Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

@Dejot, rozbiłeś mnie tym zdjęciem. Od tego to jest topic śmiechu :lol:

Znam gościa, który wraz z ojcem ma spółkę jakiś tam warsztat, ble ble ble i m.in stacje gazową. Każdy samochód jaki ma przerabia na gaz, czy to Amerykański Voyager, czy Mitsubishi 3000, albo i Audi TT- bez znaczenia ;) Ale najciekawsze jest to, że wstydzi się tego i każdy "wlew gazu" montuje niemalże bezpośrednio przy butli w bagażniku. Butla oczywiście obowiązkowo jak największa, żeby spokojnie pojechać na tydzień do warszawy i nie pokazywać się na stacjach gazowych, bo by się znajomi śmiali ;)

Ja tam gazu nie uważam za ujmę, pod warunkiem że nie jest to żadna profanacja- gaz w Subaru do takich właśnie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: No i mi się Vipek wrył ze swoim postem. ;-)

sorry no :-P :-P :-P

 

:lol:

 

co do gazu w imprezie....

 

teraz sa juz takie instalki, na ktorych autko potrafi lepiej latac niz na benzynce, aczkolwiek jest to nadal wydatek ok.5k (odpowiednie wtryskiwacze itd.) ...np. instalki marki PRINS

 

ale faktem jest ze jesli Cie stac na WRX STi to powinno Cie stac na paliwko :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ViP

 

Ale zmasakrowałes samochód i piekną viktorie :-P :D

 

Na jaki kolor malujesz :?

 

:wink:

 

nie bedzie zmiany kolorku :] ...poprostu robie sobie igielke :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie zmiany kolorku :] ...poprostu robie sobie igielke :]

A będą jakieś małe modyfikacje? Np. listwy, klamki i wszelkie plastiki na zewnątrz w kolorze nadwozia?

BTW. Podoba mi się takie podejście do samochodów. To świadczy o twojej prawdziwej miłości do motoryzacji. Tak trzymaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będą jakieś małe modyfikacje? Np. listwy, klamki i wszelkie plastiki na zewnątrz w kolorze nadwozia?

BTW. Podoba mi się takie podejście do samochodów. To świadczy o twojej prawdziwej miłości do motoryzacji. Tak trzymaj. :)

myslalem nad tym, ale ostatecznie zrezygnowalem

 

glownie dlatego ze ...

 

A potem w miescie, jakis ciul ci drzwiami przywali i po igielce :D

przywali w listwe boczna, lakier peknie i zacznie odpryskiwac i bedzie kupowato wygladalo :]

 

no i w przyszlosci chcialbym zrobic styling ala i500

 

Dołączona grafika

 

a tu te czarne listwy dodaja ladnego efektu ....w kolorze nadwozie wszystko by sie zlalo

 

 

SKRYTOBOJCA, tu nawet juz nie chodzi o zadrapania,ryski czy wgniecenia, ale o ogniska korozji....a moja Viki juz swoje latka ma (rocznik 96) i bylo kilka miejsc ktore umiejetnie mnie irytowaly

 

Ja by zmienialem kolor jakby wyrzucalem pare kilo zy.ły.

Chyba zebym mialem genialny kolor, a ten z oryginal Opla jest raczej LYPA :D

pff...co Ty tam wiesz :P :P :P ...ladniejszego kolory w zyciu na oczy nie widzialem :]]]]]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gazu w Imprezie - jeśli to nie jest porządna sekwencja, to gość dał ciała na całej linii.

 

Viki wygląda nieźle. W tej i500 nie podoba mi się przedni zderzak - jakiś taki mało agresywny jest. Bez obrazy, ale bardziej pasowałby do Corsy.

 

Ja w przyszłym tygodniu mam zamiar zrobić igiełkę z Una - poprawki opisane w jednym z poprzednich moich postów. Dokładnie do kumpel z pracy się tym zajmie. Następnie sprzedamy i kupimy Astrę F, Vectrę A, Audi 80 B3 lub BMW serii 5 (E34), jak tylko domowników przekonam, że 2.5L w tym BMW to nie jest wcale taki duży silnik i powinno się dać tym jeździć w zimie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu

 

mi i500 sie cholernie podoba wlasnie dlatego ze az tak bardzo nie kipi moca i nie jest agresywna...poprostu delikatnie daje do zrozumienia ze to nie jest zwykle rodzinne autko :wink:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Vectry i500 to byla odpowiedz opla na fordy serii ST

 

miala byc limitowana seria, ale bylo takie zainteresowanie ze weszly do produkcji seryjnej (a raczej malo seryjnej)

 

w pozniejszych latach wyszla jeszcze Vectra i30 :] z 3litrowym silnikiem V6 ...ale wyprodukowano tylko 30szt. i to tylko w nadwoziu kombi :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Tak sobie właśnie pomyślałem, żeby Cie spytać czy nie będziesz czasem chciał zamontować pakietu stylistycznego od Irmschera. ;-) Dobry pomysł. Auto nie będzie się rzucać w oczy, a będzie unikalne. :) Ale ja bym listwy i tak pomalował. Jeśli (odpukać) coś złego miałoby się stać autku, to i tak się w końcu stanie (też odpukać). Ty twierdzisz, że po pomalowaniu ich wszystko się będzie zlewać. Ja twierdze, że wkurza mnie jak z ładnego auta wystaje jakiś czarny, tani plastik. Są sprawy, na temat których można mieć inne zdanie niż fabryka Opla i wydaje mi się, że moje zdanie w tej sprawie jest lepsze. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak naogladalem sie juz VB przedliftowych z pomalowanymi plastikami :] ...i nie powiem ...calkiem fajnie to wyglada :]

 

ale moim zdaniem sa dwie drogi :]

 

albo robie sobie lifting czyli zakladam poliftowy tyl, poliftowa klape i lampy, a na przodek zderzak zendera do VB

 

tak jak tu

 

Dołączona grafika

 

 

i wtedy lakieruje wszystko pod kolor nadwozia

 

albo wlasnie zakladam przedliftowego irmschera na przodek + progi

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

np. poliftowy irmscher juz niebardzo mi sie podoba

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

No i jeszcze jedna sprawa ....moje felgi to ten sam wzorek co z i500 :D ...wiec chcialbym dokonczyc dziela i zrobic wszystko tak zeby idealnie sie komponowala Viki w calosc :]

 

pozniej jeszcze maly SWAP na 2.0 16V (te same elementy co 1.8 wiec wystarczy zmienic TYLKO dol silnika :] ), sportowy kolektor, waleczki i juz bedzie 150kucy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej jeszcze maly SWAP na 2.0 16V (te same elementy co 1.8 wiec wystarczy zmienic TYLKO dol silnika :] ), sportowy kolektor, waleczki i juz bedzie 150kucy :-P

to mi się najbardziej podoba :D Wtedy by się już Viki w miarę odpychała :)

A własnie pod maską bedzie coś dłubane czy etam ? :>bo to w serii ma 115 czy 125 kucy ? zresztą i z deka tak mało :P

 

PS widziałem, że spodoba się Wam fota imprezy na gaz...ostatnio w auto-blogu też było kolo z imprezą na gaz :lol: ale nie ma to jak lans i szpan że ma sie impreze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS widziałem, że spodoba się Wam fota imprezy na gaz...ostatnio w auto-blogu też było kolo z imprezą na gaz :lol: ale nie ma to jak lans i szpan że ma sie impreze :lol:

W dodatku przy dobrej instalacji i pogrzebaniu w sterowniku, ma imprezę która objeżdża wszystkie seryjne na benzynie. To dopiero lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi się najbardziej podoba :D Wtedy by się już Viki w miarę odpychała :)

A własnie pod maską bedzie coś dłubane czy etam ? :>bo to w serii ma 115 czy 125 kucy ? zresztą i z deka tak mało :P

nie no bez przesadyzmu...to nie ma byc jakis szpanerski gruchot do podrywania lachonow, tylko autko do przyjemnego przemieszczania sie i do bezstresowych wypadow w wakacje

 

pomijam fakt ze mam wygodne dupsko i komfort jest dla mnie tak samo wazny jak dynamika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Może i bedziesz miał...ale jak da znać o sobie utrzymanie tego samochodu tozapewne zobaczymy najśmieszniejszy widok: :lol:

Skąd masz takie informacje ? STi jeżdze prawie od 2 lat, nie przypominam sobie, żeby utrzymanie tego auta było drogie, bo tak wnioskuje z Twojej wypowiedzi. Co innego, jeżeli ktoś nie potrafi poprawnie eksploatować tego pojazdu, wówczas części zużywają się o wiele szybciej niż podczas normalnej eksploatacji. Podejrzewam, że spoglądałeś na cenniki części i poprostu się przeraziłeś. Podobnie jest z mitami odnośnie spalania, owszem nawet mi zdarzyło się spalić nie co ponad 17 litrów ale ekonomiczno-dynamiczną jazdą można i 11 spalić. Ubezpieczenie to już kwestia indywidualna.

 

Dołączona grafika

Zdjęcie stare jak świat wyjęte z forum SIP. Żałosne, rozumiem GT, ewentualnie WRX, ale STi z instalacją gazową to nie porozumienie. Wydaje mi sie, że kierownik kupił auto za wszystkie oszczędności a później "zęby w ściane" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to ze bedze to Ford z kompletem wszystkich elementow ( swiatla, kola, szyby ) na blizej nieokreslone paliwo i z pojemnoscia skokowa z przedzialu 1.1l-2.0l? I rocznikowo od 1997... Sa ich miliony. Jakies szczegolne preferencje? Precyzuj swoje mysli bo na razie powiedziales ze szukasz Focusa. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu niektorzy ludzie mają uprzedzenie do gazu? Impreza jak Impreza, fura fajna a bokser lubi wciągnąć wachy a instalacja która tam przypasuje to tylko sekwencyjna więc spokojnie wyskakujesz z pularesa na jakieś 4k do 5k zł więc IMHO dla mnie żadnej siary nie ma. no chyba że to nie jest wersja turbo i gość tylko skrzydło sobie przykręcił naklape bo to już siara :DDD

 

Wszak ja jeździłem 1999 rok kombi w starej, moim zdaniem najładniejszej budzie ale to prawie to samo pod względem mechaniki i powiem Wam że brata fura spokojnie przy ciężkiej nodze wciągała 20 litrów wachy. A mając takie autko to sama przyjemność deptania w pedał :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu niektorzy ludzie mają uprzedzenie do gazu? Impreza jak Impreza, fura fajna a bokser lubi wciągnąć wachy a instalacja która tam przypasuje to tylko sekwencyjna więc spokojnie wyskakujesz z pularesa na jakieś 4k do 5k zł więc IMHO dla mnie żadnej siary nie ma. no chyba że to nie jest wersja turbo i gość tylko skrzydło sobie przykręcił naklape bo to już siara :DDD

 

Wszak ja jeździłem 1999 rok kombi w starej, moim zdaniem najładniejszej budzie ale to prawie to samo pod względem mechaniki i powiem Wam że brata fura spokojnie przy ciężkiej nodze wciągała 20 litrów wachy. A mając takie autko to sama przyjemność deptania w pedał :)))

zgadzam w 90%. te 10% zarezerwowane jest dla opcji "jak chcesz jezdzic wygodnie i oszczednie kup sobie np. nowe a4 2.5tdi, z bezstopniowym automatem w zasadzie normalnie na trasie 5.7 przy 90-100 wg komputera, w miescie podobnie (non stop obroty ledwie powyzej 1k)" Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze są pewne samochody, do których gaz poprostu nie pasuje. Tak jak ta Impreza STi, tak samo BMW M3, wiele oldtimerów, etc. Dla mnie zawsze bedzie to profanacją! Jesli kogos nie stac na benzyne do takiego samochodu, to jak on chce go utrzymac w nalezytym stanie, na dobrych czesciach? Są auta do codziennej eksploatacji i są auta dające ogromną frajde i przyjemnosc z jazdy, które nie powinny być katowane codziennością - to jeden z moich podziałów w swiecie motoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam woziku, ktorego wyglad jest lekko sportowy i jest wielkosci focusa :D

Generalnie, to do opisu pasuje:

Alfa 146/147, Audi A3, BMW seria 1, Fiat Stilo, Honda Civic, Mazda 3, Seat Ibiza i Leon, Opel Astra, Peugeot (kilka modeli), VW Golf i Corrado oraz wiele innych starszych i młodszych samochodów.

 

Zapomniałeś podać najważniejszy parametr, czyli ... ilość kasy do wydania. Poza tym pojemność i rodzaj silnika (ON/PB), ilość drzwi, przeznaczenie (kto będzie jeździł, gdzie i jak często).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fipa

 

W zasadzie to sprawa gustu ale za parę lat to albo bedziemy jeździć na syntetykach pokroju rzepaku, gazu albo jeszcze jakiegoś innego syfu i nikogo to nie będzie szokować. Pozatym teraz można nawet BMW kupić na gaz ziemny i to prosto z fabryki. A w przypadku tej Imprezki to korek został ukryty więc luz, jeździsz tanio i nie masz stresu jak wsiadasz do auta że będzie wir w baku i portfelu ;PP Teoretycznie masz rację bo skoro stać mnie na takie auto to powinno mnie stać na paliwo, ale mówie tutaj gośc zadziałał zgodnie ze sztuką i wsadził odpowiednia instalację a nie poszedł na wydrę i moim zdaniem nie ma co go palcem pokazywać. A pozatym za 50 - 60 tyś. możesz stac sie posiadaczem takiej Imprezy więc to dla niektórych nie są jakieś ogromne pieniądze, mówię odrazu że dla mnie są ;] ale to jest nic w porównaniu z autkiem za 300 tyś itp.

 

Więc żeby nie było umówmy się że to kwestia gustu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawie po cholere ktos wymyslil takie cos jak SUV. ani tym w teren wyjechac, ani na trase(wielkie, ciezkie, nieaerodynamiczne pudlo pewno pali duzo).. i ludzie to kupuja? to tak jak zakladanie telewizorow i niskoprofilowych opon do hummera..

Bo amerykanie lubią duże auta. Kiedyś kupowali pickupy teraz to już lekko nie modne, żeby nie powiedzieć że wiocha i zalatuje redneckiem z południa więc co bogatsi biorą SUVa też duży a ładniejszy ;>

 

Swoją drogą SUVy to świetne auta na NASZE drogi ;) Jak patrze na dojazd do mnie do domu na którym dziury dorodnieją z każdym tygodniem, na kilkucentymetrowy chodnik przed miejscem oznaczonym literką P (to chyba miał być parking ;) to stwierdzam, że to są samochody projektowane na nasze warunki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

@KosiMazaki W pewnej kwesti masz napewno racje. To jest model Turbo bądz też WRX (pszczółka poniżej '03 roku) Rozbawiła mnie ta naklejka Prodrive na klapie, ogółem bawi mnie stylizowanie aut na coś czym i tak nie będą, chociażby wspomniany przez Ciebie spojler "półka na słoiki" Koszt nowego STi to 90k - 100k, zaś WRX 45k - 60k zatem o wiele taniej wyjdzie kupno WRX i nałożenia prawdziwego spojlera (4500 zł) bądz kopii (700 zł) niżeli kupno oryginalnego STi. Takie lansowanie. Kolejny przykład kupno STi i stylizowanie na SE (Solberg Edition) to robienie czegoś czym i tak nigdy nie będzie. Jaki z tego wniosek ? Kup poloneza i naklej znaczek BMW Mpower.

 

Co do Poszukiwanego Auta kolega @ULLISSES wspomniał o Oplach, zatem Astra GSI 2.0 (8v albo 16v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Więc żeby nie było umówmy się że to kwestia gustu ;]

Tak, kwestia gustu i tu sie zgadzam.

 

Nie wiem jak dokladnie przedstawia sie sprawa z Subaru, ale na przyladzie tego BMW M3 powiem, ze rozmawiając o tym samochodzie nawet nie wspomina sie o spalaniu. To nikogo nie obchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze są pewne samochody, do których gaz poprostu nie pasuje. Tak jak ta Impreza STi, tak samo BMW M3, wiele oldtimerów, etc. Dla mnie zawsze bedzie to profanacją! Jesli kogos nie stac na benzyne do takiego samochodu, to jak on chce go utrzymac w nalezytym stanie, na dobrych czesciach? Są auta do codziennej eksploatacji i są auta dające ogromną frajde i przyjemnosc z jazdy, które nie powinny być katowane codziennością - to jeden z moich podziałów w swiecie motoryzacji.

Bo powinno się mieć dwa samochody - na dojazd do pracy itp. jakiś minimalistyczny tani w eskploatacji (również części) - którego nie szkoda jak się obije, uszkodzi itp. A na inne okazje coś co się lubi.

 

Używany taki minimalistyczny samochód można kupić w cenie dobrej instalacji sekwencyjnej gazu.

 

Ale najlepsze wyjście to samochód służbowy - to idealny samochód :lol:

 

 

Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie jakbym miał codziennie jeździć moim ulubionym samochodem do pracy - telepać go po mieście i narażać się na stłuczki, które niestety im częściej się jeździ, tym bardziej prawdopodobne, że się zdarzą.

 

A BTW to już się doczekać nie mogę kiedy zmienię wysłużone Uno na prawdziwy samochód :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...