Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem reset biosu ale nic nie dało co dalej?

1578322[/snapback]

Nie poddawaj sie bako :wink:

ja bym proponowal zmiane biosa na jakis sprawdzony na ktorym mod sie komus powiodl. Watpie aby to byla wina proca, predzej jakiegos konfliktu z plyta, a masz mozliwosc sprawdzenia go na innym egzemplarzu tej plyty - wiec to jest jakies wyjscie.

Druga sprawa to sama technika wykonania drut-moda. Czasem zbyt cienkie druciki, jakies przesuniecie przy wkladaniu procesora w socket moze byc przyczyna. Warto sprobowac polaczyc nozki drucikami (wiecej zabawy) ale wtedy jest pewnosc ze zwiera to co powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniam K7VZA i chce kupic ECS za male pieniadze oczywiscie zaufana firma bo ja nie mialem z ta płyta zonka takze luuuzz:) i chciałbym sie od was forumowicze dowiedziec czym sie rózni K7S5A rev 5.0 pro na chpisecie VIA od chpsetu SIS. ja mam akurat rzyjemnosc dostania tej wersji z VIA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie od was forumowicze dowiedziec czym sie rózni K7S5A rev 5.0 pro na chpisecie VIA od chpsetu SIS. ja mam akurat rzyjemnosc dostania tej wersji z VIA:)

 

CHCE ODPOWIEDZ NA TO PYTANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie od was forumowicze dowiedziec czym sie rózni K7S5A rev 5.0 pro na chpisecie VIA od chpsetu SIS. ja mam akurat rzyjemnosc dostania tej wersji z VIA:)

 

CHCE ODPOWIEDZ NA TO PYTANIE

1588585[/snapback]

Masz jakies info, screeny itp tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi co może być przyczyną tego ze nie działają mi mnozniki??. Na razie próbowałem 14x 14,5x i 15x i żaden nie zadziałał, normalnie PC wstał jak by tych drutów tam nie było.

Druty wkładałem w socketa (dosyć długie), więc nie było jak dla mnie mozliwosci NIE złączenia się pinów

 

Mam proca Thoroughbred B 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ta płyte dopiero kupuje od zaufanego człowieka i on twierdzi ze to jest płyta na chpisecie via no chyba ze mozna to sprawdzic po wygladzie płyty głowniej bo juz ja ogladałem. jak byla by na chpisecie sis to gdzie to pisze na płycie. bo ogólnie na laminacie pisze K7S5A rev 5.0 PRO.

 

 

 

Edit: i i mój kumpel ją miał przez miecha jak se spalil tego samego ECsa tylko ze rev 1.0 i zaręcza ze jest ona na chipsecie Via tylko nie pamieta na jakim.

Moze była to jakas krótka seria czy cuś ale płyta jest na fioletowym pcb tak samo jak sis. także nie wiem a moze ten zaufoany człowiek prubuje mi zorbic zonka :angry: ale kumpel mowi ze to jest via i napewno sie nie pomylił zreszta niedługo sie dowiem jak zamontuje ta płyte główna bo teraz czekam na proca athlon Xp

Edytowane przez Hawk76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego, ze w sis'ie jest jeden układ(chipset) i tyle(ten radiator pod CPU).

 

W via są 2 uklady(north bridge i south bridge). Ten drugi znajduje się zwykle gdzies w okolicach prawego dolnego rogu, nie ma radiatora i jest oznaczony wielkim napisam VIA i jego nazwą.

 

Oczywiscie na k7s5a go nie znajdziesz, bo ta płyta jest na sis'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy troche sie zawiodłem na tym człowieku i moj kumpel tez musiał co poje##@ a dobry jest ten sis chociarz bo jesli tak to kupie ta płyte chba ze masz jakas alternatywe na sloty sdr i ddr i nie mów nic o asrocku bo tej firmy nienawdze :)

 

 

 

 

 

Edit: I mała prośba mógł byś przylepic ten temat plz :) BIG morderator

Edytowane przez Hawk76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Tak na dobry początek chce powiedzieć że ten dział to dlamnie czarna magia i mało wiem o mobo :)

 

No to do rzeczy, mój problem jest taki że mam ecs k7s5a v3.1 w którym nie da sie wykryć żadnej klawiatury O_o Podłączyłem wszystko jak należy ( nic nie było uszkodzone itp.) Włączam kompa i tu zonk bo zanim pokazuje sie opcja "Press DEL to enter setup" wyskakuje "Keyboard ERROR" i nie wiem co z tym robić komp w żaden sposób nie reaguje na jakiekolwiek polecenie, jedyne co mozna zrobić to reset lub wyłaczenie kompa :/ Gwarancji nie ma a płyta jest od kumpla mojego kumpla <_<

 

Jeżeli ktos ma pomysł co z tym zrobić to niech mnie poratuje i oświeci

 

 

 

P.S Wydałem na to 60 zeta to chyba niewiele :D

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi all!

Czytam i czytam ten temat...... i czytam i trohe sie dowiedziałem,

ale tak naprawde to przydał by się jakis porządny tutek na temat ECS-a

K7S5A.

aha. może ktoś podać link do Flash Utility, z tej strony:

h••p://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm

nie kce sie zassać.

Mam nadzieje że nie popsuje kompa tym czymś.

Dla mnie to czarna magia wole sie nie bawić tymi biosami.

No ale nie mam wyjścia.

Bo mam big problemos : a mianowicie ma zawiehe na grach.

Totalna zawieha nic nie odpowiada tylko restart pomaga : ) on zawsze pomaga : )

Jeden wielki trzask i pisk hwilowy w głośnikach i koniec widze tylko zrzut obrazu. Ktos opisywał ten problem przy tej płycie na początku tego tematu, ale czym to moze byc spowodowane ? Mam tą płyte już pare lat i nigdy mi sie tak nie działo . Dopiero gdy kupiłem dysk 120GB MAxtora. Na początku było wszystko wporzo. no ale po jakims czasie zaczeły sie problemy...

już czasami nawet przy ładowaniu systemu Przed ekrane Welcome była zawieha! Tosztoszok ! to irytujące

Ale po oczyszczeniu partycji i 99 restartach : ] system działa sposko, nie ma zawieszek. Tylko przy grach teraz sie to dzieje ...

Nie będe sie tu rozpiswał , mam nadzieje że ktoś odpisze na ten post..

Czy to dysk?(Maxtor 120GB) płyta? Ram? (2x128MB) Karta graficzna? (GForce 3Ti) ... bladego pojęcia . pls help me ;•)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

wygrzebalem ostatnio w rupiercirni ta plytke(k7s5a ver.3.1)popdpiolem wszysktko co trzeba, posadzilem procka...i odpalilem i problem

czarny ekran nic nie pika nic sie nie uruchamia tylko wiatraki chodza(procek,grafika)

czy ktos moze sie orientuje czym moze byc to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...