Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

troche ja przerobiłem , tzn króciec wlotowy jest płyciej wkręcony i wirnik ma "więcej miejsca " na zasysanie wody, zmiejszyło to chałas nawet sporo , widocznie wczesniej wirnik przy zasysaniu miał za duże opory , przetestuje szczelnośc i wkoncu to wc wpakuje do kompa , a zreszta ta pompka to i tak przejściowe rozwiązanie , jak przyoszczędze to jakąs pompe co/cuw sobie zafunduje :)

 

a wy macie tego atmana włączonego 24/7 nawet jak wam komp nie chodzi :blink: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja jej nie wyłączam. Po pierwsze ze względu na to że mi sie nie chce za każdym razem schylać pod biurko, a po drugie ze względu bezpieczeństwa, żeby mi nikt kompa nie odpalił bez pompki.

Daltego chodzi 24/7.

To jest pompka akwariowa, a rybkom też sie nie wyłącza pompek ;), wiec jest ona do tego stworzona, żeby chodzic non-stop.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hura mam moje pierwsze wc , pompka sie sama wyciszyła , teraz musze ciche wentyle kupic i będe miał cisze , niestety musze moje wc rozebrac bo ja testowalem szczelnos to w misce z wodą były jakiś paprochy i mi sie do bloku nabiło :mur: , podsumowujac pompka jest gites :) i styka do wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

304 jest miejsza od 305 i ma inna budowe, 305 jest łatwiej zmodować na inline.

a czemu niby 304 trudniej? ta 304 jest malutka, a chodzi mi o malutka pompke, ciekawe czy by uciagla to co mam, chyba tak...

wlasnie na inline bede przerabial

gdzie dostane ja teraz najtaniej? nowke? na allegro patrze na uzywki, ale ciekawy jestem nowej tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

201 i 202 sa tej samej wielkosci czy tez jest roznica,

no to super, mam siano wiec zamawiam atmana, mufy jeszcze sobie bede musial kupic.

czym najlepiej uszczelnic??

a jak jeszcze z glosnoscia serii 200 i 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat ma atmana 201 wiec napisz do niego na priva to ci powie. Mysle ze 201 powinna byc miej wiecen na poziomie 304.

Zeby to porównać to trzeba miec obydwie pompki. Ale i tak jestem przekonany, że wydają one z siebie dzwieki z podobną intensywnością.

Tak naprawde to wszystko tylko zależy od użytkownika jak pompke zamontuje i jak ją wyciszy.

 

Uszczelniac najlepiej sylikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzrośnie cena a wydajność dla jednego jajka raczej nie :sad:

moja pompaka dalej u misia0musi zniknać ten fiolet :P

 

A kibelek nieco jeszcze będzie powstawał bo nie bardzo mam czas an cokolwiek-nawet nie mam kiedy fiata z farby oskrobac... Znajać zycie kibeklek odpale w wakacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atmana 201 w jakims sklepie widziałem za 26zł brutto, a 202 kosztował cos w granicach 36zł, nie moge znalezc tego teraz, ale jak znajde to podam na forum, tanieh chyba sie nie da kupic ;)

 

EDIT: Znalazłęm, troche sie porozył 201.

Atman 201 27,60zł 800l/h 12W

http://sklep-zoo.com/sklep/product_info.ph...roducts_id=1870

Atman 202 35,80zł 1200l/h 25W

http://sklep-zoo.com/sklep/product_info.ph...roducts_id=1871

Atman 203 2000l/h nie wieadomo jaka moc

http://sklep-zoo.com/sklep/product_info.ph...roducts_id=1872

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pompke at 202 tj 1200l/h, i jej nie polecam!

Wcześniej pracowała jako zatopiona, teraz przerobiona na in-line i dalej terkocze jak opentana.

Może trafiłem na jakiś kiepski egzemplarz, ale cich to ona nie jest!

wiec jak to jest w koncu :? seria 200 jest cicha czy terkocze ? bo w koncu nie wiem co mam zamowic, zeby byla cicha pompeczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierzam temat:

Co bedzie lepsze. Atman 202,305, czy maxi jet 1000?? Pompka ma pracowac z 3 blokami, i weze 12/16.

Zapomnij lepiej o Maxi Jetcie, podobno strasznei głośne. A pracowac z trzema blokami to powinna każda pompka.

Czy spotkaliście sie keidyś z przypadkiem, żeby jakaś pompka nie dała rady z trzema blokami? Bo ja jakoś jeszcze na nic takiego nie trafiłem. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie sie wstrzymalem z pompka, bo nie wiem kompletnie co wybrac, zwlaszcza musze poszukac gdzie dostane mufy... moze u siebie w miescie gdzies znajde... albo znajdzie sie jakas okazja z pompka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był do kupienia troche uzywany hydorek l25 na gwarancji za 50zł ale przegapiłem... od tego pana zdązyłem kupic tylko blok, tzn ze z trzema blokami da rade atman 201?? bo mam grubaśne węze, 12/16 i moze miec ciezko, nagrzewnica 80cm nad pompką i rez przed wlotem 2x3,55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...