Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

rownierz dolaczam sie do pytania wyzej....jaki jest najnowszy REV tej plyty slyszalem iz jak narazie pojawil sie tylko jeden :)

1236555[/snapback]

Wyszła tylko jedna wersja płyty - bo jest naprawde dobra.

Zmiany były tylko w biosie.

Aktualny bios 1.8. Od wersji 1.6 nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem że conajmiej dwie...

 

Jedna co miałą gdzies koło ... otworu na śróbke ryse fabrycznie i ołówek mod trza było zeby ja uruchomic, a druga rev to ta juz bez tych rys :P Ech Teraz to po ptakach zobaczy sie jak nie to wezme MSI K7N2 Delata czy cos takeigo bo mam na miejscu i za 250zł... to bedzie 100 w kieszen:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem że conajmiej dwie...

 

Jedna co miałą gdzies koło ... otworu na śróbke ryse fabrycznie i ołówek mod trza było zeby ja uruchomic, a druga rev to ta juz bez tych rys :P Ech Teraz to po ptakach zobaczy sie jak nie to wezme MSI K7N2 Delata czy cos takeigo bo mam na miejscu i za 250zł... to bedzie 100 w kieszen:D

1237772[/snapback]

To tak jakbyś kupował Forda zamiast BMW czy Mercedesa. Wsiadasz i też jedziesz - ale nie tak szybko i nie tak wygodnie.

Poprostu nie ta klasa... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś kupował Forda zamiast BMW czy Mercedesa. Wsiadasz i też jedziesz - ale nie tak szybko i nie tak wygodnie.

Poprostu nie ta klasa... :-)

1237788[/snapback]

Dlatego daje ją dla mamy pod Durona 1800 zamiast MSI KT4AV-L... i biore Abit AN7 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dzis zamowilem plytke AN7 i mam nadzieje ze nie trafi mi sie ta z przerwana sciezka(kupuje plytke uzywana z 18miesieczna gwarancja) bo jak tak to odrazu ja oddam....a co do oczekiwan to mam nadzieje ze osiagne 202Mhz FSB z czym tak walcze na moim epox:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy jest taka mozliwość na jak na ASUS'ie z nforce2 że uzyska sie duala na 3 kościach tzn... że jakos w 1 i 2 slot 256mb a w 3slot ta sama kosc ale 512 mb? i jest dual 1gb? :D

1237841[/snapback]

Sam jestem ciekaw. W instrukcji nic o tym konkretnie nie ma ale istnieje taka szansa. Jak pożycze od kogoś kostke 512 to sprawdze i zaraz napisze na forum.

 

No chyba że ktoś już to testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy Pentagram Freezone QVC-120 Cu wejdzie na ta płytę?

 

2.Jak to jest w koncu z tym uGuru? da sie podkrecic w locie bez restartu czy nie? przeczytałem prawie cały ten wątek ale niektóre podstrony chyba ominąłem i w sumie to nie wiem czy da sie czy nie

Edytowane przez zajkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy Pentagram  Freezone QVC-120 Cu wejdzie na ta płytę?

 

2.Jak to jest w koncu z tym uGuru? da sie podkrecic w locie bez restartu czy nie? przeczytałem prawie cały ten wątek ale niektóre podstrony chyba ominąłem i w sumie to nie wiem czy da sie czy nie

1238843[/snapback]

Ad.1 Wejdź na strone Pentagrama i sprawdź kompatybilność z płytami.

Ad.2 Tak, da się w locie zmieniać częstotliwość magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi powie co na to poradzic >> na an7 athlon 2500@3200 chieftec 360pfc moja nagrywarka dvd liteon 1653s zle nagrywa plyty dvd niby dobrze nagrywa ale przy sprawdzaniu poprawnosci danych wychodza rozne sektory. to nie wina litka bo juz go zmienialem na inneg biosy przy abcie byly 1.6 a teraz 1.8 proc podkrecony przy defaltowym v core cos na to mozna poradzic czy zmieniac taktowanie przy nagrywaniu dvd ?? troche to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wszystko na defalut i sprawdź czy nagrywa poprawnie. Jak nie to jeszcze odłącz niepotrzebne dyski, ale chyba tego nie bedziesz musiał robić. jeżeli coś Ci psociło z podkręconych rzeczy to usterka powinna zniknąć. Ewentualnie sprawdź czy na innym kompie twój napęd będzie takie psoty robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos mi powie co na to poradzic >> na an7 athlon 2500@3200 chieftec 360pfc moja nagrywarka dvd liteon 1653s zle nagrywa plyty dvd niby dobrze nagrywa ale przy sprawdzaniu poprawnosci danych wychodza rozne sektory. to nie wina litka bo juz go zmienialem na inneg biosy przy abcie byly 1.6 a teraz 1.8 proc podkrecony przy defaltowym v core cos na to mozna poradzic czy zmieniac taktowanie przy nagrywaniu dvd ?? troche to dziwne

1247157[/snapback]

Sprawdzałeś czy faktycznie płyty są źle wypalone czy tylko opierasz się na weryfikacji programu? (domyślam się że nero)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie przymierzam na jakiegos modowanego biosika co byscie mi polecili?? Narazie mam 1.8 od Abita i jakos leci :P

1248345[/snapback]

Poszukaj troche, w tym topicu tylko troche wcześniej. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi czy jest jakis bios, ktory mialby wieksze mozliwosci OC... A wczesniej czytalem ktos pisal ze raczej sies nie poprawia a ktos ze lepiej pamieci chodza wiec sie pytam...a i cczy moga byc jakies problemy z takim biosem?? Jutro mnoznik na moim durniu zmieniam na 7,5 - 8 i na magistralke kolo 240-250 bym chcial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi czy jest jakis bios, ktory mialby wieksze mozliwosci OC... A wczesniej czytalem ktos pisal ze raczej sies nie poprawia a ktos ze lepiej pamieci chodza wiec sie pytam...a i cczy moga byc jakies problemy z takim biosem?? Jutro mnoznik na moim durniu zmieniam na 7,5 - 8 i na magistralke kolo 240-250 bym chcial :D

1248833[/snapback]

OK. Niektórym wystarczał oryginalny bios i wszystko się ładnie kręciło. Jeden nawet 250 wyciągnął.

U mnie na oryginalnym do 214-224 dochodziło w porywach i dopiero jak od TicTaca załadowałem to się ruszyło.

Wniosek z tego że najpierw spróbuj na tym co masz a jak będzie cienko to poszukasz czegoś innego. Trzeba po prostu poeksperymentować bo każdy ma kompa z innych komponentów i różnie to wszystko ze sobą działa.

 

Ale bardzo ambitnie chcesz te 240-250 to niektórym się tylko udało.

 

Co masz na myśli pytając o problemy? Wszystkie mod biosy są oparte na oryginalnych i jak ktoś ich używa i niczego nie psują to znaczy że wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pytając o problemy? Wszystkie mod biosy są oparte na oryginalnych i jak ktoś ich używa i niczego nie psują to znaczy że wszystko ok.

1248882[/snapback]

Bo gdzies kiedys czytalem ze komus po wgraniu biosu nie wstala plytka i flashowanie go czekala a chwilo nie mam 40-50 zl no chyba ze by mi sie udalo za darmo, bo qmpel w serwisie pracuje w jakims sklepie :)... Ale mysle ze to 250 moze byc realnie mozliwe pamiatki mam 250 :D a proc wytrzymuje taktowanie 2400 przy niecalym 2.0V chyba tam bylo 1.98V :P

a 8-8,5x250 moglo by dac rade wtedy :D. Pozyjemy zobaczymy :) odezwe sie za jakis czas bo w szkolce wywiadowka wiec moze byc lipa... Postaram sie jak najszybciej tego dokonac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdzies kiedys czytalem ze komus po wgraniu biosu nie wstala plytka i flashowanie go czekala a chwilo nie mam 40-50 zl no chyba ze by mi sie udalo za darmo, bo qmpel w serwisie pracuje w jakims sklepie :)... Ale mysle ze to 250 moze byc realnie mozliwe pamiatki mam 250 :D a proc wytrzymuje taktowanie 2400 przy niecalym 2.0V chyba tam bylo 1.98V :P

a 8-8,5x250 moglo by dac rade wtedy :D. Pozyjemy zobaczymy :) odezwe sie za jakis czas bo w szkolce wywiadowka wiec moze byc lipa... Postaram sie jak najszybciej tego dokonac :D

1248915[/snapback]

widze że jesteś w tym całkiem świeży...każda zmiana biosu w pewnym stopniu wiąże się z ryzykiem że komp nie wstanie

Niezależnie jaka to firma i model płyty. W trakcie flashowania może np. braknąć prądu albo ściągnięty plik biosu jest uszkodzony albo...albo... tak to już jest. Troche mniejsze ryzyko jest przy płytach gigabyte bo niektóre mają podwójny bios. Ale w razie co, to flashowanie kości to przecietnie jakieś 30zł więc chyba nie problem.

 

"proc wytrzymuje taktowanie 2400 przy niecalym 2.0V chyba tam bylo 1.98V..." jak gdzieś widziałeś że ktoś tyle miał to nie znaczy że tobie też tak pójdzie (chyba że już testowałeś gdzieś swojego procka). Wszystko to sprawa indywidualna i każdy inaczej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wejdź na strone Pentagrama i sprawdź kompatybilność z płytami.

Ad.2 Tak, da się w locie zmieniać częstotliwość magistrali.

1240350[/snapback]

na stronie Pentagrama nei znalazłem zestawienia kompatybilności z płytami, może źle szukałem. Jeśli jest takie coś to daj linka.

W takim razie ponawiam moje pytanie: czy na AN7 wejdzie Pentagram CU80 albo CU92 ? W ogole dość kiespko umiejscowione jest gniazdo proca bo zaraz przy zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc wytrzymuje taktowanie 2400 przy niecalym 2.0V chyba tam bylo 1.98V..." jak gdzieś widziałeś że ktoś tyle miał to nie znaczy że tobie też tak pójdzie (chyba że już testowałeś gdzieś swojego procka). Wszystko to sprawa indywidualna i każdy inaczej się kręci.

1248954[/snapback]

Ale tu chodzi o moj proc bo juz testowalem go tak :P. To ze moze pradu zabraknac to wiem, ale te drugiego juz nie wiedzialem... dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie Pentagrama nei znalazłem zestawienia kompatybilności z płytami, może źle szukałem. Jeśli jest takie coś to daj linka.

W takim razie ponawiam moje pytanie: czy na AN7 wejdzie Pentagram CU80 albo CU92 ? W ogole dość kiespko umiejscowione jest gniazdo proca bo zaraz przy zasilaczu.

1249686[/snapback]

Patrz moj podpis :) gdyby nie miejsce do zasilki to kupilbym sobie kupic 120mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FUCK!

 

 

Czy pamięci TwinMOS na kościach M-Tec 2x256MB CL2.5 400MHz będą dobrze chodzić na tej mobo?! :o Dopiero jutro tego kompa odpale bo czekam na wiatraki :o... qfa Gdzieś czytałem że jakieś TwinMOS'ki źle chodzą na Abitach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gdzieś czytałem że jakieś TwinMOS'ki źle chodzą na Abitach :(

1250773[/snapback]

ogólnie się mówi że TwinMosy mogą źle chodzić z Abitem ale ani razu osobiście się z tym nie spotkałem i na forum też jest mnóstwo ludzi co mają taki układ i wszystko jest ok.

 

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie pamięci i kompatybilności wogóle, naszej AN7:

http://www2.abit.com.tw/test_report/AN7/02.php

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...