Skocz do zawartości
Mrozik

Co doradzicie nowemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam ostatnio z gazety dostałem auroxa i bardzo mi się spodobał jednak chciał bym uruchamiać go z dysku a nie z płyty - jak to robić

i drugie pytanie jaki system nie microsoftu proponowali byście mi , ale taki który jest latwy w obsłudze coś jak ten aurox. potrzebuje na nim oglądać filmy, mp3 puszczać i pisać texty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. jak chcesz cos porzadnego to zainstaluj cokolwiek byle nie na ixach :) - popracuj na czystej konsoli :))

a najlepiej by bylo jakbys postawil linuxa na jednym kompie i pracowal na nim z pod windy przez ssh - mialbys wszystko co Ci potrzebne pod reka + pelno helpow w i-necie :))

 

_pogromca X'ów_ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam dwa kompy kolo siebie ;]

Na jednym zawsze moge czytac jakies FAQ a na drugim robic :D

No jak od razu wszsytko bedzie robil w x'ach to jak przyjdzie mu zrobic cos w konsoli to na pewno tego nei zrobi :P

Wiec Debian/Slack :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie...

gosciu pisze, ze potrzebuje ogladac divixy, a wy mu odradzacie x'y. nie prawda ze wymagaja 8 mb, wystarczy ze nie uzyjesz 'duzego' menadzera okien (kde, gnome), choc udalo mi sie spokojnie uruchomic kde3 na rh na p 166, 32 ramu i jednomegowej trio64. co do distro to kwestia gustu, choc w przypadku slabego sprzetu lepiej nie wybierac rh cz mdk. obecnie jako systemu 'na biurko' uzywam slack'a i oczywiscie polecam :)

 

twierdze, ze divixy bede latac lepiej na linuxie niz pod windows (takie sa moje odczucia). do odtwarzania polecam mplayer (gmplayer).

 

a kolegow czytajacych manuale pod windows, zeby zrobic cos pod linuxem nie do konca rozumiem. przeciez mozna miec odpalone x'y i w tym samym czasie spokojnie dzialac na kilku xtermach - tez jest wszystko pod reka i nie trzeba windows :) to ze ktos uzywa x'ow nie znaczy ze korzysta z kreatorow przy konifgurowaniu systemu.

 

zostawcie sobie windows do grania. poza slackiem mam jeszcze w2k3 server wlasnie do grania i pisania progsow w C# / Delphi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...