Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzwa, Arnie niezle dojeb**** :D :D :D

Prosto z szybu mozna tankowac ta rope :D :D :D

Arni wcale nie dojeb... Napisał, że rope wydobywa się w szybach, oczyszcza i dopiero tankuje.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego podatek + akcyza narzucony na olej napędowy jest wyższy od tego na benzyne? Czy może Tukamon pomylił się?

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni wcale nie dojeb... Napisał, że rope wydobywa się w szybach, oczyszcza i dopiero tankuje.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego podatek + akcyza narzucony na olej napędowy jest wyższy od tego na benzyne? Czy może Tukamon pomylił się?

nic sie nie pomylil, zobacz na ceny litra pb i on i wylicz ile wychodzi przy takiej samej cenie, poza tym wg google 1 tona pb to okolo 13xxl a jedna tona on to 11xx l to w skrajnych przypadkach 200litrow roznicy na tonie i z tego prawdopodobnie wynika roznica w kosztach produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyną dziwnego zachowania: mniej wiecej co 100 - 200 km muszę zdejmować klemę z akumulatora, zeby sie zresetowal komputerek, bo inaczej nie chce chodzic - przerywa, dławi sie, nie chce odpalic itd. Mowie cały czas o benzynie (na gazie jest wszystko ok).

 

Nie jest to jakos uciazliwe, ale jednak chcialbym wiedziec..

 

Pamietacie, Fiat Uno 1.4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz biorąc, to obstawiałbym coś z tego zestawu: sonda, katalizator, komputer. Po zresetowaniu komputer działa na domyślnych ustawieniach i jest ok, następnie od nowa się programuje. Otrzymując nieprawidłowe dane (lub działając niepoprawnie) źle dobiera mieszankę i samochód po tych kilkudziesięciu km dławi się - dostaje za mało/za dużo paliwa lub powietrza.

 

W przypadku częściowego zasłonięcia chłodnicy (w celu szybszego nagrzania auta przy dużych mrozach - sam tak robię w Unie) komputer może się przegrzewać i wieszać. Jest to już jednak mało prawdopodobne. Dlatego bardziej prawdopodobne jest jednak uszkodzenie jednego z wymienionych podzespołów lub innych z nimi współpracujących.

 

Na gazie jest ok, bo (zapewne) nie jest to sekwencja, więc nie korzysta z komputera..

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa: z tego co piszesz, to awarii mógł uledz przepływomierz powietrza.

Dziadek jest mechanikiem samochodowym i miał uno 1.4 na LPG. Miał taką usterkę 2 razy. Sprawdzał sondę lambda i komputer, ale to nic nie dało. Jak wymienił przepływomierz, to usterka mijała. Jeszcze jedno pytanko: czy odczuwasz jakiś spadek mocy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer raczej sie nie przegrzewa, niczego nie zasłaniam. Problemów z temperaturą silnika nigdy nie miałem, wiec to raczej nie to.

 

Katalizator jest niesprawny od kilku lat, kiedyś na stacji nalali nam benzyny ołowiowej - to było w długiej trasie i nie wiedzielismy na której stacji, a tankowane było kilka razy. Inaczej napewno bysmy sie wrocili.

 

lukmek: Spadek mocy? Hmm.. mysle, ze po zresetowaniu komputera jest troche silniejszy, jesli o to Ci chodzi.

 

Tak, LPG to nie sekwencja, to jakas stara, tania instalacja. Na gazie jest OK.

 

Jeszcze jedno - ostatnio po resecie komputera jezdzilem na benzynie do całkowitego opróżnienia baku i zalałem do pełna (wczesniej jak mignęła rezerwa juz bylo dotankowywane, bo ta pomaranczowa dioda jest cholernie denerwująca). Wydaje mi sie, ze jest troche lepiej, tzn dłuzej jezdzi bez resetu. Jakość paliwa też ma znaczenie przy programowaniu komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość paliwa też ma znaczenie przy programowaniu komputera?

Ma i to duże zaczenie. Jak jest za mało oktanów komputer odpowiednio "broni się", dostowując wyprzedzenie lub opóźnienie zapłonu.

Mój ojciec ma Fiata Brava 1.6 16V (na gazie zrobił 75 tys. km) na instalacji mieszalnikowej. Jak tankował słabą benzynę, to silnik bardzo dziwnie chodził. Od kiedy zaczął tankować Vpower Racing 95, wszystkie kłopoty minęły. Jeżdżąc na gazie nie można oszczędzać na dobrej jakościowo beznynie.

 

wszystko wskazuje na sonde lambda...

Niekoniecznie. Jak powietrze leci kanałami dolotowymi do silnika i tam masz uszkodzony (być możę wystarczy go tylko wyczyścić) przepływomierz, to już tu komputer samochodu jest oszukiwany. Później jak spaliny lecą w kierunku sondy lambda, ta próbując skorygować sklad spalin wysyła do komputera kolejną błędną komendę. W ten sposób komputer (teoretycznie) powinien przestawić się w tryb awaryjny. Pojedźdo ASO fiata, niech podłączą ci go pod komputer (czyt. duża szafa na kółkach) (koszt ok. 80 zł) i dowiesz się co jest nie tak. To chyba najlepsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

Mój ojciec (ale ja tez czasem) jeżdzi Hanomagem Henschel z 1974r. Diesel

 

PS.Zdjęcie jakiejs zabawki, ale wóz wygląda tak naprawdę, tylkko że jest szaro-czarny

post-115811-1141070797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was stycznosc z nowymi silnikami wysokopreznymi Hondy? Chodzi mi glownie i-CTDi. Starszemu wpadl w oko CRV i zaczynam sie zastanawiac nad odciagnieciem go w strone czegos bardziej areodynamicznego na etyline ;]]]

W sumie ogolnie chodzi mi o tego nieszczesnego suv-a Hondy. Jak, co, kiedy... ect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was stycznosc z nowymi silnikami wysokopreznymi Hondy? Chodzi mi glownie i-CTDi. Starszemu wpadl w oko CRV i zaczynam sie zastanawiac nad odciagnieciem go w strone czegos bardziej areodynamicznego na etyline ;]]]

W sumie ogolnie chodzi mi o tego nieszczesnego suv-a Hondy. Jak, co, kiedy... ect.

Przekrac lepiej ojca aby wzial Acorda zamaist CRV B) Odnosnie silnika i-CTDi to jeden z lepszych silnikow diesla na rynku, z pojemnosci 2.2 litra mamy 140KM i 340nm juz od 2000 obr/nim. Silnik nie wysilony wiec bez problemu mozna zastosowac chip tuning i miec 180-cio konnego dieselka :razz:

 

Honda Accord I-CTDI, jest bardzo ważnym samochodem dla bytu Hondy w Europie. Jako, że już ponad połowa sprzedawanych tu samochodów wyposażona jest w silniki dieslowskie, dysponowanie tego typu jednostką jest kwestią „być, albo nie być” każdego producenta. Długo Honda przygotowywała się do zaprezentowania pierwszego silnika wysokoprężnego w swej historii. Wszak firma jest największym na świecie producentem silników spalinowych i o blamażu nie mogło być mowy. ...I rzeczywiście efekt jest dość imponujący, bo Accord I-CTDI zapewnia parametry równe, czy w każdym razie porównywalne z najlepszymi dieslami, a przy tym odznacza się absolutnie rewelacyjną kulturą pracy.

 

Maksymalny moment obrotowy osiągany 340 Nm @ 2 tys obr/min zapewnia doskonałą dynamikę, której zapewne większość kierowców nie oczekuje po samochodzie ważącym półtora tony i dysponującym mocą maksymalną 140 KM @ 4 tys obr/min. Ważką zaletą Accord I-CTDI jest, że moment przyrasta elastycznie aż od 1 tys obr/min – nie mamy więc dyskomfortu towarzyszącego jeździe większością diesli, kiedy to albo dławimy silnik, albo ruszamy z piskiem opon. Wysokoprężna Honda Accord swobodnie przyspiesza w zakresie obrotów od 1,5 do 5 tys obr/min – nie skazując nas, jak część diesli – na irytujący, wąski zakres 2 - 4 tys obr/min. Diesel Hondy odznacza się w dodatku cudownym wręcz komfortem akustycznym: nawet w chwilę po rozruchu zimnego motoru nie słyszymy żadnych klekotów; nawet przy bardzo wysokich obrotach nie dobiega nas hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!!

Mam następujące pytanie, a mianowicie chodzi o tłumiki sportowe, niedanow zakupiłem KM MALON = http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89995340 w sumie jestem zadowolony, ale chciałbym żeby był głośniejszy? słyszałem ze nie ktore tłumiki maja regulacje głosu? Jezei ktos z was wie cos wiecej na ten temat to prosze o w miarę szybka odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JORDAN 23

Sugeruje wywalic wszelkie uszczelki i maty wygluszajace. Wtedy bedzie wystarczajaco glosny dla ciebie i mniej wiecej cichy ( pewnie mniej ale coz zyjemy w wolnym kraju ) dla otoczenia.

Napisalbym dosadniej ale sie powstrzymuje w ten piekny poniedzialkowy poranek... I chyba tak zrobie

Nie rozumiem po co takie pierdziawki. Na pewno nie dla zysku mocy. Dla akustyki? Zrob 1kkm z tym generatorem halasu z tylu i idz do laryngologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Lanosie sedan 1.6 (106KM)? Mam okazję łyknąc od znajomego ojca za ~10 000zł (1998r). Samochód z tego co wiem wizualnie zadbany, ma przebieg 80 000, instalację gazową. Gośc ma okolo 60 lat i jeździł nim od nowości.

Wcześniej zastanawiałem się nad czymś w klasie Ibiza, Polo i koreańczyka nawet pod uwagę nie brałem. Teraz trafiła się okazja i muszę się dośc szybko zdecydowac... Dzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!!

Mam następujące pytanie, a mianowicie chodzi o tłumiki sportowe, niedanow zakupiłem KM MALON = http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89995340 w sumie jestem zadowolony, ale chciałbym żeby był głośniejszy? słyszałem ze nie ktore tłumiki maja regulacje głosu? Jezei ktos z was wie cos wiecej na ten temat to prosze o w miarę szybka odpowiedz...

wywal tlumik srodkowy.. jesli takowy posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym poruszyc temat audio w samochodach.

 

Mam Opla Astre Classic 1.6 rocznik 1997 (wlasciwie starszy ma ale mniejsza o to ; ) i zastanawiam sie nad kupnem jakiegos car audio. Jak by nie patrzec to jestem w tym temacie ciemny i nawet nie potrafie sprecyzowac co chce zakupic :D. Interesuje mnie czysty dzwiek i solidny bass. Co jest mi potrzebne? Wzmacniacz, tuba, nowe glosniki?

 

Na razie o budzecie nie bede wspominal bo nie wiem jak bardzo kosztowny jest to sprzet...

 

:oops:

 

dzieki Fipa

 

jak ktos chcialby odpowiedziec to zapraszam do tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139609&st=50

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak

Powiem Ci ze gdybys mial wybor sedan/3d to bez wachania polecilbym druga mozliwosc. Jezeli jest w dobrym stanie to super. Ale wspomniawszy poprzedniego wlasciciela martwilbym sie skrzynia i nadwoziem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Lanosie sedan 1.6 (106KM)? Mam okazję łyknąc od znajomego ojca za ~10 000zł (1998r). Samochód z tego co wiem wizualnie zadbany, ma przebieg 80 000, instalację gazową. Gośc ma okolo 60 lat i jeździł nim od nowości.

Wcześniej zastanawiałem się nad czymś w klasie Ibiza, Polo i koreańczyka nawet pod uwagę nie brałem. Teraz trafiła się okazja i muszę się dośc szybko zdecydowac... Dzięki za wszelkie opinie.

Ja mam lanosa 1.5 sedan. Niby to nei te same samochody ale chyba są podobne :) Ten moj serio duzo przejechal i swoje przeszedl i trzyma sie serio niezle. Silnik jak na te 1.5 trzyma sie serio niezle :) Bardzo dlugo wogole nie bral oleju ( doslownie nic ) dopiero ostatnio zaczal troche brac ale cuz ma juz swoje lata ... W srodku plastiki do zniesienia... w sumie latwo zniszczyc ale jak sie bedzie dbalo to daje rade :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak, ja na Twoim miejscu rozglądałbym się za jakimś golfem, hondą civic . Daewoo to straszna tandeta i szybko sie rozłazi.

 

Jordan 23, wywal środkowy tłumik i wstaw filtr stożkowy. Napisz jeszcze jaki to samochód bo nie w każdym stożek zmienia dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie !!

Słyszałem ze aby uzyskać lepszy, głoszniejszy efekt ze sporotwego wydechu, tłumika, ucina sie, wycina katalizator???

Mam zamonotowany tłumik .../KM MALON z dwiema rurami/ bardzo fajny jest efekt basowy, ale chciałbym, żeby był minimalnie głosniejszy.....MOŻNA COŚ Z TYM ZROBIC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie moglem sie powstrzymac: oczywiscie ze mozna cos jeszcze zrobic. mozna nagrac kilka sampli z rykiem silnika i wypalic cala plyte z randomowa lista tych dziewkow, potem do samochodu plytke, glosniki na maxa i J A Z D A :lol:

a tak na serio to wywal wytlumienia w komorze silnika, jesli masz. (wytlumienia, nie silnik ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO myslicie o Saab'ie 9-3 rocznik 2003 takim jak na obrazku:

 

 

<<OBRAZEK>>

 

 

Bardzo prosze o podzielenie sie waszymi opiniami.

Mysle ze bardzo chcialbym takiego miec :rolleyes: . Ale moja opinia jest nieobiektywna poniewaz "I :wub: SAAB..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...