Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to ta K7S5A to całkiem dobra i wydajna płyta... Spotkałem się z wieloma komentarzami na jej temat, typu: "Są z nią problemy na 133FSB itp, itd bla bla bla :P" Musiałem się sam przekonać :D Wszystko śmiga idealnie, jedynie muszę kartę graficzną nową kupić :( Aha i mam jedno pytanie do obeznanych :) Mianowicie "keyboard power on" działa mi bez problemu, ale jest jeszcze taki bajer jak wyłączanie kompa z klawiatury, takim specjalnym przyciskiem :) Ja nie mogę tego włączyć, ktoś może wie jak to ustawić ? Czy to w windzie się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P Chciałbym kogoś prosić, żeby podał mi link do sterowników AC'97, bo mam standardowe z płyty i mi dźwięk w Vice City nie działa :( "No Audio Hardware Support" :/ Szukałem na stronie C-Media, ale nie wiem jaki to układ... Więc... Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. tego schematu DDR400 też nie powinno działać a działa, z 1024 można spróbować, tylko koniecznie trzeba mieć możliwość wymiany, albu pujść z kompem do sklepu.

1562799[/snapback]

Wiiesz czym się rózni DDr400 od 266? Taktowaniem, które na tej płycie i tak będzie =266.

 

---------

mcm >> FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ECS K7S5A v3.1, Athlona XP 2000+, 128+256 MB SDRAM (procek 133/ pamięc 133) :), GF2MX, SB128 PCI (zintegrowaną dźwiękówkę wyłączyłem w biosie), wgrałem biosa CHB0327.ROM.

 

Jedyne, co mi nie pasuje, to zawieszanie się kompa w grach (stop klatka, a z głośników słychać ten sam, ciągły dźwięk). Czasami po kilkunastu minutach, czasami po godzinie, a czasami wcale :)

 

Wcześniej jak miałem zintegrowaną dźwiękówkę, to oprócz tego, że muzykę słyszałem bardzo cicho, to częściej się zawieszał. Tak samo było przed zmianą biosa :)

Zmieniłem też w biosie timming pamięci z NORMAL na SAFE (to najbardziej zmniejszyło częstość zawieszania).

 

Sprawdzałem też w Prime95 v24.13 i Options/Benchmark został zakończony pomyślnie, ale przy Options/Torture test/Blend była zwiecha.

 

Sprawdziłem pamięci programem GoldMemory v6.64 i po skończeniu testu nie wykrył błędów, stąd wniosek, że pamięci nie są walnięte i są zgodne z moją płytą :D

 

Przejczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku, ale nie spotkałem się jeszcze z rozwiązaniem tego problemu. Może jakaś wersja biosu, sterowniki do AGP lub ... :-|

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez janek_vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zmienia starego procka na coś nowszego (te mobo, gigabyte r9550, 256mb ddram za niedługo 2 kostka) i w związku z tym mam pytanie:

czy na tej mobo będzie bezproblemowo chodził AMD Sempron (pod Socket A oczywyście)? Podejrzewam, że jak tak to przydałaby się aktualizacja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zmienia starego procka na coś nowszego (te mobo, gigabyte r9550, 256mb ddram za niedługo 2 kostka) i w związku z tym mam pytanie:

czy na tej mobo będzie bezproblemowo chodził AMD Sempron (pod Socket A oczywyście)? Podejrzewam, że jak tak to przydałaby się aktualizacja biosu?

1563966[/snapback]

NIE, sempron chodzi na FSB166 a płyta go nie obsługuje, oczywiście nie znaczy to że proc nie ruszy, tylko będzie miał sporo zaniżone taktowanie. Polecam Athlony XP2400+ tanie, wydajne i nawet to mobo wyciśnie z nich większość potencjału oc.

Witam!

Jedyne, co mi nie pasuje, to zawieszanie się kompa w grach (stop klatka, a z głośników słychać ten sam, ciągły dźwięk). Czasami po kilkunastu minutach, czasami po godzinie, a czasami wcale :)

Pozdrawiam.

1563490[/snapback]

Sprawdź temperaturę (podczas testu prime nie powinna dochodzić do 60*C)

Sprawdź napięcia (dopuszczalne odstępstwa +/-5% od normy)

 

Czasami ta płyta ma problemy z SDRami, ale po Gold memeory, widać że to raczwej nie przyczyna.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zmienia starego procka na coś nowszego (te mobo, gigabyte r9550, 256mb ddram za niedługo 2 kostka) i w związku z tym mam pytanie:

czy na tej mobo będzie bezproblemowo chodził AMD Sempron (pod Socket A oczywyście)? Podejrzewam, że jak tak to przydałaby się aktualizacja biosu?

1563966[/snapback]

Będzie chodził ale na zaniżonym fsb Sempron ma fsb 166(333) a to mobo obsługuje 133(266). Przykładowo Sempron 2200 9*166=1500 a na tej mobo poleci 9*133=1200 chyba że podniesiesz fsb na 150 to 9*150=1350 wymaga biosu cheepo, honeyX, HRT.

 

-----

 

sgj na tym schemacie widzę max 1.5gb ram to dlaczego ma nie działać 1024+256?

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodził ale na zaniżonym fsb Sempron ma fsb 166(333) a to mobo obsługuje 133(266). Przykładowo Sempron 2200 9*166=1500 a na tej mobo poleci 9*133=1200 chyba że podniesiesz fsb na 150 to 9*150=1350 wymaga biosu cheepo, honeyX, HRT.

Można też pobawić się mnożnikiem(odblokowanie, drut mody itp.), max dla sempronów z tego co wiem to 12 co w połączeniu z FSB147 (150 czasami robi problemy, bo nie wszystkie napędy lubią PCI 30MHz) daje 1764MHz więc semprona 2500+, albo kupić 2600+ i mieć 2400+ :roll:

a najlepiej kupić Athlona XP2400+, cena taka sama a wydajność o wiele większa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi nie pasuje, to zawieszanie się kompa w grach (stop klatka, a z głośników słychać ten sam, ciągły dźwięk). Czasami po kilkunastu minutach, czasami po godzinie, a czasami wcale :)

Właśnie i ja mam ten sam problem. A rozwiazania jak nie widzialem tak nie widze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! c.d.

 

SiSoftware Sandra 2004

 

Manufacturer : ECS

Model : K7S5A

Version : 1.0 !! rozbieżność, bo na płycie mam nalepkę v3.1

Win98SE; 12,5 GB 7,2k, 8MB; ATX 350 W.

 

Napięcia odczytane w Sisoft Sandra mieszczą się w granicach +/- 5%, jednak w Prime95 komp zawiesza się

(ale po zainstalowaniu nowych sterów, przy zwisie, nie ma już charakterystycznego dźwięku z głośników),

raz po 1,5 h, później po 20 min., później po 10 min.,

na końcu zawiesił się po 1 h (wtedy wykonałem wszystkie te pomiary).

 

Przed testem w Prime95 i odczycie napięć (głównie) z Sisoft Sandry i SpeedFuna (HDD) zainstalowałem najnowsze drivery:

 

-z www.creative.com do SB128 PCI,

-z http://www.sis.com/support/support_prodid.htm bez sterowników do zintegrowanego dźwięku, bo wyłączyłem w BIOSIE

 

**Wyniki bez Prime95 z Sisoft Sandry - komp nie obciążony**

 

Temperature Sensor(s)

Board Temperature : 33.0°C

CPU Temperature : 43.0°C

HDD Temperature : 40.0°C (w SpeedFun)

 

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.58V

Aux Voltage : 2.46V

+3.3V Voltage : 3.26V

+5V Voltage : 4.97V

+12V Voltage : 11.98V

Standby Voltage : 5.08V

Battery Voltage : 3.49V

 

**Wyniki z Prime95 - Options/Torture Test/Blend odczytane w Sisoft Sandra**

 

(Temperaturę odczytywałem, co kilka minut w Sisoft i podaje najwiękse wartości, pomiary trwały ok. 1 h

w Prime95 Self-test 1024K passed!, Self-test 8K passed!, Self-test 10K passed!,

zawiesił się po przejściu do kolejnego testu w Prime95 :()

 

Temperature Sensor(s)

Board Temperature : 36.0°C

CPU Temperature : 49.0°C

HDD Temperature : 42.0°C (z SpeedFun)

 

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.58V

Aux Voltage : 2.46V

+3.3V Voltage : 3.25V

+5V Voltage : 4.89V

+12V Voltage : 12.17V

Standby Voltage : 5.08V

Battery Voltage : 3.49V

 

UWAGA!

SpeedFun podaje także:

1) -12 V: 0,89 V (bez minusa 0,89 V) ??!! -> bez obciążenia w SpeedFun, a w BIOSIE wskazuje -11,885 V

2) -5 V: -5,71 V ??!! -> bez obciążenia w SpeedFun (z Prime95 -5,86 V), w BIOSIE brak takiego napięcia

 

Czyżby SpeedFun źle odczytywał "-" napięcia?

 

Mój wniosek :rolleyes:

Zawieszanie powoduje wysoka temp. procka lub wada K7S5A :(

Pomiary mogą być niedokładne, ze względu na korzystanie z kilku programów do odczytu temp. - Sisoft,

SpeedFun i ich ograniczony czas - ok. 1 h i zwis :angry: .

Po zainstalowaniu nowych driverów głównie wywala mnie z gry do win98se (rzadko zdarzają się całkowite zwiechy, nie potrafię podać dokładnie po jakim czasie, ale w grach jest to pare godzin :) i dzieje się to rzadziej :D

23.07.2005 napisałem do Supportu tej płyty http://www.ecsusa.com/support/supportCenter.html , ale nie dostałem jeszcze odp.

Może ktoś zna inny program do testowania tej płyty?

Nie wiem, kiedy jeszcze odwiedze forum... jeszcze komp mi odpowiada, narazie mam cierpliwość do tych ziwech, bo mało gram.... narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! c.d.

 

SiSoftware Sandra 2004

 

Manufacturer : ECS

Model : K7S5A

Version : 1.0 !! rozbieżność, bo na płycie mam nalepkę v3.1

Win98SE; 12,5 GB 7,2k, 8MB; ATX 350 W.

 

itd...

Wina temperatury to to napewno nie jest. Często, gęsto miewałem wyższe.

Spróbuj:

1) Uruchomić kompa tylko na jednej kości RAM

2) Pożyczyć od kogoś kość DDR i prztestować wszystko na niej

3) Prztestować konfig przy ustawieniu CPU/RAM 100/100

4) Powiększyć pozostałe timingi

 

Jaki masz zasilacz? Bo jeśli Codegena albo inny tego typu wynalazek to wymieniłbym nawet jeśli nie sprawia problemów

 

Przeczytaj wypowiedź użytkownika M4TEUSZ z 16 lipca

 

Paweł

Edytowane przez pawelkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na pewno włącza się dzielnik 1/5 i jest 30MHz na PCI

Nawet mam chyba z tego powodu małe problemy, bo windows od czasu do czasu wywala przy FSB 150 blue screen "nieznany błąd sprzętowy" na starcie, bo po ponownym uruchomieniu kompa tryumfalnie oświadczyć że się sam naprawił i wogóle jaki to on nie jest :mur:

Oczywiście poza tymi dziwnymi komunikatami system jest wystarczająco stabilny jednak nie na tyle by pracować na nim cały czas (jakieś rady?).

 

Myślę że bezpieczniej by było przyjąć FSB 147 i do niego dopasować mnożnik, te 2% wielkiej różnicy nie robi a system będzie stabilny.

1545524[/snapback]

Uważaj na te nieznane błędy sprzętowe. Raz mi wyskoczył taki, gdy podkręcałem na 112/112. Problemem był kontroler dysku twardego. W efekcie doszło do zapisania złych informacji w rejestrze, no i musiałem reinstalować windowsa :).

 

No ale możesz ryzykować i odpalać kompa na 150/150, a potem programowo przestawiać na 166/166

 

EDIT: Do M4TEUSZ: Ta część wypowiedzi była akurat bardziej skierowana do użytkownika gura16. A tak przy okazji gratuluję rewelacyjnego OC

Edytowane przez pawelkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem o tym i raczej oprucz benchmarkowania i to tylko 2k1 nic na FSB150 nie robię, zresztą z powodu dzielnika 1/5 i zaniżonego taktowania PCI w najnowszych grach i smarku2k5 zaobserwowałem dość znaczny spadek wydajności zapewne związany z ograniczeniem i tak ledwo wystarczającej przepustowości AGPx4.

Co do FSB166 to ciekawy pomysł, ale 2500MHz dla Thortona to już sporo i wykracza poza ramy mojej filozofii oc (konieczny v-mod).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie dotyczące drutmoda

chcę zmienic napiece na procu ale nie zmieniając mnoznika, a program mi pokazuje druty na mnoznik a chce tylko skozystac z zmiany napiecia. czy jest tez wtedy konieczne robienie drutów na mnoznik??

(troche zamieszałem ale mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie)

i jeszcze jedno pytanie porownałem tbredtweaka z i nnym programem na jakiejs niemieckiej stronie i druty na mnoznik sie zgadzały ale za to druciki od napięcia były całkiem w innym miejscu i w inny sposób ułozone to jest link do tego niemieckiego programu :] TU

Edytowane przez bako666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do ECS w sprawie supportu przez naszą płytę bartonów mobile, w końcu pokrywają się z wymaganymi w ich FAQu "266MHz 13u" ciekawe co odpowiedzą :roll:

1560707[/snapback]

Odpowiedź:

Dear customer,

 

AMD Mobile CPU is used to use on Notebook, so this model can't suuport it.

>>>trelemorele, napisaliśmy tak bo tak czeba<<<

And we will not modify any BIOS to support AMD Mobile CPU in the future.

>>>Pewnie to znaczy się że płyta obsługuje, a tylko bios nie podaje ich nazwy, nieszkodzi ja też mam XP 2200MHz :) <<<

Thanks!!

>>>Ni ma za co, jesteście pomocni jak cholera<<<

Sincerely yours,

Elite Group Computer System CO.,LTD.

Technical Support Team

Tym samym można rzec że najmocniejszym procem obsługiwanym przez tą płytę jest: athlon XP-M 3000+, a mojej ciekawości stało się zadość :D

 

Bako ja tam wierzę stronce z FAQ o K7... wygląda na dość profesjonalie zrobioną.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jako jedyny chyba w tej częsci europy przeczytałem CAŁE 61 stron na temat tej płyty i nigdzie

nie padła odpowiedz na nurtujące mnie pytania

1. Czy mozna podniesc drut modem napiecie nie wkładajac drucików odpowiedzialnych za mnożnik do socketa (juz kiedys sie pyałem i nikt mi nie odpowiedział bo najwyrazniej

nie znaliscie odpowiedzi na to pytanie)

2. Po przestudiowaniu niniejszego forum zabrałem sie do drutmoda i nastopiły problemy takie jak:

3ustawiłem sobie mnoznik na 14x FSB 100mhz napięcie 1,7v i komputer wstał ale nic się nie działo PC chodził normalnie jak bez drutów tylko ,ze napiecie zmieniło się z 1,6v na 1,632 (zapewnie okazało się to błedem BIOS-u), wiec po głębokiej kontemplacji wymieniłem druciki na inne (z ekranu od słuchawek). Niestety tez to nic nie zmieniło tylko ze w tym wypadku napięcie zmienio się z 1,632 na 1,5v. Jedyna opcja która mi została w tym wypadku to usunięcie zbędnych elementów z pod procesora. Następnie uruchomiłem PC i pozostało mi napięcie 1,5v podczas gdy przed próbami miałem 1,6.

Jaka jest przyczyna zaistniałej sytuacji?.

 

Przypomnę ze mam mobo k7s5a V3,1 i próbuje wykręcić athlona Thoroughbred-a B 2000+ i zasilacz fortron 300-60 GTP

Powyzsze schematy drutów zaczerpałem z programu tbredtweak v1.53

Edytowane przez bako666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...