Skocz do zawartości
RAZOR

Jastem ścigany Listem Gończym

Rekomendowane odpowiedzi

primo - zeby gliny mialy prawo wejsc do domu musza miec nakaz - bez tego nie maja prawa przekroczyc progu - chyba ze ktos ich grzecznie wpusci

 

secundo - WKU nie ma kasy i ostatnio/zazwyczaj wysyla zawiadomienia zwyklym listem a nie poleconym, wiec jak nic nie odbierales i nie podpisywales ani nikt z Twojej rodziny to moga Tobie naskoczyc - natomiast jeszeli ktos dorosly odebral i podpisal a nie przekazal Tobie to miej do tego kogos pretensje

 

tertio - niby nieznajomosc prawa szkodzi a na wezwaniu powinno byc napisane ze grozi Tobie kara za uchylanie sie od obowiazku sluzby wojskowej, ale skoro nie dostales zadnego wezwania to mozesz sie tlumaczyc ze nie wiedziales - przeciez nie mozna wymagazc zeby zwykli ludzie znali cale obowiazujace w Polsce prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WKU ZAWSZE wysyla listy poleconym i zainteresowany badz rodzic musi podpisac odbior. W papierach poczty napewno bedzie informacja o doreczanych przesylkach.

Powinienes grzecznie zglosic sie na komende i wyjasnic cala sytuacje, nastepnie udac sie do WKU na rejestracje.

Jezeli jestes uczniem to bedziesz mial odroczenie na rok, a na studiach dostajesz odroczenie na 5lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WKU ZAWSZE wysyla listy poleconym ...

nie wiem jak w Kraku ale w Wa-wie WKU Mokotow i WKU Ursynow wysylaly zwyklym listem - moze tylko do osob uczaczyc sie :?: ale nie mam jak tego sprawdzic :P

 

sam jeszcze 2 lata temu dostalem 3 zwykle listy/wezwania :P a braciak w zeszlym roku i jego znajmi tak samo zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ! Jutro biore indeks, legitymacje i do WKU (juz listopad) bede mial rok spokoju - dzieki ze mi przypomnieliscie - w innym wypadku pewnie i by mnie odwiedzili

 

Pytanie do studiujacych - do kiedy mozna isc tam i sie "odchaczyc" , chodzi mi o najpozniejszy termin bo zdaje mi sie ze do nowego roku by nie czekali. a wytlumaczenie ze zapomnialem by ich nie obchodzilo i do woja :(

Musisz wziac ze soba ksiazeczke wojskowa i zaswiadczenie o nauce, ktore dostaniesz w dziekanacie. Aha, termin uplynal 15 pazdziernika... Ja bylem dzisiaj. Lepiej sie pospiesz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor bandyto jeden!!! Przyjechalo po Ciebie 7 czy 8 uzbrojonych policjantow? Ciebie trzeba powiesic, dac dozywocie, wychlostac i na kare smierci zapisac, a generalnie witaj w klubie :wink: Nasze prawo jest wielkie dlatego mamy ruch prawostronny :wink:

A swoją drogą jak oddalem glos na naszego prezydenta miasta to sprawa tez smierdziala bo nawet nie wiem kto nim byl/jest (czytaj podobnie jak setka tysiecy innych mieszkancow tez nie glosowalem) ale to juz inny temat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem z wroclawia i na poczatku dostalem jakis shit do rejestracji a potem na komisje po jakims roku ! a teraz mam zaswiadczenie ze sie ucze ale nic nie przyszlo wiec olewka :D jak przyjdzie to zaniose im zaswiadczenie i niech mnie pocaluja... :]

pozdroo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie ja zanoszę około 14 października i dzięki temu tematowi sobie przypomniałem, że tego jeszcze nie zrobiłem. Ach te studenckie życie. Dzięki.

Jak ktoś się uchyla od stawienia na komisję wojskową to najpierw się wysyła jeszcze raz wezwanie, a dopiero za trzecim razem wzywa się odpowiednie służby do doprowadzenia danego delikwenta przed oblicze komisyji sprawdzające męskie przyrodzenie :lol: :lol:

Tak jak ktos napisał wcześniej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy ludzie nie czekajcie z zaswiadczeniami az wam przyjdzie by sie stawic, bo czest ojest tak ze poprostu kaza wam sie stawic jednego dnia a na drugi juz macie wypisany bilet na pociag.

Szkoda sobie robic klopotow.

 

Kumpel czekal czekal i sie nei doczekal, az w koncu przyszlo odrazu zawiadomienie gdzie ma sie stawic i kiedy ma odebrac bilet.

Co prawda wszystko udalo sie odkrecic ale on juz posrany prawie siedzial w pociagu tak wiec bez zartow bo czasem naprawde jest ciezko.

 

Hehe ja mam D ale nie pytajcie na co dostalem bo i tak nie powiem :)

 

Razem ze mna na komisje poszedl moj brat blizniak (siema R@V) i obaj mamy D :)

Moja komisja trwala ok 5 minut jak nie mniej :)

 

Razem ze mna na poczekalni siedzial koles przebrany w sukienke i umalowany (przezornie omijalem go duzym lukiem) oraz inny ziomek ktory mial noge (kolano) skrecona na 6 srubach.

Obaj dostali A :D:D:D

 

Tak wiec rozne sztuczki kroczki bywaja :)

 

 

ps. Ja nie trafilem do woja bo tak sie zlozylo ze tuz przed komisja poszedlem do szpitala na nadcisnienie choc do konca nie wiedzieli co to bylo. Na komisji do przeczytania dalem tylko nazwe z mojeje teczki z badaniami ktora zajmowala 2 linijki (sam nie umiem tej nazywy powtorzyc :D ) po tym kazali mi sie ubrac i mnie splawili do domu z D w ksiazeczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Hehe ja mam D  ale nie pytajcie na co dostalem bo i tak nie powiem :) ...

co sie chwalisz :!: Ty chyba inwalida (wojenny) jestes - a w przyszlosci pewnie bedziesz chcial wyludzac rente (jak reszta oszustow) - bo od takich praktyk jak Twoja sie zaczyna :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wezmie sobie jeden z drugim zalatwi takie cos a potem bierze rente a my musimy na takiego nieroba i lenia placic. Szkoda gadac powinnii takich cfaniakow co innym rente zabieraja to na ciezkie roboty zsylac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że cosik tu smierdzi bo od kiedy to policja sciga dezerterow 8O  od czego jest żadarmeria wojskowa (była nawet taki kawałek Kukiza "Chodzi żandarmeria koło mego domu..." :lol:

Policaje tez laza z nimi.

Ja mialem podobny przypadek lat temu "pare"

Wyjechalem do innego miasta, zameldowalem sie i wogole (wymeldowalem sie tez z poprzedniego miejsca i na WKU zglosilem ten fakt)

Niestey mieli burdel niesamowity w papierach, przysylali wezwania na stary adres, do rodzicow.

Ojciec odsylal bo adresat juz nie mieszkal z nimi.

W koncu idioci wpadli z palami do ojca na chate zeby mnie zgarnac za uchylanie sie.

Debilizm.

Wszystko sie na szczescie wyjasnilo w koncu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 18'kę w sierpniu...  Nie przyszło żadne zawiadomienie...

A tu nagle wjazd na chatę i oskarżenie o niezjawieniu się na WKU.

Skoro nie dostałeś wezwania to jak cie moga oskarzać o nie stawienie sie na wku. Wezwania są wysyłane za potwierdzeniem odbioru, więc skoro go nie dostałes, to go nie odebrałes i nie mają potwierdzenia zwrotnego ze go odebrałeś. Chyba ze wogóle go nie wysłali i sfałszowali twój podpis który powinein być złozony przy odbiorze. A tak pozatym skoro miałes 18 w sierpniu to WKU powinieneś mieć dopiero w przyszłym roku. Więc coś oni kręcą.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania go... tak samo jest w tym przypadku. ostatni lub przedostatni paragraf plakatów poborowych mówi: "nie otrzymanie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się...itd" a jesli masz 18 lat to masz sie stawic dopiero na komisje przedpoborowa przykre...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Hehe ja mam D  ale nie pytajcie na co dostalem bo i tak nie powiem :) ...

co sie chwalisz :!: Ty chyba inwalida (wojenny) jestes - a w przyszlosci pewnie bedziesz chcial wyludzac rente (jak reszta oszustow) - bo od takich praktyk jak Twoja sie zaczyna :evil:

A Ty chyba masz zero wspolczucia dla chorego czlowieka :evil:

Tak sie sklada ze wolal bym byc zdrowy niz miec pier.....e D w ksiazeczce wojskowej.

Nic se nie musialem zalatwiac poprsotu szczescie w nieszczesciu i to jedyna przyczyna dla ktorej teraz moge sie cieszyc. chcesz zabrac mi jeszcze to ! ? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wezmie sobie jeden z drugim zalatwi takie cos a potem  bierze rente a my musimy na takiego nieroba i lenia placic. Szkoda gadac powinnii takich cfaniakow co innym rente zabieraja to na ciezkie roboty zsylac.

A gdzie ja kur.. kurde napisalem ze sobie cokolwiek zalatwialem ? :evil:

 

Chcesz sie zamienic ze mna ? chetnie sie zamienie, wtedy tak lekko nei zaspiewasz. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wezmie sobie jeden z drugim zalatwi takie cos a potem  bierze rente a my musimy na takiego nieroba i lenia placic. Szkoda gadac powinnii takich cfaniakow co innym rente zabieraja to na ciezkie roboty zsylac.

A gdzie ja kur.. kurde napisalem ze sobie cokolwiek zalatwialem ? :evil:

 

Chcesz sie zamienic ze mna ? chetnie sie zamienie, wtedy tak lekko nei zaspiewasz. :evil:

"Kolego"

Jezeli jest tak jak mowisz, to mogles to napisac w inne forie.

Twoj poprzedni post ewidentnie wskazywal na kombinatorstwo wiedz nie dziw sie benkowi i innym.

Nie mozna bylo od razu po ludzku to zakomunikowac, a nie owiewac to taka "mgielka tajemnicy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wezmie sobie jeden z drugim zalatwi takie cos a potem  bierze rente a my musimy na takiego nieroba i lenia placic. Szkoda gadac powinnii takich cfaniakow co innym rente zabieraja to na ciezkie roboty zsylac.

A gdzie ja kur.. kurde napisalem ze sobie cokolwiek zalatwialem ? :evil:

 

Chcesz sie zamienic ze mna ? chetnie sie zamienie, wtedy tak lekko nei zaspiewasz. :evil:

"Kolego"

Jezeli jest tak jak mowisz, to mogles to napisac w inne forie.

Twoj poprzedni post ewidentnie wskazywal na kombinatorstwo wiedz nie dziw sie benkowi i innym.

Nie mozna bylo od razu po ludzku to zakomunikowac, a nie owiewac to taka "mgielka tajemnicy" ?

eee...jezlei mam byc szczery, to ja wywnioskowalem, ze nic nie zalatwial...

widac kwestia interpretacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tak wiec rozne sztuczki kroczki bywaja :)...

ten kawalek (co prawda wyrwany z kontekstu a wlasnie z tym kontekstem jeszcze bardziej) chyba wystarczy zeby wywnioskowac ze fi5h cos kombinowal - pisze cos miedzy wierszami i zostawia niedomowienia a potem sa pretensje :!:

 

zreszta - jak ktos jest chory to sie nie obnosi z tym wszedzie (bo czym sie tu chwalic), a z tekstu wynikalo jakby symulowal

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wlasnie dzis przyszlo wezwanie do odbycia sluzby wojskowej :| Mam nadzieje w ciagu kilku nast. dni to "zalatwic", ale w gaciach zaczyna robic sie pelno. U mnie niestety balaganu niemaja zawsze co rok dostaje wezwania terminowo. Ale dzis przyszlo zwykłym listem Hmmm :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secundo - WKU nie ma kasy i ostatnio/zazwyczaj wysyla zawiadomienia zwyklym listem a nie poleconym, wiec jak nic nie odbierales i nie podpisywales ani nikt z Twojej rodziny to moga Tobie naskoczyc - natomiast jeszeli ktos dorosly odebral i podpisal a nie przekazal Tobie to miej do tego kogos pretensje

Nie maja prawa chyba ze cos ostatnio sie zmienilo. Jest cala ustawa na ten temat i listy typu wezwania na rejstracje przedpoborowych i WKU musza byc wysylane poleconym. Ba PP ma nawet narzucone ze nie ma prawa takiego poleconego wlozyc do skrzynki mimo zgody abonenta uslug pocztowych (nie wiem jak u Was na mojej poczcie mozna wypelnic papierek ze prosisz o zostawianie listow poleconych w skrzynce zamiast a'viso)

tertio - niby nieznajomosc prawa szkodzi a na wezwaniu powinno byc napisane ze grozi Tobie kara za uchylanie sie od obowiazku sluzby wojskowej, ale skoro nie dostales zadnego wezwania to mozesz sie tlumaczyc ze nie wiedziales - przeciez nie mozna wymagazc zeby zwykli ludzie znali cale obowiazujace w Polsce prawo

Niestety nieznajomosc prawa nie jest wytlumaczeniem. To tak jak by nie placac podatku tlumaczyl by sie ze nie wiedziales ze trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie maja prawa chyba ze cos ostatnio sie zmienilo. Jest cala ustawa na ten temat i listy typu wezwania na rejstracje przedpoborowych i WKU musza byc wysylane poleconym...

jak gdzies tu pisalem - praktyka mowi co innego :P

 

Niestety nieznajomosc prawa nie jest wytlumaczeniem. To tak jak by nie placac podatku tlumaczyl by sie ze nie wiedziales ze trzeba.

wiesz miedzy ogolnymi zasadami prawa finansowego (podatkowego) - przymusowy charakter podatku a szczegolowym przepisem ustawy o sluzbie wojskowej istnieje pewna roznica gatunkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ! Jutro biore indeks, legitymacje i do WKU (juz listopad) bede mial rok spokoju - dzieki ze mi przypomnieliscie - w innym wypadku pewnie i by mnie odwiedzili

 

Pytanie do studiujacych - do kiedy mozna isc tam i sie "odchaczyc" , chodzi mi o najpozniejszy termin bo zdaje mi sie ze do nowego roku by nie czekali. a wytlumaczenie ze zapomnialem by ich nie obchodzilo i do woja :(

u mnie na uniwerku lodzkim automata strzelili tzn spytali sie o nr ksiazeczki i ja nie musialem nawet nigdzie zapitalac

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tak wiec rozne sztuczki kroczki bywaja :)...

ten kawalek (co prawda wyrwany z kontekstu a wlasnie z tym kontekstem jeszcze bardziej) chyba wystarczy zeby wywnioskowac ze fi5h cos kombinowal - pisze cos miedzy wierszami i zostawia niedomowienia a potem sa pretensje :!:

wrrr a przeczytaj 4 linijki wyzej wrrr :P

 

"Razem ze mna na poczekalni siedzial koles przebrany w sukienke i umalowany (przezornie omijalem go duzym lukiem) oraz inny ziomek ktory mial noge (kolano) skrecona na 6 srubach.

Obaj dostali A

 

Tak wiec rozne sztuczki kroczki bywaja "

 

Co znaczy tyle ze mialem na mysli ich kombinacje a nie swoje jakies wyimaginowane pomysly by umknac sluzbie wojskowej. No chyba ze naprawde mnie czytas miedzy wierszami opuszczajac co nudniejsze akapity :? albo szukasz teraz wyjatkowo czegos by poprzec swoja wypowiedz :roll:

 

 

zreszta - jak ktos jest chory to sie nie obnosi z tym wszedzie (bo czym sie tu chwalic), a z tekstu wynikalo jakby symulowal

Taaa symulowalem na renoscyntygrafi jak mnie na stol polozyli :twisted:

Hmm z drugiej strony m,oge powiedziec ze w pewnych warunkach mozna bardzo latwo cos takiego zasymulowac nawet jesli badania by nic nie wykazaly. Praktycznie lekarze sami nie wiedza dokladnie co bylo powodem mojej choroby (4 teorie z czego kazda pewniakiem na 90% a jednoczesnie kazda inna).

I nie chwale sie tym ale jest to idealnym dodatkiem do sytuacji poprzednich poanow przedemna ktorym to D by bardziej pasowalo.

(Temu na srubach powiedzieli ze ziemniaki obiera sie rekoma wiec noga mu nei jest potrzebna :evil: smutna ale prawdziwe)

Z reszta ja sie nie obrazam bo nie mam tego w naturze, ale nie lubie jak ktos czyta mnie wyrywkowo, moze lepiej 2 razy przeczytac ;]

A akurat mgielka tajemnicy dobrze wplywa przy tego rodzaju opowiesciach a tu jej za wiele to nie bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...