Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

dopuki nie zobacze wykresu na ktorym jest pokazany czas otwarcia wtryskow/sklad mieszanki/sklad spalin. doputy bede twierdzil ze spalanie jest >0

A my jak debile bedziemy Ci udowadniac, ze Ziemia sie kreci wokol Slonca.

ZAPOMNIJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silnik nie spala w ogole paliwka i tyle. Przepustnica jest idealnie domknieta. Mozna to bardzo prosto sprawdzic. Doswiadczenie zrobione przez jednego z forumowiczow bylo proste:

na wtryski podawane jest napiecie, przylaczona zarowka do wtryskow swieci sie.

podczas jazdy puszcza gaz - zarowka nie swieci, dodaje gazu zarowka swieci- proste jak budowa cepa."

 

@Arnie możesz sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK dobra trzeba dac na luz bo to nie ma sensu.NIe wierzy to jego problem nie nasz.NIech zyje w błędzie i sieje wszedzie swoją teze a inni będą sie z niego smiać.

Jak dla mnie koniec dyskusji.Temat jest oczywisty i udowadniać ze ziemia jest okrągła nie bede bo to wiadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arnie możesz sprawdzić ;)

jest problem:P nie wiem gdzie spradzic czy wtryski sa otwarte w dieslu (1.7dti opla) bo nie ma zadnych kabelkow tak jak przy wtryskach z benzynowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990
Arnie ile pali ten disel?? Bo mój dziadek ma Astre 1.6 16V i wyszło mi że na 100km pali 11.5l, troche dużo ale dziadek ma czasami syndrom ciężkiej nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojcu wyszlo ze jak jedzie sam w delegacje (czesto jezdzi) to jak pamietam 6-6.5l/100 na trasie. ile w miescie nie wiem.

 

ile ma mocy oplowski 1.6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ile ma mocy oplowski 1.6?

Jeżeli chodzi o konie to 100-105 przy 6000 obrotach, a moment to 150 przy 3500 obrotów, a kW ma 74.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konie to 100-105 przy 6000 obrotach, a moment to 150 przy 3500 obrotów, a kW ma 74.

A koleś który u nas oglądał a4, twierdził że jego viki bez turbo i chipa ma 115 kucy (mowa o silniku 1,6 benz) i że pali i tak mniej bo 10l w mieście..

Widze że oba stwierdzenia to g. prawda.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Widze że oba stwierdzenia to g. prawda.. icon_lol.gif

Moje wiadomości są oparte o instrukcje obsługi samochodu :lol: Są tabele z silnikami i innymi to czytałem i wiem ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

jak to jest x16xe to ma 106km

Jeszcze dopisz do xeL i masz to co siedzi pod maską astry mojego dziadka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na lolergo i żadne nie ma 115 kucy w kategori 1,6

A więc silniki 'a czwórek' nie są takie złe (1,6). A na forum audi wmawiali mi ze nie są ekonomiczne :P A 9,5l w mieście (mierzyliśmy) to dobry wynik jak na 10 latka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojcu wyszlo ze jak jedzie sam w delegacje (czesto jezdzi) to jak pamietam 6-6.5l/100 na trasie. ile w miescie nie wiem.

ile ma mocy oplowski 1.6?

Arnie, nie obraź się, ale chyba za dużo jeździ na luzie... :wink:

Bo mój sąsiad jeździ Oplem Combo 1,7dti, i mówi, że w trasie spokojnie zejdzie poniżej 5l/100km, w mieści też nie pytałem.

 

Z tego co wiem to jeśli nie bierze oleju to moze miec i 20 lat i tyle samo bedzie palił .

No, bo wszystkie silniki vag są trwałe. Bardzo dobrze trzymają ciśnienie, a żeby dmuchnąć uszczelkę to już trzeba fachowca. Więcej nie napiszę, bo mi ktoś komunistyczne wychowanie zarzuci Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie, nie obraź się, ale chyba za dużo jeździ na luzie... :wink:

Bo mój sąsiad jeździ Oplem Combo 1,7dti, i mówi, że w trasie spokojnie zejdzie poniżej 5l/100km, w mieści też nie pytałem.

wiecej niz ja:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1371559

 

Coś za bardzo zrobiony ten wóż. Wszystko odpicowane - na pierwszy rzut oka nie ma nic, co mogłoby zdradzać prawdziwy przebieg. Nie ma wytartej kierownicy i siedzeń, a plastiki i wykładziny wyglądają jak prosto z fabryki, co w tym roczniku jest dość dziwne.

Wozik nawet niezły, ale jak na E30 to trochę drogo - znaczna część ceny to wyposażenie + odpicowanie.

Jeśli nie podoba Ci się do końca wygląd i nie musisz mieć kombi, to bierz E34 sedan - bagażnik w niej nie jest znów taki mały. W podobnej cenie znajdziesz takę "5", może nie do końca tak odpicowaną, ale zdecydowanie ładniejszą.

Kiera jest M3 jak dobrze widzę i mogła być założona później. Siedzenia i tapicerka jest na bank zmieniana, być może gość to zrobił już sam w kraju. Także to 8.5K za E30 w takim stanie wraz z gazem to właśnie całkiem fajna cena mi się wydaje. E34 to dla mnie za duże auto, chce coś mniejszego z większym silnikiem co by sobie czasem troszę poszaleć ;] W E34 musiałbym mieć 3.5 albo 4l, bo to ciężkie bydle - tyle że takiego spalania już nie jestem w stanie zaakceptować, generalnie 16/100 rto max co mogę znieść. A kombi potrzebuje, bo mam psa z chorobą motoryzacyjną ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie... sprawa odnosnie jazdy z gorki na biegu zalatwiona. Mialem racje ;]

 

A teraz inna rzecz... moze bedzie glupie, ale wole sie zapytac, bo w koncu pare osob zna sie na rzeczy, czy jadac na dowolnym biegu i majac identycznie wcisniety pedal gazu, to spalanie jest identyczne?

Przyklad, jadac 100 na piatce i 70 na czworce mam identycznie wcisniety pedal gazu, czy spalanie w obu przypadkach jest identyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz inna rzecz... moze bedzie glupie, ale wole sie zapytac, bo w koncu pare osob zna sie na rzeczy, czy jadac na dowolnym biegu i majac identycznie wcisniety pedal gazu, to spalanie jest identyczne?

Przyklad, jadac 100 na piatce i 70 na czworce mam identycznie wcisniety pedal gazu, czy spalanie w obu przypadkach jest identyczne?

Nie bo dochodzą opory powietrza i toczenia kół. Tak więc jadąc na piątce 100 silnik musi wykonać większą pracę, stąd większe spalanie.

 

MeHow, weź mnie człowieku nie stresuj; ja tu rozwarzam zakup samochodu z silnikiem 2.5 - 2.8 litra a Ty od dwóch stron chrzanisz o ekonomicznej jeździe

A dla czego przekreślasz e34, zauważ że auto z silnikiem 2,5 24v ma 190 koni, przy masie 1500 kilo wcale nie jest takim ciężkim autem, z tym silnikiem radzi sobie całkiem fajnie. Do tego należy dodać, że komfort podróży jak i przyjemność prowadzenia, zdecydowanie bardziej przemawia za e34 niż e30. Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo dochodzą opory powietrzi toczenia kół. Tak więc jadąc na piątce 100 silnik musi wykonać większą pracę, stąd większe spalanie.

Nie był bym taki pewien silnik ma takie same obroty wiec spala teoretycznie tyle samo paliwa ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy od obrotów, przelozen skrzyni, oporow toczenia, oporow powietrza itp itp itp :)

jeszcze zeby pokazac mniej wiecej zaleznosci... to szperajac w poszukiwaniu informacji o moim lupo 3l znalazlem taki ciekawy wykresik pokazujacy zaloeznosc spalania od predkosci i biegu :) moze Ci to cos pomoze mozna sie odniesc do innych aut :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego przekreślasz e34, zauważ że auto z silnikiem 2,5 24v ma 190 koni, przy masie 1500 kilo wcale nie jest takim ciężkim autem, z tym silnikiem radzi sobie całkiem fajnie. Do tego należy dodać, że komfort podróży jak i przyjemność prowadzenia, zdecydowanie bardziej przemawia za e34 niż e30.

Bo jest dla mnie za duże - po prostu. Nie czułbym się w niej dobrze, wiem z praktyki bo jeździłem też 525ETA. Komfort tak, ale przyjemność nie, lepiej czuje się w trójeczce. Ale nie przekreślam, myślę o E34 bo łatwiej kupić w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sOul: Jeśli ten wykres jest prawdziwy, to to autko jest na prawdę oszczędne. Co to za silnik? 130km/h i troszkę ponad 4l/100km, hyy... kusi. Dieselek na pewno.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, ciiiiiiiiii... rozwazaj sobie spokojnie, a ja pytam sie o ekono ;] niestety biedny student musi pokonac duzy dystans do dziewczyny, a na paliwo pieniazkow malo ;] , dlatego kazdy litr sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sOul: Jeśli ten wykres jest prawdziwy, to to autko jest na prawdę oszczędne. Co to za silnik? 130km/h i troszkę ponad 4l/100km, hyy... kusi. Dieselek na pewno.

Próba spełnienia jednego z marzen F Piecha: auta spalającego 3L/100km

Lżejsza buda, oszczedny tdi, specjalnie zaprogramowany automat (albo bardziej zwykla skrzynia z automatycznym przelaczaniem - ups - doczytalem - to jest dwusprzęglowa DSG sterowana elektronicznie)

http://www.vwvortex.com/artman/publish/printer_319.shtml

Grzebałem kiedyś w takim pod maską przy wymianie oleju. Ogólnie poza wymianą oleju, płyn do spryskiwaczy i chlodnicy nie ma co robić - wszędzie pozabezpieczane przed otwarciem i naklejki ze wysokie ciśnienie i elektronika. Coś padnie i odwiedziny w ASO zostaja.

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sOul: Jeśli ten wykres jest prawdziwy, to to autko jest na prawdę oszczędne. Co to za silnik? 130km/h i troszkę ponad 4l/100km, hyy... kusi. Dieselek na pewno.

pewnie VW Lupo 3L. [3 litry, 3 cylindry, 3 miejsca ;)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykres jest prawdziwy w 101% :) na lzejszych/wezszych/mniejszych oponach(felgach) jeszcze mniej sie da zejsc ze spalaniem :> ogolnie z ojcem jestesmy zadowoleni... a co do wizyt w ASO to juz pare rzeczy do roboty bylo i mechanik spod lublina poradzil sobie z tym bez wiekszych problemow :) (wymienane lozysko w skrzyni, przeguby oraz regenerowany hydrauliczny system sterowania skrzynia biegow) robione to bylo bo lupo mialo lekkiego dzwona :)...

Co do skrzyni.. owszem jest to najzwyklejsza skrzynia ze sprzeglem tylko hydraulicznie przez kompa sterowana :)

Jak sie ma skad zalatwic rope po 2zl na litr to sie jedzie taniej niz autobusami :P

Edytowane przez sOuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie taka zwykla - no chyba ze wkladali rozne.

At the time we drove the Lupo, we were aware that it had a strange new

transmission, but what VW didn't tell us till now is that it is in fact

the new direct shift gearbox (DSG) found in the R32 and Audi TT 3.2,

albeit with very different programming and one less gear.

 

In simplest terms, DSG is a dual-clutch electronically controlled

transmission similar on the outside in appearances to a tiptronic

automatic, but more like a manual gearbox mechanically inside - there

is no clutch pedal. DSG utilizes 2 clutches, 2 main input shafts and 2

sets of gears - 1st, 3rd, 5th and Reverse on one shaft and 2nd, 4th on

the other. What you see in the car looks very similar to a regular

tiptronic gate with P, N, and E (for economy instead of drive) and a

gate to the left for manual shifting.

edit: ale trafilem, dokladnie na chwile tworzenia subforum :)

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...