Skocz do zawartości
blueangel

GeForce 4 4200 czy jakiś Radeon mam tylko 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

jestem cały czas obserwuje wasze wypowiedzi

chociaż szczerze mówią mam wiekszy mętliki w glowie niz na poczatku

ale klamka kuż zapadla moze naraze sie użytkownikom radeonów ale juz zamowionego ma tego gifa  :roll: 

monitor mam LG Flatron775FT bo ktoś sie oto pytał a owyborze zadecydowala kasa w sumie zaplace za to 690zl a niemam ani grosza wiecej wiec radek odpadl 8)

A czemu miałbyś się narażać użytkownikom radków? Zrobiłeś jak uważałeś! :wink: Ale raczej mogłeś zamówić Radka 9600TX za 640zł i byłbyś zadowolony. No ale to tak poza tematem. 8)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak bys zamowil radko to bys uzytkownikom gf nie podpadl ! zrobiles jak uwazales. ale jednak mogles tego gf4ti4600 zamowic , to tak poza tematem :wink: Pozdrawiam :wink: :lol: :lol: dziecinada :wink:

 

 

moje musi byc zawsze na gorze co kojak_ct :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądku w zakupie nie widzę żadnego. Bo kupienie w tej chwili karty pokroju Gforce 4 za praktycznie 700 zł to jest duże nie porozumienie i wyrzucanie pieniędzy.

 

Trzeba było kupić Ti4200 za coś w okolicach 400zł i było by super. A zresztą to Twoje pieniądze i Twoja sprawa, Tylko że jak się nie siedzi na pieniądzach i np. nie kupuje się co chwila najwydajniejszej karty na rynku dla samej możliwości posiadania - to się patrzy na stosunek możliwości do ceny

 

dlatego za np 400zł to najlepszym wyborem jest Ti4200 ale 700 zł za Gforca 4 dzisiaj, nawet że to jest ti 4600 to już chybiony pomysł. czy jak ta karta jest 75% droższa od Ti 4200 to jest też 75% wydajniejsza zdecydowanie NIE :!:

 

czyli zakup co najmniej wątpliwy. trzeba było te 300 stówki wydać na coś innego. Tymbardziej że na gwiazdkę planujesz nowe zakupy i być może wtedy te 300 zł by się do czegoś przydało.

 

Niestaty za 700 złoty to nic ciekawego nowego na rynku aktualnie nie ma.

Radeony 9600TX (czyli 9500pro) ~640zł - to ciekawa propozycja ale pytanie czy ktoś woli sprzęt bez gwarancji.

IHMO zamiast Ti4600 trzeba było kupić R9600TX (czyli9500pro)

tylko nie przez allrgro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17445852

ale przez ich sklep internetowy

http://157.25.152.47/%7Ebina/index.php - raz że 1zł taniej :lol: ale przede wszystkim w tym przypadku jako konsument masz wieksze prawa. zgodnie z przepisami o zakupach po 1 stycznia 2003roku. Czyli 10 dni na ewnetualny zwrot karty jak Ci się coś nie podoba np. kolor i "niezgodność towaru z umową" bo rękojmi już nie ma.

 

 

R9600 non pro to nieciekawy sprzęt. A 9600 PRO sprzedawane w tej cenie ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8920 ) i zacytowane też tutaj to wersje okrojone z pamięciami 200(400) Mhz - mimo że komputronik podaje inaczej - ale częto to się im zdarza. czyli karta też nie zadowalająca osiągami i jeszcze bez szansy na skromne nawet przetaktowanie.

 

inna opcja:

skoro ci karta padła, trzeba było jechać na jakieś byle-jakiej grafie przez miesiąc i dozbierać ze 200zł do RADEONA 9500 pro (FIC 9500PRO 930zł)

albo kupić modowalnego R9500 non pro 256 bit bo widzę ze są znowu w komputroniku (dostępność: na zamówienie)szkoda że w cenie 899zł poprzednio były za jakieś 700 zeta.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7692

wgrasz stery omegi, podkręcisz i masz 9700pro za 900zł, a jak nie chce się zmodować (jak ma się pecha) to był to zakup przez internet i masz 10 dni na odesłanie karty bez podania przyczyny i zwrot kasy.

 

a za 700 zł to nic fabrycznie nowego z gwarancją i nieprzerabianego co by było w miarę sensowne, w normalnym sklepie nie kupisz.

 

chyba że sprowadzone z zagranicy (jak ktoś ma możliwość) jakieś modowalne PowerColory 9800se (190$=760zł), które przerabiają się na pełnego 9800pro wtedy nic więcej do szczęścia nie potrzeba. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam przekonania do zakupów na allegro i wolę mieć jednak karte z gwarancją:) a w sklepach najtanszy geforce4200 kosztował 599 Gainwarda pozatym tych gifow jest juz co raz mniej w hurtowniach a na 8 megowej karcie(slaba karta) to ja nie wytrzymam dluzej niz 2tygodnie jedyna gra w jaką teraz gram to starcraft :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam przekonania do zakupów na allegro i wolę mieć jednak karte z gwarancją:) a w sklepach najtanszy geforce4200 kosztował 599 Gainwarda pozatym tych gifow jest juz co raz mniej w hurtowniach a na 8 megowej karcie(slaba karta) to ja nie wytrzymam dluzej niz 2tygodnie jedyna gra w jaką teraz gram to starcraft :P

a kto mówi o allegro???

 

Jeszcze niedawno były w komputroniku MSI Ti4200 za 369zł, mnie kosztował ten TI4200 390zł w lokalnym sklepie komputerowym i jestem z niego bardzo zadowolony mimo że pamięci samsunga 4 ns to i tak wziąłem bo wiedzialem że świetnie się kręci i chodzi mi z domyślnych 250/444 na 306/608 na Pasywnym chłodzeniu ZALMANA i bez żadnych radiatorów na pamięciach (patrz podpis) a jak przeczytasz podany wątek to zobaczysz że na lepszym procku karta jeszcze się rozpędza.

 

tylko że jak najbardziej nie traktuje tej karty jako przyszłościowej, tak samo ja nie można powiedzieć że Ti4600 jest przyszłościowy. Swoją drogą jak patrzę jak "Power by AMD" wykręcił swojego MSI - to żałuję trochę że nie kupiłem tej wersji 64 megowej ale z pamięciami 3,6. - bo i tak karty były prawie w tej samej cenie. Ale i tak nie mam powodów do narzekania na nową kartę - dla mnie liczy się cisza.

 

"MSI Ti4200 128MB 4ns pierwsze boje z nową kartą (MS-8879)"

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=463...der=asc&start=0

 

no cóż tych kart już nie ma w komputroniku, ale komputronik to nie jedyny sklep w Polsce i można znaleźć różne ciekawe propozycje

 

mówisz że ti4200 -599zł Gainward pewnie ten.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3496

i co gościu się cieszy że śmiga mu na 300/600zł. Moja kosztowała poniżej 400zł i śmiga lepiej w dodatku za 128 MB na pokładzie :lol: :lol:

 

 

tak na szybko

www.esc.pl Pine GeForce 4 Ti 4200 64MB TV-out 336zł netto - 409zł brutto (2 lata gwarancji)

 

ten sam model w Barwkompie kosztuje 445zł

 

pare szczegółów:

taktowanie rdzenia 250 MHz

pamięci 64 MB DDRAM

taktowanie ramu 513 MHz

czas dostępu ramu 4 ns Hynix

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I jak widzisz 409zł(ti4200) to nie 699zł (ti4600)

Ti4600 jest oczywiście szybsza ale nie o 75% a taka jest różnica w cenie :!:

przecież od dawna wiadomo że jeżeli chodzi o GF4 to jedynym rozsądnym zakupem jest Ti4200 bo wyższe modele są za drogie w stosunku do osiągów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyli byscie ten topic i dywagacje bo to wszystko jest lolowate , decyzje którą można podjąć w 10min wy zastanawiacie sie nad nią tak jak to było by żyć albo nieżyć :lol: Naprawde same LOLE ale jak macie przyjemnosc prowadzic dyskuje ktora grafa jest szybsza o 5fps , co jest szybsze i o ile i co najlepiej wziac kazdy wiedobrze sam ale jak macie ochote tak pie... o bzdetach to nieprzeszkadzam..

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power By AMD na swojej karcie ma Samsungi 4ns :!: :!:

A mi się wydaje że wtedy w komputroniku w ciekawych cenach (369-399zł) to były karty:

 

-MSI Ti4200-T (8879) 128 MB ramu, samsung 4 ns 250/444 (czyli taka jaką ja kupiłem (zielona)

 

i MSI Ti4200-TD (chyba 8870, nie pamiętam) 64 MB ramu ale za to z pamięciami 3,6 ns i domyślnym taktem 250/500 (czerwona)

coś takiego http://www.cpu3d.com/review/msigf4ti4200/photo.htm tylko OEM bez tych wszystkich bajerów

 

I pamiętam że miałem dylemat brać tą z 128 MB, czy tą z pamięciami 3,6

W koncu po analizach forum że te 4 ns też się ładnie kręca wybrałem tą z 128MB pamięci.

 

chyba że "power by AMD" kupił jeszcze innego MSI

jakby nie patrzeć zajebiście się mu kręci. ale chłodzenie też troszkę konkretniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest taka czerwona jak zwykly gf4ti od msi (taki jak z linku u Ciebie w poscie), pamieci ma 4ns samsung a kupowal w olsztynie. wynik oc jest na standardowym chlodzeniu, zmieiona zostala tylko pasta z bialej na as3 co dalo dodatkowo 2mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek a wogole ten GF co go pokazales to Ti4200 na pcb 4600 8) Wiesz pewnie co to oznacza ? U mnie latal jako 4600... bez problemu mogl kupic te wlasnie od XFX (porzadne karty jesli ktos w reku trzymal) podkrecic na 4600 i 300zl w kieszeni... a tak... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek a wogole ten GF co go pokazales to Ti4200 na pcb 4600  8)  Wiesz pewnie co to oznacza ? U mnie latal jako 4600... bez problemu mogl kupic te wlasnie od XFX (porzadne karty jesli ktos w reku trzymal) podkrecic na 4600 i 300zl w kieszeni... a tak...  :?

za przeproszeniem, ale sie chyba z kims na glowy pozamieniales. ti4600 bylo na kosciach BGA i wygladaly tak

Dołączona grafika

 

 

Tamta to jest zwykla ti4200 tylko i innym radiatorem niz referencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest taka czerwona jak zwykly gf4ti od msi (taki jak z linku u Ciebie w poscie), pamieci ma 4ns samsung a kupowal w olsztynie. wynik oc jest na standardowym chlodzeniu, zmieiona zostala tylko pasta z bialej na as3 co dalo dodatkowo 2mhz :lol:

ksiązke o mnie piszez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem cały czas obserwuje wasze wypowiedzi

chociaż szczerze mówią mam wiekszy mętliki w glowie niz na poczatku

ale klamka kuż zapadla moze naraze sie użytkownikom radeonów ale juz zamowionego ma tego gifa  :roll: 

monitor mam LG Flatron775FT bo ktoś sie oto pytał a owyborze zadecydowala kasa w sumie zaplace za to 690zl a niemam ani grosza wiecej wiec radek odpadl 8)

no i brawo za rozsadek :!: :!: :!:

szkoda ze nie wzieles jakiego ti4200 a zaoszczedzony chajc np w procka nie zainwestowales , ale na pewno przy tym procu to pomiedzy radkiem a gf roznicy nie wyczujesz

kiedys mialem durnia 1000 i wiem ze na nim to czy ustawialem 800x600 czy wyzej to juz wydajnosc sie nie zmieniala a to mialem na tym gf4ti4200

sory ale to miał bycrozsądek :?: Rozsądek dopiero by był jak by kupił gf4ti4200 i go @ do wartości 4600 i za zaoszczędzona kase by kupił proca (po sprzedaniu tego co ma) lub mobo (po sprzedaniu tej co ma) lub pamięci wiecej :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem cały czas obserwuje wasze wypowiedzi

chociaż szczerze mówią mam wiekszy mętliki w glowie niz na poczatku

ale klamka kuż zapadla moze naraze sie użytkownikom radeonów ale juz zamowionego ma tego gifa  :roll:  

monitor mam LG Flatron775FT bo ktoś sie oto pytał a owyborze zadecydowala kasa w sumie zaplace za to 690zl a niemam ani grosza wiecej wiec radek odpadl 8)

no i brawo za rozsadek :!: :!: :!:

szkoda ze nie wzieles jakiego ti4200 a zaoszczedzony chajc np w procka nie zainwestowales , ale na pewno przy tym procu to pomiedzy radkiem a gf roznicy nie wyczujesz

kiedys mialem durnia 1000 i wiem ze na nim to czy ustawialem 800x600 czy wyzej to juz wydajnosc sie nie zmieniala a to mialem na tym gf4ti4200

sory ale to miał bycrozsądek :?: Rozsądek dopiero by był jak by kupił gf4ti4200 i go @ do wartości 4600 i za zaoszczędzona kase by kupił proca (po sprzedaniu tego co ma) lub mobo (po sprzedaniu tej co ma) lub pamięci wiecej :!:

no rzeczywiscie z tym rozsadkiem tutaj to mnie troche ponioslo bo jednak powinien chlopak brac ti4200 a nie ti4600 , to bylo troche tak ze uznalem iz lepiej wychodzi na najwyzszym starszym modelu z gwaro niz na srednim nowym modelu innej firmy bez gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek a wogole ten GF co go pokazales to Ti4200 na pcb 4600  8)  Wiesz pewnie co to oznacza ? U mnie latal jako 4600... bez problemu mogl kupic te wlasnie od XFX (porzadne karty jesli ktos w reku trzymal) podkrecic na 4600 i 300zl w kieszeni... a tak...  :?

za przeproszeniem, ale sie chyba z kims na glowy pozamieniales. ti4600 bylo na kosciach BGA i wygladaly tak

Dołączona grafika

 

 

Tamta to jest zwykla ti4200 tylko i innym radiatorem niz referencyjny.

U ale walnalem :oops: Zwracam honor :)

http://www.guru3d.com/review/xfx/geforce4ti4200/ ja mialem dokladnie te karte myslalem ze to te same moja miala Hynixy 3.6ns i jezdzila bez problemu jako 4600 juz standardowo w tych kartach rdzen jest o 13? mhz szybszy... ale nadal masz racje to nie bga :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh udalo mi sie przebrnac przez caly topic .... :)

Po pierwsze 3dmark 2k3 odejmuje punkty za brak wsparcia dla dx9

(tak samo jak 2k1 za brak wsparcia dla dx8) i dla mnie nie jest zadna wyrocznia odnosnie wydajnosci gier bo : directx 9 daje TYLKO ladniejszy obraz !!!!

Po drugie ktos sie pytal za ile sprzeda gf3 ti 200 i ktos odpowiedzial 180 zl :) ja tydzien temu sprzedalem za 183 zl gf2 ti prolinka na allegro ...

 

Po trzecie najlepszym wyjsciem jest gf4ti 4200 w dobrej cenie

ja kupilem z komputronika za 369 zl ...

 

Mysle ze nadaje sie za sztandarowy przyklad jak kupowac grafy zeby nie tracic na nich :)

 

Pierwsza moja grafa z mocnejszych byla tnt2 m64 - kupilem ja za 120 zl wykrecilem na 150/180 po ponad roku uzywania (wszystkie gry dzialaly plynnie nawet rtcw oczywiscie w 800x600x16 bit full details) sprzedalem ja za 80 zl i dolozylem 120 i kupilem gf2 ti

(czyli na grafie stracilem 40 zl przez rok :)

na 2 ti jechalem przez 1,5 roku az do teraz i prawie zdna gra mi nie lagowala no ale nowsze tytuly jednak juz w 1024/768/32 nie chialy dzialac plynnie wiec ja sprzedalem za 180 zl - czyli stracilem 20 zl i kupilem 4ti 4200 za 369/390 z przesylka

I niech mi ktos powie jak za rok bede ja sprzedawal to ile na niej strace ???? wg mnie max 100 zl

czyli przez 4 lata strace na grafach 160 zl ... A ile wy stracicie na swoich radeonach/fxach przez rok ????? 300 zl ?? 400 zl ???

TO JEST EKONOMICZNE MYSLENIE :) i co wiecej nie spotkalem i prawdopodobnie nie spotkam gry w ktora nie bede mogl sobie pogracna mojej grafie ...

Nestety wielu zapomina ze fajna gra to nie tylko fajna grafa ... Co z tego ze gra ma super grafe wszystko wyglada pieknie jak po 20 minutach mi sie nudzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest taka czerwona jak zwykly gf4ti od msi (taki jak z linku u Ciebie w poscie), pamieci ma 4ns samsung a kupowal w olsztynie. wynik oc jest na standardowym chlodzeniu, zmieiona zostala tylko pasta z bialej na as3 co dalo dodatkowo 2mhz :lol:

ksiązke o mnie piszez :P

a jak :) mam juz 3 tomy, a ksiazka nosi tytul "Boje Adama ze sprzetem komputerowym :P " :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

that's the point, dude :)

tak samo jest i z innymi modelami ati 8500/9000/9100/9200. a juz szczytem wszytskiego jest 9100IGT na chipsecie ... 9200 :lol: :D

trzeba miec oczy dookola glowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest taka czerwona jak zwykly gf4ti od msi (taki jak z linku u Ciebie w poscie), pamieci ma 4ns samsung a kupowal w olsztynie. wynik oc jest na standardowym chlodzeniu, zmieiona zostala tylko pasta z bialej na as3 co dalo dodatkowo 2mhz :lol:

ksiązke o mnie piszez :P

a jak :) mam juz 3 tomy, a ksiazka nosi tytul "Boje Adama ze sprzetem komputerowym :P " :lol:

A kiedy ukaże sie w księgarniach, jak spale sprzet i wyskocze przez okno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wasz topic prawie caly (nie mam czasu na cale 8 stron) i.... gowno sie dowiedzialem !!! Sorry, ale nic nie kapuje... Co to radkow to sie nie wypowiadam bo ich nie znam, ale gf4... No coz jezeli mi pokazecie gdzie na milosc boska gf4 ti 2000 koszuje 75% taniej to bede wdzieczny. Gf4 tera kosztuje najtanszy chba ok 650 zl, a msi gf4 ti 4600 700pln. Takze gdzie ta ekonomia (sorry ze tak moj pierwszy post pisze, ale nie wyrobilem ;0 )... moze ktos mi wyjasni, czy wy walczycie z sentymentu o radkow i gf czy glopa rzniecie ...!!!!!

 

Jakby co to z szacukiem - pozdrawiam (lagaodze sytuacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jak juz poruszyliscie znowu ten temat to warto zeby powiedizla cos jeszcze kupilem to karte juz z kilka dobryc dni temu i jestem zadowolony jakosc obrazu jest zajebista, ustawienia mam anizo x8

i antyaliasowanie x4 gry mi sie wogole nie tna pozatym bardzo mis ie podoba mozliwosc podkrecania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wasz topic prawie caly (nie mam czasu na cale 8 stron) i.... qpa sie dowiedzialem !!! Sorry, ale nic nie kapuje... Co to radkow to sie nie wypowiadam bo ich nie znam, ale gf4... No coz jezeli mi pokazecie gdzie na milosc boska gf4 ti 2000 koszuje 75% taniej to bede wdzieczny. Gf4 tera kosztuje najtanszy chba ok 650 zl, a msi gf4 ti 4600 700pln. Takze gdzie ta ekonomia (sorry ze tak moj pierwszy post pisze, ale nie wyrobilem ;0 )... moze ktos mi wyjasni, czy wy walczycie z sentymentu o radkow i gf czy glopa rzniecie ...!!!!!

 

Jakby co to z szacukiem - pozdrawiam (lagaodze sytuacje)

Sory ale ty z choinki się urwałeś ?? GEF 4 TI 4200 najtańszy ok 450zł -nówka prosto ze sklepu, sam w ostatnie wakacjie za 540zł kupiełm gef4ti 4200 Leadtek Boxowego więc jakie 650zł ????? n

 

530zł http://www.sklepwgk.pl/opis.php?id=XGF4TI4208X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wasz topic prawie caly (nie mam czasu na cale 8 stron) i.... qpa sie dowiedzialem !!! Sorry, ale nic nie kapuje... Co to radkow to sie nie wypowiadam bo ich nie znam, ale gf4... No coz jezeli mi pokazecie gdzie na milosc boska gf4 ti 2000 koszuje 75% taniej to bede wdzieczny. Gf4 tera kosztuje najtanszy chba ok 650 zl, a msi gf4 ti 4600 700pln. Takze gdzie ta ekonomia (sorry ze tak moj pierwszy post pisze, ale nie wyrobilem ;0 )... moze ktos mi wyjasni, czy wy walczycie z sentymentu o radkow i gf czy glopa rzniecie ...!!!!!

 

Jakby co to z szacukiem - pozdrawiam (lagaodze sytuacje)

chyba jednak powinienes znalesc czas na te 8 stron :) wtedy znajdziesz nawet pare adresow gdzie te grafy mozna lyknoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...