomóżcie biednemu małemu noobkowi i odpowiedźcie na moje pytanka ;]

 

mam Durona 1GHz Morgana, GeForce 4 440, 2 kości DDR 256 (noname) na płycie K7S5A, wszystko póki co chodzi na jakimś Biosie z 2k2 roku ponieważ gdy chce zaktualizować go pojawia mi się jakiś ekran że Bios nie obsługuje flasha czy cuś, próbowałem póki co podkręcić troszkę procka speed fanem ale max co daje rady z niego wycisnąć to 1100MHz :/ (110MHz/146MHz), gdy chcę dać troszke więcej komp sięwiesza, czemu nie moge zaktualizować biosu i czy jak sobie poradzę dam rade wycisnąć coś więcej z tej kupy złomu ?;] thz za odpowiedzi (first post lol;])

aha temp. po daniu procka na 1.1GHz wynosi 46 stopni C

a napięcia mam takie

 

Vcore 1 1.74V

Xcore2 2.46

+3.3V 3.25V

+5V 4.87V

+12V 12.16V

-12V 0.31V

-5V 5.91V

+5v 4.95V

Vbat 3.36V

 

uruchamiam z dyskietki aminf332/333.exe chb0327

i po chwili wyskakuje error 2 - file not exist a nad tym widnieje WINBOND 42f002u

wtf ??

HEEELP !!

 

 

no dobra zaktualizowałem lecz teraz mam taki problem że nie daje rady odpalić ramów na 133, podczas gdy przed aktualizacją biosu chodziły na 200 :P...procek umie max z biosu podkręcić na 110/110 bo jak dam 112/112 to komp sie uruchamia normalnie, ale windows juz nie, wie ktoś może jaka jest tego przyczyna ??

HHHHHHHEEEEEELPPPPP ;]

aha i czy bios którego wgrałem jest Gut (chb0327) czy lepszy jest jakiśinny, a jak tak to jaki i skąd go pobrać ?

Edytowane przez cFANiaKoZz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I. Asynchroniczne puszczenie ramu na tej płycie powoduje niestabilność systemu i spory spadek wydajności

 

II. Skoro winda nie uruchamia się na 112 znaczy że procek ma już dość i 110 to wszystko co jest wstanie znieść bez v-modów itp. cudowania

 

III. BIOS który wgrałeś jest dobry, zmiana jego na inny raczej nic nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra zaktualizowałem lecz teraz mam taki problem że nie daje rady odpalić ramów na 133, podczas gdy przed aktualizacją biosu chodziły na 200 :P...procek umie max z biosu podkręcić na 110/110 bo jak dam 112/112 to komp sie uruchamia normalnie, ale windows juz nie, wie ktoś może jaka jest tego przyczyna ??

 

1436106[/snapback]

Wydaje mi się, że przy 112/112 zbyt wysokie jest taktowanie PCI i niektóre dyski twarde sobie z tym nie radzą (albo coś innego). Kilka razy próbowałem tak póścić kompa i wyskakiwały mi błędy związane z twardym dyskiem. Ostatnio, z tego powodu spaprał mi się rejestr -> musiałem reinstalować system :). A tak przy okazji. Jakim cudem pamięci chodziły Ci na 200 na k7s5a?

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Ecs k7s5a przy instalacji winXp czy 2000 wyskakuje mi iż dysk c jes uszkodzony i ze instalator nie moze kontynuować instalacji i usuwają sie partycje najczesciej przu xp wyskakuje mi błąd czy stacja jest właściwie podłączona dokładnie nie pamietam ale chodziło cos z SCSi i Raid i czy jest podłączony właściwie terminator :/ lipna sprawa bo 98 instaluje sie normalnie. Mam Ecs k7s5a wersja chyba jest 3x po dwóch stronach mam naklejke xp koło procesora a mój komp wygląda tak duron 800mhz na Ecs k7s5a ale aktualnie na biostar m7vka i wszystko jest ok pamieć SDR 256 133  grafa Gf 4se mx400 64mb ddr dysk 20gb prosze o pilną odpowiedz . Z góry dziękuje

1411419[/snapback]

Qrde czy nikt nie spotkał się z tym problemem bo szkoda mi tego mobo poniewaz mozna z niej duzo wycisnąc i jest dość stabilna a tak wogóle te SDR 256 100/133

na płycie główne Biostar M7vka śmigają normalnie nawet na Ecs k7s5a robiłem memtest'em test pamieci i dochodziło do 500 % bez błedów ale dalej mi sie czekac nie chcialo :/ wiec prosze chłopaki skupcie sie i pomóżcie <LOL>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pewnie powiecie, że powinienem poczytac, ale.. ten post ma prawie 60 stron!!

Więc mam pytanie:

Jak to jest z kręceniem tej płyty? takim delikatnym oczywiscie..

Wgrałem tego biosa, którego tutaj ostatnio polecaliście :

fsb 142/142

AthlonXP 1800 Palamino

Chodzi mi generalnie o to fsb, raczej o 36Mhz jakie jest teraz na PCI. Widziałem, że ludzie tutaj kręcą fsb nawet do 160Mhz. Jak sobie radzicie z tym podwyższonym PCI? Czy jest to bezpieczne?? Mam dysk Maxtora 40GB który troche sie grzeje 42stopni i więcej.

Temperatura wg. SpeedFana na płycie 28~30 stopni, procka 45~53. Czy jest to w miare optymalne ustawienie? Nie chciałbym żeby np. padł mi dysk za pół roku, ale podnosząc fsb zyskałem 200MB w przepustowości pamięci!! Dodam jeszcze, że do tej pory (odpukać) nie miałem żadnych problemów z płytą, mimo że mam Codegena 300W.

/z góry dziekuje za wszelkie próby uspokojenia mojego sumienia ;)

/pozdrawiam

Edytowane przez stroozyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie seagate barracuda 40GB 7200rpm działa na PCI ~36,5MHz już od ponad półtora roku i jak dotąd (odpukać w niemalowane) nie spotkałem się z żadnymi problemami z tym związanymi, jest szybki i bezbłędny, tyle że temperaturę dzięki wiatrakowi na przodzie budy mam na nim 25-30stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupielm wlasnie plytke pod athlona 2.0 xp - ecs k7s5a .

moj problem polega na ty m, , ze zadna karta graficzna nei chce dzialc .

anige force 2 64MB , ani nvidia 32mb , ani s3 savage 4

uzywam pameici 2x 128 sdram.

komp wstaje , zaczyna zrec hdd , nawet wentylatorek na karcie grafiki sie kreci ..a na monitorze ciagle .. text aby sprawdzic kabel sygnalowy.

macie jakies pomysly

?

czy ma ktos moze ksiazke w wersji elektronicznej , ktorajest dolaczana do plyty ?

 

kupiel ja na allegro , jest na fgwarancji .

wiec w razie czego ja oddam . ale chce jzu meic szybszego procak.. na razie slecze nad intel celeron 400 MHz .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować mnożnik na tej płycie ? czy wystarczy na procku (duron) zamalować mostki L1 czy trzeba jeszcze jakieś modyfikacje na płycie przeprowadzać ?

1441044[/snapback]

Jezeli w biosie nie masz opcji zmiany mnoznika to samo odblokowanie przez laczenie mostkow nic ci nie da, jedyne co ci pozostaje to drutmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wczoraj kupiłem tę płytę (odbiore jutro), czy obsłuży ona ddram o 400mhz??

EDIT:

Czy poszedł by na tej płycie dysk 120 lub 160GB??

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem tę płytę (odbiore jutro), czy obsłuży ona ddram o 400mhz??

EDIT:

Czy poszedł by na tej płycie dysk 120 lub 160GB??

1445084[/snapback]

dysk 160gb powinien isc po aktualizacji biosu a ddr 400 pojdzie ale nie jako 400mhz tylko wolniej na 266mhz Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...