Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Plytka K7S5A PRO (rev:5.0)

 

Problem: Brak dzwieku w win.xp - pojawiło sie po przywracaniu systemu (lub po restracie BIOSu, ciężko stwierdzić...) - wcześniej jakies problemy typu niebieski ekran (STOP: 0x0000006)

 

W Menadżerze urządzeń wykrywa pod "kontolery dżwieku..." - "C-Media AC 97 Audio Device", nie zglasza konfliktów, stery ze stronki C-media, wszystko ładanie pięknie ale... we "Właściwościach" podaje Stan: "Sterownik włączony ale nie został uruchomiony" Doszukałem sie tez komunikatu błędu "Code 10".

W Panelu Sterowania krzyczy w zakładce "głośność" - Brak urządzeń audio

ale juz w zakładce "sprzęt" pokazuje elegancko C-media AC 97 Audio Device, użądzenie działa poprawnie. Odinstalowywanie użadzenia nic nie daje... :mur:

 

W biosie kilka razy wgrywałem ustawienia defaultowe czy tam optymalne - bez skutku. Brak dźwieku.... :blink:

Nie porywałem sie na nagrywanie nowego BIOSu bo do tej pory wszystko hulało bez zarzutu ponad 2 lata. :?

 

Pomóżcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starszej wersji plyty dzwiek poszedl na sterownikach sis-a

U mnie to SIS 7012 1.12c dla rev 5 mozliwe ze juz SIS 7018 1.14

 

przyokazji pytanie, XP-M 2600+ (1,45V) wiem ze pojdzie na k7s5a, a co z AMD ATHLON XP-M BARTON 2800+:

 

Częstotliwosć procesora: 2133 Mhz

 

Model - AMD Mobile Althlon XP-M

Jądro - Barton

FSB - 266 MHz

Cache - L1/64K+64K; L2/ 512KB

Napięcie - 1.65V

Technologia - 0.13Micron

Edytowane przez Sennin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale ze stronki SIS tez juz probowalem - SIS 7012 nawet jak sie uda zainstalowac to bez rezultatow. (Z reguły w setupie krzyczy ze dla xp nie zainstaluje tego urząrzenia!!!)

 

Jak wyłączyć automatyczne instalowanie sterów przy wykryciu urządzenia przez system

???

 

Nie wydaje mi sie zeby byla to jakas awaria urządzenia bo wtedy by go nie wykrywał :?

Wirusów nie mam na bank, spyware itp wykoszone.

A więc co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

dysk 160gb powinien isc po aktualizacji biosu a ddr 400 pojdzie ale nie jako 400mhz tylko wolniej na 266mhz

1445249[/snapback]

Dzięki za odpowiedź, dziś jade kupić ddr 400, a co do dysku to było pytanie przyszłościowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj zebys sie na pamieciach nieprzejechal bo ja tez bylem pewny ze pojda pamieci 400mhz na tym ecesie i nieposzly a bios zmienialem 4 razy i kazdy rozne i rownie dobry i w zadnym slocienieposzly musialem wymienic na 266Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj zebys sie na pamieciach nieprzejechal bo ja tez bylem pewny ze pojda pamieci 400mhz na tym ecesie i nieposzly a bios zmienialem 4 razy i kazdy rozne i rownie dobry i w zadnym slocienieposzly musialem wymienic na 266Mhz

1445765[/snapback]

dziwne ja mam ddr 400mhz i chodza bez zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja mam ddr 400mhz i chodza bez zadnego problemu

1446051[/snapback]

a no dziwne bo mi tez chodzily :D

 

P.S u kumpla tez chodza :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czterysetki też doskonale chodziły, jedna czy dwie razem bez różnicy, tyle że same, bo stara kość 266MHz ich nie lubiła i komp nie startował :(

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań!

1. Mam k7s5a ale nie wiem jaka wersje mialem naklejke z numerem 5 a pod naklejka nic nie ma :P

2.Mam biosa oficjala z 2001 roku . Mam adm athlon 1133 mhz ale musze jechac na 850 bo jak jest 1133 to mam zawiasy i nie wiem co z tym zrobic! Prosze o pomoc! myslalem nad biosem ale nie umiem tego wogole robic i niewiem jakoi wybrac

3. Jaka karta i procek z nowszych dobrze w niej chodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań!

1. Mam k7s5a ale nie wiem jaka wersje mialem naklejke z numerem 5 a pod naklejka nic nie ma :P

2.Mam biosa oficjala z 2001 roku . Mam adm athlon 1133 mhz ale musze jechac na 850 bo jak jest 1133 to mam zawiasy i nie wiem co z tym zrobic! Prosze o pomoc! myslalem nad biosem ale nie umiem tego wogole robic i niewiem jakoi wybrac

3. Jaka karta i procek z nowszych  dobrze w niej chodza

1446527[/snapback]

 

1. Jest coś takiego jak FAQ

2. Patrz wyżej pozatym mógłbyś podać więcej info bo tu raczej nikt ci z fusów nie wywrózy, pozatym zmiana Biosa jest banalnie porosta

3. Procek to A.XP 2600, karta każda (chyba) która jest pod AGP

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do tych którzy mają K7S5A, czy na tą płytę wejdzie bez żadnych problemów wiatrak na CPU Pentagram FreeZone model QC-80 Cu, lub QVC-100 Cu albo QVC-120 Cu. Mam ECS K7S5A rev.3.1.Prawdopodobnie kupię QC-80 Cu ale właśnie nie jestem pewien czy nie zachaczy o coś na płycie.Bo tak przypuszczam modele 100 i 120 to chyba będą już za duże.

Ci którzy może mają jeden z tych wentyli na K7S5A niech coś napiszą w tej sprawie.Wentyl kupuję dopiero po 10-tym czerwca więc jest jeszcze czas na możliwe zmiany jakby niepasował.Proszę o jakieś dobre rady.Z góry wielkie THX.

Narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań!

1. Mam k7s5a ale nie wiem jaka wersje mialem naklejke z numerem 5 a pod naklejka nic nie ma :P

2.Mam biosa oficjala z 2001 roku . Mam adm athlon 1133 mhz ale musze jechac na 850 bo jak jest 1133 to mam zawiasy i nie wiem co z tym zrobic! Prosze o pomoc! myslalem nad biosem ale nie umiem tego wogole robic i niewiem jakoi wybrac

3. Jaka karta i procek z nowszych  dobrze w niej chodza

1446527[/snapback]

1. WIDZIAŁEM W PROGRAMIE AIDA32 TAKĄ INFORMACJĘ, EW. ZAJRZYJ DO DZIAŁU FAQ NA TYM FORUM TAM SĄ FOTKI RÓŻNYCH WERSJI

2. JAK JEDZIESZ NA SDRAM I MIMO NAJWYŻSZYCH TIMINGÓW MASZ ZWISY TO JE WYMIEŃ NA DDR, EW. SPRAWDŹ STANDARTOWO NAPIĘCIA ZASILACZA I TEMP NA PROCKU OCZYWIŚCIE NA NOMINALNYCH USTAWIENIACH

3. KAŻDA KARTA ZE ZŁĄCZEM AGP NA 98%(TO ECS WIĘC WSZYSTKO JEST MOŻLIWE) BĘDZIE CHODZIĆ, PROCKI TEŻ WSZYSTKIE NA 266MHZ SZYNIE, CZYLI DURONY I ATHLONY XP DO 2400+ I 2600+ ALE TYLKO WERSJA NA 266MHZ SZYNIE, CHOĆ TE POWYŻEJ 2000+ I DURNIE POW 1800 ZADZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO TYLKO PO ZMIANIE BIOSU NA NAJNOWSZE.

.Prawdopodobnie kupię QC-80 Cu ale właśnie nie jestem pewien czy nie zachaczy o coś na płycie.

PENTAGRAM QC-80CU ZMIEŚCIŁ SIĘ U MNIE BEZ PROBLEMÓW I ZE SPORYM ZAPASEM, JEDYNE NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ TO BY NIE ZWISAŁY PRZED NIM JAKIEŚ LUŹNE KABELKI, BO LUBIĄ SIĘ WPLĄTAĆ W ŚMIGŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos napisac do czego sluza poszczegolne opcje w biosie :

- try other boot devices

- CLK GEN spread spectrum

- S2K I/O compresation

- power switch type do wyboru : suspend on/off

- ACPI aware O/S

- RTC alarm power on

- restore on AC/power loss

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MEXYKDDZ

mialem fajnego biosa ale cwele z serwisu mi go zaktualnili :( i nie moge krecic :( morze ktos mi da linka do fajnego biosa w ktorym morzna krecic :) versja plyty to k7s5a 3.1 pliska pomocy najlepiej odezwijcie sie na gg 7603285

post-113424-1116701641_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. KAŻDA KARTA ZE ZŁĄCZEM AGP NA 98%(TO ECS WIĘC WSZYSTKO JEST MOŻLIWE) BĘDZIE CHODZIĆ, PROCKI TEŻ WSZYSTKIE NA 266MHZ SZYNIE, CZYLI DURONY I ATHLONY XP DO 2400+ I 2600+ ALE TYLKO WERSJA NA 266MHZ SZYNIE, CHOĆ TE POWYŻEJ 2000+ I DURNIE POW 1800 ZADZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO TYLKO PO ZMIANIE BIOSU NA NAJNOWSZE.

wiec jest szansa ze pojdzie tez juz spomniany przezemnie wyzej XP-M 2800+ ?

Częstotliwosć procesora: 2133 Mhz

Model - AMD Mobile Althlon XP-M

Jądro - Barton

FSB - 266 MHz

Cache - L1/64K+64K; L2/ 512KB

Napięcie - 1.65V

Technologia - 0.13Micron

Ktos juz probowal z tym prockiem?

 

Mam pytanie o zlącze dodatkowych USB na plycie, podlaczylem je na sledziu, (2 standardowe mam zajete przez bezprzewodowy zestaw klaw.+mysz creative i kierownice usb mediatech) niby wszystko ok w menadzeze urzadzen widac, 2x Glowny koncentrator USB ; 2x Otwrty kontroler hosta PCI do USB SiS 7001 i urzadzenie kompozytowe USB ale zadnego urzadzenia podlaczonego pod te 2 nowe lacza system nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gf 4 titanium i niewiem czy to od plyty czy od kartu wyświetlająsię dziwne znaczki i paski iwogóle na ekranie monitora po podlączeniu karty. Od czego to może być? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gf 4 titanium i niewiem czy to od plyty czy od kartu wyświetlająsię dziwne znaczki i paski iwogóle na ekranie monitora po podlączeniu karty. Od czego to może być? :|

1460301[/snapback]

 

karta garficzna jest uszkodzona na 90% ewentualeni za slaby zasilcz, podaj naiecia(bios lub seedfan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Ecs k7s5a przy instalacji winXp czy 2000 wyskakuje mi iż dysk c jes uszkodzony i ze instalator nie moze kontynuować instalacji i usuwają sie partycje najczesciej przu xp wyskakuje mi błąd czy stacja jest właściwie podłączona dokładnie nie pamietam ale chodziło cos z SCSi i Raid i czy jest podłączony właściwie terminator :/ lipna sprawa bo 98 instaluje sie normalnie. Mam Ecs k7s5a wersja chyba jest 3x po dwóch stronach mam naklejke xp koło procesora a mój komp wygląda tak duron 800mhz na Ecs k7s5a ale aktualnie na biostar m7vka i wszystko jest ok pamieć SDR 256 133 grafa Gf 4se mx440 64mb ddr dysk 20gb prosze o pilną odpowiedz . Z góry dziękuje hey chłopaki nikt z was się z tym nie spotkał ??:> :cry:

Edytowane przez liero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na pytanie qura16 (17 maj 21:28)

try other boot devices - system szuka innych urządzeń z systemem operacyjnym, jeśli nie znajdzie ich na ustawionych przez ciebie (np. przeszukuje fdd, potem cd-rom, a potem hdd)

clk gen spread spectrum - Opcja, pozwalająca na zmniejszenie ilości zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez płytę główną. Można spróbować włączyć tę opcję i czuć się mniej napromieniowanym ,-). Niekiedy jednak zalecane jest wyłączenie tej funkcji w przypadku pracy z 'niekompatybilnymi zakłóceniowo' kartami rozszerzeń ,-). Zazwyczaj do wyboru mamu kilka opcji '%' zakłóceń harmonicznych (odstępstw od głównej częstotliwości generatora zegara), im wartość niższa, tym mniej będzie zakłóceń, lecz jak pisałem wcześniej, nie wszystkie układy to lubią - to cytat z innej strony

power switch type do wyboru : suspend on/off - tu wybierasz, czy po wciśnięciu przycisku power na obudowie komp przejdzie w stan uśpienia (suspend), czy zostanie wyłączony (off)

ACPI aware O/S - tu ustawiasz, czy twój system operacyjny obsługuje ACPI czyli oszczędzanie energii (różne stopnie uśpienia systemu) - wydaje mi się, że po ustawieniu tej opcji na disabled (wyłączone), oszczędzanie energii będzie się odbywać na zasadach ustawionych w biosie, ale mogę się mylić

S2K I/O compensation dotyczy siły sygnału szyny S2K, za pomocą której kontroler pamięci łączy sięz procesorem głównym (na przykład Athlon). Używa ona własnego protokołu do osiągnięcia 200 MHz częstotliwości przesyłania danych. Jeżeli mamy problemy ze stabilnością podczas podkręcania, to należy w tej opcji zwiększyć napięcie (o ile dobrze przetłumaczyłem z angielskiego)

rtc power on to funkcja, której używałem swego czasu - komputer pełnił rolę budzika :). Po prostu jeśli jest ustawiona na on (włączona), to możesz sobie ustawić (prawdopodobnie w następnej opcji albo gdzieś niedaleko), kiedy komputer ma się sam uruchomić (o ile jest podłączony do prądu oczywiście), tzn gdzieś musisz jeszcze ustawić datę uruchomienia i chyba można ustawić czy będzie się uruchamiał na przykład zawsze o 6:30, albo w poniedziałki o tej godzinie

restore on AC/power loss pozwala ustawić, czy komp ma się uruchomić ponownie po tymczasowej przerwie w zasilaniu (tymczasowy brak prądu)

----

hehe głupi jestem :mur: - mogłem zacytować, zamiast pisać, że to odpowiez na pytanie zadane przez blaa blaa blaa

Edytowane przez Bartas78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2K I/O compresation dotyczy siły sygnału szyny S2K, za pomocą której kontroler pamięci łączy sięz procesorem głównym (na przykład Athlon). Używa ona własnego protokołu do osiągnięcia 200 MHz częstotliwości przesyłania danych. Jeżeli mamy problemy ze stabilnością podczas podkręcania, to należy w tej opcji zwiększyć napięcie (o ile dobrze przetłumaczyłem z angielskiego)

1475781[/snapback]

no chyba coś źle przetłumaczyłeś na tej płycie niema możliwości zmiany napięcia z biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też napisałem "compresation"? powinno być "compensation" oczywiście - już poprawione.

A tu link do oryginalnego tekstu (na dole stronki jest opis). Co do tego zwiększenia napiecia, to nie jest napisane, że trzeba to zrobić w tej opcji, ale nie wiem gdzie, więc napisałem, że właśnie tam - widzę, że źle zrobiłem i przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:

Edytowane przez Bartas78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też napisałem "compresation"? powinno być "compensation" oczywiście - już poprawione.

A 1476465[/snapback]

spoko nic się nie stało :wink: chciałem tylko zauważyć i wielkie dzięki za odpowiedzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jest szansa ze pojdzie tez juz spomniany przezemnie wyzej XP-M 2800+ ?

Częstotliwosć procesora: 2133 Mhz

Model - AMD Mobile Althlon XP-M

Jądro - Barton

FSB - 266 MHz

Cache - L1/64K+64K; L2/ 512KB

Napięcie - 1.65V

Technologia - 0.13Micron

Ktos juz probowal z tym prockiem?

 

wiec proc ci nie pojdzie nawet po ugradzie biosu mozesz tam wsadzic 2400 ale cholernie bedzie sie grzac! 2,8 ci na bank nie pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tam wsadzic 2400 ale cholernie bedzie sie grzac!

:blink: a czemu to ma się niby cholernie grzać, będzie działać jak na każdej innej płycie, a że proc należy do tych nieco cieplejszych to inna sprawa.

A tu znalazłem jakieś info o XP-M 3000+ jako najlepszym procku działającym na tej płycie, albo angielski mi zawodzi ;) http://milt.websiteallies.com/Beginner'...g_the_K7S5A.htm

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...