Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Uno klub polska zakładka tuning i modyfikacje, myślę że 170-200KM jest spokojnie w zasięgu tego silniczka :)

w silnikach bez odpowiedniego przygotowania i wzmocnien uzyskiwanie mocy wiekszej niz 100 KM z jednego litra pojemnosci jest dosc ryzykowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa:

W 1.0 robi się tak, że pakujesz wałek bodajże od SC/Punto 1.1. Jak by Ci tak do 1.4 podszedł wałek z 1.6, to byś powietrzem latał :P

Można też pomyśleć nad swapem, bo 1.6 powinien się dać upchnąć skoro do Sieny się mieści, a do niewiele szerszego Tipo wchodzi 2.0.

Ogólnie jednak stronka podana przez M4TEUSZa jest pewniejszym źródłem. Sam ją "studiuję" w celu ulepszenia mojego "potworka" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a właśnie jak to jest z tym wymontowywaniem katalizatora, z przyjemnością bym grata wywalił stawia tylko dodatkowy opór spalinom, boję się tylko że na przeglądzie mnie nie puszczą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa:

W 1.0 robi się tak, że pakujesz wałek bodajże od SC/Punto 1.1. Jak by Ci tak do 1.4 podszedł wałek z 1.6, to byś powietrzem latał :P

Można też pomyśleć nad swapem, bo 1.6 powinien się dać upchnąć skoro do Sieny się mieści, a do niewiele szerszego Tipo wchodzi 2.0.

Ogólnie jednak stronka podana przez M4TEUSZa jest pewniejszym źródłem. Sam ją "studiuję" w celu ulepszenia mojego "potworka" :P

Swap nie wchodzi w grę - to troche wyższa szkoła jazdy. O wałku czytalem i pomysł mi sie podoba. Narazie jednak zbieram info, a cokolwiek bede poprawial jakby 'przy okazji' jakiejs usterki.

 

Narazie spodobala mi sie modyfikacja ogrzewania (aby cieplo leciało z przednich kratek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ:

Ja po 2 ostatnich wycieczkach na uczelnię też noszę się z tym zamiarem. Ostatecznie zastanawiam się nad odłączeniem sondy. Dlaczego? Bo jak depnę ostro, to mi pali ponad 10l/100km z silnika 1.0! Zastanawiam się, czy przypadkiem stara, zniszczona sonda (siedzi tam od nowości) nie jest walnięta i źle mi komputerkiem steruje...

 

Co do przeglądów, to kumpel ma fiestę bez klamek, czarne szyby i tylne światła, przelotówkę i kilka innych bajerków, które uniemożliwiają normalne przejście przeglądu. Na szczęście Polska to taki kraj, gdzie za 0.7 da się dużo rzeczy załatwić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze silnik w Uno potrafi chodzic bardzo nierówno na gazie. Rozmawialem z ojcem i z tego co sie dowiedzialem, to pewnie przez swiece.. To dopiero drugi komplet w tym 10-lenim aucie (przejechane 200k).

 

Pewnie kupimy nowe, tylko nie wiem jakie. Teraz są jakies Bosha, a oryginalne były Championa. Jakie wybrać? A moze zwyklą, polską Iskrę? Aha, kumpel mowi, zebym kupil takie dedykowane do samochodów z instalacją gazową. Dobrze prawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa:

Jeśli jeździsz głównie na gazie (a zapewne tak jest), to radziłbym poczytać opinie o tych dedykowanych pod gaz świecach w sieci i się zastanowić. Ogólnie to kwestia firmy. Jeśli robią je Bosh czy Brisk, to chyba nie ma strachu. Co innego, gdy jest to jakaś mało znana firma. Z drugiej strony świece nie są jeszcze bardzo drogie. Jak się nie sprawdzą, to kupisz normalne.

Widząc przebieg maszyny nasunęło mi się pytanie: robiłeś przy tym silniku już coś? Uszczelka, pierścienie, szlif, cokolwiek z tych rzeczy? Jeśli nie, to respekt. Mam nadzieję, że mój też będzie tak ładnie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc przebieg maszyny nasunęło mi się pytanie: robiłeś przy tym silniku już coś? Uszczelka, pierścienie, szlif, cokolwiek z tych rzeczy? Jeśli nie, to respekt. Mam nadzieję, że mój też będzie tak ładnie śmigał.

Phi taki przebieg co to jest ;) służbowe uno u starego w zakładzie przejechało 280tyś. dopuki go ciężarówa nie skasowała, jedyne co było zmieniane to olej i amortyzatory, tyle że kierowca był grubo po 50-tce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dobry VolksWagen. 2 passaty b4 TDI sprowadzone z Niemiec i oba przejechaly bez problemu poł miliona a silnik nadal byl rzwawy i nikt nie powiedzialby ze auto tyle przejechalo. Teraz te passat znalazly juz nowych nabyców którzy oczywiscie o ich realnym przebiegu nie maja pojecia :)

 

Obecnie jezdze VW Polo 99' bardzo fajnie sie nim jedzi ale jak dla mnie to za male auto. W pracy jezdzilem wlasnie jednym z tych "pasków" a teraz Sharanem. Wszystkie autka oceniam bardzo dobrze swietnie sie prowadza. Niewiem czy ktos mial juz przyjemnosc prowadzic miniVANa ale dla mnie rewelacja. Poprostu jest "inaczej". Szeroki, wysoka pozycj za kierownica powoduja ze nie czuje sie w nim jak w zwyklej osobowce.

najwieksza zaleta passatów jest ich przestronnosć. Tyle miejsca z przodu a szczegolnie z tylu nie ma hyba w zadnym aucie tej klasy. omega sie chowa

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa:

Jeśli jeździsz głównie na gazie (a zapewne tak jest), to radziłbym poczytać opinie o tych dedykowanych pod gaz świecach w sieci i się zastanowić. Ogólnie to kwestia firmy. Jeśli robią je Bosh czy Brisk, to chyba nie ma strachu. Co innego, gdy jest to jakaś mało znana firma. Z drugiej strony świece nie są jeszcze bardzo drogie. Jak się nie sprawdzą, to kupisz normalne.

Widząc przebieg maszyny nasunęło mi się pytanie: robiłeś przy tym silniku już coś? Uszczelka, pierścienie, szlif, cokolwiek z tych rzeczy? Jeśli nie, to respekt. Mam nadzieję, że mój też będzie tak ładnie śmigał.

Tak własnie jest > 95% to gaz.

 

Silnik jeszcze nie dotknięty, wymieniane tylko filtry, oleje itd, wiec tylko kwestie eksploatacyjne. Rowniez sie ciesze, ze wszystko jest OK, ale mysle, ze po częsci jest to zasługa mojego ojca. Samochód kupilismy z salonu, przez 10 lat kierowcą był tylko i wyłącznie ojciec. IMO to wazne, ze autem jezdzi jedna osoba. Jazda spokojna, nie nerwowa, w trasie trzymał zawsze te 100km i koniec. To wszystko chyba działało in plus, choć trzeba pamietac, ze ten samochód jest wykorzystywany do dojazdów do pracy. Cały w smarach, czesto rozlało sie paliwo (ropa z karnistra). Wnetrze nie wyglada najlepiej, choć musze przyznac, ze od czasu, kiedy sie nim zająlem jest duzo lepiej. Upranie tapicerki, ostre odkurzanie i mycie wnętrza, wyczyszczenie pokrowców itd.

 

oba przejechaly bez problemu poł miliona a silnik nadal byl rzwawy i nikt nie powiedzialby ze auto tyle przejechalo. Teraz te passat znalazly juz nowych nabyców którzy oczywiscie o ich realnym przebiegu nie maja pojecia

To powód do dumy? Czy Ty chciałbys zostać tak wysterowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób został zdławiony? Pochwal się tym spalaniem ;] mój strzał to okolo 20l, dobrze?

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad sposobem zwiększenia mocy w moim Uno 1.4 - jakies sygestie?

Przepraszam że późno odpisuję - ale siedzę na laptopach... :wink:

Zdławienie nastapiło poprzez chip tuning (z jednoczesnym zwiększeniem momentu obrotowego)... W zasadzie teraz jeżdże na innej mapie zapłonu i na innej charakterystyce moc/obroty (w stosunku do oryginału).

Spalanie w orginale (czyli silnik made by Ferrari) sięgało 32l/100 km przy dynamicznej jeździe, 25l/100km przy spokojnej. Po zredukowaniu masy (zdjęcie "pancerzy") spadło do około 28l/100km przy dynamicznej jeździe, 23l/100km przy spokojnej.

Po redukcji mocy i zmianie w mapie zapłonu (czyli silnik made by sansaba) jest 23l/100km przy naprawde dynamicznej, 18l/100km przy rozsądnej, ale jeszcze fajnej :blink: :lol2: , a 15l/100km przy spokojnej jeździe.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 977 Turbo, zdjęcia zrobione dzięki uprzejmym Paparazzi. 1 i 2

Jak zwykle kosmetyka, zmieniono tylko przednie, tylne światła oraz wloty powietrza. Acha, zwiększono pojemność silnika z 3,6L do 3,8L, moc wzrosła z 450 do 490km. Nadal mam sentyment do linii 911. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa

 

Wiesz co-az wstyd przyznac-ale nie wiem jakiej pojemności mam bak :blink:

Najmniej ~ 200, najwięcej ~ 350 km.

Zazwyczaj w mieście między 250 - 280 km.

Pozdrawiam.

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mi w polsce niecofanego diesela ;)

rodzice sprzedaja astreII 1.7dti jakos teraz 3 lata beda. fura jest z ostatniego roku produkcji w niemczech:P ok 100k km przebiegu (ojciec w delegacje jezdzil) :P kupujesz? [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego vw? opel ma diesla by isuzu:P ciekawe czy vw tez ma czyjes wynalazki bo np nissan i volvo maja renault'y czy jakos tak

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORD FOCUS KOMBI 2003

Jesli chciales nabic posta, to Ci sie udało, ale jesli chcesz sie właczyc do dyskusji to poprosimy wiecej szczegółów, jakis opis, zdjecie jesli masz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powód do dumy? Czy Ty chciałbys zostać tak wysterowany?

 

Popieram fipa ja rowniez nie chciał bym kupic samochodu z 500k przebiegiem :angry:

Sadze ze jestes oszustem postepujac tak jak zrobiłes....

 

Nie to nie powod do dumy. Ja tylko mowie jaka jest rzeczywistosc. Licznika pozatym nie cofalem ja tylko moj pracodawca. A tak jak pisze kwiecień w polsce nie ma auta na sprzedaż z realnym przebiegiem. No chyba ze bierzesz go od jakiegos dziadka ktory wyjzdza nim tylko do kosciola raz w tyygodniu.

A jak nie masz podstaw do nazywnia nie oszustem to tego poprostu nie rob. Kto dzis kupuje samochod musi sie liczyc z tym ze bedzie na maxa wyekspoatowany a jak sie bierze w ciemno to juz nie moja wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...