Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy potraficie mi odpowiedzieć na dwa pytania :

 

- posiadam wersję płyty k7s5a 3.1 Mam ją od dwóch lat i działa mi cały czas na tym samym biosie jaki i sterownikach z płyty. Gdzie mogę znależć najnowszy BIOS i najnowsze sterowniki?

 

- czy ta płyta obsłuży karty graficzne HiS Radeon 9600 Pro 128MB 128 bit (400/600)? Jeśli tak to czy ta płyta będzie zaniżała jej osiagi (pozostały sprzęt : Athlon 1,6+, 512 DDR Ram, Segathe Barracuda 60GB, zasilacz Chieftec 360W) i czy płyta obsługuje Radeony 9600XT (Pro są kompatybilne w dół tzn. AGP x2 i x4, ale nie jestem pewien co do XT)?

 

DZIĘKI WIELKIE Z GÓRY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nie wiem dokładnie jak zacząć... Ale to nic :) Zatem... Czytałem dużo na temat tej płyty, ale nigdzie nie widzę rozwiązania na mój problem. Mam K7S5A rev3.1 na AXP 1700+ i 128MB SDR.

 

Problem wygląda tak:

 

Kiedy włączam jakąś gre czy choćby wizualizacje w Winampie na fullscreen komputer restartuje mi się :( Mam zasilacz 350W, wszystko ok, żadnych problemów z biosem, tylko ten jeden problem, który nie daje mi spokoju.

 

Aha i jeszcze jedna dziwna rzecz, dlaczego program WCPUID nie widzi rozszerzenia SSE w moim procku ? Dziwne... :|

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K7S5A rev3.1 na AXP 1700+ i 128MB SDR.

Sprawadź np. speedfunem, czy napięcia są odpowiednie (+/-7% od normy) także pod obciążeniem np. podczas testu prime95.

Czy karta graficzna jest sprawna?

No i martwią mnie te SDRy nie dość że spowalniają znacznie cały system to jeszcze często są z nimi problemy, 512MB DDR sprawiło by że niepoznałbyś swojego kompa. 1700+ to ciągle całkiem żeśkie procki i z dobrą kartą graficzną (wystarczy radek9550 128bit) radzą sobie nawet z nowymi grami, może w medium detalach ale jednak.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Napięcia są dobre, nie odbiegają od normy. Komputer chodzi stabilnie. Mam też CheepoBios. Karta graficzna sprawna ? Hm, nie wiem jak to sprawdzić... GTA III (v1) włącza się i chodzi normalnie, ale inne gry i aplikacje 3D poprostu powodują resetowanie się komputera. Mam GeForce2 MX 100/200... Może nie jest to graficzna rewelacja, ale działa... Zresztą... Nie wiem czy działa, może winne są te SDR'y ? Kupiłem 128MB DDR 266MHz - będę miał je w przyszłym tygodniu więc sprawdzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę drugi raz pod rząd, ale...

Myślę, że karta graficzna stanowi problem (resety), zmiana sterowników ? Może pomoże... Sprawdzę.

 

I jedna rzecz, która nie daje mi żyć :( Mam najnowszego CheepoBio i nawet jeśli w biosie ustawie LOGO - ENABLED to i tak nie widzę :( Dlaczego ?

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo wyobrażam sobie, że nieźle wygląda z ekranem startowym :D A teraz moje eksperymenty:

 

1. Zmieniłem sterowniki karty - nie pomogło

 

2. Wgrałem inny SiS AGP Driver - nie pomogło

 

3. Załamałem ręce - Nie pomogło

 

Co może być przyczyną ? Wszystko niby jest ok...

Aha i czy DDR 266 można bez żadnych obaw puścić na 147 FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś miał wątpliwości czy np. karta AGP x8 pójdzie na płycie z AGP x4 sam miałem taki przypadek niedawno ) to szukając info na ten temat znalazłem gdzieś taki oto spis, może się to komuś przydać na przyszłość.Jeśli to już gdzieś było na forum to tylko przypominam:

 

Jeśli chodzi o port AGP na płycie to mamy trzy wersje:

 

AGP 1.0 - prędkość x1, x2 - napięcie w slocie 3,3v

 

AGP 2.0 - prędkość x1, x2, x4 - napięcie w slocie 1,5v

 

AGP 3.0 - prędkość x4, x8 - napięcie w slocie 0,8v

 

I tak oto:

Jeżeli karta graficzna ma AGP 1.0 to pójdzie na płycie z AGP 1.0 i AGP 2.0

Jeżeli karta graficzna ma AGP 2.0 to pójdzie na płycie z AGP 1.0, AGP 2.0 i AGP 3.0

Jeżeli karta graficzna ma AGP 3.0 to pójdzie na płycie z AGP 2.0 i AGP 3.0

 

Przykład: FX 5200 ma AGP 3.0 i idzie na K7S5A który ma AGP 2.0

Mam nadzieję że jasno to wytłumaczyłem - Ameryki to może nie odkryłem ale warto przypomnieć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam tez mam tą płytke k7s5a w żółtym pudełku wersja bez LAN-u chyba 1.0 ale z tyłu przy drugim od dołu PCI pisze v 3,1 to czyli jaka mam wersje?:]

Z GORY DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bajer Wam opisze...

Kupiłem 128MB DDR PC2100 (266MHz). Mam AXP 1700+

Chciałem to wszystko włączyć 133/133, ale na takiej konfiguracji nie działa :|

Włącza sie na 124/124, 150/150...

Ktoś wie co to jest za problem ? W czym on tkwi... ? Czy 150/150 to dobra konfiguracja (aktualnie taką mam)... Mój AXP jest teraz AXP 2000+

 

Próbowałem zmiany biosa - nie pomogło...

 

Proszę o pomoc. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp jest stabilny (potwierdzone programami super PI, prime95 itp.) to takie oc niepowinno zaszkodzić, mój poprzedni proc czyli Xp1700+ chodził trzy lata na fsb 147 i nic mu nie było.

Co do nie chodzenia na 133/133 to baaardzo dziwny przypadek :shock:

Zresetowałeś cmos zworką koło baterii?

 

Zresztą jak komp się może nie włączać skoro zmieniasz FSB, rozumiem że windows XP wiesza się na starcie? W takim przypadku guzik reset pomaga, za drugim razem winda powinna ruszyć i nie robić przez jakiś czas problemów. Też tak kiedyś miałem, ale "samo" przeszło, do dzisiaj nie wiem czym to było zpowodowane, dziwne jest to że [brzydkie określenie na linuksa] i win98SE nie robi takich jaj.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak resetowałem i to nie raz.

Teraz wstał na 133/133 na biosie cheepo 1129.

Kiedy miałem 147/147 to i tak w CPU-z pokazywało mi RAM jako 133MHz :|

Co jest z tą pamięcią ? Aha i jeszcze jedno :) Jak dob rze ustawić timingi ? Dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2100 ma standartowo 2,5.3.3.6 co odpowiada ustawieniom 2,5.3.6 normal na naszej płycie, oczywiście nie zaszkodzi oczywiście jeśli komp będzie stabilny je podbić do np. 2.2.6 ultra :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc z tym sobie już poradziłem :)

Podobno... SDR'y znacznie spowalniają cały system :| Co oczywiście w moim przypadku jest nieprawdą :( Miałem dwie kości SDR 64MB w 3D Mark 2001 punktów 1300 (nie pamiętam groszy), a na 128MB DDR też 1300 z groszami :| Ja nie rozumiem tego komputeraz... Nie rozumiem tej płyty :( Czy grafika też musi mięc DDR'y ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc:-)

Chcialem sie was poradzic jak moge podkrecic do maximum swuj komp.

 

 

-Płyta-k7s5al ver.3.1 bios CHEEPBIOS Chb0327 (ustawienia standardowe)

-128 Mb DDram 266 mhz

-Ge force mx 400 64mb

-Athlon xp 1700+

-Creatiwe Sundblaster 128

-zasilacz 300w

 

Czy musze wgrac nowego biosa?Jak nie to co mam w nim pozmieniac i czy w kompie cos pokrecic np przyprocku czy tylko bios wystarczy????

Edytowane przez blady87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc z tym sobie już poradziłem :)

Podobno... SDR'y znacznie spowalniają cały system :| Co oczywiście w moim przypadku jest nieprawdą :( Miałem dwie kości SDR 64MB w 3D Mark 2001 punktów 1300 (nie pamiętam groszy), a na 128MB DDR też 1300 z groszami :| Ja nie rozumiem tego komputeraz... Nie rozumiem tej płyty :( Czy grafika też musi mięc DDR'y ?

1557427[/snapback]

Twoja grafika to już obiekt muzealny, więc super wyników nie możesz się po niej spodziewać, jak już mówiłem radeon9550 128bit oc i 512MB RAM (jak będziesz miał sumie 640 to też nie zaszkodzi) i masz kompa jak nowego.

 

czesc:-)

Chcialem sie was poradzic jak moge podkrecic do maximum swuj komp.

-Płyta-k7s5al ver.3.1 bios CHEEPBIOS Chb0327 (ustawienia standardowe)

-128 Mb DDram 266 mhz

-Ge force mx 400 64mb

-Athlon xp 1700+

-Creatiwe Sundblaster 128

-zasilacz 300w

 

Czy musze wgrac nowego biosa?Jak nie to co mam w nim pozmieniac i czy w kompie cos pokrecic np przyprocku czy tylko bios wystarczy????

1558053[/snapback]

Jak masz już wgranego cheepcia to teraz tylko jechać z FSB w górę, na początek 143/143 synchronicznie!!! potem kroczek po kroczku i testować czy komp stabilny, jak windows uruchamia się a np. prime95 wywala błędy to przy kiepskich pamięciach zazwyczaj pomaga zluzowanie timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was zapytać w jaki sposób mam zmienić timingi na 2-2-2-6 Ultra? Ponieważ w biosie nie mogę odgadnąć, która z opcji odpowiada CL, tRCD, tRP i tRAS ( mój bios to CHEEPBIOS Chb0327). Podejrzewam, że chodzi tu o te ustawienia:

DRAM Timing Configuration NORMAL

SDR/DDR CAS Latency SPD

SDR/DDR RAS Active Time 6T

SDR/DDR RAS Prechage Time 4T

W jaki sposób mam zmienić te opcje, abym uzyskał konfigurację 2-2-2-6 ULTRA o której wspominał M4ATEUSZ, jeśli wogóle pisze o dobrych ustawieniach :lol:

Pozdrawiam

Edytowane przez KuBaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już wgranego cheepcia to teraz tylko jechać z FSB w górę, na początek 143/143 synchronicznie!!! potem kroczek po kroczku i testować czy komp stabilny, jak windows uruchamia się a np. prime95 wywala błędy to przy kiepskich pamięciach zazwyczaj pomaga zluzowanie timingów.

1558820[/snapback]

 

 

yyyyyy......nic mi to niwe mowi...Moze dokladniej prosze:-)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci DDR400 bez problemu powinny chodzić jednak na magistrali 266Mhz. A jeśli chodzi o procesor to do Athlona 2500+ możesz ładować, choć wydaje mi się, że rozsądniejszy byłby zakup nowego MOBO z trochę słabszym niż 2500+ Bartonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAM Timing Configuration NORMAL ->ULTRA

SDR/DDR CAS Latency SPD ->2T

SDR/DDR RAS Active Time 6T

SDR/DDR RAS Prechage Time 4T ->2T

i tyle

 

yyyyyy......nic mi to niwe mowi...Moze dokladniej prosze:-)))))))

1558880[/snapback]

FAQ o podkręcaniu, wróć jak zdobędziesz chociaż podstawowe informacje o oc.

 

Mam 2 pytania!

 

Mam wersje ECS k7s5a V.1

Czy mogę wsadzić 512 RAM DDR400

 

Możesz, pozwalam ci, płyta też nie będzie stawiała żadnych oporów, co najwyżej stara kość może się "gryźć" z nową.

 

jaki najszybszy procesor moge wsadzić??

 

Oficjalnie Athlona XP2400+ lub 2600+ na 266MHz (biały kruk), ponoć płyta też obsługuje bartony mobile do 3000+ (ważne by szyna była 266MHz)

 

Z góry dzięki za odp.

 

Nie ma za co

1558914[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc:-)

Chcialem sie was poradzic jak moge podkrecic do maximum swuj komp.

-Płyta-k7s5al ver.3.1 bios CHEEPBIOS Chb0327 (ustawienia standardowe)

-128 Mb DDram 266 mhz

-Ge force mx 400 64mb

-Athlon xp 1700+

-Creatiwe Sundblaster 128

-zasilacz 300w

 

Czy musze wgrac nowego biosa?Jak nie to co mam w nim pozmieniac i czy w kompie cos pokrecic np przyprocku czy tylko bios wystarczy????

1558053[/snapback]

A moze jednak mi ktos wytlumaczy cos mam w biosie przestawic i na jaka wartosc??Czy jestescie na tyle leniwi ze nie chce wam sie pisac://////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak mi ktos wytlumaczy cos mam w biosie przestawic i na jaka wartosc??Czy jestescie na tyle leniwi ze  nie chce wam sie pisac://////

1560155[/snapback]

Jak masz już wgranego cheepcia (dop. chb0327) to teraz tylko jechać z FSB w górę, na początek 143/143 synchronicznie!!! potem kroczek po kroczku i testować czy komp stabilny, jak windows uruchamia się a np. prime95 (dop. taki program do testowania kompa) wywala błędy to przy kiepskich pamięciach zazwyczaj pomaga zluzowanie timingów.

Wytłumaczyłem ci jak krowie na rowie, a jak nie rozumiesz znaczy że nie masz bladego pojęcia o oc i jeszcze coś popsujesz (nie wiem jak, ale po takich jak ty wszystkiego można się spodziewać), a do tego jeszcze obrażasz użytkowników forum :mur:

 

Dowiedz się co to jest to wytłuszczone, poczytaj instrukcję płyty, poczytaj FAQ o ECS K7S5A <=to jest link i dopiero potem się tu odzywaj.

 

DOWIDZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci DDR400 bez problemu powinny chodzić jednak na magistrali 266Mhz. A jeśli chodzi o procesor to do Athlona 2500+ możesz ładować, choć wydaje mi się, że rozsądniejszy byłby zakup nowego MOBO z trochę słabszym niż 2500+ Bartonem.

1558932[/snapback]

Najmocniejszy to 2400+ a nie 2500+, i zakup nowego mobo by był wskazany jak chcesz ładowac procki powyzej 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mobile mozna wsadzic.

A tahlon zwykły 2600+ ma fsb 333Mhz wiec nie wjejdzie.

1560713[/snapback]

Taaaa, moze sobie poczytaj dokumentacje na stronie AMD, są 2 wersje 2600+.

Możesz sobie też poczytać opisy biosów ECS'a. Ta sama wersja dała obsługe 2400+ i 2600+.

 

---

A tak w ogóle i tak na tą płytę wejdzie wszystko na Socket A, tylko na nizszym FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...