Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem takie sa najlepsze na koncu 11

potem 3

trcd ma duży wpływ dlatego na poczatek 3 a potem jak będzies zmeić stabilne spróbuj 2

cas daj 2.5 na 3 moze być gorzej niż na 2.5 :] przynajmniej ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zakupiłem tą płytę i kłaniam się w pas- jest super. Nagle zniknęły problemy z niekompatybilnością komponentów, nawet po zainstalowaniu SP2, powiem więcej grafa( Radeon 9800SE@PRO) przyspieszył w benchmarkach w stosunku do tych samych ustawień na SP1.

Mam prośbę- jako początkujący, szukam linków do biosów unoficial- czy możecie podać kilka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mam prośbę- jako początkujący, szukam linków do biosów unoficial- czy możecie podać kilka.

1295948[/snapback]

Jako początkujący najpierw poczytaj regulamin a z niego dowiesz się żeby nie dublować pytań i najlepiej używać Szukaj

I gratuluje zakupu :)

Czy ZALMAN niebieski ZM-NB47J 37x37x47 wejdzie na mostek SB bez przycinania go ??

Niebieski poza wysokością ma te same wymiary co złoty którego mam na mostku więc wejdzie, tylko dostęp do AGP jest potem przerąbany :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się posiadaczem tej płyty w zeszłym tygodniu.

Tak jak większość z Was miałem na początku problem z fsb - max 222 na starym i na nowym biosie (orginalnym) też nic nie dawało.

Dlatego zacząłem szukać po internecie i trafiłem tutaj.

2 dni poświęciłem żeby przejść przez ten cały temat.

 

Tak więc wziąłem głęboki wdech i wymieniłem biosa na 18de82t od tictaca - komp ruszył - mogłem odetchnąć ;)

Na tym biosie jest poprawa - dociągnąłem do fsb 246, wyzej windows sie wieszal, a przy 500 to sie juz komp nie uruchamial.

 

Tu macie screena jak ktoś zainteresowany:

http://www.linuxpl.com/~eincome/bartek8.JPG

 

Myślę, że po prostu płyta z tym biosem już więcej nie wyciągną, moje pamięci spokojnie poszłyby wyżej, będę próbował może innego biosu jeszcze.

Mam akurat w sklepie pamięci takie same tylko 256mb, może spróbuje puścić je z kostką 512mb i zobaczyć czy daje duala czy nie, bo jeszcze chyba nikt tego nie sprawdzał tutaj, ale to później zrobię w miarę czasu jak znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się posiadaczem tej płyty w zeszłym tygodniu.

Tak jak większość z Was miałem na początku problem z fsb - max 222 na starym i na nowym biosie (orginalnym) też nic nie dawało.

Dlatego zacząłem szukać po internecie i trafiłem tutaj.

2 dni poświęciłem żeby przejść przez ten cały temat.

 

Tak więc wziąłem głęboki wdech i wymieniłem biosa na 18de82t od tictaca - komp ruszył - mogłem odetchnąć ;)

Na tym biosie jest poprawa - dociągnąłem do fsb 246, wyzej windows sie wieszal, a przy 500 to sie juz komp nie uruchamial.

 

Tu macie screena jak ktoś zainteresowany:

1296737[/snapback]

Witam powiec jakie masz pamieci!! bo ja na moim kompie wycisnolem jedynie 220Mzh ale temperatura przy tym byla 69C wiec masakra teraz czekam na THERMALTAKE Tower 112 :) i pobawie sie dalej!! ale mysle ze moja pamiec nie daje rady bo to Vdata 512 wiec szmelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się posiadaczem tej płyty w zeszłym tygodniu.

Tak jak większość z Was miałem na początku problem z fsb - max 222 na starym i na nowym biosie (orginalnym) też nic nie dawało....Tak więc wziąłem głęboki wdech i wymieniłem biosa na 18de82t od tictaca - komp ruszył - mogłem odetchnąć ;)

Na tym biosie jest poprawa - dociągnąłem do fsb 246, wyzej windows sie wieszal, a przy 500 to sie juz komp nie uruchamial.

1296737[/snapback]

1. Witam w gronie użytkownikow :razz:

2. Niezłe FSB osiągnoleś!

Napisz jakie pamiątki i jakie masz chłodzenie na procku, bo te 40st.C na screenie mnie powala! Przy napięciu 1,91V taka mała temperatura to u mnie nie do pomyslenia no i te 2,7GHz.

 

EDIT1

Ciekawe czy poprawili te wentyle na NB czy niedługo tez zacznie Ci wyć :)

 

EDIT2

Niezauważyłem, że wszystko jest w podpisie :oops:

Jak zmieściłeś tego pentagrama, możesz jakąś fotke zrobić?

Napisz ile osiągasz max temp na procku.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT2

Jak zmieściłeś tego pentagrama, możesz jakąś fotke zrobić?

Napisz ile osiągasz max temp na procku.

1296996[/snapback]

ten pentagram bez problemu wchodzi na AN7 nic nie musisz przycicnac wyginac itd.

mam na mostku zlotego zalmana, i ten pentagram na niego dmucha wiec mostek jest zimny(ma temperature taka jak w obudowie) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pentagram bez problemu wchodzi na AN7 nic nie musisz przycicnac wyginac itd.

mam na mostku zlotego zalmana,  i ten pentagram na niego dmucha wiec mostek jest zimny(ma temperature taka jak w obudowie)  B)

1297057[/snapback]

O! To super!

W takim układzie chyba go jednak zainstaluje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak sie używa PRIME bo sa tam 3 testy do wyboru i przy jednym z nich wywala mi bledy juz po paru minutach i moze mi ktos od razu powie czu to normalne i jak nie to co z tym robic bo testowalem tym testem 3 biosy i wszytko na defaultowych ustawieniach i mi bledy wywala na tych 2 pozostalych robi po 10 h i nic nie wykazuje, Ten test na ktorym sa bledy to ten na max goraco i pobur pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze on ma 2500@3200

1297294[/snapback]

sorki nie zauwazylem, dzieki Pure

 

ten pentagram bez problemu wchodzi na AN7 nic nie musisz przycicnac wyginac itd.

mam na mostku zlotego zalmana,  i ten pentagram na niego dmucha wiec mostek jest zimny(ma temperature taka jak w obudowie)  B)

1297057[/snapback]

zapomnialem dodac ze musz miec sporkawa obudowe bo do standardowej midi ci nie wejdzie na pewno(edit: chyba ze wyjmeijsz zasilacz na gore budy),

ja mam chifteca midi i mam jeszce sporo luzu

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak sie używa PRIME bo sa tam 3 testy do wyboru i przy jednym z nich wywala mi bledy juz po paru minutach i moze mi ktos od razu powie czu to normalne i jak nie to co z tym robic bo testowalem tym testem 3 biosy i wszytko na defaultowych ustawieniach i mi bledy wywala na tych 2 pozostalych robi po 10 h i nic nie wykazuje, Ten test na ktorym sa bledy to ten na max goraco i pobur pradu

1297090[/snapback]

Sprawdzilem ustawienia pamieci i to chyba ich wina mam kigstony 512 400 cl3 2 kosci pracuja w dualu i jak obnizam im napiecie to dluzej wytzrzymuja na primie ale sa bledy obnizylem taktowanie do 333 zeby sprawdzic czy dluzej wytrzymaja niz 5 h bo tyle teraz daja rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony?

Co ten durny cooler mysli ze ja bede odkrecał płyte głowną zeby go wyjąć??? :P

troche nie chce mi sie bawić nad wyciąganiem jakiegos malego wiatraczka

 

nie da sie tego jakos zrobic z tej pierwszej strony ?

 

 

...da się SPOKO! ...chwytasz szczypcami plaskimi za ucho kołka, robisz kilkanaście obrotów lekko wyciągając, jak nie idzie

to mocniej (kolesiowi musiałem to zrobić "na hama" i poszło) bez obawy te kołki są niezniszczalne i niezastąpione przez np. Zalmanowskie, które są jakby lużne!......tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam spowrotem AN7 , doszła jescze grafa 6600 i pentagram qvc 120 cu B)

za jakiś czas będe miał geile i sprawdze co ta maszynka potrafi :) (geile ultra-x) , przy fsb 400 : 2-2-2-5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Witam w gronie użytkownikow  :razz:

2. Niezłe FSB osiągnoleś!

Napisz jakie pamiątki i jakie masz chłodzenie na procku, bo te 40st.C na screenie mnie powala! Przy napięciu 1,91V taka mała temperatura to u mnie nie do pomyslenia no i te 2,7GHz.

 

EDIT1

Ciekawe czy poprawili te wentyle na NB czy niedługo tez zacznie Ci wyć  :)

 

EDIT2

Niezauważyłem, że wszystko jest w podpisie  :oops:

Jak zmieściłeś tego pentagrama, możesz jakąś fotke zrobić?

Napisz ile osiągasz max temp na procku.

1296996[/snapback]

1. @ 2. Dzięki.

Tak naprawdę to ta temperatura była po kilkuminutowej bezczynności ;)

Wiedziałem, że komuś się spodoba - tak to ok.50-55st

 

Narazie wentylek na NB śmiga normalnie, zresztą mi szum komputera nie przeszkadza tak jak niektórym, no chyba że czasami jak się gdzieś-wentylator przytnie i zaczyna głośno wyć.

 

Co do pentagrama to nie miałem żadnych kłopotów....no prawie żadnych.

To znaczy musiałem wywalić zasilacz na budę, zresztą i tak mam cały czas ją otwartą, także dla mnie prawie bez różnicy.

Zdjęcie mógłbym zrobić, ale nie ma wiele do oglądania.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

No więc wziąłem się znowu za jej testy i przy okazji mojego procka.

Chciałem sprawdzić jakie są czujniki temperatury - to że lubią pokazywać duże temperatury to każdy wie.

A ja chciałem sprawdzić co się dzieje w superniskich temperaturach.

Postanowiłem przeprowadzić test w ekstremalnych warunkach - tj. temperatura otoczenia - jakieś -5 może -10st C albo i nawet niżej.

Jak się okazało temperatury na czujnikach nie schodzą do tempertur minusowych, po prostu zatrzymują się przy 0 st.

Temperatura na procku 2-10st - max 2856mhz B).

 

Sprawdziłem też te pamięci czy można wrzucić 3 kostki i będą działały w dualu - okazało się że tak - do tego dałem różne kości czyli 2x256mb kingston pc400 i 1x512mb kingmax hardcore pc500.

Chodzi bez problemu - 2x256mb dałem do fioletowych (slot dimm 1 i 2), a 512mb dałem do niebieskiego (slot dimm 3)

 

Screeny z tego dziwnego testu można zobaczyć na tej galerii:

http://www.linuxpl.com/~eincome/extreme_oc/

 

Na ostatnim obrazku screen z działania 3 kości w dualu.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

BTW coś cienko leci Wam ten sempronik 2200 - przynajmniej jak tak patrze na Wasze opisy.

U mnie na starym sprzęcie miałem - shuttle an35n ultra - bujałem go 9x240 przy standardowym napięciu - niestety więcej FSB płyta nie dawała.

Edytowane przez besciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zaraz rozplacze , wszystkim chodzi to uGuru a mi cala winde wypierdziela ze musze reinstalke robic,

 

Ja zaqpilem zalmana 32 na SB , powiedzcie mi czy jest wogole jakis sens brac az tak duzy radiator jak ten niebieski zalman ??

Jeszcze jedna moja mala niepwenosc , w FAQ pisza zeby zakladac radiatory na mosfety , ja mam WC ,0 wiatrakow w budzie i one naprawde przy napieciu 1.9 V nie maja jakiejsc temp duzej nawet dobrze gorace nie sa ... wiec po co ??

 

Było 100razy przeczytaj temat

tutaj mas zprae w tym najlepsze http://underclock.rocks.it/

ten bios jest najlpeszy moim zdaniem N24AAC18-R2.zip

również an7de18-ten mam obecnie

Czym sie rozni ten bios T1 od T2 bo kazdy wystepuje w 2 wersjach , domyslam sie ze chodzi o dajafullowe timingi pamieci , ale jakie ?? Bo jesli chodzi o timingi to troche tego nie czuje , mam Kingstony CL 3 400

Edytowane przez Tahion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało temperatury na czujnikach nie schodzą do tempertur minusowych, po prostu zatrzymują się przy 0 st.

Temperatura na procku 2-10st - max 2856mhz  B).

1304733[/snapback]

Ja przy 2-10st to mam max 2952Mhz

 

Czym sie rozni ten bios T1 od T2 bo kazdy wystepuje w  2 wersjach , domyslam sie ze chodzi o dajafullowe timingi pamieci , ale jakie ?? Bo jesli chodzi o timingi to troche tego nie czuje , mam Kingstony CL 3 400

1305249[/snapback]

Chodzi o to że jak masz pamieci w DUALU to masz bios T2 a jak SINGLE to T1 B) B) Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem też te pamięci czy można wrzucić 3 kostki i będą działały w dualu - okazało się że tak - do tego dałem różne kości czyli 2x256mb kingston pc400 i 1x512mb kingmax hardcore pc500.

Chodzi bez problemu - 2x256mb dałem do fioletowych (slot dimm 1 i 2), a 512mb dałem do niebieskiego (slot dimm 3)

 

Screeny z tego dziwnego testu można zobaczyć na tej galerii:

http://www.linuxpl.com/~eincome/extreme_oc/

 

Na ostatnim obrazku screen z działania 3 kości w dualu.

Ogólnie to co podałeś robi wrażenie :) . Szczególnie podoba mi się oznaczenie Bartka po O/C i jego wydajność w stosunku do innych procków.

A może sprawdź takie ustawienie ramu kostki po 256MB daj w dual 1 i 3 slot (zewnętrzne), natomiast 512MB wrzuć w środek - 2 slot. Może zaobserwujesz jakieś pozytywne działanie kompa. Trochę nie zabardzo dawać w dual 256 i 512. Pozdrawiam.

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A może sprawdź takie ustawienie ramu kostki po 256MB daj w dual 1 i 3 slot (zewnętrzne), natomiast 512MB wrzuć w środek - 2 slot. Może zaobserwujesz jakieś pozytywne działanie kompa. Trochę nie zabardzo dawać w dual 256 i 512. Pozdrawiam.

1305414[/snapback]

Nie rozumiem sensu takiego ustawienia... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź takie ustawienie ramu kostki po 256MB daj w dual 1 i 3 slot (zewnętrzne), natomiast 512MB wrzuć w środek - 2 slot. Może zaobserwujesz jakieś pozytywne działanie kompa. Trochę nie zabardzo dawać w dual 256 i 512. Pozdrawiam.

1305414[/snapback]

Jakie mogą być pozytywne różnice w działaniu kompa przy zmianie pamięci z duala na single?

 

Może jak znajdę trochę więcej czasu to sprawdzę po kolei różne konfiguracje pamięci.

Mam 2x256mb pc400 i 2x512mb pc500, także mam dość duży wachlarz kombinacji

Mam tylko PC Mark'a 04, no ale cóż...powinien wystarczyć do sprawdzenia różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie uzycia innych benchmarków np sisoft sandra??

pc mark to mi nic nieda

sandra jest najczęsciej wykozsytywana i można porównywacx wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biosa z orginalnego ktory byl od poczatku na plycie na TIctaca najnowszego lub tez starsza wersje komp sie zawiesza .. przeprowadzilem wszystkie czynnosci , Crl commos , ustawienia standardowe , bios jest pod dualla i ja mam aktywnego duala , probowalem nawet zrobic reinstalke ale oczywiscie sie zawiesza w trakcie ,

 

HILFE , dzis zainstaluje orginalnego nie modowanego Biosa (16 lub 18), ale dlaczego tak sie dzieje czemu tictac mi nie dziala ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biosa z orginalnego ktory byl od poczatku na plycie na TIctaca najnowszego lub tez starsza wersje komp sie zawiesza .. przeprowadzilem wszystkie czynnosci , Crl commos , ustawienia standardowe , bios jest pod dualla i ja mam aktywnego duala , probowalem nawet zrobic reinstalke ale oczywiscie sie zawiesza w trakcie ,

 

HILFE , dzis zainstaluje orginalnego nie modowanego Biosa (16 lub 18), ale dlaczego tak sie dzieje czemu tictac mi nie dziala ??!!

1308278[/snapback]

Nie ciekawie masz.

U mnie ruszyło bez żadnych problemów, także nie wiem co mogę Ci poradzić, bo nie miałem czegoś takiego.

Może spróbuj czy wogóle na single pójdzie.

A jak nie, to może coś w kompie się gryzie z tym biosem - pamięci, dysk, karty pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem najnowszego biosa z ambit.com.tw i wsztstko jest OK , ale TICTAC niestety nie poszedl ... co do uzadzen hmm , dlaczego ta zwiecha z takim opoznieniem i nie regolarnie ...

Bardzo duzo daje tictac w sotsunku do orginala ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...