Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

1) Witam. A ja mam troche niekonwencjonalne pytanie... czy "jakosc" pradu w gniazdku ma wpływ na działanie AT-305. W domu działa, nie pierdzi, a jak przyjezdzam do akademika to dziwne pierdzenie... specjalnie cały komputer do domu woziłem...

 

2) Piszecie olejem przesmaowac... jaki ma to byc olej .. czy silnikowy czy moze zwykly jadalny ???

na jak długo ten zabieg pomaga.

 

3) I kolejna sprawa czy krocce 10/8 + weze 10/8 nie beda zaduzym obciazeniem ??

wszystko w zestawie 2x kadet + blok na CPU + blok na NB + GPU. do tej pory mialem weze 10/12, ale postanowiełem wymienic cały ten zestaw na krocce skrecane i weze 10/8 (bardziej odpowiada mi wizja cienszych wezykow).

 

4) Czy zmiana wezy i srednic bedzie miala wpływ na prace układu. Z teorii wiem ze cisnienie w ukladzie spadnie, jedynie w popmce bedzie wieksze przed wlotem do pierwszego krocca, ale z drugiej strony szybszy przepływ powinien wyrównac straty na przeplywie.

Edytowane przez thomascamel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien. A jaki blok ? Jeżeli jakiś flowkiller to może jednak być problem.

I to powiedział posiadacz Coolriver'a :D

Haha to mnie rozbawiło! U mnie ciągnie trzy bloki, chłodnice i reza (już dwa lata) Tak wiec Sam dobrze powiedział, uciągnie nawet 3 flowkillery.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12... 12 m... 12 METRÓW?! :blink:

 

Wystawisz tą chłodnicę na dwór, czy co? :)

Żeby nie było OT: 305 może być do tego letko słabe...

 

8,5 metra jest rurek w samej chlodnicy, foto juz wystawialem...

Wezyki 8/10...

Bede sie to staral skrucic do 10m ale bedzie ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było OT: 305 może być do tego letko słabe...

bullshit!!!

 

tak zeby obalac mity, 305 jest w stanie pociagnac 6 chlodnic i okolo 20 blokow... przpelyw nie bedzie rewelacyjne, ale przepchnie ciecz przez to wszysttko bez problemu

 

niektorzy maja pojecie o "za slaba", to jest wtedy kiedy ciecz stoi i nie plynie wogole! do poki ciecz plynie, pompa daje rade a uklad chlodzi

 

edit:

 

coolriver w odpowiednim polozeniu i ulozeniu ukladu ciagnie 3 chlodnice i 7 blokow!!!! (wiecej nie miale mna stanie by podpiac)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poki ciecz plynie, pompa daje rade a uklad chlodzi

No i doszliśmy do kwestii, która przez każdego może być zinterpretowana inaczej. Dla Ciebie "dopóki ciecz płynie" jest wystarczające. Dla innych niekoniecznie.

[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz bloku ktory wykorzystuje zwiekszone cisnienie cieczy (jety) to zgadzam sie z Samhainem ;) u mnie np jakis akwariowy aquaszut 300l/h ciagnie 3bloki (2 prisony i jednego kanalowca w ksztalcie litery G) i nagrzewnice kadeta ;) a swego czasu ciagnela 4 bloki + chlodnica

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszliśmy do kwestii, która przez każdego może być zinterpretowana inaczej. Dla Ciebie "dopóki ciecz płynie" jest wystarczające. Dla innych niekoniecznie.

[/ot]

tak tylko sytuacja kiedy ciecz ledwo co plynie ma miejscy przy ilosci blokow i chlodnic ktorej NIKT nie podlacza...

 

5 blokow i 2 chlodnice to jest wg wszystkich uznane za "daje rade"*

 

edit:

 

oczywiscie w roznych blokach i roznych chlodnicach jest roznie, pompa daje rade z wiekszoscia tego co jest na rynku

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość neevsky

Może to głupie pytanie, ale po ile kupiliście ATMANA 305 i gdzie go kupiliście?

Edytowane przez neevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...