Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Vip wes ja przetestuj bo te 2000l/h to chyba pic na wode skoro ma takie slabe h przy 35W . Moj Seltz ma tez 2m przy 27W (1200l/h). Sprawdzone ze tak to powiem organoleptycznie poprzez zalanie lazienki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip wes ja przetestuj bo te 2000l/h to chyba pic na wode skoro ma takie slabe h przy 35W . Moj Seltz ma tez 2m przy 27W (1200l/h). Sprawdzone ze tak to powiem organoleptycznie poprzez zalanie lazienki :lol:

jak bede mial czas to przetestuje.......nie chwal sie,pompka 250l/h tez mozna lazienke zabryzgac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip wes ja przetestuj bo te 2000l/h to chyba pic na wode skoro ma takie slabe h przy 35W . Moj Seltz ma tez 2m przy 27W (1200l/h). Sprawdzone ze tak to powiem organoleptycznie poprzez zalanie lazienki :lol:

jak bede mial czas to przetestuje.......nie chwal sie,pompka 250l/h tez moznala zienke zabryzgac :twisted:

Ale ogólnie (wstępnie) jestes zadowolony z pompki ?

Chce sobie właśnie takową sprawić, bo mój wysłużony AquaEL 600lh dogorywa i potrzebuje coś nowego...

Dlatego interesuje mnie bezstronna opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK,na poprzedniej stronie juz o tym pisalem....pompka jest dosc cicha,z 30-40cm nieslyszalna,trudno mi jest sie wypowiedziec o wydajnosci ale przy pierwszym podlaczeniu mialem fantanne 8) ...w weekend bede ja przerabial na inline,wtedy beda testy....niezapominajmy ze to jest sprzet za 56zl,wiec stosunek cena/jakosc rewelacyjny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

un-IX ;p, ze zdjecia wglada jakby byla in-line bez zadnych przerobek, jak jest w rzeczywistosci?

Chyba sie na nia skusze, we wrocku jest jakas hurtownia AS, to powinno wyjsc tanio.

A jak z glosnoscia(albo cichoscia ;p)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

un-IX ;p, ze zdjecia wglada jakby byla in-line bez zadnych przerobek, jak jest w rzeczywistosci?

Chyba sie na nia skusze, we wrocku  jest jakas hurtownia AS, to powinno wyjsc tanio.

A jak z glosnoscia(albo cichoscia ;p)??

:arrow: ...i tak zle i tak nie dobrze. jestem un_ix, nie un-ix.

 

pompka pracuje standardowo jako zatapialna, ale po jej rozlozeniu stwierdzilem, ze bez problemu bedzie pracowac jako niezatapialna. budowa bardzo podobna do MJ1000.

 

glosnosc... kazdy stwierdzi to na swoj sposob. dla mnie jej glosnosc byla srednia. raczej bylo to burczenie, ale moze to tylko sprawa odpowiedniego ulozenia/wyciszenia pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak :

 

pompka ze zbiornikiem------->30cm weza------>Łada------>30cm weza----->butelka 0,5L (sorry ale nie mialem pod reka niczego wiekszeg)

 

wynik : 4sec i 40setnych :wink:

 

nie moge wsadzic dluzszych wezy bo jeszcze nie wiem ile zejdzie mi na WC :?

 

mozliwe ze ten test mozna o kant doopy roztrzas ,ale musicie mi to wybaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak:

pompka w pojemniku- 40cm wąż-Blok- 2xwąż po około 40cm-Lublininka-waż 20 cm- pojemnik i wychodzi przepływ około 189l/h a pompka to AT-305 tyle ze test ten był z szybkozłaczkami (chodzi o ogrodowe a nie te na bloku :)) których już nie ma i musze zrobić drugi dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jeżeli napełniałeś tą butelkę 0,5 litra to ttrochę słaba wydajnośc  wychodzi okolo 409 litrów na godzinę  :(

a co dopiero mój Atman at-305  :cry:

tylko nie wiem czy dobrze zrobilem bo to byl tescik zaraz po podlaczeniu,czyli najpierw pompka musiala jeszcze przepchac powietrze z chlodnicy :?

 

teraz zrobilem raz jeszcze z Łada wypelniona woda i jest 3:40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zrobilem to kurde dokladnie

 

wsadzilem do pojemnika waz z prysznica i odpalilem pompke...woda wobiegu pieknie sobie sigala przez Łade,a pozniej do woloty wsadzilem tylko ta nieszczesna buteleczke 0,5L...czas 2sec 24setne

 

wczesniej jedna lapa trzymalem stoper druga wlanczalem pompke a pozniej szybko trzymac butelke :lol:

 

+ - jakies tam bledy pomiarowe wiec mysle ze realny przeplyw na poziomie 1000l/h bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz czas na AT-305 (1200l/h).

 

Odrazu na poczatku zaznacze ze test ten byl przeprowadzony w warunkach domowych z uwzglednieniem duzej prowizorki wiec wyniki sa opatrzone pewnym bledem. Celem testu bylo tylko zobrazowanie jak spada wydajnosc tej konkretnej pompki przy podlaczaniu poszczegolnych elementow zestawu WC.

 

Dobra teraz jak mierzylem:

Byl wykonywany pomiar w jakim czasie zostanie przepompowana konkretna ilosc wody. Dla kazdej pojemnosci wykonywalem 5 pomiarow, ktore potem usrednialem. W tescie wykorzystalem pojemniki 0.5l, 1l, 1.5l, 2l. Pomiary przeplywu dla poszczegolnych pojemnikow zostaly usrednione i tak wychodzil pomiar dla konkretnej konfiguracji.

 

Dobra, dosc tego gadania, teraz konkrety:

1. pompka + 50cm weza 12/16 --> 810l/h

2. pompka + nagrzewnica od Kadeta + 1m weza 12/16 --> 550l/h

3. pompka + blok z wyfrezowanym slimaczkiem, krucce 10/12 + 1m weza 10/12 --> 305l/h

4. pompka + kadet + 1m weza 12/16 + blok + 1m weza 10/12 --> 275l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko. Gdzies tu na forum czytalem ze tą wiekszą (2000l/h) pompeczke bez problemu mozna używac jako inline. To one sie budową roznią (w stosunku do 305)?? I tak ogólnie: people którzy juz to mają: jestescie zadowoleni? Kupowac czu nie? Bo w tej cenie to chyba niebywała okazja... no i jeszcze raz. Wiec jak : tą wiekszą mozna od razu uzywac jako niezatapialną a ta mniejsza trzeba przerobic , czy jak?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radoha - niepotrzebnie zmieniales pojemniki, najwieksza dokladnosc zawsze jest gdy uzywasz najwiekszego pojemnika :)

W zasadzie tak. Ale z faktu ze robilem taki test poraz pierwszy to przyjalem ze im wiecej pomiarow tym lepiej. Teraz wiem ze wystarczyl by 1,5l lub 2l bo wyniki wychodza podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

VIP> jakiej średnicy zewnętrznej są rurki w tej pompce ??

Do wszystkich>sorki za l pytanie, pewnie gdzies już było ale nie chce mi się szukać z powodu migreny, którą dzisiaj mam :/

Chłodnice się stawia za blokiem czy przed ?? Jesli za to co z blokami z dwoma rurkami odpływowymi ?? ( np Uriel 2 lub Nukleon 2 ) Czeba je złączyć taką złączką Y, czy można kupić 2 chłodnice ??

Ostatnie pytanie, w którym miejscu obiegu WC stawia się rezerwuar ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...