Skocz do zawartości
..::SNAP::..

ma ktos LINDOWSA??

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągam. Niech ktoś się wypowie czy warto go instalować, czy jest to mizerny Windows.

Pobawic sie mozna...

jak sciagne i zainstaluje to cos zapodam jak to smiga itp...
No, moze tez daj jakies skrinszoty, chetnie zobacze i przeczytam jak to dziala w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam. Niech ktoś się wypowie czy warto go instalować, czy jest to mizerny Windows.

Pobawic sie mozna...

jak sciagne i zainstaluje to cos zapodam jak to smiga itp...
No, moze tez daj jakies skrinszoty, chetnie zobacze i przeczytam jak to dziala w praktyce.
nie ma sprawy :) tylko musze wiedziec jak mozna wkleic jakies:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam. Czy warto instalowac?.. Dziala jakies 50% software`u dla Win32 (emulacja). W zasadzie jest to zwyczajny Debian z kilkoma "gotowcami" ulatwiajacymi instalacje. Nowa wersja (1.1) wspiera multimedia. Dla zagorzalych windowsowcow - zadna rewelacja. Czesto sie wysypuje - to tak na marginesie - pozostaje jedynie "kill" z konsoli. Aha, jesli instalujemy bez hasla, to po wyjsciu w tekstowa, juz nie wrocimy do graficznej - brzydki bug (znalazlem jeszcze pare) :(

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto sie wysypuje - to tak na marginesie - pozostaje jedynie "kill" z konsoli. Aha, jesli instalujemy bez hasla, to po wyjsciu w tekstowa, juz nie wrocimy do graficznej - brzydki bug (znalazlem jeszcze pare)

Mnie sie nie wysypal ani razu :) szczescie. Hmm ja instalowalem z haslem wiec nie wiem a komenda startx nie dzialala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie nie wysypal ani razu :) szczescie. Hmm ja instalowalem z haslem wiec nie wiem a komenda startx nie dzialala?

Witaj

Wysypywanie sie, to byla glownie Mozilla (slawetny "signal 11") oraz problemy z emulacja Win32. Zreszta, znajac slabosci linixow, wiedzialem "gdzie szukac"- mit o "stabilnosci linuxa" jest jedynie mitem.. Prawda jest nieprofesjonalnosc kazdej dystrybucji. Linuxy zagrozilyby windowsom, ba, moze nawet usunelyby je z rynku?, ale pod warunkiem, ze ktos wylozylby na ich rozwoj takie same pieniadze, jakie wylozyl MS. Co do samego Lindows, jest jeszcze jedna potezna wada, o ktorej firma milczy. Dostosowujac Debiana do swoich potrzeb, dosc znacznie naruszyla jego strukture (na ile pozwalal GNU), i wiele pakietow debianowych po prostu sie.. nie instaluje. Zas sama Lindows dystrybucji pakietow nie prowadzi. Jak wielki jest to problem swiadczy chocby fakt braku w standardowej instalacji Lindowsa demona pppd. Bez niego zas OS jest bezuzyteczny zarowno dla posiadaczy ADSL-i, jak i HIS.. Niestety, pakiet od dystrybucji Debian 3.0 odmawia instalacji (apt-get install [nazwa pakietu]).

Zas sprawa hasla. Startx nic tu nie pomoze, bo stosujac trick, pozwalajacy pominac haslo przy instalacji (i standarowym starcie w trybie graficznym) - firma "zapomniala" o konsolach tekstowych, a tam bez loginu/hasla nie zrobimy nic.. :(. A znalezc sie w nich mozemy z wielu przyczyn, czesto od nas niezaleznych. Czyli, reasumujac, Lindows jest gorszy od wielu standardowych dystrybucju Linuxa. Zalet ma niewiele. Cbdu..

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili. Wlasnie sie znowu plyta Lindowsa bawie (iso moge na ftp-ie, ale tylko na indywidualne haslo udostepnic). Usmialem sie z takiej swojej przygody: proba instalacji ppp ("apt-get install ppp") wywoluje zgola humorystyczny efekt, tlumaczac na polski: - "skladnik nie odnaleziony, chociaz jest obecny na liscie pakietow, pobierz go teraz, ftp://debian.org/....."..... Dobrze, ze nie pisze - CZYM go pobrac, skoro to jest pakiet, ktory jest niezbedny do zalogowania sie do sieci? Modemem? (ogromne koszty..). Podobny idiotyzm to (w Mandrake) niejaki "kudzu", ktory wyswietla np. komunikat o tresci: "Urzadzenie 'Mysz PS-2' nie zostalo poprawnie zainstalowane przy bootowaniu. Czy chcesz: Anulowac?, Pogodzic sie z brakiem?". Ciekawy wybor, czyz nie?... Tylko po co DWA odrebne przyciski? :lol: A tyle jest smiechow na linuxowtch newsach z Windows.. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" :)

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Prawda jest nieprofesjonalnosc kazdej dystrybucji. Linuxy zagrozilyby windowsom, ba, moze nawet usunelyby je z rynku?, ale pod warunkiem, ze ktos wylozylby na ich rozwoj takie same pieniadze, jakie wylozyl MS.

2. Co do samego Lindows, jest jeszcze jedna potezna wada, o ktorej firma milczy. Dostosowujac Debiana do swoich potrzeb, dosc znacznie naruszyla jego strukture (na ile pozwalal GNU), i wiele pakietow debianowych po prostu sie.. nie instaluje. Zas sama Lindows  dystrybucji pakietow nie prowadzi. 3. Czyli, reasumujac, Lindows jest gorszy od wielu standardowych dystrybucju Linuxa. Zalet ma niewiele.

1. Zgadzam sie niestety takie pieniadze malo kto moze wylozyc.

2. Ja wlasnie normalnie uzywam Debian'a (btw. wyszedl niedawno nowy), i tez widzialem ze czesc rzeczy nie mozna zainstalowac.

3. Fakt jest gorszy ale mogl by stac sie dobrym systemikiem do poczatkujacych, szczegolnie ciekawa jest instalacja ktora nie wymaga tworzenia partycji. Acha jak ktos chce odpalac pod linuxem soft do windy to wcale nie musi instalowac Lindows'a moze zostac przy swojej dystrybucji i zastosowac wine albo lepiej vmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zgadzam sie niestety takie pieniadze malo kto moze wylozyc.

2. Ja wlasnie normalnie uzywam Debian'a (btw. wyszedl niedawno nowy), i tez widzialem ze czesc rzeczy nie mozna zainstalowac.

3. Fakt jest gorszy ale mogl by stac sie dobrym systemikiem do poczatkujacych, szczegolnie ciekawa jest instalacja ktora nie wymaga tworzenia partycji. Acha jak ktos chce odpalac pod linuxem soft do windy to wcale nie musi instalowac Lindows'a moze zostac przy swojej dystrybucji i zastosowac wine albo lepiej vmware

Ciekawa dyskusja nam sie wywiazuje.. (moze?). Ja tez jestem zwolennkiem Debiana, bo jest najlepiej dopracowanym linuxem, moim zdaniem. Ale ma i wady - "nieciaglosc" z innymi linuxami, byly user np. Mandrake`a musi sie uczyc niemal wszystkiego od nowa. Czy cena $99 za umiejetnosc uzycia fips`a nie zdaje Ci sie zbyt wysoka? Zwlaszcza, ze poczatkujacy, ktory nieopatrznie zabutuje z plyty CD.. straci Windows. Lindows`a mozna zainstalowac "rownolegle" do Windows (tylko w FAT32) jedynie z poziomu Windows - Setupem z plyty CD. Reklamowy szum w Sieci - zaowocowal wlasnie tym watkiem.. Ale - czy jest co reklamowac?

Osobiscie cenie Linuxy w tzw. konfiguracjach stalych, tu zadne Windows mu nie dorowna. Ale jesli chodzi o multum zastosowan komputera w domu, niestety, Linux jest.. nadal mizerny. Ciekawe, jak dlugo jeszcze? Czy idea Open Source (ktora goraco popieram) wyda wreszcie owoce?..

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja nam sie wywiazuje.. (moze?). Ja tez jestem zwolennkiem Debiana, bo jest najlepiej dopracowanym linuxem, moim zdaniem. Ale ma i wady - "nieciaglosc" z innymi linuxami, byly user np. Mandrake`a musi sie uczyc niemal wszystkiego od nowa. Czy cena $99 za umiejetnosc uzycia fips`a nie zdaje Ci sie zbyt wysoka? Zwlaszcza, ze poczatkujacy, ktory nieopatrznie zabutuje z plyty CD.. straci Windows. Lindows`a mozna zainstalowac "rownolegle" do Windows (tylko w FAT32) jedynie z poziomu Windows - Setupem z plyty CD. Reklamowy szum w Sieci - zaowocowal wlasnie tym watkiem.. Ale - czy jest co reklamowac?

Osobiscie cenie Linuxy w tzw. konfiguracjach stalych, tu zadne Windows mu nie dorowna. Ale jesli chodzi o multum zastosowan komputera w domu, niestety, Linux jest.. nadal mizerny. Ciekawe, jak dlugo jeszcze? Czy idea Open Source (ktora goraco popieram) wyda wreszcie owoce?..

-- 

Pozdrawiam

Debian jest troche trudniejszych od innych dystrybucji (przydatne jest patchowanie sie systemu). Co do ceny Lindowsa fakt 99$ to troche duzo jak na cos takiego 1/3 tej ceny jest bardziej odpowiednia. Co do straty Windowsa to faktycznie bardzo glupio to jest rozwiazane, ja czytam to co sie wyswietla ale jak ktos odruchowo wszystko potwierdzi to moze nie milo byc zaskoczonym. Hmm tak zle z tymi multimediami to nie jest chociaz jesli chodzi o gry to faktycznie tutaj nie jest zbyt rozowo i raczej wiele lepiej nie bedzie. U mnie w Debianie pracuje tylko tryb textowy bo tylko to potrzebuje...do multimedii wykorzystuje jedynie winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2005 wyszła nowa wersja tego systemu o nowej nazwie LinIspireOS czy jakoś tak.

mam ten system i jest super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecam zainstalować sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...