Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

podobno to 'aqua shit' pierdza czy psuja sie szybko...

ja juz wszystko mam, brakuje tylko pompki <_< dalej nie wiem co kupic, troche mi sie nie chce bawic w przerobke na inline, najlepiej zebym ja dostal i od razu montowal uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj atman ciagnie 2x lade (w tym jedna zakamieniona) i 3 bloki jak do tej pory nie pierdzial (jak jeszcze byla 1 lada i 2 bloki) i trzymal sie tak ladnie przez pol roku teraz po dodaniu nowych czesci nadaje sie na zlom nawet na chwile nie przestaje pyrkac tak wiec moim zdaniem nadaje sie lecz pod jednym warunkiem jak ma male obciazenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz po dodaniu nowych czesci nadaje sie na zlom nawet na chwile nie przestaje pyrkac tak wiec moim zdaniem nadaje sie lecz pod jednym warunkiem jak ma male obciazenie ..........

..... oraz chłodną wode w układzie. Ja swojego troche ostatnio nadwyrężyłem, bo kompa długo chodził prawie pasywnie bez wentyli. Woda była dosyc ciepła i nie za dobrze to zrobiło pompeczce. Troche zaczeła pierdziec, ale podpiąłem ją pod potencjometr na 220V taki do przyciemniania lampek. Wystarczy troche przykrecic i pompeczka sie uspakaja a prykanie ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz atmany 305 i 306 są w realitynecie

305 kosztuje 44zł a 306 niepamietam ile, sytułacja mie zmusiła do kupna tanszej pompki wiec powracam do dwanych czasow atmana 305. 44zł to nie jest chyba duzo. Koszt zmodowania na inline:

-44zł pompa

-18zł króćce

-Klej jakies grosze, moze pujdzie go gdzies za 2zł.

Wychodzi ok 66zł

 

@Miazga28-> Nie straciła po zmiejszeniu V mocy?? U mnei bedzie ciągnąc 3 bloki, rez 2x3,55 i jakiegos japonca miedziaka chłodnice w miejscu cdromu na dwa wentyle 120, Układ podobny do twojego tylko, ze z rezem i wsio łuki na kolankach i weze 12/16. Tzn weze bedą puszczone tylko na prosto, a zakrety bedą na kolankach, wiem ze na forum bede za to obiechany, ale wydaje mi sie to jakos bardziej praktyczne, jak sie ma małą bude mmiditower i całe wc w srodku.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga28-> Nie straciła po zmiejszeniu V mocy?? U mnei bedzie ciągnąc 3 bloki, rez 2x3,55 i jakiegos japonca miedziaka chłodnice ......

Nie .... nie znam sie na elektryce, ale wiem ze takim potencjometrem nei da sie regulowac obrotów pompki, w pewnym momencie ona sie poprostu wyłącza. Ale jedno jest pewne, jak sie troche przykreci to pompka sie uspakaja, terkotanie zanika ... a przepływ zostaje ten sam (odczytuje z licznika przepływu)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli chodzi o zmniejszanie Vcore dla pompki to nie polecam testowałem to właśnie na Atmanie 305 in-lina (niech spoczywa w spokoju) użyłem do tego wygaszasz do lampy taki jak się stosuje w domu :razz: i nie dość że wygaszasz miał chyba za małe obciążenie i sam buczał to pompka przy około 3/4 mocy przestawała chodzi przy czym bardzo mocno terkotała !!! minimalne zmniejszenie Vcore powodowało okropne odgłosy z pompki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jaka pompka bedzie odpowiednia dla 1 blokowego ukladu?

 

2.Przerobka inline polega na zalepieniu wlotow i zamontowaniu odpowiedniego krocca?

 

Pozdro

1.Pierwsza lepsza ... czyli byle jaka :)

 

2.Tak polega to na tym, żeby uszczelnic pompke w taki sposob aby mogła pracowac poza zbiornikiem z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Pierwsza lepsza ... czyli byle jaka :)

 

2.Tak polega to na tym, żeby uszczelnic pompke w taki sposob aby mogła pracowac poza zbiornikiem z wodą.

Nie zwykłem kupować czegoś na chybił trafił ;) to może inne pytanie: Którą najlatwiej przerobic i ktora jest najcichsza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykłem kupować czegoś na chybił trafił ;) to może inne pytanie: Którą najlatwiej przerobic i ktora jest najcichsza? :)

Ktora najichcsza to bardzo trudne pytanie, gdyz niewielu jest tutaj takich coby mieli (używali) wszystkich pompek i mogli je w obiektywny sposob porównać i ocenić.

Moim zdaniem, głośność pompki zależy w wiekszym stopniu od samego usera, od tego jak ją zamontuje i jak ją wyciszy tzn. odizoluje od podłoża, obudowy ... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykłem kupować czegoś na chybił trafił ;) to może inne pytanie: Którą najlatwiej przerobic i ktora jest najcichsza? :)

za najcichsze są uważąne pompy do CO, np grundfos, laing, leszno.

 

niestety w tej chwili na allegro najtansza kosztuje 260 zł :/ co mnie właśnie odstrasza ...

wiec po przeczytaniu prawie wszystkiego na tym forum o pompach :D i po długich pogawędkach z kolegą dochodze do wniosku ze najbardziej opłacalna jest własnie atman-305 ( przerobiona na inline ! bo bez tego głośniej pracuje )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

za najcichsze są uważąne pompy do CO, np grundfos, laing, leszno.

 

niestety w tej chwili na allegro najtansza kosztuje 260 zł :/ co mnie właśnie odstrasza ...

wiec po przeczytaniu prawie wszystkiego na tym forum o pompach :D i po długich pogawędkach z kolegą dochodze do wniosku ze najbardziej opłacalna jest własnie atman-305 ( przerobiona na inline ! bo bez tego głośniej pracuje )

 

pozdro

Chyba muwisz o c.w.u

Ja kupiłem grundfosa uzywanego 25-40 w idealnym stanie po przeglądzie za 99zł, od C.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muwisz o c.w.u

Ja kupiłem grundfosa uzywanego 25-40 w idealnym stanie po przeglądzie za 99zł, od C.O

co i cwu charakteryzuja sie raczej podobnym natęzeniem "dzwięków upierdliwych" :) aczkolwiek zdecydowałem sie na atmana ... jęsli mnie zdenerwuje to kupie sobie Grundfosa 25-40

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do atmana AT-201 są sprzedawane oddzielnie wirniki?

ewentualnie czy pasowałby do niej wirnik od innej np. AT-301?

 

Pompeczka tania mocna ładnie wychodzi przeróbka na inline ale chyba właśnie znalazłem jedną z wad... jak się zużyje wirnik to trzeba kupić nową :]

(ok 35zł z przesyłką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do atmana AT-201 są sprzedawane oddzielnie wirniki?

ewentualnie czy pasowałby do niej wirnik od innej np. AT-301?

 

Pompeczka tania mocna ładnie wychodzi przeróbka na inline ale chyba właśnie znalazłem jedną z wad... jak się zużyje wirnik to trzeba kupić nową :]

(ok 35zł z przesyłką)

Jak taka tania pompka sie zużyje to sie kupująe nową ... nie ma sensu pierniczenia sie z nowym wirnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślałem się tego że producent zaplanował tak samo ale chciałbym wiedzieć czy wirnik od innego at pasowalby do tej.

 

Miałem wcześniej at-305 i wirnik był bodajże 2x grubszy ale chociaż at-301 nie widziałem na oczy to wydaje mi się że by pasował :D (wyczytałem z fusów 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu i moja pompka zaczeła dość znacznie "pierdzieć" i po oględzianch okazało sie że wirnik sie złamał w 3 miejscach,tz sama ceramiczna oś. Z racji tego iż potrzebowałem mieć dość szybko sprawny komputer musiałem coś wymyślić. Oś przypomina patyczek od lizaka,ale takowego nie miałem pod ręką,ale co sie okazało później,wkład od długopisu był odpowiednio gruby,ale niestety za miękki, więc do środka włożyłem dość grubą igłę i tak działa bardzo dobrze do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z głośnością Atmana 201?

 

Bo szukam pompki do jednoblokowego układu i zastanawiam się nad CPC 12V i właśnie nad Atmanem 201. Cena pompek podobna, wydajność na korzyść Atmana (choć cpc tez z jednym blokiem da rade), tylko nie wiem jak ma się głośność w/w pompek.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie atman 305 chodzi już prawie rok i zaczął ostatnio pierdzieć, i to sporo, przestał troche pierdzieć jak podpiełem go pod ściemniacz, ale zaczął wtedy piszcześ i do tego ściemniacz też piszczał, wiec zrezygnowałem i oddałem ten sciemnaicz do sklepu.

 

Jutro ide do sklepu po drugiego takiego atmana 305 może pochodzi nastepny rok bez pierdzenia, ale dobrze ze chociaż mało kosztuje, chyba rok temu płaciłem cos ok. 45zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...