Skocz do zawartości
Q

Sony Ericsson. Opinie użytkowników. T61o,T3oo,P9oo,T68i itp.

Rekomendowane odpowiedzi

moj soft to R8A015 :) przyznam ze nowe GRY sa nawet wciagajace :) sa to:BALLOP, TENIS, ROZWIJANIE i PATH nie bede ich opisywal sam zobaczysz ;) ale ta ostatnia zadzi :) jedyna zmiana jaka widze w stosunku do r2 (ten mialem wczesniej) to to iz w menu wiadomosci pojawily sie wiadomsoci push...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy jest chyba R8A015 i ma 12 gier: Arimona, Ballpop, Contrary, Erix, Four piles, Navel fleet, North territory, Path, Q, Rozwijane, Tenis, Yukon struggle.

Javy nie bedzie w tym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy jest chyba  R8A015 i ma 12 gier: Arimona, Ballpop, Contrary, Erix, Four piles, Navel fleet, North territory, Path, Q, Rozwijane, Tenis, Yukon struggle.

Javy nie bedzie w tym telefonie.

Grałem u kolegi w grę Q i fajna jest :) Q ruless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to znacie ale jest fajny trick w t610 aby sprawdzic ustawienia servisowe, ew. wersje softu.

Mianowicie nalezy zrobic nastepujaca rzecz.

>*<<*<* (<> to kierunki dzoja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to znacie ale jest fajny trick w t610 aby sprawdzic ustawienia servisowe, ew. wersje softu.

Mianowicie nalezy zrobic nastepujaca rzecz.

>*<<*<* (<> to kierunki dzoja).

hehe fajna sprawa!!! i działa nawet :D

 

Update:

wlazłemw test klawiatury i nie wiem jak wyjść :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyjdzie :)

Druga sprawa. Przymierzam sie wlasnie do usuniecia tych zdefiniowanych plikow.

500 kilo wiecej to sporo wiec moze sie skusze. Najpierw musze zrobic kopie moich kontaktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyjdzie :)

Druga sprawa. Przymierzam sie wlasnie do usuniecia tych zdefiniowanych plikow.

500 kilo wiecej to sporo wiec moze sie skusze. Najpierw musze zrobic kopie moich kontaktow.

a jak je usunąc?? Jest jakas możliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zarobić dodatkowe miejsce

Sposób 1:

Aby uzyskać maksymalną ilość wolnej pamięci i usunąć wszystkie predefiniowane rzeczy

należy wykonać następujące czynności:

1) na wszelki wypadek robimy kopie zapasowe plików, których nie chcielibyśmy stracić,

2) wykonujemy master reset, część śmieci już nam zniknie,

3) tworzymy pusty temat graficzny, wgrywamy i aktywujemy go,

4) wyłączamy wygaszacz ekranu i auto-blokadę klawiszy,

5) wchodzimy do menu gry, wciskamy prawy przycisk i odczytujemy status wolnej pamięci,

6) przez irde lub bluetooth zapełniamy na maksa pamięć telefonu (np. szukamy w komputerze

jakiegoś pliku o podobnym rozmiarze co wolna pamięć w fonie, zmieniamy rozszerzenie na .thm i

wgrywamy) pamięć należy zapełnić w 100%. najlepiej na koniec próbować dopchać plikami 1-no

bajtowymi,

7) wchodzimy do książki telefonicznej, tworzymy nowy wpis, następnie próbujemy

przyporządkować do niego zdjęcie (czyli predefiniowany obrazek). Za każdym razem zdjęcie nie

będzie sie chciało otworzyć, telefon bedzie proponował, by to usunąć - oczywiśćie, ochoczo się na to

zgadzamy

8) kasujemy wszystkie pliki jakie wgraliśmy by zapełnić pamięć.

To wszystko, po tych zabiegach możecie mieć nawet do 2,4 MB wolnej pamięci

 

Sposób 2

A oto drugi sposób na usunięcie niepotrzebych plików:

1) Zapisujemy na kartce nazwy obrazków, których nie można się pozbyć

w tradycyjny sposób.

2) Master Reset

3) Menu -> Ustawienia -> Wyświetlacz -> Tapeta

4) Teraz skupienie bo trzeba będzie zrobić coś na czas

5a) Wybieramy "wybierz obrazek"

5b) Szybko, zanim załaduje się podgląd (widzimy wtedy nie zmiejszony

obrazek, ale samą ramkę z klepsydrą) znanego nam obrazka odszukujemy go

5c) Naciskamy "wybierz" [lewy klawisz funkcyjny]. Pojawi nam się

komunikat, że nie można odnaleźć wskazanego elementu z zapytaniem, czy

usunąć.

5d) Potwierdzamy usunięcie, chwilę to potrwa i telefonik wraca nas

do podglądów.

6) Powtarzamy punkty 4a-4d aż do usunięcia wszystkich niemozliwych

do usunięcia obrazów.

 

Trick zadziała tylko pierwszy raz po Master Reset, ponieważ generuje

podglądy obrazków przy pierwszej wizycie w tamtym katalogu (albo moje

obrazy...). Jeśli podgląd obrazka zostanie wygenerowany zanim zdążycie

go usunąć trzeba będzie robić Master Reset ponownie.

 

Sposób 3 (nie zadziała we wszystkich modelach t610, działa natomiast we wszystkich t300):

1) Robisz master reset

2) po wpisaniu kodu zabezpieczającego (0000) i naciśnięciu ok, odliczasz 12,5sek i po tym czasie wyjmujesz baterię tzn musisz mieć zdjętą obudowę, można próbować wiele razy, niektóym udawało się za n-tym mi nie udało się za żadnym :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego 3-go sposobu nie polecam.

Kilku kolesi na forum sony-ericsson zwalilo tak telefon lub conajmniej oprogramowanie.

e tam, no risk no fun

to tak jak z oc :lol:

u mnie po tym zabiegu telefon zbierał się z 2 minuty zanim poprosił o pin (to był chyba dla niego wstrząs), ale teraz jest wszystko ok 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bez trick'ow usunolem recznie, tapetki, mms zostaly tylko motywy ale lacznie zajmuja jakies 60 kB wiec niech sobie beda ;) i tak zawsze mam jakies 300 kB wolnego i starcza :) przynajmniej w przypadku t68i gdzie nie ma gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem: t10 -> t28 -> t39 -> t610 -> p800

 

W mojej opinii wady t610:

 

* polifoniczne dzwonki - nie słychać ich gdy ktoś dzwoni a jestem w autobusie, tramwaju, gdzieś, gdzie jest głośno. Normalne dzwonki było słychać - tych już nie. A wibracja też niewiele pomaga bo telefon jest mały i wibra słaba.

* wyświetlacz i wygaszacz - info, że ktoś dzwonił albo przysłał SMS'a wyświetlana jest tylko przez pewien czas, później włącza się wygaszacz. Trzeba "kliknąć telefon" żeby sprawdzić czy ktoś nie próbował się skontaktować. Łatwo coś przegapić. W t39 info na wyświetlaczu było cały czas

* obudowa - widać na niej każde dotknięcie ręki, telefon po pewnym czasie jest "wymacany". Szybko zrozumiałem po co w komplecie jest ta mała ściereczka - idiotyzm!

 

Z radością zamieniłem go na p800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon, jak zlikwidowales screensaver "koło" oraz "usmiech", ktore zajmuja ok. 500kB ?

qrde ja nic takiego nie mialem...pierwsze slysze...o takich wygaszaczach :D max udalo mi sie wycisnac 980 KB wolne mialem wtedy tylko zapisane pare tapet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory mialem Eryka a2618s wypasiony telefon ;) potem t65 skusila mnie cena w promocji ;) ale sam pomysl zintegrowania bateri z telefonem byl idiotyczny zeby go nie raz zresteowac trzeba bylo wszsytko rozkrecac :/ no i t68i MINERAL GREY ;) jedyne wady slaba vibra, cichy dzwiek sms :/ no i moze brak javy :( pozatym jak dla mnie tel. idealny :) a za miecha kupuje t610 i mam nadzieje ze sie nie zawiode ;) kumpel ma t68i i u niego starsznie schodzi farba z klawiatury to dziwne bo u mnie nic takiego sie nie dzieje a telefon mam rok...nie wiem czy to odosobniony przypadek?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zwolnilem ta pamiec z tych badziewnych wygaszaczy zdefiniowanych.

500 kilo dodatkowo i mam lux miejsca teraz.

Zrobiłeś to przy pomocy powyższych postów... czy w jakiś łatwiejszy i mniej ryzykowny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon, jak zlikwidowales screensaver "koło" oraz "usmiech", ktore zajmuja ok. 500kB ?

qrde ja nic takiego nie mialem...pierwsze slysze...o takich wygaszaczach :D max udalo mi sie wycisnac 980 KB wolne mialem wtedy tylko zapisane pare tapet :)

W sumie to tylko w PLUSGSM sa te glupie wygaszacze Plus_kolo i Plus_usmiech.

One zajmuja ponad 500 kilo w sumie z jakimis dwoma debilnymi emotikonami, ktorych rowniez nie sa sie usunac. Reszte da sie usuwac ale zawsze problem byl z tymi czterema rzeczami. Pomijam gre "minigolf" oraz niektore dzwieki bo one mi nie przeszkadzaja.

Dlatego warto zrobic trick ze zresetowaniem fona oraz skasowanie tych wygaszaczy zanim jeszcze telefon na nowo sprobuje je wgrac (wnioskuje z tego, ze one po prostu sa gdzies glebokow pamieci telefonu i dlatego on sobie je przywraca po resecie).

 

Mi narazie udalo sie uzyskac ponad 1.6MB maxymalnie.

Sa kolesie ktorzy sposobem na "GDFS" uzyskali maxymalnie okolo 2.7MB na telefonie T610 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon, jak zlikwidowales screensaver "koło" oraz "usmiech", ktore zajmuja ok. 500kB ?

qrde ja nic takiego nie mialem...pierwsze slysze...o takich wygaszaczach :D max udalo mi sie wycisnac 980 KB wolne mialem wtedy tylko zapisane pare tapet :)

W sumie to tylko w PLUSGSM sa te glupie wygaszacze Plus_kolo i Plus_usmiech.

One zajmuja ponad 500 kilo w sumie z jakimis dwoma debilnymi emotikonami, ktorych rowniez nie sa sie usunac. Reszte da sie usuwac ale zawsze problem byl z tymi czterema rzeczami. Pomijam gre "minigolf" oraz niektore dzwieki bo one mi nie przeszkadzaja.

Dlatego warto zrobic trick ze zresetowaniem fona oraz skasowanie tych wygaszaczy zanim jeszcze telefon na nowo sprobuje je wgrac (wnioskuje z tego, ze one po prostu sa gdzies glebokow pamieci telefonu i dlatego on sobie je przywraca po resecie).

 

Mi narazie udalo sie uzyskac ponad 1.6MB maxymalnie.

Sa kolesie ktorzy sposobem na "GDFS" uzyskali maxymalnie okolo 2.7MB na telefonie T610 !!

no to nic dziwnego ze ich nie mialem, ja mam t68i :) swoja droga bede sie meczyl za miesiac kiedy kupie t610 w plusie :D ew. w IDEI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam t300 i telefon jest ok

Przezyl bardzo duzo - upadki itp i dziala ok

Jedna wada od nowowsci to ze potrafi sie czasem wylaczyc bez powodu - najczesciej niedlugo po ladowaniu baterii.

Na ogol dzieje sie to max raz na tydzien czasmi raz na miesiac a czasami kilka razy w tyg :) - podejzewam ze to wina softu

Bateria przy NORMALNYM uzywaniu trzyma tydzien max trzymala 13 dni min okolo 4-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...