Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o Golfie III dieslu? Proszę o opinie i porady odnośnie tego modelu..

jak zobaczysz przebieg ponizej 150k km to mozesz to spokojnie podwoic. zapewne w wiekszosci modeli polowa auta do wymiany, a cudu trzeba zeby bezwypadkowy zdobyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczysz przebieg ponizej 150k km to mozesz to spokojnie podwoic. zapewne w wiekszosci modeli polowa auta do wymiany, a cudu trzeba zeby bezwypadkowy zdobyc

Zgadza się - jakiś czas temu chciałem go kupić i się przyglądnąłem - egzemplarze głównie zajechane i powypadkowe (młodzi kierowcy) - można diesla 1.9 szukać ale w przypadku tych golfów jest bardzo trudno - ale jak ktoś jest cierpliwy to znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Golfie III dieslu? Proszę o opinie i porady odnośnie tego modelu..

jeżdżę mk3 diesel z silnikiem 1Y (wolnossący, z wtryskiem pośrednim) - mało zaawansowany technicznie, co ma swoje zalety: wlewasz wszystko, co płynne bez obaw że komputer się zbuntuje - bo komputera nie ma, gaz na linkę, regulacja pompy wtryskowej śrubką. Części taniuśkie. W samym silniku nie ma się po prostu co psuć, a najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie w okolicy to sterownik wstępnego podgrzewania paliwa czyli świec żarowych

jeśli chodzi o silnik TD (oznaczenie AAZ) to jest ponoć trochę gorzej, bo głowice pękają czasem, no i masz turbinę, o którą nie wiadomo jak dbano przed tobą

a TDI to już komputer i zupełnie inna technika - i tam jest chyba kilka problemów (nie wiem dokładniej, nie interesowałem się głębiej)

 

co do reszty auta - popularność ma swoje dobre i złe strony - na + to tanie części i łatwiej trafić mechanika, który będzie miał pojęcie o "trójce" niż o np. Suzuki. Na - to popularność wśród złodziei - np. airbagi lubią ginąć.

 

odnośnie padła sprzedawanego w naszym kraju to zgadzam się z przedmówcami - przebieg poniżej 200k to sygnał alarmowy no i rzeźba naszych mistrzów interesu potrafi porazić każdego - z czego można złożyć auto :lol: nie tylko golfa, choć vw pewnie odpowiednio częściej, skoro jest taki popyt na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Golfie III dieslu? Proszę o opinie i porady odnośnie tego modelu..

Ja mam nadzieję że to nie ty kupujesz ten samochód, a jeśli tak to proponuję wziąźć kogoś kto się na tym zna. Sam nie kupisz., chyba że się z nasz, ale wtedy nie było by tego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf III napewno tani w eksploatacji (blachy, części zawieszenia) ale środek jakby go siekierą wyrzeżbili. Napewno auto solidne, diesel może miec najechany sporo ale to nie szkodzi ;]. Z wyposażeniem różnie bywa, przeważnie golasy, a jak już sie czepiam to fotel kierowcy lubi wyc przetarty od wsiadania. Jak brać to najlepiej coś ze znaną przeszłością lub coś sprowadzonego. No i nie przesadzajmy, trzeba być czujnym przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu moge pokazac czym sie woze po Olszynie ;] Fura jeszcze nie skonczona do konca - dojdzie zawiecha KONI -60/-40 mm i pewnie silnik 2.0 - 115 lub 150 KM. Ale to dopiero pod koniec lata :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kiedys wygladal tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyy... ładny opel. Mam nadzieję że cieszy cię jegfo wygląd i jesteś w 100%, przekonany że jest on piękny.

Ja się przywalę do jednej sprawy. Mianowicie:

 

PROGI!!! Może w tym kadecie nie są do końca takie z jakich ja się śmieję, albo po prostu mam zj.eb.any gust.

Chciałbym to wyrazić, możecie po mnie jechać, ale ja to muszę powiedzieć:

 

DLACZEGO do auta które ma tak surową(kanciatą) linię jak (golf I,II, kadet(ogólnie), itp), montujecie poskręcane progii, przecież to nie pasuje do siebie. Ja wiem że taka moda, ale nie tak. Czy do takiego auta nie bardziej pasowały by zwykłe proste progi, wykonane z giętej blachy??

Oczywiście jak by się uparł i skombinował to razem z przednim i tylnim zderzakiem to jeszcze by się coś z tego wymodziło. Ale jak przedni i tylni zderzak jest mniej więcej pasujący do bryły auta, a po środku poskręcane progi to jak na to patrzę, bierze mnie na wymioty. Ale może innym się to podoba, więc proszę to potratować jako bezguście z mojej strony.

 

A i ta sama sytuacja jest z lusterkami. Ale to już się nie wypowiem, bo pewnie zbyt wielu wrogów bym sobie tu narobił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ J.O.H.N.

 

Tak wlasnie jest z gustem, wiec wszelkie dyskusje mozna sobie po prostu odpuscic...

 

Skoro jestesmy juz przy progach ;) , mam dylemat odnosnie zakupu takowych do A3 - znalazlem jedne, ktore mi sie naprawde podobaja, jednak ich cena skutecznie studzi moj zapal, a poniewaz auto mam zamiar sprzedac najdalej po zimie, nie chcialbym zbytnio zawyzac jego ceny ;) . Mowa o progach Zendera , ktorych cena wynosi obecnie 269 Euro netto, czyli komplet z malowaniem wyniosl by mnie ponad 1500 pln - moze znacie jakas firme, ktora produkuje progi o zblizonym ksztalcie lub nawet wedlug wlasnego projektu, ale za rozsadne pieniadze ? Zdjecia pogladowe A3 (wersja lato z zamontowanym 19" testerem nawierzchni drog ;) ) ponizej - jak brakuje progow, najlepiej oddaje ostatnie zdjecie :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kadecika:

- wywalić plastik z tylnych szyb

- pomalować/zakryć wlew paliwa

- przy silniku 2.0 ten gril nie przejdzie - mało wydajne chłodzenie

- ja bym go na czarno pomalował ;)

 

Odnośnie A3:

- gwiazda jak dla mnie jest zbyt pospolita

- na takim profilu (opony) to bym kręgosłup złamał 100m od domu

- poza tym może być :]

 

A progi to bym brał jakieś inne - bardziej wyszukane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że to nie ty kupujesz ten samochód, a jeśli tak to proponuję wziąźć kogoś kto się na tym zna. Sam nie kupisz., chyba że się z nasz, ale wtedy nie było by tego pytania.

Samochodu szukam dla siebie ale masz racje nie znam się na tym więc zajmuje się tym znajomy, który ma o tym pojęcie i sam pracuje w warsztacie. Ostatnio pytał się mnie czy interesowałby mnie ten model. A moje pytanie stąd, że wolałbym usłyszeć opinie od kilku ludzi, a najlepiej samych użytkowników.

 

Kumpel ostatnio sprowadził sobie Colta i nawet mi się spodobał, może warto pomyśleć nad takim 1.3

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kadecika:

- wywalić plastik z tylnych szyb

- pomalować/zakryć wlew paliwa

- przy silniku 2.0 ten gril nie przejdzie - mało wydajne chłodzenie

- ja bym go na czarno pomalował ;)

-plastiki bede zmianione na te od Nexi 3d lub z kadetta gsi - o wiele ladniejsze;

-wlewu paliwa szukam aluminiowego - na razie jednak ceny nowych odstraszaja, moze jakas uzywka sie znajdzie :);

-ten grill jest seryjny z Kadetta GSi, ktory ma wlasnie silniki 2.0 - 115 i 150 KM;

-czarne samochody mi sie nie podobaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na tych fotkach nic nie widać ;]

 

Vipku, moze wstrzymasz sie z lansem, a potem bedziemy sie lansowac we dwoch? : > Tylko ja to jeszcze pewnie z miesiac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zeby nie bylo ze jestem niedobry i ze nie potrafie ladnie podziekowac ze dobrze zrobiona robote to jesio kupilem mojemu oddzialowi dzielny lakiernikow cos na upalne dni :lol: :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

 

tylko kufa nie wiedzialem ze alkohol moze byc taki drogi :/

 

 

 

 

fipa, ja tam fcale sie nie lansuje :]]] ...ja tylko skladam sprawozdanie z prac na Viki ;D

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa, ja tam fcale sie nie lansuje :]]] ...ja tylko skladam sprawozdanie z prac na Viki ;D

To jest odpowiednie ku temu miejsce!

 

Znaczy wiesz, napewno bedziesz przygotowywal jakies sprawozdanie na swoje forum o oplach (zgaduje tylko), wiec nie zaszkodzi, jak wrzucisz tez u nas taki ładny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej

 

na forum klubowym Vectry jest oddzialny topic z moim autkiem, tu natomiast wlepiam Wam foty tylko jako ciekawostka :] ...zednych innych zamiarow nie mam :]

 

Fipa jak nie pasi to wywal wszystko co na temat lakierowania , a jak odbiore autko to zrobie jeden temat z opisem i wsio :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, jak jest, bo przynajmniej nasz temacik jest ciagle u gory ;]

 

Musze cos napisac, zeby ot nie robic.. ;>

 

Czym czyscic przednie lampy? Chcialbym je troche odswieżyc. Są szklane, z zewnątrz gładkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa - w tej beemce nie ma przypadkiem zewnętrznej szyby i do tego dwa reflektory z okrągłymi szkłami, czy to jest zintegrowane razem? BTW - soczewki zamiast standardowych ładnie tam pasują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa - w tej beemce nie ma przypadkiem zewnętrznej szyby i do tego dwa reflektory z okrągłymi szkłami, czy to jest zintegrowane razem? BTW - soczewki zamiast standardowych ładnie tam pasują :P

jest tak jak piszesz. Ja chce spolerowac zewnetrzna czesc szyby, bo jest od kamyków itd troszke zniszczona.

 

Soczewki są fajne, ale nie ma sensu dla soczewek wykładać 400-500zł - przynajmniej ja tak uwazam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napij sie zeby sie odstresowac [;

A powazniej - ulozenie kierownicy, fotela, lusterek, pasy... Pewnie wozidelko bedzie zajezdzone - sprzeglo moze byc rozregulowane... :unsure: ... Hmm wydawalo mi sie ze nie tak dawno robilem prawko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napij sie zeby sie odstresowac [;

A powazniej - ulozenie kierownicy, fotela, lusterek, pasy... Pewnie wozidelko bedzie zajezdzone - sprzeglo moze byc rozregulowane... :unsure: ... Hmm wydawalo mi sie ze nie tak dawno robilem prawko...

nie bede naśladował kolegi który btw zdał za 1 razem :P

ale ciii ;]]]

dobrze ze mi przypomniałeś, bo chociaż trzeba zamarkować ustawianie, hm..

aaa, kierownicy w corsie sie nie przestawia ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede naśladował kolegi który btw zdał za 1 razem :P

ale ciii ;]]]

dobrze ze mi przypomniałeś, bo chociaż trzeba zamarkować ustawianie, hm..

aaa, kierownicy w corsie sie nie przestawia ;]]

ROFL?

Widocznie u nas w olsztynie wystepują tam zwane corsy po tjuningu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROFL?

Widocznie u nas w olsztynie wystepują tam zwane corsy po tjuningu :blink:

lol, to pewnie jeździłęm obkrojoną wersją : \

instruktor jak szukałem dzwignie żeby ją obniżyć to powiedziałże nie da sie :|

aaa. za mojej jazdy 3 razy oddawaliśmy to auto do serwisu opla, ani razu nie naprawili! :|

a ma 5-6 miesięcy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...