Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak dla kogo dla mnie się nie opłaca ładować takiego sprzętu na te mobo ponieważ za dużo się z niego nie wyciśnie będzie się po prostu kisił. Max co można się pokusić to ten AXP 2400+ ale nie Bartona ludzie przestańcie!!

 

Aktualnie już nie używam tej mobo, ale jak jej używałem to miałem na niej Durona 900@1000 po przesiadce na NF7 chciałem z ciekawości sprawdzić ile z tego Durona da się max wycisnąć i chodził max stable ~1200MHz.

 

Tak samo ramu DDR 400 nie opłaca się ładować max co z takiego ramu się wyciśnie na tym ecs-ie to jakieś 300mhz.

 

A co do kart graficznych to może przesadziłem, ale żeby mieć dobra karte graficzną to trzeba posiadać mocny zasilacz ;]

 

A i z tego AXP 2400+ na NF2 zapewne byś znacznie więcej wycisną ;]

 

A teraz powiedz szczerze jak Ty byś miał takiego Bartona 2800+ to byś go kisił na tym mobo? bo nie sądzę.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dla kogo dla mnie się nie opłaca ładować takiego sprzętu na te mobo ponieważ za dużo się z niego nie wyciśnie będzie się po prostu kisił. Max co można się pokusić to ten AXP 2400+ ale nie Bartona ludzie przestańcie!!

 

Aktualnie już nie używam tej mobo, ale jak jej używałem to miałem na niej Durona 900@1000 po przesiadce na NF7 chciałem z ciekawości sprawdzić ile z tego Durona da się max wycisnąć i chodził max stable ~1200MHz.

(...)

A i z tego AXP 2400+ na NF2 zapewne byś znacznie więcej wycisną ;]

 

A teraz powiedz szczerze jak Ty byś miał takiego Bartona 2800+ to byś go kisił na tym mobo? bo nie sądzę.

Bartona 2800+ napewno nie opłaca się pakować się na tą płytę bo go ona nie obsługuje i nawet jakby mi go dali za fiko to bym go na nią nie pakował.

 

ECS K7S5A nie służy do podkręcania na max czegokolwiek, więc z nf2 nie ma co ją porównywać. Na nf2 też bym jechał na 2200MHz (największa fabryczna częstotliwość procesorów 0,13u.). Przypalać zwiększonymi napięciami procka dla jakiś 3dMarków nie zamierzam.

Tak, wiem, dziwny jestem ;)

 

Jak już bym zmieniał płytę i procka to bym raczej pokusił się na s.754 lub s.939, socket A umarło i trzeba się z tym pogodzić.

Tak samo ramu DDR 400 nie opłaca się ładować max co z takiego ramu się wyciśnie na tym ecs-ie to jakieś 300mhz.

Ram DDR400 opłaca się kupować, bo zawsze potem można go wpakować do s.754 i s.939, bo zawsze sprzeda się go lepiej, bo pracuje idealnie stabilnie na ostrych timingach.

A co do kart graficznych to może przesadziłem, ale żeby mieć dobra karte graficzną to trzeba posiadać mocny zasilacz ;]

Co prawda do tej mobo ma się to nijak, bo obsługuje ona najmocniejsze zasilacze ;) ale muszę ci przyznać rację.

Współczesne gry kożystają głównie z karty i zapychają RAM, więc nawet taki staroć jak XP2400+@ i cztero-letnie low-endowe mobo nie są tu znaczącą przeszkodą.

 

Trzeba też mieć świadomość że taki upgreade to starczy na góra rok. Wejdzie Vista z DX.10, gry zaczną domagać się dwóch rdzeni i większość sprzętu, nie tylko ECS K7S5A i Athlony XP pójdzie do piachu.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ECS K7S5A v3.1, Athlona XP 2000+, 128+256 MB SDRAM (procek 133/ pamięc 133) :lol:, GF2MX, SB128 PCI (zintegrowaną dźwiękówkę wyłączyłem w biosie), wgrałem biosa CHB0327.ROM.

 

Pisałem tutaj wcześniej o zawieszaniu się komputera w grach :sad:

Próbowałem niektóre porady z tego forum i w końcu poskutkowało!

 

Zrobiłem tak:

1) w biosie ustawiłem timming pamięci:

 

"

3. Zu schnelle Speichertimings.

Stellen sie im BIOS bitte folgende Werte ein:

DRAM Timing Mode "safe"

SDR/DDR CAS Latency "3T"

SDR/DDR RAS Active Time "7T"

SDR/DDR RAS Precharge Time "4T"

"

 

2) na spodzie obudowy postawiłem największy jaki miałem pod ręką wiatrak: średnica ok. 12 cm, Uzasilania=230 V, bardzo hałasuje... ale jak dmucha!

Zamierzam zrobić tunning w obudowie - dać więcej wentylatorów, kilka nowych otworów i może maty wyciszające. W załączniku dałem zdjęcie tego wentylatora - może on nawet nadmuchiwać powietrze bardziej w lewo (zdjęcie jest trochę stare, a wentylator często zmienia położenie). Wentylator wdmuciach!e powietrze do środka obudowy.

 

Od tej pory gry nie zawieszają się!

Z jakiegoś powodu ważne jest ustawienie wiatraka, wydaje mi się, że chodzi o nadanie powietrzu wewnątrz obudowy ruchu okrężnego.

Gdy zrobię inaczej, np. ustawie wiatrak, aby dmuchał prostopadle na przeciwległą ściankę, to komputer wiesza się w grach.

Wydaje mi się, że ustawienie timmingu pamięci niewiele dało, ale jak już działa :)

 

Napisałem do supportu ESC, poniżej zamieszczam treść tego maila (może komuś się przyda, ja muszę pouczyć się niemieckiego :lol:. Może ktoś go przetłumaczy i w czymś mu pomoże :) ):

 

BEGIN

 

> When I run 3D games, sametimes my computer hang and I hear strange noise

> in my headphones. I must press reset button.

>

> Thank You.

> Pawel

>

 

Das Elitegroup K7S5A PCB 1.X/PCB 3.X Mainboard unterstützt mit dem neuen BIOS

folgende Prozessoren:

- AMD Athlon� XP 2600+ (266 FSB)

- AMD Athlon� XP 2400+ (266 FSB)

- AMD Athlon� XP 2200+ (266 FSB)

- AMD Athlon� XP 2100+ (266 FSB) Model 8

- AMD Athlon� XP 2100+ (266 FSB) Model 6

- AMD Athlon� XP 2000+ (266 FSB) Model 8

- AMD Athlon� XP 2000+ (266 FSB) Model 6

- AMD Athlon� XP 1900+ (266 FSB) Model 6

- AMD Athlon� XP 1800+ (266 FSB) Model 6

- AMD Athlon� XP 1700+ (266 FSB) Model 6

- AMD Athlon� XP 1600+ (266 FSB)

- AMD Athlon� XP 1500+ (266 FSB)

- AMD Duron� 1400

- AMD Duron� 1300

- AMD Duron� 1200

- AMD Duron� 1100

- AMD Duron� 1000

 

SEMPRON Prozessoren laufen mit FSB333 (166MHz).

Da das der Chipsatz nur FSB266 (133MHz) unterstützt, wird es kein

entsprechendes BIOS für Sempron Prozessoren geben.

 

Festplatten werden jeweils bis maximal 200GB Kapazität unterstützt. Beachten

Sie in diesem Zusammenhang

die Beschränkungen des eingesetzten Betriebssystems ( z.B. 48 Bit LBA-Patch

von Microsoft:

http://search.microsoft.com/search/results...bit+lba+support

).

 

Beachten Sie bitte, das sich der Stromverbrauch beim Einbau einer

leistungsstarken CPU erhöht.

Prüfen Sie bitte auch das ATX-Netzteil auf folgende Spezifikationen:

- 3.3 Volt = 20 Ampere

- 5.0 Volt = 30 Ampere

 

Eine Liste mit kompatiblen Speichermodule finden Sie unter:

http://www.sis.com/support/support_memory_index.htm

 

Laden Sie sich bitte die neusten Treiber für Ihren Chipsatz auf Ihr System (

SIS735 ).

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/Pro...nuID=45&LanID=0

 

Die "USB header" Belegung finden Sie bei folgender URL:

http://www.ecsusa.com/support/p_k7s5a.html

 

FP1 Pin Belegung:

Pin

1 HDD LED +

2 POWER/SLEEP LED +

3 HDD LED -

4 POWER/SLEEP LED -

5 Reset SW

6 Power SW

7 Reset SW

8 Power SW

9 und 10 nicht belegt!

 

 

Im Anhang finden Sie die Software und eine Anleitung für die Aktualisierung BIOS.

 

Bei Problemen wie z.B. "CMOS Checksum Error..." Meldungen können u.g. Punkte

das Problem meist beheben:

 

1. Steckdosenleisten mit nicht entprellten Schaltern können das CMOS RAM

beschädigen oder zerstören. Schliessen sie den REchner direkt an eine

Schutzkontaktsteckdose an.

2. Netzteil defekt oder überlastet. Spannungseinbruch während des Betriebs. 5V

StandBy Leitung zu schwach (mind. 1A). Tauschen sie das Netzeil gegen ein

hochwertigeres aus.

3. Zu schnelle Speichertimings.

Stellen sie im BIOS bitte folgende Werte ein:

DRAM Timing Mode "safe"

SDR/DDR CAS Latency "3T"

SDR/DDR RAS Active Time "7T"

SDR/DDR RAS Precharge Time "4T"

 

 

--

Mit freundlichen Grüssen

 

Elitegroup Computer

Systems GmbH

Support

END.

post-117461-1128529134_thumb.jpg

Edytowane przez janek_vip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet to Duron 800, 256MB Kingmaxa, K7S5A v5.0

 

czy istniej jakis bios to tej rev plyty w ktorym bylyby dodatkowe ustawienia pamieci (timingi) ???

max najnizszy to chyba 2 3 3 6 . a pamieci i tak chodza na 200MHz z 400 wiec na 2 2 2 5 chodza napewno. . zawsze to cos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festplatten werden jeweils bis maximal 200GB Kapazität unterstützt. Beachten

Sie in diesem Zusammenhang

die Beschränkungen des eingesetzten Betriebssystems ( z.B. 48 Bit LBA-Patch

von Microsoft:

http://search.microsoft.com/search/results...bit+lba+support

).

 

Że co? max HDD to 200GB, ale jest na to patch microsoftu? Mógłby ktoś to dokładniej przebadać bo moje niemiecki nie być dobra

 

Laden Sie sich bitte die neusten Treiber für Ihren Chipsatz auf Ihr System (

SIS735 ).

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/Pro...nuID=45&LanID=0

 

O! w grudniu, wypuścili nowy AGP Driver 1.19, warto wiedzieć ;)

Uff dobrze że ci nie odpisali w chińskim tradycyjnym :lol: Następnym razem podaj że jesteś z USA lub lepiej z UK. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to mobo w wersji 3.1, i biosa honey, chcę do niej kupić jakiegoś proca, tylko nie wiem jakiego. Wię tak: Zastanwaiam sie czy nie kupić Athlona 2000+, czy semprona 2200+ na fsb 166. Semprona nie podkręcę, a Athlona mogę zmusić do pracy na 166 Mhz (2000+@2600+) , tylko nie wiem z jakim skutkiem, czy było by to możliwe do zrobienia i w miarę stabilne? Mam zasilacz 300W firmy 2N :(

 

Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie?, jak ją włączyłem, w biosie mogłem ustawić opcję 166/166 tylko nie wiem czy to tylko ściema, czy żeczywiście ten bios wspiera obsługę procesorów na 166Mhz. A jak wspiera to czy jest to stabilne? Semprona nówkę kupię sobie w sklepie za 215zł, a na Athlona 2000+ (gwarantowana współpraca z płytą) muszę zapolować. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie?, jak ją włączyłem, w biosie mogłem ustawić opcję 166/166 tylko nie wiem czy to tylko ściema, czy żeczywiście ten bios wspiera obsługę procesorów na 166Mhz. A jak wspiera to czy jest to stabilne? Semprona nówkę kupię sobie w sklepie za 215zł, a na Athlona 2000+ (gwarantowana współpraca z płytą) muszę zapolować. Co robić?

1694160[/snapback]

166/166 ba nawet 200/200 jest dostępne w modowanych biosach, tyle że nie uruchomisz kompa na takim FSB, bo płyta ma za słaby tzw układ PLL.

 

Jak już będziesz polować na proca, to polecam XP2400+ (2000MHz), wydajniejszy, podkręci się nawet na tym mobo do 2200-2250MHz i jeśli będzie na rdzeniu Thorton to masz szansę go przerobić na Bartona 3200+

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Wiem ze na tej plycie max pamieci jakie mozna wsadzic to DDR 266

Chcialem sie jednak zapytac czy moglbym wsadzic DDR 400 w sensie takim czy beda one chodzi jako 266??

I czy nie bedzie zadnych problemow!!??

Mialby to byc stan przejciowy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tym mobo trzeba jakos zadbac o chlodzenie ? dla mnie pewnie max bedzie 133 na procku najprawdopodobnie bedzie woda ;) zmienie chlodzenie chipa cos jeszcze jest moze potrzebne ? bylbym rowniez wdzieczny jesli ktos by mi doradzil jakis szybki bios, komp nie bedzie uzywany do grania tylko net i mp3

config:

- k7s5a rev 3.x - dokladnej nie pamietam ;) - w planach vmod vcore tylko wc zloze :)

- duron 850

- codegen 300 o mocy niby 250 (zastanawialem sie nad zmiana ale do tego kompa chyba nie warto ?... )

- ddr noname 400 256

- riva vanta 8mb (glownie dlatego nie da sie grac ;) )

- segeate 10gb

jakie bezpieczne vcore dla dluzszego uzywania mozna zapodac na to mobo ? ~1.85 chyba jej nie zaszkodzi ?

 

z gory wielkie dzieki za okazana pomoc :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tym mobo trzeba jakos zadbac o chlodzenie ? dla mnie pewnie max bedzie 133 na procku najprawdopodobnie bedzie woda ;) zmienie chlodzenie chipa cos jeszcze jest moze potrzebne ? bylbym rowniez wdzieczny jesli ktos by mi doradzil jakis szybki bios, komp nie bedzie uzywany do grania tylko net i mp3

config:

- k7s5a rev 3.x - dokladnej nie pamietam ;) - w planach vmod vcore tylko wc zloze :)

- duron 850

- codegen 300 o mocy niby 250 (zastanawialem sie nad zmiana ale do tego kompa chyba nie warto  ?... )

- ddr noname 400 256

- riva vanta 8mb (glownie dlatego nie da sie grac ;) )

- segeate 10gb

jakie bezpieczne vcore dla dluzszego uzywania mozna zapodac na to mobo ? ~1.85 chyba jej nie zaszkodzi ?

 

z gory wielkie dzieki za okazana pomoc :)

1707687[/snapback]

Fabryczny radiatorek na chipsecie chłodzi wystarczająco dobrze, (u mnie chip ma 30 stopni) ale WC i tak będzie lepsze, a jak masz odpowiedni element w zestawie to montuj.

Komp będzie pewnie stał jako serwer więc zależy ci przedewszystkim na stabilności więc Honey-X (link w FAQ) będzie najlepszym wyborem, jest stabilny i wydajny.

Zmiana v-core wiąże się z fizyczną ingerencją w płytę więc nie jest za bezpieczna, ale jak się powiedzie 1,85 nie powinno zaszkodzić płycie.

 

No i ostatnia sprawa: Codegen jakoś tak nie pasuje do WC, pomijam już fakt że jest duże ryzyko że się spali albo będzie dawał nieprawidłowe napięcia, jak to zasiłki tej marki mają w zwyczaju, zwyczajnie jest głośny, zagłuszy spokojnie każdy "średnio-cichy" komplet AC, więc zakładanie WC to strata czasu.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegana juz wyciszylem ;) tym raczej bym sie nie martwil komp bedzie sluzyl do neta filmow mp3 :) pozatym nie wydaje mi sie zeby codegen byl az tak dziadowski zeby nie pociagnac lekko oc durona ;) pewnie potem i tak zmienie ;] jesli tylko to jest sprawdzony mod to raczej chyba nie ma sie czego obawiac sprzet do takich rzeczy mam odpowiednia lutownica itd. oczywiscie bedzie on wykonany na pocie dokladnym bo inaczej to nie ma sesnu :) chce po prostu wieksza wydajnosc w winie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

Zainstalowalem chepobios

 

zmienilem szyne fsb na 138/138 i wszystko chodzi.

ale jak chce zmienić na 143/143 lub 147/147 to przy ładowaniu win xp wywala mi od razu blue screen i zrzut pamięci fizycznej (pisze coś aby wyłączyć jakieś tam buforowanie pamieci w biosie i coś tam jeszcze).

natomiast na ustawieniu 150/150 komp wogule nie wstaje.(trzeba zworke przestawiać)

 

Dziwi mnie to bo chyba powinno chodzić na moim sprzecie:

k7s5a pro

athlon 2000 xp

pamiec 512 333 mhz oem (raczej dobra bo sprawdzalem memtestem)

no i ten nieszczęsny codegen 300. :mur:

 

Jeszce mam takie pytanie:

na ustawieniach magistrali 133/133, 138/138 i 150/150 pokazuje na dole w biosie(pod ustawieniami magistrali) że pamięć i proc będą pracować na 133/133.

a na ustawieniu 143/143 pisze: na/na

a na 147/147 pisze 100/100 (czemu nie pisze 133/133 )

o co tu chodzi?? jeśli wogule rozumiecie o czym pisze. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakiego masz tego athlona bo jak jest na jadrze palaminio czy tez jakis bardzo toprony to raczej takie sa tego objawy ze sie nie chce krecic ;] vcore mod ?

1713137[/snapback]

 

 

mam athlona na jądrze Thoroughbred

nie robiłem żadnego moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona na jądrze Thoroughbred

nie robiłem żadnego moda

1. Sprawdź temperaturę proca speed funem podczas maksymalnego długotrwałego obciążenia, jeśli zbliża się do 60stopni zmień qller

 

2. Zluzuj timingi nawet do 4.4.7 safe, poczym staraj się uzyskać najlepsze stabilne przy podwyższonym FSB

 

3. Sprawdź napięcia czy nie odstają więcej niż 5% od normy, szczegulnie 3,3V jeśli jest nieprawidłowe najczęściej powoduje zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. mam problem gdy gram komp sie nagle wylancza jak przy skoku napiecia i restartuje zwlaszcza w grach jak ustawie all na max, wydaje mi sie ze albo zasilacz zaslaby albo plyta glowna nie daje rady. co o tym myslicie bo niewiem co wymienic?? konfiguracja to 1,8GHZ Duron, plyta k7s5a(byla w zoltym pudelku jak to pomoze hehe), gf6800le 12/6 o/c 425/895(podkrecanie nic nie zmienia i tak sie wiesz a na innym kompie z ta karta all jest ok, jesli to pomoze to jak w biosie dalem na proca i ram po 100/100 zamiast 133/133 to sie niezacina ale wtedy proc pracuje jako 1,3 no i ram zwalnia) , ram kingston (sory za bledy) 2*512 ram 400mhz, a zasilacz ma niby 430w ale to jakis no name, hdd 40GB sagate. Prosze o pomoc. jesli chodzi o pamieci ram to na poprzednich sd-ram (wymienionych przedwczoraj) bylo dokladnie tak samo. Na jaka plyte zmienic, lub jaki zasilacz kupic zeby mial jeszcze zapas do takiej kunfiguracji)niedrogi i firmowy?) (przed chwila jak uruchamialem test grafiki syrenke to taki restart byl ze nawet chaslo w biosie sie zrestartowalo), przed chwila wymienilem bateryjke na plycie i 3dmarka05 udalo sie przeleciec ale w doom3 na ultra high (chodzi w sumie bardzo plynnie tylko na ostatnim bosie jest mala rzez ) padlo po 3 minutach :mur: dodam ze wczesniej na gfti4200 reset zdazal sie bardzo zadko nio ale karta nie miala oddzielnego zasilania. Poleccie co robic i ewentualnie jaka tania plyte do o/c kupic lub zasilacz. Mam taki zasilacz LINKWORLD model:LPG6 430w ,jest taki na znanym servisie aukcyjnym, i coraz bardziej zaczynam myslec ze to plyta glowna jest za cienka prosze o pomoc i jakies propozycje.(jak to cos pomoze to ta plyta przezyla juz 3 proce i 3 kart graficzne , nio i zasilacz tez 1 przezyl :) ), (a tak przy okazji to do ilu na lebszej plycie mogge wykrecic durona 1800?). Wpadl mi do glowy pomysl ze to nie zasilacz bo takto by sieplyta glowna zjarcala lub nawet z ramem wiec to chyba wysilona k7s5a nie daje rady. Co sdzicie?

Edytowane przez quake1234567890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. mam problem...

Odpal speedfan'a sprawdź napięcia odpal torture test w prime 95 podcas testu sprawdź napięcia jeśli odstępstwa są większe niż 4-5% to już wiesz że zasilacz niewyrabia (spalenie to już skrajność), możesz też sprawdzić miernikiem, ale z moich doświadczeń wynika że płyta dobrze je zczytuje.

Tym samym speedfan'em sprawdź temperatury w stresie, okolice 60 stopni na procku oznacza natychmiastową konieczność wymiany qllerka

Możesz też odpalić jakiegoś smarka i po teście najechać myszką w speedfanie na interesującą wartość a program wyświetli "chmurkę" z jej wartością min.max. i avg.(średnio)

 

Procka nawet na tej płycie masz szansę przerobić na Bartona 3200+, jak chcesz już zmieniać płytę to raczej już razem z prockiem na coś na s.939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durona moge przerobic na Bartona 3200+?jak? czy po prostu moge takiego kupic i na plyte wsadzic??? (programy sciagam i zaraz sie all okarze) i jak mozna to prosze troszke jasniej wytlumaczyc te programy bo niezbyt je kumam (widze tu temperatury po prawej ale jest ich 6 i niewiem ktory od czego jest, a na dole jakies napiecia i niewiem jak co sprawdzic, a w nastepnych zakladkach cos nastawiac?)w speedfan 3,4i 5 temperatura od góry ma 50stopni przy demie nvidi voulcan.

Edytowane przez quake1234567890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durona moge przerobic na Bartona 3200+?jak? czy po prostu moge takiego kupic i na plyte wsadzic??? (programy sciagam i zaraz sie all okarze) i jak mozna to prosze troszke jasniej wytlumaczyc te programy bo niezbyt je kumam (widze tu temperatury po prawej ale jest ich 6 i niewiem ktory od czego jest, a na dole jakies napiecia i niewiem jak co sprawdzic, a w nastepnych zakladkach cos nastawiac?)w speedfan 3,4i 5 temperatura od góry ma 50stopni przy demie nvidi voulcan.

1715159[/snapback]

Jeśli masz tego durona na rdzeniu applebred to masz szansę odblokować w nim pełne 512KB cache co i jak wyjaśnia ten topic oczywiście dochodzi oc. do FSB147-150

 

Z napięciami w speedfunie nie ma problemu interesują nas wyłącznie linie 3,3V 5V i 12V resztę olej, a wartości graniczne wyliczasz tak np.

3,3Vx0,95 masz dolną granicę 3,3Vx1,05 górna granica, jeśli zmierzona wartość jest poza tymi granicami to jest bardzo źle i zasilacz trzeba wymienić.

 

Z temperaturami jest trochę gożej sam nie do końca wiem która jest od czego, ale wystarczy się posiłkować innym programem tego typu np. everestem i wszystko już wiadomo, jednak speedfun ma jedną poważną zaletę, jak już mówiłem rejestruje minimalne, maksymalne i średnie ich wartości podczas testów

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 3,3v mam 3,33 czyli ok; przy 5v mam od 4,81 do 4,84 czyli tez ok; przy 12v mam od 12,42 do 12,29 czyli tez sie mieszcze. Temperatury to max (od góry 3,4i5) to 51,50,54 (w speedfan). Czyli od czego mi sie komp resetuje?? zwBaszcza w grach typu doom3 ,i quake 4 (swoj droga bardzo fajny klimat ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz Athlona z fsb 333 ale poleci na 266. Będzie tak z każdym prockiem!!!!!!!!!! Tyle razy już było to pisane poszukaj!!!!!!!!!!

 

Możesz wgrać modowanego biosa i wtedy max fsb to 147 czasami 150.

1728777[/snapback]

przepraszam ale nie każdy ma możliwość i czas czytać 64 strony ...

czyli bartony też do tej płyty podejdą? a czy są biosy obsługujące powyżej 2600 do tej płyty? i jeśli tak to polećcie coś sprawdzonego :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz jakiegoś 2600+ na fsb 266 (o ile są takie) to pójdzie na default`owum taktowaniu a jak będziesz miał tego 2600+ na 333 to poleci na zaniżonym czyli 266.

 

Barton tez wejdzie jaki i sempron tylko że poleci na 266.

 

Polecam przeczytać FAQ ;]

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afi jak chcesz pakować procka do tej płyty to najszybszy osiągalny to XP2400+(2000MHz), na allegro pewnie idą za 200-250zł teraz są trzy w sprzedaży. Może to nie jest 3000+ (po oc. i ewentualnym odblokowaniu cache jeśli trafisz na rdzeń thorton możesz zrobić z niego 3200+ ;) ale po przesiadce z 1GHz durnia odczujesz baaardzo wielką różnicę. 2600+ na 266MHz szynie to "białe kruki", natomiast szybkie mobile są tak drogie że bardziej opłacało by się kupić sempa64 i płytę pod niego, było by szybciej, wydajniej i bez konfliktowo.

 

EDIT:

Czy ktoś wgrywał bios z fastwrites np chb0327f.?

Czy w razie problemów można tą funkcję wyłączyć?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...