Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Następca nf7

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...TYPE=Socket%20A

 

Firma ABIT oficjalnie zaprezentowała swoją najnowszą płytę główną AN7, opartą na chipsecie Nvidia nForce2 Ultra 400. Tym samym jest ona przeznaczona do obsługi procesorów AMD K7 korzystających z podstawki Socket A. Model ten wyposażony został w jedną z nowinek firmowych jaką jest układ microGuru, dzięki niemu wszelkie zmiany taktowań szyny czy napięć możemy dokonywać nie wchodząc do BIOS-u. Połączenie właściwości układu microGuru i zestawu funkcji wchodzących w skład ABIT Engineered (ABIT EQ, ABIT FanEQ, ABIT OC Guru, ABIT FlashMenu, ABIT AudioEQ oraz ABIT BlackBox) czyni tą płytę bardzo przyjazną dla overclockerów.

 

benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku klamka zapadnie dzis. Dorwałem ostatnio płytke abita na kórej 2 procki poszły mi na 250 fsb ale za to kolekjnych 15 nie chciało. Dla tego dzisiaj biore swojego i sie dowiem jak z na moim nie pujdzie to pewnie ta płyta też mu nie pomozę ale. Jak bedzie lepiej sie krecic to moze wypadało by zmienić juz nie moge sie doczekać aż dostane ja w swoje rece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu ktos pomyslal i zmienil to chore rozmieszczenie gniazd IDE ciekawe czy reszta gniazd zasilania zostala w tych samych m-cach. Ciekaw jestem rowniez czy kondesatorki dalej rubycona (ale o ile dobrze widze raczej tak) czy moze cos lepszego??? Poczekajmy na testy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy to tylko NF7 w zmienionej nazwie jak r8500 i r9100, dodali guru i to wszystko - pożyjemy,zobaczymy.

No chyba wyraznie pisze ze ma nowszy chipset nie ?

 

P.S: Moim zdaniem kupowanie tej plytki nie bedzie chyba zbyt oplacalne poniewasz na zwyklym ABIcie NF7 tez sie bez problemu odpali proca na FSB 400. W tej plycie jedyne co nowe to oficjalne wsparcie i to calau Guru ktore jest IMHO tylko jako gadżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te uGuru widziałem u kumpla na plycie IC-7Max3, wszystko wygląda poprostu pięknie. od tej pory wszystko można ustawiać z poziomu Windows. ABIT Engineered™ poprostu rulez. na tym nowym Abicie AN-7 brakuje jak dla mnie chłodzenia OTES, i podstawy jak dla mnie SoundStorma (chociaz moge sie mylić ale ktos mi mowił że soundstorma juz nie bedzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te uGuru widziałem u kumpla na plycie IC-7Max3, wszystko wygląda poprostu pięknie. od tej pory wszystko można ustawiać z poziomu Windows. ABIT Engineered? poprostu rulez. na tym nowym Abicie AN-7 brakuje jak dla mnie chłodzenia OTES, i podstawy jak dla mnie  SoundStorma (chociaz moge sie mylić ale ktos mi mowił że soundstorma juz nie bedzie)

jak to przeciez ma mostek MCPT wiec ma i SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te uGuru widziałem u kumpla na plycie IC-7Max3, wszystko wygląda poprostu pięknie. od tej pory wszystko można ustawiać z poziomu Windows. ABIT Engineered? poprostu rulez. na tym nowym Abicie AN-7 brakuje jak dla mnie chłodzenia OTES, i podstawy jak dla mnie  SoundStorma (chociaz moge sie mylić ale ktos mi mowił że soundstorma juz nie bedzie)

jak to przeciez ma mostek MCPT wiec ma i SS

ale tam ma zostać zastosowany jaiś abitowski dzwiek chyba właśnei z tego uguru i to niby też przeszło testy zgodnosci z dolby digital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jet pewnie tak ze DAC i PHY są ABIT-a - jezeli są certyfikowane przez Dolby to moze byc to przełom dla ludzi uzywajacych wyjsc analogowych - Audigy 2 do pieca mozna wtedy wrzucic... (bo AL650 z NF7-S suxx) - napisane jest w detailed spec. ze SS jest na pokładzie i robi AC3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis płytki pojawił się już nawet na polskiej stronie abita, więc może od przyszłego tygodnia?

 

Mogliby w końcu umożliwić normalną instalację Zalmana 7000, albo chociaż nie uniemożliwić jej zupełnie.

 

Zdjęcie z rzutu izometrycznego, jeżeli ktoś jeszcze nie widział: http://www.abit-poland.com/gfx/prod/mb/soc...7_angle_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to uGuru ma taką funkcję, żeby sobie mieć kilka ustawień proca/pamięci/prędkość wiatraczków itp. i z poziomu Win zmieniać?? To jest marzenie, po co obciążać proca jak się chodzi po necie, ustawiało by się tylko konfig : np. Net i już procek 1466 działa na 800, bo po co komu więcej. Dajesz Gry i 2200Mhz się włącza.... Ach, marzenie.... a jakby jeszcze sam wykrywał jaki ma włączyć tryb :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...