Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a jaka jest roznica w glosnosci pracy miedzy pompka eheim Compact 1000 a eheim 1250  :?:  :?:  :?:  Roznica w cenie jest kolosalna a tylko dla tych dodatkowych 200 l/h napewno nie warto przeplacac. A moze, moze ktos z czystym sumieniem polecic jakas inna naprawde cicha pompe do koncepcji bezglosnego wc  :?:  :?:  :?:

Ponawiam pytanie kolegi bo widze, że pozostało bez odzewu :wink:

 

Jak prezentuje się Eheim Compact 1000 na tle innych "tańszych" pompek zatapialnych?

Mnie również głównie chodzi o jej głośność bo jeśli chodzi o wydajność to mam zaufanie do tej firmy i brał bym w ciemno.

Czy ktoś ją posiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo panowie. musze zwrocic honor atmanowi. przestal wydawac ten okropny dzwiek!!! tylko ciekawe na jak dlugo...

 

mam pytanko

czy ktos to ma i jak jest z glosnoscia? http://www.discus.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1673 bo na tym najbardziej mi zalezy. uklad bedzie sie skladal z blokow na cpu i gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei pytanko o wydajność Hydora L 20 i L30, mam teraz Hydorka L 20 i zastanawiam się czy nie będzie za słaby do zestawu :

3 bloki CPU,GPU,Chipset + Black ice pro + mały zbiornik wyrównawczy a wszystko na złączkach 9/12 .

Dodam że mogę łatwo sobie sprawić Hydorka L30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu sie niechce kombinowac nad przerobieniem na inline atmanow,wiec ja sie zabralem za mojego AT-306 :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

jak dokladnie wyschnie ten FIX to przejade to papierem sciernym i moze pomaluje na czarno :wink:

 

plan jest taki zeby teraz to szczelnie dokomponowac do pompeczki,po odpowetrzeniu pompki powinno wszystko grac

 

aktualnie wsadzilem Atmana do pojemnika 1.7L i cholerstwo jdnak nagrzewa wode,w 2.6L tego problemu nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP ale teraz trzeba to bedzie szczelnie przykleić do pompki a tutaj powstaje problem serwisowania pompki. Wydaje mi się że lepiej będize pokombinować w miejscu gdzie znajduje się oring bo to on własciwie puszcza wodę. On ma 2mm (ta na mój pomiar) 3mm oring na pewno nie wejdzie bo taki kupiłem i za diabła nie dokręciłem kapselka więc najlepszy będzie pośredni 2,5mm średnicy. Albo jakiś silicon do uszczelniania silników ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP ale teraz trzeba to bedzie szczelnie przykleić do pompki a tutaj powstaje problem serwisowania pompki. Wydaje mi się że lepiej będize pokombinować w miejscu gdzie znajduje się oring bo to on własciwie puszcza wodę. On ma 2mm (ta na mój pomiar) 3mm oring na pewno nie wejdzie bo taki kupiłem i za diabła nie dokręciłem kapselka więc najlepszy będzie pośredni 2,5mm średnicy. Albo jakiś silicon do uszczelniania silników ....

nie ma bata zeby to sie udalo,juz tak kombinowalem,wszystko bylo szczelne a jednak pompka niemoglawytworzyc jaiegokolwiek cisnienia,woda poprostu stala w miejscu.

 

Problemu uszczelnienia nie bedzie,zapackam to FIX'em i bedzie dobrze :D

Serwisowanie mam w nosie,to wkoncu pompka za 56zeta :wink: Dokleje jej radiatory z P2 i bedzie miala dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko do posiadaczy tego atmana 306 i easyclicka 1.7l.

mam to w tym pojemniku , zdjalem ten 'filtr' pasiasty z wlotu i teraz mam takie zawirowannia :/ przez to glownie uklad nie moze mi sie odpowietrzyc. tez tak macie? czy ten filtr musi byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rout mam prosbe do Ciebie odezwij sie do mnie na GG, (435295), z tego co widze jestesmy z Wroclawia,nabylem wlasnie Atmana 306 i hmmmm... jestem troszke zdziwiony jej praca, jest mocna ale gdy zatopilem ja w wannie ( trzymajac w reku) to bardzo glosno pracuje.Nie wiem jaki powinna wydawac odglos,nie mam doswiadczenia z pompkami "2000L" troche watpie zeby zbiornik ja wyciszyl,moze po prostu trafilem na treflny egzemplarz ? Rout odezwij sie bo chcialbym to z Toba skonsultowac.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na goooglu to znalazlem jeden sklep w którym juz nawet nie ma tych pompek po starych cenach tylko sa po 73 zl bodajze i to nawet jeszcze nie dostepne tylko za 2 tygodnie.

 

 

 

Pytam gdzie we wrocku sa te papki dostepne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Pioter666 odp poszla na @

 

VIP do Ciebie mam pytanko , udalo Ci sie przerobic ta pompke ? Zakleiles juz to ? wyszlifowales ? czy dopiero bedziesz napieral przez weekend ? Napisz jak bedziesz ja wyciszal,bo ten potworek jest troszke glosny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj atmanik jest cichutki 8O nawet Zalmany 92x92 @5V sa glosniejsze,trzeba tylko odpowiednio zamocowac pompke.

 

Narazie mam uszczelniony,wyszlifowany i pomalowany front,czekam jeszcze na bloczek na NB i kilka <span style="color:red;">[ciach!]</span>lkow,jak tylko odpale sprzet to zapodam fotki z opisam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ty mocujesz atmanka w easyclicku? bo ja dalem potezne gabki pod pompke , i cieniutka pod pojemnik :/ ale mysle ze i tak powinno byc ciszej.. zdradz mi swoj sekret ;)

Moze pytanie nie bylo do mnie ale odpowiem bo juz przerabialem ten temat. Gabki do pojemnika sie nie oplaca wkladac bo jak namoknie to i tak bedzie drgania przenosic. Najlepiej jest pompke podwiesic na kabelku od zasilania i na wezu wylotowym. Mozna dac ewentualnie gabke pod pojemnik.

 

A jak zrobiłeś dziury w wieczku? Bo nie chce spartolić...

Wiertarka plus odpowiednie duze wiertelko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... takie małe pytanko.

http://www.mod-case.com/start/content.php?article.43.2

Chłopaki tak zamocowali pompke, ze jest ona prawie przy ściance easyclicka....

 

Czy nie powinna być bardziej po środku zamocowana.. a nawet bardziej na tył? Czy nie lepiej wlot z cieplą wodą wrzucić za pompke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwszy przeciek. Przeciekają mi króćce wylotowe, przy których nie majstrowałem. Wczesnie miałem problem z króćcem środkowym, sam go przypadkiem wykręciłem. Po paru konsulatcjach uszczelnilem go tasam teflonową i z nim nie ma żadnego problemu. Teraz niestety będe musiał zrobić to samo z dwoma pozostałymi króćcami. Jestem coraz mniej zadowolony z bloku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...