Skocz do zawartości
Gość

Zajscie w ciaze:/

Rekomendowane odpowiedzi

uuuuff :? MoHow... Moze o chciales pomoc koledze lukk'owi ale coz z tego... wydaje mi sie ze sie po prostu przechwalasz! Masz tate ginekologa-to na 80% ( :D ) dzieki niemu masz zamilowanie do biologii... ale dochodzac do sedna sprawy jedziesz po ludziach ze sie biologii nie ucza, i jaka ich mala wiedza na ten temat - coż z tego! po prostu chcieli wesprzec kolege na duchu i ta twoja "techniczna" gadka na raczej niewiele sie zda. To forum to chyba w wiekszosci ludzie majacy zamilowanie do kompow a nie biologii :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhhhhh co za problem :?. Jak to mawiają:

 

"Jak nie uważałeś jak robisz to teraz rób jak uważasz" - Święte słowa :).

 

Z moich "wyliczeń" wychodzi, że lukk i jego partnerka mają nie więcej niż lat 17. Z tego co pamiętam pare miesięcy temu był temat jak to lukk chciał ową dziołche wyrwać z rąk innego mężczyzny, który nie spełniał jej uchów i achów :>. Itam padła liczba 16 nawet chyba :). Tak więc przedział <18 :P.

 

Życze powodzenia, ale następnym razem pomyśl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BEDAC W CIAZY NIE MA MIESIACZKI !! NIE MA ZADNEGO WYDALANIA BLONY MACICY ORAZ KOM.JAJOWEJ !! JEST JEDYNIE KRWAWIENIE, KTORE MOZE BYC OZNAKA STANU CHOROBOWEGO

Mylisz się bardzo, oczywiście że może ona wystąpić - popre to przykładem; kumpela mojej laski miała miesiączke przez 5 miesięcy od czasu zajścia w ciąże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BEDAC W CIAZY NIE MA MIESIACZKI !! NIE MA ZADNEGO WYDALANIA BLONY MACICY ORAZ KOM.JAJOWEJ !! JEST JEDYNIE KRWAWIENIE, KTORE MOZE BYC OZNAKA STANU CHOROBOWEGO

Mylisz się bardzo, oczywiście że może ona wystąpić - popre to przykładem; kumpela mojej laski miała miesiączke przez 5 miesięcy od czasu zajścia w ciąże...
no to znaczy ze ta kumpela miala cos ze zdrowiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEZUS MARIA KTORY RAZ MAM TLUMACZYC???? MIALEM JUZ SIE NIE WYPOWIADAC, ALE OSLABIL MNIE KUCYK... ok juz nie krzycze...

 

nie ma miesiaczki bedac w ciazy. Nie luszczy sie blona wyscielajaca macice - byloby to bardzo niebezpieczne dla ciazy. Poza tym nie dochodzi do miesiaczki ze wzgledu na rozne hormony niz w normalnym cyklu. To tyle... to co miala twoja kolezanka, to byl objaw jakiegos niepozadanego procesu. :) ale podobno to moze wystapic.

 

oka

 

papa

 

mam nadzieje,ze juz nie bede musial pisac.

Lukk ! 3maj sie... czekam na odpowiedz na mojego PW. To wiele nam wyjasni.

 

Pozdr MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si, odpowiedz koniecznie i nie na jakieś tam PW tylko tutaj. Wszak widzisz, że emocje takie, jakby każdy miał być przynajmniej ojcem chrzestnym albo wujkiem.

jonas, jesli lukk bedzie chcial to zamiesci tutaj nasza rozmowe. To jego sprawa, ja co najwyzej objasnilem pare tresci. Dowiedzialem sie przy tym tez wiele (nie przecze). W sumie mam usmiech na twarzy.

 

BTW co to jest na tym twoim avatarku? Dla mnie to jest pies. Ale moze to cos innego? Oswiec mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawde sie troche doucz. Bo z tego co napisalas to wynika, ze bedac w ciazy mozesz miec miesiaczke :o :o :o. Po ZAPLODNIENIU nie ma MIESIACZKI az do urodzenia dziecka!!! Szok, szok, szok... kobieta i czegos takiego nie wie : jestem zalamany.

BEDAC W CIAZY NIE MA MIESIACZKI !! NIE MA ZADNEGO WYDALANIA BLONY MACICY ORAZ KOM.JAJOWEJ !! JEST JEDYNIE KRWAWIENIE, KTORE MOZE BYC OZNAKA STANU CHOROBOWEGO

"Plamienie we wczesnym okresie ciazy (chodzi tu o <14tyg) jest zjawiskiem powszechnym i czesto wystepuje w dniach, kiedy normalnie pojawilaby sie miesiaczka. Powodem jest nie dosc wysoki poziom hormonow wytwarzanych przez lozysko, nie zapobiegajacy lekkiemu zluszczaniu blony wyscielajacej macice. Zwykle nie stanowi to zagrozenia dla ciazy, ale nalezy sie polozyc i zasiegnac porady lekarskie"

Poradnik "Lekarz domowy"

 

Meddle... moja wiedza jest poniezej dopuszczalnego poziomu? Moja?? No to poczytaj sobie http://www.dziecko-info.com/planowanie_cia...iesieczny.shtml i sie nie sprzeczaj. Wyraznie napisane, ze jesli kom. jajowa nie zagniezdzi sie w macicy, to obumiera i zostaje wydalona w trakcie miesiaczki. No? Slucham, jak to bylo z tym niedoinformowaniem? Obawiam sie, ze ten fakt w zlym swietle stawia cala twoja wiarygodnosc.

Niestety nic takiego na tej stronie nie znalazlam - moze raczysz wrzucic tu ten fragment?

 

Patrz to co napisalem z ksiazki do LO. Niestety nie masz racji co do tego wchlaniania komorki jajowej w jajowodzie. Przykro mi smutny misiu, ale pomyliles sie.

Czy moglbys podac autora tego podrecznika? Jakos to do mnie nie przemawia. Specjalnie dla Ciebie znalazlam:

 

"Jesli do zaplodnienia nie dojdzie owotyda zostaje wchlonieta w drogach rodnych(zwykle z jajowodzie)" W.Lewinski "Anatomie i fizjologia czlowieka"

 

"Jezeli jednak jajo nie zostanie zaplodnione, wkrotce ginie i zazwyczaj zostaje sfagocytowane przez kom. blony sluzowej macicy" Encyklopedia zdrowia (wydana przez PWN)

 

Droga kom.jajowej do macicy trwa ok.7 dni, tak wiec po tygodniu nie ma po niej sladu, a do menstruacji jeszcze 7 dlugich dni

 

Tak wiec kto ma racje? Glowna przyczyna i celem (w sumie) menstruacji jest kom.jajowa, ktora po obumarciu automatycznie powoduje, ze pecherzyk graffa przestaje syntetyzowac progesteron (popraw mnie jesli nie mam racji co do tego hormonu) 

Jezeli glownym celem menstruacji - co wielokrotnie podkreslasz - byloby wydalenie(po dwoch tyg. od owulacji) kom jajowej, to kobiety dosc rzadko mialyby miesiaczke. Jak pewnie wiesz duza ilosc cyklow jest bezowulacyjnych. I poczytaj jakas ksiazke, najlepiej cos z fizjologii, gdyz popelniasz bledy rzeczowe: pecherzyk grafa zawiera dojrzala kom jajowa, peka i nastepnie przeksztalca sie w cialko zolte(w duzym uproszczeniu, ale nie bede Cie zawalac szczegolami) i to ono produkuje progesteron(a takze estrogeny). Gdy nie dojdzie do zaplodnienia, jego czynnosc zanika po ok 2 tyg, co powoduje zlusczanie blony macicy(co jest istota zjawiska menstruacji)

 

Pisze w bardzo duzym skrocie i potocznie. Moglabym opisac Tobie bardzo dokladnie caly cykl, ale nie warto tracic czasu i energii, skoro Ty i tak wiesz lepiej jak sie to wszystko odbywa. Ale jesli bardzo chcialbys - nie ma problemu. Na marginesie - mam duzo stycznosci z biologia z racji kierunku, jaki studiuje. Nie jestem laikiem w tej dziedzinie.

 

Pozdrawiam goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk miał problem, chciał się poradzić. Odpowiedź uzyskał. Potem rozważaliście metody antykoncepcyjne, co miało pewien wymiar edukacyjny. Potem zaczęliście się za słowa łapać i udowadniać sobie, kto lepszy. Przerzucanie się cytatami przez kolejne kilka stron zbytnio wychodzi już poza tematykę forum. Spragnionych dalszej wiedzy odsyłam do książek medycznych.

lukk, jak będziesz się chciał z nami czymś jeszcze podzielić, to pisz PW o otwarcie wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...