Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z tym co napisal Szymoon w 100% sam jestem posiadamczem starego BMW seri 5 ... ale auto jest w idealnym stanie bo dbam o nie i wkladam w nie sporo pieniedzy ... i bedzie jezdzilo jeszcze przez wiele lat ... to auto ma w sobie dusze ... wyglad ma wspanialy ... i nie zamienil bym go na inne auto ... zreszta moje zdanie podzieli bardzo duzo osob ... zeby daleko nie szukac moj znajomu kupil fiata 128 3p Berlinetta .. auto 20 paru letnie jezeli sie nie myle ... kupil je za 1000zl ... wlozyl w nie ponad 15000 ... i uwierz mi nie wyzucil pieniedzy w bloto. Dla niektorych samochody to pasja, nie obchodzi mnie to co inni mysla, panienki na auto nie musze wyrywac bo mam kobiete, ktora chce byc ze mna za to kim jestem a nie za to co mam. Auto mam tylko i wylacznie dla siebie i uwielbiam nim jezdzic, i przy nim grzebac w wolnym czasie. Kolejnym przykladem moze byc inny moj znajomych, chlopak po studiach, ale pracuje w warsztacie jako mechanik, bo auta to tez jego pasja ( a dokladniej w jego przypadku grzebanie przy autach).

 

A do tego co powiedzial _Borys : z aut ktore wymieniles jezdzilem :

Lexusem LS430, Kilkoma Mercedesami kasy S i C, Jaguarem nie pamietam jakim i Maybachem, do tego Mitsubishi Lancer EVO 6 i 7, Subaru Imreza WRC, i wieloma autami nizszej klasy. aha no i najwazniejsze jezdzilem nowym BMW M5 ... i uwazam to za najlepsze auto na swiecie :D a mimo to trzymam sie dalej mojego 524 TD z 1991 roku, chociaz jak bym chcial to jestem w stanie sobie pozwolic na 2001 - 2002, niestety na nowe M5 musial bym wziac pozyczke, ktora bym musial spacac przez 4 albo 5 kolejnych lat, wiec daruje sobie, i mimo ze M5 jest wspanialym autem to jest tez najbrzydszym BMW jakie widzialem, ogulnie z BMW najbardziej podobaja mi sie seria 5 i 7 do roku 1993 bo po prostu maja w sobie dusze i jest to moje osobiste zdanie, mam gdzies kto sie z tym zgadza, a kto nie, tak samo nie przeszkadza mi kto czym jezdzi, ani kogo na co stac, jedyne co mi przeszkadza to brak umiejetnosci na drodze i jezeli jakis palant by wymusil na mnie pierwszenstwo czy zrobil cos innego co zagrazalo by mojemu bezpieczenstwu, to nie wazne czy jechal by BMW, Mercedesem, czy Seicento bluzgal bym w jego kierunku tak samo.

Edytowane przez Maly83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly83 - zgadzam się z Tobą pod wieloma względami :) Niektóre auta mają dusze i się nie starzeją, tak jest z BMW E34, tak jest z pierwsyzm Audi A8 czy też Mercedesem W140..... takie auta mają klasę i nic tego nie zmieni. Co z tego że mają swych następców, skoro ci nastepcy nie mają już ich duszy?

edit - aczkolwiek bmw e39 też jest śliczna ;)

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem BMW 318tds '95 - mozecie liczyc na zdjecia i opis wrażen, ale to za jakis czas ;)

Ile dałeś i jak już sprawdzisz go technicznie, to opisz wrażenia, bo ja cały czas nie jestem zdecydowany - choć może uda się znaleźć coś w bardzo dobrym stanie.

 

 

A tak btw - co jest lepsze - 10 letnie BMW, czy nowy samochodzik klasy A (Nissan Micra, Peugeot 1006 itp) - nie biorąc pod uwagę spalania? Takie małe autka nie mają prawie nic w wyposażeniu, fatalnie się prowadzą - nie mają przodów ani tyłów - w czasie wypadku i poduszki nie pomogą, no i są droższe przy zakupie...

 

Prawda jest taka, ze każdy woli nowy samochód - nikt nie chce kupować grata, jeśli już to używany ale w dobrym stanie - tylko że jeśli nowy, to samochód a nie pojeździk do miejskiej jazdy. A z drugiej strony widzę jak to jest nawet z nowymi samochodami (na literę F :lol: ) - nowe się psują, rdzewieją zaraz po skończeniu gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo lepiej kupic 10letni samochod najwyrzszej klasy niz jakies male cos w stylu toyoty aigo czy cos

 

ten jest fajny http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1010173 szkoda ze pobity. widzialem wczoraj podobny w pretty women bardzo ladnie sie prezentowal :>

 

edit 2:

ladnieszy http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95542003 :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw - co jest lepsze - 10 letnie BMW, czy nowy samochodzik klasy A (Nissan Micra, Peugeot 1006 itp) - nie biorąc pod uwagę spalania? Takie małe autka nie mają prawie nic w wyposażeniu, fatalnie się prowadzą - nie mają przodów ani tyłów - w czasie wypadku i poduszki nie pomogą, no i są droższe przy zakupie...

Moja opinia: ja wolalbym 10 letnie BMW. Klasa A to dla mnie nie sa samochody tylko "srodki transportu" ;)

 

EDIT: Arnie byles pierwszy ;)

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś i jak już sprawdzisz go technicznie, to opisz wrażenia, bo ja cały czas nie jestem zdecydowany - choć może uda się znaleźć coś w bardzo dobrym stanie.

Dałem 12k (wytargwalem 800zł). Samochód jest praktycznie z mojej miejscowosci, musialem tylko (aż) pojechac na gielde i tam sie spotkac z wlasicielem, w Rykach jakos nie myslalem o takim aucie (planowalem 80 B4, ew. A4 tylko w TDI). Sam nie wiem, co spowodowalo, ze kupilem BMW - do ostatniej chwili zastanawialem sie, czy kupowac dresowóz ;]

 

Cena jest OK, mialem na wydanie 15k, wiec troche zostanie na poprawki:

- przednia szyba peknieta od kamyczka

- jeden z halogenów jest nieoryginalny

- nieoryginalne dywaniki z przodu, zawijają mi sie

- tylna lampa peknieta (lakierowane bylo tylko nadkole, lampa nawet nie wymieniana, bo to byla mala rysa prawdopodobnie przy parkowaniu)

- przednie drzwi pasażera maja popsuja klamke (dziala tylko od srodka) - wlasciciel jednak dał cały zamek, wystarczy tylko zmienic

- to tyle! uwazam, ze to niewiele, biorac pod uwage to, ze to auto ma 11lat

 

Pare slow o poprzednim wlascicielu: ja osobiscie go nie znalem, lecz mam kilku znajomych, którzy mieszkali pare domow od niego. Chlopak mlody, bo 27lat, ale baaardzo spokojny (strażak na jednostce wojskowej). Przez zime auto wyjechalo kilkanascie razy, glownie aby podwiezc mame do pracy. Jezdzil bardzo spokojnie. Jezdzil nim dwa lata, sprzedal, bo kupuje A4, tylko juz chyba to nowsze. Rodzina dosyc bogata, a tacy nie potrafia zrobic nic, pewnie dlatego nie zmienili tego zamka ;]

 

Co wiecej, przebieg jest bardzo prawodopodobny, nawet na zimnym silniku nie dymi. Ojciec pomagal mi w sprawdzeniu technicznie auta, a ma sporo wspolnego z dieselami. Blachy bez rdzy, jedynie kilka wgniecen na dachu, jakby spadło kilka jabłek/gruszek.

 

Jesienia wymieniony aku i swiece zarowe - mam faktury i paragony.

 

Wrazenia niesamowite - przesiadka z Uno czy Seicento (takimi glownie do tej pory jezdzilem) to przepaść. Wygoda, komfort, cisza (mimo, ze to tds).

 

Kolor granatowy/niebieski metallic, felgi 16' - 205, opony zimowe idelne, letnie dwie do wymiany, brak trójkata i gasnicy, silnik wydac tylko przeczyszczone obudowy plastikowe, nie myty, nie byl specjalnie szykowany na sprzedaż.

 

Podopisuje, jak cos sie przypomni.

 

Aha:

alarm, centralny zamek, przednie szyby i lusterka elektryczne, abs, radio stary cd sony xplode, kilka glosnikow (nie wiem jeszcze co dokladnie), welur

 

 

 

Poszukuje teraz jak najwiecej info o tych autach, prosze o linki, jesli cos macie ;)

Technika, naprawy itd - wszystko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Dałem 12k (wytargwalem 800zł). Samochód jest praktycznie z mojej miejscowosci, musialem tylko (aż) pojechac na gielde i tam sie spotkac z wlasicielem, w Rykach jakos nie myslalem o takim aucie (planowalem 80 B4, ew. A4 tylko w TDI). Sam nie wiem, co spowodowalo, ze kupilem BMW - do ostatniej chwili zastanawialem sie, czy kupowac dresowóz ;]

 

Cena jest OK, mialem na wydanie 15k, wiec troche zostanie na poprawki:

- przednia szyba peknieta od kamyczka

- jeden z halogenów jest nieoryginalny

- nieoryginalne dywaniki z przodu, zawijają mi sie

- tylna lampa peknieta (lakierowane bylo tylko nadkole, lampa nawet nie wymieniana, bo to byla mala rysa prawdopodobnie przy parkowaniu)

- przednie drzwi pasażera maja popsuja klamke (dziala tylko od srodka) - wlasciciel jednak dał cały zamek, wystarczy tylko zmienic

- to tyle! uwazam, ze to niewiele, biorac pod uwage to, ze to auto ma 11lat

 

Pare slow o poprzednim wlascicielu: ja osobiscie go nie znalem, lecz mam kilku znajomych, którzy mieszkali pare domow od niego. Chlopak mlody, bo 27lat, ale baaardzo spokojny (strażak na jednostce wojskowej). Przez zime auto wyjechalo kilkanascie razy, glownie aby podwiezc mame do pracy. Jezdzil bardzo spokojnie. Jezdzil nim dwa lata, sprzedal, bo kupuje A4, tylko juz chyba to nowsze. Rodzina dosyc bogata, a tacy nie potrafia zrobic nic, pewnie dlatego nie zmienili tego zamka ;]

 

Co wiecej, przebieg jest bardzo prawodopodobny, nawet na zimnym silniku nie dymi. Ojciec pomagal mi w sprawdzeniu technicznie auta, a ma sporo wspolnego z dieselami. Blachy bez rdzy, jedynie kilka wgniecen na dachu, jakby spadło kilka jabłek/gruszek.

 

Jesienia wymieniony aku i swiece zarowe - mam faktury i paragony.

 

Wrazenia niesamowite - przesiadka z Uno czy Seicento (takimi glownie do tej pory jezdzilem) to przepaść. Wygoda, komfort, cisza (mimo, ze to tds).

 

Kolor granatowy/niebieski metallic, felgi 16' - 205, opony zimowe idelne, letnie dwie do wymiany, brak trójkata i gasnicy, silnik wydac tylko przeczyszczone obudowy plastikowe, nie myty, nie byl specjalnie szykowany na sprzedaż.

 

Podopisuje, jak cos sie przypomni.

 

Aha:

alarm, centralny zamek, przednie szyby i lusterka elektryczne, abs, radio stary cd sony xplode, kilka glosnikow (nie wiem jeszcze co dokladnie), welur

Poszukuje teraz jak najwiecej info o tych autach, prosze o linki, jesli cos macie ;)

Technika, naprawy itd - wszystko ;]

http://forum.beemka-klub.pl/

 

Wszystko znajdziesz tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymoon: Dzieki za wsparcie i pomoc w wyjaśnieniu, o co dokładnie mi chodziło - cały czas chciałem napisać o duszy samochodu, ale jakoś to słowo nie wpadło mi do głowy.

 

Mutos: Garnitur to tylko czarny, szklane drzwi to tylko pod prysznic, a ryczący wydech to raczej widuje w samochodach o małych pojemnościach - np przy slinikach w okolicy 1.6L w większości "usportowionych" Astr, Kadetów, E30/E36, 80 B3/B4 itp.

 

fipa: Heh.. E36 - w porównaniu z Uno, to jakby mniej dziur na drodze nagle się zrobiło, nie? A silnik to niezły wybrałeś - osiągi raczej nieciekawe przy rozmiarach tego modelu, ale przynajmniej spalanie chyba najmniejsze ze wszystkich silników z tego okresu.

 

BTW. Jechałem ostatnio kumpla Astrą F 1.4MPI (sportowy wałek, splanowana głowica, przelotka itp) - wynik: około 100KM. Ładnie to się wkręca, kopie od 3000 RPM. Wprawdzie nie deptałem do podłogi i pewnie tam zapas mocy był, ale mimo wszystko czegoś mi brakowało - przynajmniej na 1 i 2 biegu, a przecież całość waży zaledwie ok. 980 kg.

 

Skoro wg niektórych BMW jest takie złe, to ogłaszam konkurs na samochód. Warunki:

- beznyna 1.6 (100KM) i większe (mocniejsze)

- 4 drzwi

- rocznik 1988 i nowsze

- MILE widziane: el szyby + szyberdach, ABS, wspomaganie kierownicy, inst. gazowa

- NIEMILE widziane: 5 kg sprzętu audio w środku, naklejki PIONEER na szybie, przyciemniane amatorsko szyby (tylnie), alufelgi stanowiące połowe wartości samochodu, kolorowe wnętrze, rury wydechowe przypominające rynnę, obcinane sprężyny w zawieszeniu

- cena do 10 000 PLN

Aby wyciąć większość propozycji chętnie dopisałbym jeszcze SEDAN, ale na razie sobie podaruję - może być hatchback i combi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa, gratuluje, duzo informacji uzyskasz na forum strony : www.bmw-klub.pl

od siebie tylko dodam ze w beemkach wazne jest dogladanie ukladu chlodzenia maszyny, trzeba uwazac zeby nieprzegrzac ;], pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie :

Kupiłem samochód i stoi u mnie w garażu już od około 3 tygodni nieprzerejestrowany. Słyszałem, że okres na przerejestrowanie wynosi 2 tygodnie. Czy będę musiał zapłacić za to jakąś karę ?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam takie pytanie :

Kupiłem samochód i stoi u mnie w garażu już od około 3 tygodni nieprzerejestrowany. Słyszałem, że okres na przerejestrowanie wynosi 2 tygodnie. Czy będę musiał zapłacić za to jakąś karę ?

Pozdro.

Raczej nie, mój wujek jeździ już z kilka miesięcy tak i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, mój wujek jeździ już z kilka miesięcy tak i nic sie nie dzieje.

hmm to bardzo dziwne, bo te nowe tablice po 30 dniach same wybuchaja

czlowieku daj spokoj, co to za myslenie.

btw : pierwszy w liczbie postow nie bedziesz, wiec odpusc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

http://forum.beemka-klub.pl/

 

Wszystko znajdziesz tam :D

O moim tds jest malo (nic), a szkoda..

 

Szukalem szyby przedniej. Znalazlem za 150zł, po swietach ja wezme (maja wyjac z jakiegos starego, na zlomie). Kupilem juz dywaniki, czekam az przyjda poczta. Dzis bylem w urzedzie i dostalem miekki dowód :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie ciekawy ile ten diesel pali - 1.8 to bardzo mała pojemność jak na ropniaka, ale przez to powinien być bardzo oszczędny. W ogóle ciekawe jakie są roczne koszty (poza benzyną) - czyli ubezpieczenie, części standardowo wymieniane w silniku (świece, filtry itp.).

 

Uno mnie kosztuje mało - jakieś 600zł rocznie (zwykle jakaś tam naprawa jest), plus benzyna - ale jeżdżę tak mało, że jest to 200zł miesięcznie, no i ubezpieczenie. Ale mam go już dość i pewnie w okolicy wakacji będzie coś nowego (jak będzie kasa).

 

Ostatnio na trasie trzech przystanków autobusem jaką pokonuję codziennie doszła jedna E36, także już 3 stoją, a jedna E34 na dokładkę - trochę mnie to wnerwia (z dwóch powodów...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moim tds jest malo (nic), a szkoda..

 

Szukalem szyby przedniej. Znalazlem za 150zł, po swietach ja wezme (maja wyjac z jakiegos starego, na zlomie). Kupilem juz dywaniki, czekam az przyjda poczta. Dzis bylem w urzedzie i dostalem miekki dowód :P

Tak myslałem ze nic nie bedzie jednak liczyłem ze cos znajdziesz

Wiekszosc wiary ma tam silniki 2,5L i wiecej wiec trudno bedzie cos znalesc o 1.8tds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TDS ma 90 koni tak?? To pewnie nie będziesz mial tego problemu co w 2,5 gdzie głowice pękały.U mnie w mieście jest z takim silnikiem jedna E36 kombi.Ciekawe czy ten 1,8 też tak fajnie warczy jak 2,5 jak sie gaz wciśnie,choć to tylko R4 więc pewnie się nie ma czego wielkiego spodziewać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw, ile pali, jakie są kosztu utrzymania itd. Wczoraj zalałem do pełna, skasowalem licznik i ... jezdze oszczednie, 3k nie przekraczam, staram sie nie deptac.

 

Spalanie

Czy uzywanie tempomatu na trasie pomoze zmniejszyc spalanie? Jesli tak, to przyjemnosc jazdy w komfortowych warunkach w pelni wynagradza mi jazde z predkoscia 90km/h

 

Tak, ten tds ma 90KM. Kiedys jezdzilem, niestety jako pasażer 525tds i z tego, co wiem, to straszny smok byl, 13l wciagal bez wiekszych nakladów (na pedał ;) ).

 

Narazie rodzice powiedzieli, ze sam, z kieszonkowego mam sobie paliwo kupowac, wiec musze oszczedzac. Pocieszajace jest to, ze nie musze jezdzic na opale, ojciec od kumpli z pracy przywozi czysta rope po 2,5zł (znajomi pracuja na koparkach w panstwowej firmie, czasem udaje im sie cos zaoszczedzic ;) )

 

Ubezpiecznie

Aha, przy moim wieku (19lat), posiadanej zniżce 20% rocznie mam do zapłaty 1100zł z jakimis groszami. Wydaje mi sie to dosyc niewielka suma. Za BMW serii 3 w PZU jest 6% zwyżki, mam też zwyżke za wiek. Ubezpiecznie mam do listopada, wiec wydatek jest mocno przesuniety w czasi, teraz musze tylko pojsc do PZU, doplacic troche (na wyrównanie, bo koles mial wieksza znizke ode mnie) i bedzie w porzadku.

 

Jak kolezanka odda mi aparat i umyje auto, to pokaze zdjecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2,5L słyszałem że lubi się napic:P Ale sądze że 90 koników jest akurat na ten wóz patrząc na np Audi 80 1,9tdi to moc i masa porównywalna ale jednak BMW ma w sobie to coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik w sumie niezły. Mała pojemność, więc spalanie powinno być dość niskie. Do tego nie powinno być problemów z chłodzeniem (jak miało to miejsce w większym bracie).

Opisane problemy z pękaniem głowic (z tego, co wiem) dotyczyły głównie 24-zaworowych 2.5i oraz 2.0i (benzyniaków). Powodem było zbyt ciasne rozmieszczenie zaworów. Przy ostrej jeździe i przegrzewaniu silnika głowice wymiękały.

 

Więcej info można poszukać pod adresem:

http://www.bmw-klub.pl/forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TDS też się dowiedziałem że pękały głowice,a szkoda bo naprawde fajnie jeździ jak siliniczek zadbany.Tylko jak na diesla niezbyt oszczędny,to nie to co japończyk jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę szukał 1.6 albo 1.8 benzyniaka, bo też mało palą, można gaz założyć, mniejsze koszty utrzymania - a mają dobrą opinię.

 

Co do ilości tych samochodów na rynku - to dzięki temu są tanie, można znaleźć coś zadbanego, części są łatwo dostępne itp... Poza tym jestem przyzwyczajony do popspolitych samochodów :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie przeszkadza to, ze jest ich coraz wiecej. Moj samochod nie powinien sie wyrózniac z tłumu, mam lekko mowiac konserwatywnego ojca, ktory zwraca uwage na to, 'co ludzie powiedza', w koncu to trzeci samochod w rodzinie (Uno, Seicento, BMW, Simson, Suzuki RG-80).

 

Poza tym dzieki temu mam tanie czesci, jak wspomniana szyba przednia za 150zł (do Uno, tez kiedys od kamyka pekla - kosztowala tyle samo).

 

Co do pekania glowic (i przegrzewania), to z tego co wiem mialy z tym problem głównie 2.5tds, mniejsze 1.8tds juz nie.

 

1.6 benzyna, a nawet 1.8 w dobrym stanie, z gazem rowniez potrafia byc ekonomiczne. Chociaz porównujac do innych aut to raczej trzeba mowic, ze sa srednio łakome? Mysle, ze ogolnie BMW nie jest dla oszczednych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...