Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja się pochwalę moją furą (tzn. mojego starego <_<) volga gaz 21

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To nie ta co widzicie na obrazkach ale wyglądać bedzie tak samo no może bedzie kilka szczegółw innych ale ogulnie bedzie tak wyglądać.

Gotowa bedzie może na te wakacje ponieważ jest już raczej na ukończeniu (była rekonstruowana od podstaw) poprostu trzeba jeszcze sprowadzić cześci z Rosji lub dawnego ZSSR i ją złożyć ponieważ była rozkładana do cześci pierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pokazywali w pasjonatach na polsacie kaszla z silnikiem alfy, cos kolo 100KM, a jak chodzil :D:D:D

1378770[/snapback]

Dokładnie to z silnikiem Alfy 133 1,7 litra boxer 132 HP umieszczony centralnie, skrzynie też ma z alfy 5 biegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha! dzisiaj stalem sie posiadaczem Chryslera Grand Voyagera 3.3 210KM (lekki tuning silnika, nie wiem co dokladnie :P) rocznik 1998 !!!!!!!! najciekawsza sprawa w tym aucie: kierownica z prawej strony :))))) kocham moja siostre :> taki prezent w dzien kobiet  :D  :D

1318000[/snapback]

Radze Ci jezdzic tym nie szybciej niz 130km/h inaczej zbieraj gotowke na nowa skrzynie, ew jej naparwe. Skrzynie automatyczne nie lubia, wysokich predkosci. Chyba ze sa do tego stworzone ;) Skrzynie w takim samochodzie co posiadasz sa przystosowane do spokojnej, rodzinnej jazdy. Wkoncu to Van. Jesli chcesz jezdzic szybciej zglos sie do warsztatu gdzie robia przerobki. Polegajace na tym ze wstawia sie wieksza chlodnice oleju skrzyni , zmienia sie program jej sterowanai itp. Wtedy bedziesz mogl sobie smigac 160-180km/h.

Zebyscie sie mnie nie czepiali to napisze ze to mowil moj braciak cioteczny, mechanik co obecnie pracuje w USA w warsztacie samochodowym :)

 

 

Dokładnie to z silnikiem Alfy 133 1,7 litra boxer 132 HP umieszczony centralnie, skrzynie też ma z alfy 5 biegową.

1379404[/snapback]

Chyba 33. A pozatym to Alfa 33(145 i 146 tez) z tym silnikiem wymiata :D Przepiekny dzwiek silnika wkrecajacego sie na obroty, przyspieszenie. Po dorbnych modyfikacjach osiaga moc 158KM B) Szkoda tylko ze tym autku malo jest miejsca na nogi z przodu, jakosc wykonania jak w Fiacie a skrzynia biegow nadaje sie na zlom (wrzuc pan se 2 bieg...ehh makabra..)

 

 

 

Smigam co jakis czas samochodem ojca. Opelm Vectra A z 1994r. 2.0 wzmacniana (naperwno wiecej niz 115KM). ABS. 2xAirBag, Klima--zdechla, gaz uciekl...

Tutaj fotki Audi A4 1,9TDI 110M, ktora braciak kupil sobie w irlandi i ma zamair niedlugo ja przyprowadzic. Juz nie moge sie doczekac aby sie tym kapnac, zwlaszcze ze kierownia po "zlej stronie" B)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shantillas - fajny, a na wyspach jak zwykle deszcz :D

Tylko cały czas się zastanawiam jak się jeździ z kierownicą po prawej stronie (zmiana biegów np. :D), ehhh ci wyspiarze :lol:

1381225[/snapback]

Heheh a jak, braciak ost napsial smsa ze sie opala. Tak slonce dawalo. Po 1,5 godz dostaje koeljnego ze leje jak scebra :lol:

A z tego co mowil to kozacko na maxa sie tak jezdzi, na poczatku probowal krzyzowac lapy, tzn zmienial biegi prawa :) Ale jak omalo nie zaliczyl dzwona to siedzial w nim tyle az sie nauczyl. Wczoraj widzialem Passata kombi z UK, po typie widac odrazu ze five o'clock bo zeby mial od herby zniszczone :lol:

 

 

Edit: Szymoon . Tak mi braciak tlumaczyl. Takie autka nie lubia takich akcji jak napisal Powerslave

licznik wyskalowany do 120 mph czyli 200km/h ale sa jeszcze dalej kreski do 130mph i tyle wyciagal w niemczech i wydaje mi sie ze dal by rade

130mph to 208km/h. Zaloze sie ze jechal z ta predkoscia tylko chwilowo inaczej na drugi dzien samochod nawet nie chcialby ruszyc do przody czy tylu, ew wlaczyl by sie tryb awaryjny skrzyni.

Napisze tak. Znajomy tego braciaka mial Opla Senatora B z 1990r, silnik 3l i automat. Nawalili sie gdzies i jak wracali z imprezy to troszke zaszaleli i zasuwali kolo 200km/h. Na drugi dzien okazalo sie ze samochod nie chce jechac, padla skrzynia :mur:

W olsztynie jest gosciu co naprawia skrzynie automatyczne, pojechalismy do niego z tego wzgeldu ze braciak mial zrobic tego Senatorka. Na podworku staly same amerykanskie furki, miedzy innymi Voagery. Typ co narapwia skrzynie wytlumaczyl dobitnie ze nie wiolno jezdzic z predkoscia max czy nawet sie zblizac do niej bo szlag trafi przekladnie. Taki samochod ma sluzyc do komfortowej jazdy, nie wyscigowej. A i wiekszosc samochodow co stala na placu miala wlasnie w taki sposb uszkodzone skrzynie.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ale jest np. takie sobie porsche 928(a raczej bylo :/ ) i z tego co wiem, to przy jezdzie bardzo szybko sie nic nie psuje(pow. 200 km/h kilkaset kilometrow).

No i predkosc max, a 130 km/h to drobna roznica, ja wiem ze voyagery czesto w serwisie stoja, ale gdyby skrzynia przy 160 km/h sie psula, to wiekszosc wlascicieli mialaby swoje samochody w serwisie. Napewno jest w tym racji, co potwierdzaja fakty - ale bez przesady, nie uogolniajmy, ze automatami szybko jezdzic nie mozna, bo zrobi sie legenda jak z tymi plytkami CD-antyradarami :D

Mi sie wydaje, ze wszystko zalezy od modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG

 

Naturalnie, ze wszystko zalezy od modelu. Ilez to szkopskich uber- limuzyn ma v-max elektr. ograniczone do 250km/h (i gwarancje, ze moga tyle jezdzic wiecej niz 1 dzien...) + automat.

 

To co jest opisane powyzej to moze tylko jednostkowy przypadek jakiegos tam starego voyager'a, nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś miał Pontiaca Firebirda w automacie, silnik 3.3L, jak go kupił zasuwał 210km/h- max na prostej. Po około 1,5 roku jeżdrzenia(czyt. ujeżdrzania), palenia gum, max prędkość wynosiła ok.190km/h, możliwe również, że już silnik nieudygiwał tych fabrycznych 210 KM, ale ze skrzynią nie miał żadnych problemów, co najwyżej z hamulcami- jak wiadomo hamulce made in USA nie są specjalnie dobre i co 10000 km wymiana klocków, co 50000 tarcz :lol: . Nigdy jak szedł na dróżce nie schodził poniżej 100km/h, średnio jeździł 120-160km/h, także automaty fajna żecz, szczególnie jak się pali gumę :-P , nie jest to to samo co manual ale ci co mają automaty wiedzą o co chodzi :D . Jedyny mankament Ptaszka to to, że jest nisko zawieszony i na koleinach idą snopy iskier z dołu :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten topic jest jakis mega dziwny ...

w tytule ma "jakim wozem jezdzisz" rozumiem, ze chodzi o to, aby w topicu wypowiadaly sie osoby posiadajace swoj wlasny samochod :D

a tutaj co chwile ktos wyskakuje " a to samochod mojego ojca, brata, babci, wujka, dziadka" bosh nie qmam tego ...

jezeli nie macie swojego auta to chyba nie ma co sie wypowiadac, prawda ? :D

tylko nie pytajcie mnie jaki mam samochod :P, bo mam dopiero polowe kasy na niego, a po druga czesc jade do Angli ( mam juz bilet ) :D takze wybaczie, ale nie napisze bede mial "taki"samochod, bo dopoki go nie kupie to nie chce zapeszac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130mph to 208km/h. Zaloze sie ze jechal z ta predkoscia tylko chwilowo inaczej na drugi dzien samochod nawet nie chcialby ruszyc do przody czy tylu, ew wlaczyl by sie tryb awaryjny skrzyni.

1381300[/snapback]

oj dluuugo jechalem taka predkoscia i nic sie nie dzialo, tryb awaryjny skrzyni... hehe to auto ma blokade Vmax do chyba 175-180km/h ktora i tak nie dzialala bo jechal o wiele szybciej

 

:lol: hmm chyba najwazniejsza kwestia: auto sprzedalem pod koniec marca :D narazie nie kupuje nic innego, czekam na wakacje i wyjazd do Anglii i jak cos zarobie mam zmiar kupic sobie cos nowego :) mysle ze do 80tys sie wyrobie (licze tu tez kase za Krajka ;]) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest opisane powyzej to moze tylko jednostkowy przypadek jakiegos tam starego voyager'a, nic wiecej.

1381590[/snapback]

nie czaje? przeciez ja nie pisalem, ze cos sie psulo..... oso chosi? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dopisuję co mam za mobilka, żeby niebyło

@shakur_45

a tutaj co chwile ktos wyskakuje " a to samochod mojego ojca, brata, babci,........

:wink:

 

Audi 200 Quattro 20v silnik w2b 2200cm :smile2: :smile2: i jestem bardzo zadowolony B) , a ojciec ma Seata Ibizę 90' :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzile widac, ze nie czaicie pewnej zasadnicznej roznicy.

 

BAŁWANIX - Pontiac Firebird w automacie, silnik 3.3L - Czy to jest samochód rodzinny ?? NIE to samochód sportowy przeznaczony do szybkiej jazdy, wiec tam skrzynia nie ma prawa sie sypnać, przegrzać przy ostrej jeździe.

 

draak i Szymoon - to samo co wyżej.

 

Miliony skrzyń co roku ulegają uszkodzeniu a w dziewięciu przypadkach na dziesięć przyczyną jest przegrzanie. Normalna eksploatacja w typowych warunkach nie grozi przegrzaniem skrzyni ale już ciągnięcie przyczepy, kempingu, łodzi czy lawety zawsze prowadzi do podwyższenia temperatury oleju w skrzyni biegów. Podobna sytuacja ma miejsce w ruchu miejskim w upalne dni gdy stoimy w korku albo w górach a w przypadku samochodów terenowych nawet w lekkim terenie. Należy pamiętać, że obniżenie temperatury oleju w skrzyni o 11 stopni C podwaja żywotność oleju a w konsekwencji wydłuża znacząco przebieg automatycznej skrzyni biegów. Bezpośrednia zależność temperatury oleju do przebiegu międzynaprawczego skrzyni najlepiej ilustruje wykres.

 

Dołączona grafika

 

Generalnie można przyjąć, że przy temperaturze oleju 157 stopni C skrzynia przejedzie 1700 km a przy temperaturze 79 stopni C - 170 000 km, więc jest o co walczyć.

 

 

A więc jak pisałem wyżej, nie należy śmigać automatem z prędkościami zbliżonymi do max itp bo się może sypnąć, chyba że - jak pisałem - zamontuje się dodatkową chłodnicę albo jest to wozek stworzony do szybkiej jazdy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciesze sie ze nie mialem z tym zadnego problemu :) wogole auto bylo malo awaryjne, jedynie trzeba bylo wymieniac hamulce, bo ja juz ktos napisal sa do d***, no i z klima cos bylo nie teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem miecha temu takie cos ;] Vauxhall Vectra wersja sportowa SRI 2.2l 150KM Piekna sztuka, modyfikacje: narazie nowa zabudowa audio od podstaw ;]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu nie moje zdjatko, ale tak dla obrazu jak by kogos ciekawilo ;]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000r wiec nie taki stary, autko jak nowe, nawet nowe oponki pirelli dostalem ;] jeden wlasciciel od nowosci taki mily staruszek ;] zaplacilem 2700F czyli jakies 17 tys zl ;] moja dwu miesieczna pensja ;] a w polsce co za ta sume co 2 letni matiz ;] (choc moge sie mylic) ;] tu autka sa tanie jak barszcz, moj qumpel kupil sobie ostatnio 4 letnego Jaguara S-Typa full opcja za 6tys F czyli jakies 36 tys zl! a w Polsce to za taka kase mozna sobie 4 letniego golfa kupic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sa tanie to wiem, widzialem Omege B za 1100Ł :) kazałem siostrze polowac na cos z kierownica po lewej stronie, bo w Polsce "anglik" sie nie sprawdza :/ no moze tylko w miescie...

1404854[/snapback]

- w Anglii nie upolujesz nic z kierownicą po lewej - tam takim autem możesz jeździć tylko i wyłącznie warunkowo - jeśli masz pasażera z przodu po prawej który ci mówi co jest grane, a więc wątpliwe żeby w ogóle się dało u nich zarejestrować cuś takiego

 

- w PL z kolei na pewno nie zarejestrujesz autka z kierownicą po prawej - aczkolwiek cośtam gdzieś słyszałem o przekładkach z prawej na lewo, widuję nawet vauxhall'a vectrę z kierownicą po lewej, a więc na pewno ktoś gdzieś w kontynentalnej Europie przy nim dłubał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w Anglii nie upolujesz nic z kierownicą po lewej - tam takim autem możesz jeździć tylko i wyłącznie warunkowo - jeśli masz pasażera z przodu po prawej który ci mówi co jest grane, a więc wątpliwe żeby w ogóle się dało u nich zarejestrować cuś takiego

 

- w PL z kolei na pewno nie zarejestrujesz autka z kierownicą po prawej - aczkolwiek cośtam gdzieś słyszałem o przekładkach z prawej na lewo, widuję nawet vauxhall'a vectrę z kierownicą po lewej, a więc na pewno ktoś gdzieś w kontynentalnej Europie przy nim dłubał

1404885[/snapback]

1. upolowac sie da, ale max trudno, co do rejestracji tam auta left hand drive to nie wiem jak jest

 

2. ja MIAŁEM zarejestrowany samochod z kierownica po prawej stronie :D wiec mozna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w Anglii nie upolujesz nic z kierownicą po lewej - tam takim autem możesz jeździć tylko i wyłącznie warunkowo - jeśli masz pasażera z przodu po prawej który ci mówi co jest grane, a więc wątpliwe żeby w ogóle się dało u nich zarejestrować cuś takiego

1404885[/snapback]

Stary co ty piszesz oczywiscie ze mozna upolowac autko z kierownica po lewej trzeba tylko poszukac, jaka jazda warunkowa? co ty piszesz wogole, tu jest tak samo jak w polsce w polsce mozesz miec auto z kiera po prawej i tu mozesz miec autko z kiera po lewej, stary a jak ludzie sprowadzaja nowosci ze stanow np Chryslera 300C, jeszcze nigdy nie widzialem kogos jadacego z pasazerem mowiecym co jest grane ;] bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary co ty piszesz oczywiscie ze mozna upolowac autko z kierownica po lewej trzeba tylko poszukac, jaka jazda warunkowa? co ty piszesz wogole, tu jest tak samo jak w polsce w polsce mozesz miec auto z kiera po prawej i tu mozesz miec autko z kiera po lewej, stary a jak ludzie sprowadzaja nowosci ze stanow np Chryslera 300C, jeszcze nigdy nie widzialem kogos jadacego z pasazerem mowiecym co jest grane ;] bzdura

1406721[/snapback]

:oops: mea culpa - informacji dostarczył mi znajomy który rozbijał się autem po Anglii i uparcie twierdził ww. rzecz

 

:oops: już więcej nie będę ;)

ale ciacho :D

 

pzdr. i dzięki za sprostowanie

 

btw. jak się zmienia biegi lewą ręką ? kurde, nie potrafię sobie tego nijak wyobrazić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzdr. i dzięki za sprostowanie

 

btw. jak się zmienia biegi lewą ręką ? kurde, nie potrafię sobie tego nijak wyobrazić

1407316[/snapback]

Nie ma sprawy, a co do biegow powiem ci tak ze nie ma rzeczy niemozliwych ;] ehh ja po miesiacu nie czulem roznicy, a teraz w maju jade do polski i boje sie ze jak wyjade z angli to bede mial spore problemy z ruchem prawostronnym :lol: serio :lol: tak sie do lewego przyzwyczailem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...