Skocz do zawartości
blueangel

GeForce 4 4200 czy jakiś Radeon mam tylko 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx2 byl o polowe wolnijszy i mial wszystkie funkcje g2pelnego i tu bylo all ok/g4mx tez jest polowe wolnijszy od g4 to tez ok ale dlaczego nieobsluguje dx8 skoro pisza mu g4 tylko o to sie czepiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że GF2MX miał 64-bitową magistrale pamięci, albo w ogóle pamięci SDR, w miejsce pełnuch 128-bitowych DDR GF2 GTS.

 

GF4MX był podrasowanym GF2Ti, posiadał wiecej funkcji i wiecej opcji, miedzy innymi te obsługiwane wyłącznie przez GF4Ti (nazw Ci nie podam, bom nie encyklopedia, ale jak chcesz to znajde)

 

Tych rozwiązan nie posiadały wcześniejsze GF2 ani tez GF3, dlatego MX załapał sie na czwóreczke, plus wychodził jednoczesnie z GF4Ti... wiec gdyby nazwano to GF2MX lub GF3MX negatywnie wpłynęłoby na sprzedaże.

 

GF2MX to to być nie mogło, bo było znacznie szybsze i nowsze. GF2Ti tez nie, bo nikt by nie zauważył różnicy.

 

Mogłoby to być GF3MX, ale mogłoby zagrozić sprzedażom GF3Ti, który wciąż sie świetnie sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że GF2MX miał 64-bitową magistrale pamięci, albo w ogóle pamięci SDR, w miejsce pełnuch 128-bitowych DDR GF2 GTS.  

 

GF4MX był podrasowanym GF2Ti, posiadał wiecej funkcji i wiecej opcji, miedzy innymi te obsługiwane wyłącznie przez GF4Ti (nazw Ci nie podam, bom nie encyklopedia, ale jak chcesz to znajde)  

 

Tych rozwiązan nie posiadały wcześniejsze GF2 ani tez GF3, dlatego MX załapał sie na czwóreczke, plus wychodził jednoczesnie z GF4Ti... wiec gdyby nazwano to GF2MX lub GF3MX negatywnie wpłynęłoby na sprzedaże.  

 

GF2MX to to być nie mogło, bo było znacznie szybsze i nowsze. GF2Ti tez nie, bo nikt by nie zauważył różnicy.  

 

Mogłoby to być GF3MX, ale mogłoby zagrozić sprzedażom GF3Ti, który wciąż sie świetnie sprzedawał.

prosze podaj te funkcje(jak dlamie najwaznijsze jest dx8 a tu go nima) to wreszcie jak sam przyznajesz ze nv manipulowala nazwa dla marktingu tak jak ati:) tylko moim zdaniem w tym przypatku pobilo ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazarta dyskusja :D

dobrze ze brak pieniedzy pozbawil mnie problemu wybierania

kumplowi doradzilem power color 9600pro 256mb za 600pln ,czyli bedzie to 9600 256mb

i tak bedzie lepsze niz gf4ti4200 128mb ktorego chcial brac za 540pln

prawda jest taka ze i NV i ATI ostro przycina w kulki z nazewnictwem dlatego pytam co z tym KYRO3 ,wyjdzie w koncu zeby znowu skopac d.u.p.e monopolistom :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nic nie mówiłeś o AA, ale na Anizo 4200 też sie ślimaczy... wiec wychodzi na to samo...

 

Przed chwilą pisałeś, że bez anizo nie można grać, a teraz mówisz, że na ten i przyszły rok wystarczy 4200 (kiedy dla Ciebie juz teraz jest to przestarzała karta) - paradoks!

 

GFTi 4600 oferuje większą wydajność niż Radeon 9500, 9600, 9600Lite i Pro. Co z tego, że przy anizo laczy, jak w normalnych warunkach ma znacznie lepsze osiągi. Z tą kartą nie zginiesz w żadnej grze. Ani dziś, ani za rok...

 

Z radonem 9600? Nie moge czegoś takiego powiedzieć.

 

Za cene 675zł oferuje świetną wydajność/ cene ratio, tak jak niegdyś za te cene oferował ją 4200.

 

Chodzi o to, że radeon 9600, FX 5600 Ultra i nawet R9600Pro tym samym nie mogą sie szczycić, gdyż mając gorszą wydajność, i większą cene, jedynie mogą sie pochwalić wsparciem DX 9.0, które nie dośc, że nie ma gier to jeszcze nie gwarantuje wzrostu wydajności...

 

wnioski nasuwaja sie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gf4Ti4600 od MSI podoba mi sie - bardzo odbra karta jak za ta cene. Szkoda tylko, ze z AA i AF nie radzi sobie juz tak ladnie, ale zawsze mozna zwiekszyc rozdzielczosc - wtedy polepszenie jakosci obrazu tez widoczne. Ja osobiscie bym bral to Ti4600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy manipulują, ale na moje oko najwieksze przekręty idą w tej chwili od ATI (2 generacje kart, które wydajnością dopiero ledwo dorównują poprzedniej to juz ostra przesada)

 

No i teraz kolej na GF4MX. Technologia mniej wiecej ta sama co GF2Ti, jednakże z dorbnymi usprawnieniami, takimi jak: technologia 'Accuview AA', nView, Light Speed Memory Architecture II (rozebrany GF4Ti), VPE, 6-warstwowa powłoka, oraz kompatybilność z pamięciami typu BGA. Wciąż niestety brak shaderów (duży minus), znacznie zwiększone taktowania pamięci i zegara. Pełna szyna przepustowości 128-bit, 64MB DDR RAM na pokładzie, znaczny skok w przepustowości pamięci oraz wyższe możliwości wypełniania, ramdac zwiększony z 350 Mhz na 400Mhz, oraz poprawione funkcje TV-Out, dodatkowe wyjście DVI jak również nowy chip dekodujący.

 

Dla Ciebie liczy sie DX 8.1? A dla mnie, jako konsumenta np: wysokiej jakości TV-Out, możliwość podłaczenia ekranu LCD, albo i dwóch jak mnie najdzie ochota, sprzętowy monitoring, niższy pobór energetyczny i wciąż wyższa wydajność... można tylko wymieniać...

 

zwłaszcza, że skoro zdecydowalem sie na zakup tanszej karty o połowe, to nie spodziewam sie tej samej wydajności w grach, a raczej zastosowan mulitmedialnych.

 

Mam nadzieje, że to Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

 

ja za swojego ti 4600 dałem 570 zł w komputroniku więc nie uważam żeby karta nie była warta swojej ceny.

 

kręci się wyśmienicie zobacz na moj podpis . wczoraj udało mi się ustanowic ponad 16000 tys marków 2001 . gram we wszystkie gry na max detalach i zapierdziela super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

tylko tego ti 4600 też mozna podkręćić zobacz na mój podpis. trzeba było kupować karte jak w komputroniku kosztowała 570 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

 

za 570 zł jaką lepszą karte znawco bys mi polecał ? miałem radosława 9600 pro i wymieniłem na ti 4600 . nie mialem nerwów na radka, a dotego był mniej wydajny od mojego ti 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

 

za 570 zł jaką lepszą karte znawco bys mi polecał ? miałem radosława 9600 pro i wymieniłem na ti 4600 . nie mialem nerwów na radka, a dotego był mniej wydajny od mojego ti 4200

ATI RADEON 9600TX 128MB AGPx8 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17445852

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

 

za 570 zł jaką lepszą karte znawco bys mi polecał ? miałem radosława 9600 pro i wymieniłem na ti 4600 . nie mialem nerwów na radka, a dotego był mniej wydajny od mojego ti 4200

znawca polieci ci jeszcze http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8920 i dopal marka 2k3 i zobaczymy jaki ti twardy/bo niestety mam rok 2003 i nierobmy testow q3 i 2001se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego nie robimy? Czyżby wydajność w grach z przed paru lat sie nie liczyła?  

 

No dobra, wystarczy mi UT2003, UT2 na 1600x1200 full detale..

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...3/strona-5.html tutaj ti sie popisalo / a to co ja polecam smiga :) 2 razy szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze brak pieniedzy pozbawil mnie problemu wybierania

kumplowi doradzilem power color 9600pro 256mb za 600pln ,czyli bedzie to 9600 256mb  

i tak bedzie lepsze niz gf4ti4200 128mb ktorego chcial brac za 540pln..

..dlaczego lepszy? bo ma wiecej memo na pokladzie? po cenie tego Ti zgaduje ze chyba jakas lepsza stajnia i tym bardziej zal mi Twojgo kumpla. przeczytaj sobie jeszcze raz ten watek i uswiadom ze jesli idzie o walory uzytkowe to ten 9600 nawet Pro za taka kase to nabijanie ludkow w butelke. zderzalem 9600 Pro Lite Gigacuba (raczej slaby 9600) z moim Prolinkiem 4200 (przeciez wcale nie mercedes) i potwierdzalo sie to co pisze Markonar. zadnych korzysci oprocz kilku fpsow w benchmarkach wykorzystujacych DX9. wiekszosc gier smigala szybciej/plynniej na moim Ti. moim zdaniem dzis lepiej brac 4Ti zwlaszcza ze FW52.16 daje fajnego kopa przy giercowaniu na tych karteczkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze brak pieniedzy pozbawil mnie problemu wybierania

kumplowi doradzilem power color 9600pro 256mb za 600pln ,czyli bedzie to 9600 256mb  

i tak bedzie lepsze niz gf4ti4200 128mb ktorego chcial brac za 540pln..

..dlaczego lepszy? bo ma wiecej memo na pokladzie? po cenie tego Ti zgaduje ze chyba jakas lepsza stajnia i tym bardziej zal mi Twojgo kumpla. przeczytaj sobie jeszcze raz ten watek i uswiadom ze jesli idzie o walory uzytkowe to ten 9600 nawet Pro za taka kase to nabijanie ludkow w butelke. zderzalem 9600 Pro Lite Gigacuba (raczej slaby 9600) z moim Prolinkiem 4200 (przeciez wcale nie mercedes) i potwierdzalo sie to co pisze Markonar. zadnych korzysci oprocz kilku fpsow w benchmarkach wykorzystujacych DX9. wiekszosc gier smigala szybciej/plynniej na moim Ti. moim zdaniem dzis lepiej brac 4Ti zwlaszcza ze FW52.16 daje fajnego kopa przy giercowaniu na tych karteczkach :)

Bo widzisz dla niektórch liczy się tylko obsługa dx9. I nieważne że karta jest słabsza, że gry wolniej działają, ważny jest wynik w 3DMarku03. A potem okazuje się że Radeon 9600SE (64 bit) jest lepszy od GF 4 Ti 4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz dla niektórch liczy się tylko obsługa dx9. I nieważne że karta jest słabsza, że gry wolniej działają, ważny jest wynik w 3DMarku03. A potem okazuje się że Radeon 9600SE (64 bit) jest lepszy od GF 4 Ti 4600.

:D wiesz ja chyba tesh zaczne ziomkom polecac 9600 ..bo chce miec kompa szybszego nish oni :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Radeona 9600 a o 9600SE zapomnij wogóle. Z tych dwóch to zdecydowanie GF 4 Ti. Co do tego GF to trochę za tani jak na ten model, ale nawet gdyby był to Ti 4200 i tak wolałbym od R 9600SE.

o wielki spec sie znalazl ja mam 9600 ktorai jest zarabista i sie niezle kreci

i to za 600 zeta. Malo pradu zre to i rachunki za prad beda mniejsze rachunki. A ty koles wez najpierw miej karte w swoich rekach i dopiero sie wypowiadaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Radeona 9600 a o 9600SE zapomnij wogóle. Z tych dwóch to zdecydowanie GF 4 Ti. Co do tego GF to trochę za tani jak na ten model, ale nawet gdyby był to Ti 4200 i tak wolałbym od R 9600SE.

o wielki spec sie znalazl ja mam 9600 ktorai jest zarabista i sie niezle kreci

i to za 600 zeta. Malo pradu zre to i rachunki za prad beda mniejsze rachunki. A ty koles wez najpierw miej karte w swoich rekach i dopiero sie wypowiadaj

jak ja lubie takie lamusowate wypowiedzi

brawo!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Radeona 9600 a o 9600SE zapomnij wogóle. Z tych dwóch to zdecydowanie GF 4 Ti. Co do tego GF to trochę za tani jak na ten model, ale nawet gdyby był to Ti 4200 i tak wolałbym od R 9600SE.

o wielki spec sie znalazl ja mam 9600 ktorai jest zarabista i sie niezle kreci

i to za 600 zeta. Malo pradu zre to i rachunki za prad beda mniejsze rachunki. A ty koles wez najpierw miej karte w swoich rekach i dopiero sie wypowiadaj

Po pierwsze to nie jestem dla ciebie żaden koleś. Po drugie czytaj dokładnie, pytanie było o Radeona 9600SE a nie 9600. Po trzecie co to wogóle za argument, że karta żre mniej prądu i płacisz przez to mniejsze rachunki? Po czwarte z regułu GF 4 Ti też się nieźle kręci. A karty w ręku nie musiałem mieć żeby wiedzieć jaką ma wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 pro jest lepszy od ti4600 tu nie ma porownania ludzie daja argumenty typu na ti4600 chodzi szybciej niz na radku bez AA i Aniso tylko malo kto zauwaza ze nawet bez tych dodatkow owszem 9600 pro bedzie wolniejszy ale nie wolny(tej roznicy i tak sie nie dostrzeze) a to ze oferuje zapas mocy na AA i Aniso to plus. Obecne gry moze i dzialaja lepiej na ti4600 ale przysze napewno juz nie. No i DX 9 :) . Jesli masz okazje kupic 9600 pro w podobnej cenie co ti4600 to bierz 9600 pro jesli jest inaczej bierz ti4600 bo 9600SE to mozna se o kant [gluteus maximus]......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jest to naprawde niezly pomysl mi sie wydaje ,za rok (w czasie wakacjii-najnizsze ceny) sprzedac i za to co sie uzyska + te 250 zl to sie lyknie napewno karte wydajnejsza od wszystkich branych tu pod uwage a do tego czasu to ti4200 napewno wystarczy , dla mnie np. AAX2 wystarczy, anizo nie jest konieczne,a w strzelankach czy rajdowkach to liczy sie wynik a potem sie mozna rozglodac dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jest to naprawde niezly pomysl mi sie wydaje ,za rok (w czasie wakacjii-najnizsze ceny) sprzedac i za to co sie uzyska + te 250 zl to sie lyknie napewno karte wydajnejsza od wszystkich branych tu pod uwage a do tego czasu to ti4200 napewno wystarczy , dla mnie np. AAX2 wystarczy, anizo nie jest konieczne,a w strzelankach czy rajdowkach to liczy sie wynik a potem sie mozna rozglodac dopiero
nareszcie ktos kto niejest fanatykiem ti4600 i trzezwo mysli!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie tu o sysntetycznych benchmarkach, w których i jedna i druga firma oszukuje za pomoca softu podbijajac wyniki.  

 

Mówie tu o grach. Podaj mi jedna gre, gdzie Radek 9600 ma przewage nad GF4Ti4600.  

Nawet w anizo i aa, 9600 sie wlecze...  

 

nie mam na widelcu testów 4600 vs. 9600Pro w anizo i aa, ale jestem pewien, że gigantycznej różnicy w wydajności tu nie będzie, i nawet jesli radek uzyskuje przewage to  

 

a) jest to różnica minimalna

B) wydajnośc obu kart jest żałosna, w obu trybach, wiec o skutecznej grze nie ma mowy (na moje oko minimum do AA i Anizo to 9500Pro/ 9600XT)  

c) w każdych innych warunkach, ten radeon sprawdza sie znacznie, znacznie gorzej.

 

http://www.tomshardware.com/graphic/200304...on_9600-11.html

 

znalazłem testy z porównaniem 9600Pro do GF4Ti4200. Zakładając, ze 4600 jest nieco wydajniejszy, moge śmiało potwierdzić, co wyżej napisałem.

Nie ma to jak na weekend poczytać troche fistaszków, ale do rzeczy. Miałem GF4 Ti4200, teraz mam R9600Pro, masz więc nie gdybanie tylko fakty:

 

ad a)

 

ut2003 flyby-face3 flyby-face3/FSAA4x/AA-8x

GF4 147 77

Radeon 156 125

 

Q3A timedemo Q3A timedemo/FSAA4x/AA-8x

GF4 277 138

Radeon 271 227

 

Oczywiście żadnej róznicy nie widać ;->

 

ad B) masz coś nie tak z oczyma, idź do okulisty :>

 

ad c) tak, a krowy gorsze mleko dają bo kolej żelazną wprowadzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno zamiast kupowac ti 4600 za prawie 700 zl lepiej kupic 4200 za powiecmy 450 potkrecic troszke a roznica bedzie mala pomidzy nimi a 250 sobe zostawic za rok sprzedac ti i kupic cos nowszego

jak to, kupować 4200? Przecież bez anizo i aa grania sobie nie wyobrażasz! To jak Ty sobie wyobrażasz granie na jeszcze wolniejszej karcie?

podaj mi tytul co laguje na potkreconym ti4200

Każdy z właczonym AA i Anizo (a przecież dla Ciebie inaczej grać sie nie da!)

 

Czyżbyś bronił GF4Ti4200, ale jeździł po 4600?

sprostowanie nic niemowilem o AA czyaj uwazniej, 2- dokladnie ti4200 za 400zl to swietna karta wydajnosc/cena zas ti4600 jest za drogie do tego co soba reprezentuje w dzisijszych czasach mozna kupic lebsze karty za ta cene

 

za 570 zł jaką lepszą karte znawco bys mi polecał ? miałem radosława 9600 pro i wymieniłem na ti 4600 . nie mialem nerwów na radka, a dotego był mniej wydajny od mojego ti 4200

To moze sie posicigamy ja ma mjuz prawie tyle co ty postawie nowy system i bede miał pond 16k co ty na to ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...