Skocz do zawartości
Kaeres

Ponad 16k w 3dmark2001

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nic nie pisze. Hmm, moze nie dalem tematu do rozmowy zamieszczajac tego newsa. Wiec dodam notke:

Czy te 15k na najnowszym radeonie (ktorego jeszcze nie ma w sprzedazy) nadal robi na Was wrazenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze. Hmm, moze nie dalem tematu do rozmowy zamieszczajac tego newsa. Wiec dodam notke:

Czy te 15k na najnowszym radeonie (ktorego jeszcze nie ma w sprzedazy) nadal robi na Was wrazenie ?

Weź pod uwagę, że Nvidia robi karty pod 3DMarka, więc wyniki nie są do końca wiarygodne (o czym już była mowa). Poza tym to jest na procku prawie 3.5GHz.

 

Weź też pod uwagę cene układu GF4 4600.

 

Jak dotąd, najlepsze wyniki w 3DMarku uzyskiwały procki AMD, gdzie wyniki były niesamowite w stosunku do procesora. No ale wiadomo, megaherce w końcu zrobiły swoje. Ciekawe tylko, czy to jest na DDRach, czy RDRAMach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze. Hmm, moze nie dalem tematu do rozmowy zamieszczajac tego newsa. Wiec dodam notke:

Czy te 15k na najnowszym radeonie (ktorego jeszcze nie ma w sprzedazy) nadal robi na Was wrazenie ?

Weź pod uwagę, że Nvidia robi karty pod 3DMarka, więc wyniki nie są do końca wiarygodne (o czym już była mowa). Poza tym to jest na procku prawie 3.5GHz.

 

Weź też pod uwagę cene układu GF4 4600.

 

Jak dotąd, najlepsze wyniki w 3DMarku uzyskiwały procki AMD, gdzie wyniki były niesamowite w stosunku do procesora. No ale wiadomo, megaherce w końcu zrobiły swoje. Ciekawe tylko, czy to jest na DDRach, czy RDRAMach.

Jest cos w tych screenach miedzy testami ale walki robil takze ATI z kompresja textur wiec sa sobie rowni przy optymalizacji hardwaru pod 3dmarka (cwaniaczki :P )

 

Jednak sprawa wyglada tak, ze moj topic pije w strone najnowszego dziecka ATI. Nie wiadomo na jakim procku byl robiony test radeona R300 (nie slabszego R250) ale tez nie moglo to byc byle co. Wiec Doom 3 na nowym radku nie bedzie wiele szybszy niz na gf4Ti4600. Carmack twierdzil cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie marwi, ze wszystko jest na P4 ;). Ale gościo ma nawalone troszke w główce :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy zapominacie o takim drobnym bajerze: filtrowaniu anizotropowym ... przecież z 16x na ATI(spadek wydajności prawie żaden) gry wyglądają o conajmniej epoke lepiej. Jak ktoś ma taki sprzęt to gra na włączonym zawsze. Wtedy GF4 odstaje kolosalnie od radeon2 a nie mówiąc już o jego następcy ...

 

Dla mnie ta szybkość NVidii jest równie pusta jak megaherce INTELA, albo nawet bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o Anizo16x od ATI

Niech ktos rzuci screen z np 3DMark2001SE Quality TEST 4 z wlaczonymi wszystkimi bajerami na ATI, ALL MAX, jedyny warunek 1024x768x32.

Ja wrzuce z GF4 i porownamy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R300 podobno uzyskał 15 k na sprzęcie gdzie Ti4600 miało 11k więc na takim P4 i po przetaktowaniu grafy będzie ponad 20k.

Jak takis podobny to podaj zrodlo tego kitu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o Anizo16x od ATI

Niech ktos rzuci screen z np 3DMark2001SE Quality TEST 4 z wlaczonymi wszystkimi bajerami na ATI, ALL MAX, jedyny warunek 1024x768x32.

Ja wrzuce z GF4 i porownamy  :twisted:

no niech ktoś wrzuci...... z chęcią bym popatrzył i porównał do mojego voodoo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu nikt nie daje, no cuz pewnie trza poczekac

Zara pewnie uslysze ze 3DMark to i tamto :lol:

Ale chyba test Nature do dobry material na porownanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom THX za pozdrowienia :)

Mnie tez sie podoba

Teraz czekam na reakcje kogos kto ma ATI ( doczekam sie czy boicie [gluteus maximus] :wink: :twisted: )

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom THX za pozdrowienia :)

Mnie tez sie podoba

Teraz czekam na reakcje kogos kto ma ATI ( doczekam sie czy boicie [gluteus maximus]  :wink: :twisted:  )

:roll:

Nie negujmy tego, ze ATI nie ma zjeb.... jakosci. Pewnie tez mozna wyciagnac takiego screena z tej karty (radek 8500) ale jednak przy nijakiej ilosci fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH, musze zobaczyc na wlasne oczy  8O 

Patrzcie ile wyciagam wlasnie w tym tescie :roll:  http://service.madonion.com/compare?2k1=3921203 - 55FPS  8O

Gratuluje 55fps w tym tescie ale to nie jest ustawienie jakie widze na screenie :P

Na screenie tak na moje oko jest 1280x1024x32 + AAx4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH, musze zobaczyc na wlasne oczy  8O 

Patrzcie ile wyciagam wlasnie w tym tescie :roll:  http://service.madonion.com/compare?2k1=3921203 - 55FPS  8O

Gratuluje 55fps w tym tescie ale to nie jest ustawienie jakie widze na screenie :P

Na screenie tak na moje oko jest 1280x1024x32 + AAx4 :)

Pozatym bez AA bo pisze jak byk "no FSAA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH, musze zobaczyc na wlasne oczy  8O 

Patrzcie ile wyciagam wlasnie w tym tescie :roll:  http://service.madonion.com/compare?2k1=3921203 - 55FPS  8O

Gratuluje 55fps w tym tescie ale to nie jest ustawienie jakie widze na screenie :P

Na screenie tak na moje oko jest 1280x1024x32 + AAx4 :)

Pozatym bez AA bo pisze jak byk "no FSAA"
Chodzi mi o screena a nie o test 3dmark :)

Zreszta juz Cie poprawil Pinkas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen bez AA? ( serio nie widzisz tam AA  :?:  :!:  8O  )

AA ustawilem za pomoca RivaTuner :!:  :!: 

Jesli chodzi o test to ustawienia byly domyslne

8)

A bo mnie zmylily te baby :oops: Poprostu ja zawse ustawiam AA w 3D Marku juz bo mnie wkurza ze RivaTuner musi resetowac kompa zeby zmienic tryb AA...

Pozatym troszke cie nie zrozumialem bo piszesz ze 55 fps no to mysle ze to niemozliwe ze z AA jak u mnie jest o jakies 10 wiecej bez :roll: juz wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen bez AA? ( serio nie widzisz tam AA  :?:  :!:  8O  )

AA ustawilem za pomoca RivaTuner :!:  :!: 

Jesli chodzi o test to ustawienia byly domyslne

8)

A bo mnie zmylily te baby :oops: Poprostu ja zawse ustawiam AA w 3D Marku juz bo mnie wkurza ze RivaTuner musi resetowac kompa zeby zmienic tryb AA...

Pozatym troszke cie nie zrozumialem bo piszesz ze 55 fps no to mysle ze to niemozliwe ze z AA jak u mnie jest o jakies 10 wiecej bez :roll: juz wszystko jasne :)

Ehh :)

Ile masz w 3dmark2001 ?

Pewnie juz pisales 100x ale jestem leniem i nie bede szukal po calym forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen bez AA? ( serio nie widzisz tam AA  :?:  :!:  8O  )

AA ustawilem za pomoca RivaTuner :!:  :!: 

Jesli chodzi o test to ustawienia byly domyslne

8)

A bo mnie zmylily te baby :oops: Poprostu ja zawse ustawiam AA w 3D Marku juz bo mnie wkurza ze RivaTuner musi resetowac kompa zeby zmienic tryb AA...

Pozatym troszke cie nie zrozumialem bo piszesz ze 55 fps no to mysle ze to niemozliwe ze z AA jak u mnie jest o jakies 10 wiecej bez :roll: juz wszystko jasne :)

Ehh :)

Ile masz w 3dmark2001 ?

Pewnie juz pisales 100x ale jestem leniem i nie bede szukal po calym forum :P

Tylko potem nie mow ze robimy na zlosc twojemu MX'owi podajac takie kosmiczne dla niego wyniki :P

Na tym co ponizej jest lekko ponad 10kilo (raz 10050 raz 10030 zalezy jak lezy 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...