Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Karty AGP8x bez problemu będą chodziły w złączu AGP4x, i na odwrót. Gorzej gdybyś próbował kombinować coś z AGP2x (różnica napięć).

Chociaż IMO zastanawiał bym się czy jest sens pakowania się w nowszą grafike przy takiej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć taką płytę K7s5a + athlona xp 1800.

Jako że ma on mnożnik 11.5*150 max z pod biosu daje trochę ponad 1.7ghz no a to trochę za mało.

W związku z tym mam pytanie czy da się na tej płycie przestawiać mnożnik drut modem, a może z poziomu biosu mam honey X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć taką płytę K7s5a + athlona xp 1800.

Jako że ma on mnożnik 11.5*150 max z pod biosu daje trochę ponad 1.7ghz no a to trochę za mało.

W związku z tym mam pytanie czy da się na tej płycie przestawiać mnożnik drut modem, a może z poziomu biosu mam honey X?

 

Szukaj, chyba nawet na tym forum jest rozpiska jak malować mostki na procesorze by odblokować mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć taką płytę K7s5a + athlona xp 1800.

Jako że ma on mnożnik 11.5*150 max z pod biosu daje trochę ponad 1.7ghz no a to trochę za mało.

W związku z tym mam pytanie czy da się na tej płycie przestawiać mnożnik drut modem, a może z poziomu biosu mam honey X?

Malowanie

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww...p_painting.html

i lutowanie

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww...amd_pinmod.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płyte głowna ECS K7S5A v1.0 dodalem do podstawowego 256mb ram nastepne 512mb DDR SDRAM.

Procesor to amd athlon 1045mhz

 

Moj problem polega na tym ze nie wiem czy moge zamienic karte graficzna geforce 2 titanium 64mb na R9550 256mb ddr agp vga/tvo/dvI-I ??

 

Jeszcze nie probowalem montowac karty bo nei chce czegos zepsuc, prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze mam jeszcze 256mb ram ale brakuje mi juz miejsca na wlozenie go, tzn jest miejsce obok w te brazowe wejscia (obok niebieskich) ale nie wiem czy to jest miejsce dla mojej kosci ?

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=118&...ctr_str_numer=2

Edytowane przez cieplybigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialac OK.

Tego radka mozesz nawet podkrecic o jakies 40% gpu i ram :)

 

No nie wiem, jest to wersja 256MB a najlepiej się podkręcały o ile pamiętam wersje ze 128MB pamięci. Kumpel posiadał Radka 9550 z 256MB pamięci i o ile rdzeń szedł dość nieźle, to pamięci były tak kiepawe że już 20MHz ponad nominalne wartości sypał artami... to tak przy okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze mam jeszcze 256mb ram ale brakuje mi juz miejsca na wlozenie go, tzn jest miejsce obok w te brazowe wejscia (obok niebieskich) ale nie wiem czy to jest miejsce dla mojej kosci ?

 

3362950[/snapback]

No nie wiem, jest to wersja 256MB a najlepiej się podkręcały o ile pamiętam wersje ze 128MB pamięci. Kumpel posiadał Radka 9550 z 256MB pamięci i o ile rdzeń szedł dość nieźle, to pamięci były tak kiepawe że już 20MHz ponad nominalne wartości sypał artami... to tak przy okazji ;)

Dokladnie, mialem do czynienia z kilkoma takimi i oc pamieci bylo kiepskie. Tej karcie nie jest potrzebne 256MB, 128MB w zupelnosci starcza, zreszta nawet takiemu 7300GT 256 wiele nie dawalo(mialem galaxy na ddr3, znajomy palita sonic, zegary podobne, reszta sprzetu takze i co u mnie cielo to u niego tez). Btw ludzie sie fajnie napalaja na te 256 na allegro, placa sporo wiecej(czesto i 2x), a maja gorsza karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1045Mhz ? O ile dobrze pamietam nie bylo takiego modelu - 1050. Pewnie masz Athlona XP 1600+(10.5x133) puszczonego na 100x10.5, wystarczy w biosie przestawic na 133/133

[/quote

 

 

 

 

Pole Wartość

Typ procesora AMD Athlon XP, 1046 MHz (10.5 x 100)

 

Tak pokazuje mi everest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pole Wartość

Typ procesora AMD Athlon XP, 1046 MHz (10.5 x 100)

 

Tak pokazuje mi everest

Przestaw w biosie w zakladce - nazywa sie cos ala "cpu frequency/voltage" z 100/100 na 133/133 bo proc mimo ze potworem nie jest to jeszcze chodzi ci na pol gwizdka. Masz athlona 1600+ nominalnie chodzacego na 10.5 x 133 czyli 1400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem w biosie tak jak radziliscie ale w zwiazku z tym wystapil maly problem. Gdy pierwszy raz wlaczam komputer to zacina sie po tym jak pokazuje wszytskie parametry typu procesor amd athlon, ramu tyle i tyle sprawdza cd rom itp, pojawia sie w gornym lewym rogu maly pasek, cos jak myslnik i na tym komputer sie zawiesza, musze go restartowac i wtedy mam do wyboru tryb awarjny normalny itp wybieram normalny i wszytsko dziala. Po powrocie do 1050 mhz wszystko jest w porzadku.

Razem ze zmiana w bisoie cpu frequency zmienily sie nastepujace rzeczy cpu speed, dram frequency wszytsko na 133mhz. Pomocy ;]

 

Po powrotnej zmianie na ustawienia 1050mhz przestal mi dzialac zegar, wkazuje ciagle godzine 23 i minuty sie zmieniaja ale godzina jest ciagle ta sama.

Edytowane przez cieplybigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem w biosie tak jak radziliscie ale w zwiazku z tym wystapil maly problem. Gdy pierwszy raz wlaczam komputer to zacina sie po tym jak pokazuje wszytskie parametry typu procesor amd athlon, ramu tyle i tyle sprawdza cd rom itp, pojawia sie w gornym lewym rogu maly pasek, cos jak myslnik i na tym komputer sie zawiesza, musze go restartowac i wtedy mam do wyboru tryb awarjny normalny itp wybieram normalny i wszytsko dziala. Po powrocie do 1050 mhz wszystko jest w porzadku.

Razem ze zmiana w bisoie cpu frequency zmienily sie nastepujace rzeczy cpu speed, dram frequency wszytsko na 133mhz. Pomocy ;]

 

Po powrotnej zmianie na ustawienia 1050mhz przestal mi dzialac zegar, wkazuje ciagle godzine 23 i minuty sie zmieniaja ale godzina jest ciagle ta sama.

Ram masz w niebieskich slotach czyli DDR tak ? Jak DDR to raczej beda 266 albo wiecej wiec problemu nie powinno byc, a jak SDR to moga byc jakies PC100 ktore nie wyrabiaja na 133. Obejrzyj nalepke albo sprawdz w aidzie32/everescie - ->tu<-.

Proc-rdzen masz caly ?

Jaka masz rewizje plyty jak 1.1 to moze trzeba bios zpdatowac, wiem ze w erze w zasadzie bezinternetowej znajomy mial podobny problem po przejsciu na palomino z durnia 600, pomogl update.

Co do obecnego problemu to zresetuj bios zworka na plycie glownej czy przez wyjecie bateryjki powinno pomoc.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie komp mi sie sypnal ,musialem go sformatowac ale teraz juz wszystko dziala ok oprocz dzwieku. Mam zintegrowana karte dziwekowa z plyta glowna, zainstalowalem sterownik sis7012 i niby glos powienien byc bo w pasku regulacji glosnosci jest skacxacy slupek ale faktycznie ze sluchawek nie wydobywa sie ani jedna nutka ;d

Po raz kolejny Pomocy ;]

 

W miedzyczasie komp mi sie sypnal ,musialem go sformatowac ale teraz juz wszystko dziala ok oprocz dzwieku. Mam zintegrowana karte dziwekowa z plyta glowna, zainstalowalem sterownik sis7012 i niby glos powienien byc bo w pasku regulacji glosnosci jest skacxacy slupek ale faktycznie ze sluchawek nie wydobywa sie ani jedna nutka ;d

Po raz kolejny Pomocy ;]

 

Juz rozwiazalem problem, sciagnalem sterownik

C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Edytowane przez cieplybigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z tą płytą gdy chce zainstalować Windowsa wyskakuje taki komunikat.

 

Pojawił się problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu Komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop,

ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się- ponownie, wykonaj następujące kroki:

BIOS w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem acpi. skontaktuj się z dostawcą systemu lub odwiedli stronę http://www.hardware-update.com w celu uzyskania aktualizacji bios-u. Jeżeli nie możesz uzyskać aktualizacji bios-u lub najnowszy Bios oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem acpi, możesz wyłączyć tryb acpi podczas instalacji w trybie tekstowym, w tym celu, gdy pojawi się- wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowej, naciśnij (klawisz F7. system nie poinformuję, że klawisz zostanie naciśnięty wyłączy :tryb ACPI i umożliwi kontynuowanie instalacji

informacje techniczne:

*** stop: 0x000000A5 (0x00000011, 0x00000006, 0x00000000, 0x00000000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli było ale mam pytanie. Czy ktoś nie ma na dysku cheepobiosa bo forum z nim wygasło a żal marnować demona którego mam zamiar przywrócić chwilowo do życia.(gdyż nawiedzili mnie kradzieje)

Google w końcu się zlitowało w tym http://www.wimsbios.com/phpBB2/topic10776.html temacie jest biosik jutro go sprawdzę :D

Edytowane przez piotreklol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...