Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Skrót 40 stron tematu o k7s5a:

 

>>Na tej płycie działa kazdy procresor na socketA!<<

1479021[/snapback]

Działać będzie każdy, ale niektóre z zaniżonym taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przegladalem tego topica, ale neistety na przejrzenie wszystkiego od deski do deski nie mam tyle czasu... drrr sesja!

 

Opislem po czesci swoje ostatnie przygody z ecskiem w topicu:

 

KLIKNIJ!

 

skroce troszeczke o co chodzi:

 

prawie dwa lata moj k7s5a pro smigal na sdrach (roznych: 128M, 256, 512MB) i zadnych problemow nie bylo. ostatnio kupilem ddry 512 wsadzilem i tez dzialalo, az sie cos zaczelo krzaczyc.

 

Tzn komp nie chcial sie uruchomic, przechodzil posta i podczas czytania windy stawal (bez zadnych blue skrinuf). sformatowalem sys i bylo ok. kilka dni temu powtorzylo sie, ale nie moglem juz uruchomic instalki windy, wykrzaczala sie. mysle, pewnie pamiec. wyjal pamiatke, zanisolem do kumpla, sprawdzilem - ok. memtest nic zlego nie znalazl.

wrocilem, wlozylem spowrotem - to samo... wsadzilem sdra --> wogole nie wstaje, komp sie wlacza, grafika nie puszcza obrazu na ekran i ciagly reset sie robi, wzialem pamiec kumpla, wsadzilem do siebie dziala! wlozylem swoje ddry dzialaja!!!!

 

czyli wszystko ok, ale nie daja mi spokoju te sdry czego teraz nie chca dzialac... resetowalem biosa, puszczalem na standardowych ustawieniach, na ktorych wczesniej (tzn. przed zmiana sdr-->ddr) komp bez problemu chodzil i [gluteus maximus], ciagle to samo. komp nie podnosi sie:/

 

wiem ze te ecsy mialy problemy z sdrami, ale skoro wczesniej chodzily to dlaczego teraz nie dzialaja???

 

biosu nie chce flashowac, bo mam uraz po ostaniej zmianie - nieudala sie i poszla plyta z prockiem na tamten sfiat, na szczescie serwis byl wspanialomyslny...

 

mam plyte jeszcze na gwarancji, moze wsadzic sdra i zaniesc im niech cos probuja robic, moze jakby nie doszli co i jak to wymieniliby na cos innego. co sadzicie?

 

troche obawiam sie, ze sflashowanie biosu moze zalatwic sprawe, ale ja go flashowal nie bede:)

 

jesli temat juz byl walkowany, to sory, nie czytalem wszyskiego od dechy do dechy - jak juz wspominalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, przelazlem przez wszystkie 52 strony o tej plycie i nic nie znalazlem, co by mi pomoglo...

 

czy opisywany przez jednego z Was bios z dnia 6/11/2004, 11/06/2004, Bases HX 08/11/2003 BIOS (with additional FSB settings), na ktorym ktos puscil semprona, bedzie dzialal z k7s5a PRO rev.5.0? pisze, ze do wersji pro w opisie biosu, ale jakos mam leka... po ostatnich przygodach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobei speicalna wersji do k7s5a PRO rev.5.0 i po problemie, swoja droga to ja kiedys wgrywalem tego biosa do v 3.1 i chodzil ;]

1485043[/snapback]

dobra, zaryzykuje jeszcze raz z tym flashowaniem, tylko mam prosbe do kogos, ktos flashowal bios w tej plytce ver 5.0 bez lanu. niech mi podesle linka do biosu, ktory jest na 1000% nadajacy sie do tej wersji plytki, bo drugi raz nie chce ryzykowac. ostatnio sciagnalem cheepobiosa, pisalo ze do 5.0 nadaje sie a plyta padla...

 

jesli ktos flashowal biosika w 5.0 to niech podesle linka, pliz. obecnie mam u siebie zainstalowanego firmowego z dnia 08 11 2003.

 

widzialem na sieci z 2004, o ktorym wyzej wspominalem, ale nigdzie nie moge znalesc, zeby ktos go uzywal i bylo ok.

 

takze pomozcie, nie krzyczcie. bo po tych 58 stronach o ecsie to juz mnie calkiem sformatowalo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem płyty ECS K7S5A v 3.1. Mam następujący problem wkładam procek duron 800 MHz, i co widzę ??, że rozpoznawany jest jako 533 MHz. Problem pojawia się zarówno na oryginalnym biosie ECS-a jaki na Cheepo którego mam aktualnie wgranego. Oczywiście w biosie ustawienia są 100x8. W innych płytach (MSI, Gigabyte) na takich samych ustawieniach procek chodzi normalnie na 800 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam K7S5A rev 3.1 z wgranym biosem CHB0120, Durona 950 MHZ, pamieci DDR 256 MB 266 MHZ + DDR 512 MB 400 MHZ, Asus R9550GE, 80 GB Maxtor, wszystko dziala stabilnie na starym zasilaczu 230 W. Kupilem nowego Athlona XP 2400+ T-Bred B z mysla o wsadzeniu go na te plyte. No i mam problem, bo po wsadzeniu w.w. procesora i uruchomieniu kompa nie startuje mi bios. Co zrobic zeby go odpalic, bo juz nie mam pomyslow ? Z gory dziekuje za pomoc.

 

Edit:

 

Zakladalem, ze procesor jest sprawny, bo kupilem w sklepie nowy procesor. Dlatego troche mi to namieszalo w glowie, ze nie chcial dzialac. Ale procesor okazal sie niesprawny. Zwrocilem go i mam problem z glowy. Post jest zatem nieaktualny.

Edytowane przez Centaur6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede mial DDR 400 i wiem ze dzialaja jako 266 , a jak wyglada praca na 200MHz ???

Mam durona 800 i chcialbym synchronicznie. Chyba ze procka na 100 a pamieci na 133 ??? Ale chyba za stabilnie niebedzie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

Bede mial DDR 400 i wiem ze dzialaja jako 266 , a jak wyglada praca na 200MHz ???

Mam durona 800 i chcialbym synchronicznie. Chyba ze procka na 100 a pamieci na 133 ??? Ale chyba za stabilnie niebedzie ???

1512356[/snapback]

dokładnie lepsza wydajność jest podczas synchronicznej pracy a i masz lepsze timingi

 

czy stabilnie musisz sprawdzic , u mnie kiedys to na poczatku wydawało się stabilnie ale potem komp sie dostawal takiego muła, jakby narkotyki brał ..hehe

 

Witam. Przegladalem tego topica, ale neistety na przejrzenie wszystkiego od deski do deski nie mam tyle czasu... drrr sesja!

 

Opislem po czesci swoje ostatnie przygody z ecskiem w topicu:

 

1484918[/snapback]

wymień ddry albo wyczyść sloty ddr i sdr bo moga byc zakurzone

Edytowane przez frosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam płytę ECS K7S5A rev.3.1 i trzy bardzo ważne pytania, liczę na Waszą pomoc.

 

1. Czy karta grficzna GeForce 6800LE@16p,6v chodziłaby na tym ECS-ie K7S5A.Bo jak wiadomo ta płyta ma tylko AGP x4 i nie jestem pewien czy nie robiła by jakiś konfliktów z kartą AGP x8 a

dodatkowo słyszałem/czytałem że na AGP x4 jest podobno niższe napięcie w slocie AGP i czy to niższe napięcie mogło by spowodować że karta mi nie ruszy albo będzie niestabilna, a zmiany napięcia na AGP przecież nie ma w tej płycie.Chociaż mój FX 5200 chodzi stabilnie na tej płycie AGP x4 ale 6800 to nowsza technologia i nie wiem czy na takiej starej płycie będzie to chodziło.

 

2.Czy kość pamięci TwinMOS 512 MB DDR PC3200 Speed Premium 1A4T UTT BH-5 chodziła by bez problemu na tej płycie. Nie wiem czy te pamięci mają ECC i Register, jak mają to napewno nie pójdą, tylko to wiem z tego topicu jeśli chodzi o nowsze pamięci na tą płytę.

 

3.Czy da się wogóle podpiąć pod tą płytę jakąś kierownicę do grania i czy będzie chodzić.Mam na myśli czy jest z tyłu jakieś wejście żeby podpiąć kierę ? Kierownica będzie funkiel nófka, a i czy trzeba wgrywać jakieś stery do kierownicy pod Win-em XP żeby to chodziło ?

 

Wiem że die pierwsze części pasują do tego ECS-a jak kwiatek do kożucha :-) ale jak mam możliowość dostania ich za fajne ceny (jak dla mnie) to bym się skusił i chodziły by tymczasowo na tym ECS-ie a obie części były by pod nowego kompa bo za 3-4 miechy palnuję przesiadkę na A64

 

Liczę jak zwykle na dobrą i fachową pomoc forumowiczów.Z góry THX.

Greg 666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli nie będzie działać to na pewno nie z powodu AGP. Róznicy między 4, a 8 praktycznie nie ma.

 

2. Praktycznie wszystkie normalne pamięci powinny działać, tyle, że jako 266MHZ(+pare MHZ przy OC)

 

3. Kierownice nie korzystają z jakiś specjalnych wejsc. Płyta ma USB(nawet 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam płytę ECS K7S5A rev.3.1 i trzy bardzo ważne pytania, liczę na Waszą pomoc.

 

1. Czy karta grficzna GeForce 6800LE@16p,6v chodziłaby na tym ECS-ie K7S5A.Bo jak wiadomo ta płyta ma tylko AGP x4 i nie jestem pewien czy nie robiła by jakiś konfliktów z kartą AGP x8 a

dodatkowo słyszałem/czytałem że na AGP x4 jest podobno niższe napięcie w slocie AGP i czy to niższe napięcie mogło by spowodować że karta mi nie ruszy albo będzie niestabilna, a zmiany napięcia na AGP przecież nie ma w tej płycie.Chociaż mój FX 5200 chodzi stabilnie na tej płycie AGP x4 ale 6800 to nowsza technologia i nie wiem czy na takiej starej płycie będzie to chodziło.

 

2.Czy kość pamięci TwinMOS 512 MB DDR PC3200 Speed Premium 1A4T UTT BH-5 chodziła by bez problemu na tej płycie. Nie wiem czy te pamięci mają ECC i Register, jak mają to napewno nie pójdą, tylko to wiem z tego topicu jeśli chodzi o nowsze pamięci na tą płytę.

 

3.Czy da się wogóle podpiąć pod tą płytę jakąś kierownicę do grania i czy będzie chodzić.Mam na myśli czy jest z tyłu jakieś wejście żeby podpiąć kierę ? Kierownica będzie funkiel nófka, a i czy trzeba wgrywać jakieś stery do kierownicy pod Win-em XP żeby to chodziło ?

 

Wiem że die pierwsze części pasują do tego ECS-a jak kwiatek do kożucha :-) ale jak mam możliowość dostania ich za fajne ceny (jak dla mnie) to bym się skusił i chodziły by tymczasowo na tym ECS-ie a obie części były by pod nowego kompa bo za 3-4 miechy palnuję przesiadkę na A64

 

Liczę jak zwykle na dobrą i fachową pomoc forumowiczów.Z góry THX.

Greg 666

1514127[/snapback]

 

1. Powinna na 99% chodzic, karta graficzna jest napewno zgodna wstecz z AGPx4 i bedzie chodzic bez problemow

 

2 i 3 jak wyzej sgj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać to prawie (to ECS) na pewno będzie, wiele może nie wyciśniesz, ale tak z 98% mocy w zależności od procka na pewno, może z duronem 900 karta by się nudziła ale coś w okolicach athlona XP1700-2000+ spokojnie starczy.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko na AGP 4X bo płyta 8X nie obsługuje.

1519954[/snapback]

i co z tego skoro różnica pomiędzy x4 i x8 to cały przeogromny 1% lub żadna i nie jest to moja opinia tylko wynik testów różnych czasopism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam płytę ECS K7S5A rev.3.1 i trzy bardzo ważne pytania, liczę na Waszą pomoc.

 

1. Czy karta grficzna GeForce 6800LE@16p,6v chodziłaby na tym ECS-ie K7S5A.Bo jak wiadomo ta płyta ma tylko AGP x4 i nie jestem pewien czy nie robiła by jakiś konfliktów z kartą AGP x8 a

dodatkowo słyszałem/czytałem że na AGP x4 jest podobno niższe napięcie w slocie AGP i czy to niższe napięcie mogło by spowodować że karta mi nie ruszy albo będzie niestabilna, a zmiany napięcia na AGP przecież nie ma w tej płycie.Chociaż mój FX 5200 chodzi stabilnie na tej płycie AGP x4 ale 6800 to nowsza technologia i nie wiem czy na takiej starej płycie będzie to chodziło.

 

2.Czy kość pamięci TwinMOS 512 MB DDR PC3200 Speed Premium 1A4T UTT BH-5 chodziła by bez problemu na tej płycie. Nie wiem czy te pamięci mają ECC i Register, jak mają to napewno nie pójdą, tylko to wiem z tego topicu jeśli chodzi o nowsze pamięci na tą płytę.

 

3.Czy da się wogóle podpiąć pod tą płytę jakąś kierownicę do grania i czy będzie chodzić.Mam na myśli czy jest z tyłu jakieś wejście żeby podpiąć kierę ? Kierownica będzie funkiel nófka, a i czy trzeba wgrywać jakieś stery do kierownicy pod Win-em XP żeby to chodziło ?

 

Wiem że die pierwsze części pasują do tego ECS-a jak kwiatek do kożucha :-) ale jak mam możliowość dostania ich za fajne ceny (jak dla mnie) to bym się skusił i chodziły by tymczasowo na tym ECS-ie a obie części były by pod nowego kompa bo za 3-4 miechy palnuję przesiadkę na A64

 

Liczę jak zwykle na dobrą i fachową pomoc forumowiczów.Z góry THX.

Greg 666

1514127[/snapback]

Popatrzcie na najważniejszy element komputera-zasilacz.Komputer naszego kolegi może powiedzeć dowidzenia(i raczej to zrobi).6800 lubi dużo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z ta plyta (K7S5A) a nawet z 5 plytami tego typu.

Wszystko startuje ale nie wykrywa CD.

Podpialem juz inny CD (CD-RW) i to samo.

Mam go standardowo na secondary / master.

podepne na primary / master i nie ma problemu (zworka oczywiscie master)

czyli cos z IDE 2

W biosie wyskakuje Sec Master Drive - Atapi Incopatible.

Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest najnowszy 030811

wersja plyty 3.1

tak sie dzieje na 5 plytach tego typu !!!!!!!!!

podmienialem naped, tasme i nic.

A laikiem nie jestem.

Biosu takze sie nie boje. bios nie wykrywa napedu na IDE2

dodam, ze jak podepne naped pod IDE1 to nie ma problemu !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące pytanie. Karty graficzne AGP mają tak jakbt dwa rodzaje styków. Pewnie wiecie o co cmi chodzi. I teraz pytanie. Czy oba typy kart będą działać na tej płytce? Planuję kupić Gigabyte R9550 i przy okazji się pytam, czy karta bezproblemowo będzie działać na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...