Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja mam stabilne FSB225 CPU INTERFACE enable.

mam natomiast problem z timingami w biosie są ustawione 12-1-1-2 albo 12-2-2-2.5 lub ustawiam TURBO (8-2-2-2.5) a w windzie w aidzie ,cpuz pokazuje 9-4-4-2.5 czymu!!!! co jest nie tak??

Jest tam jakas opcja która powoduje takie ........ :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w pełni stabilnie działa "dopiero" przy FSB238 - nie znalazłem niczego czym mógłbym "zdestabilizować" działanie systemu :-)

Nie rozumiem dlaczego moja działa stabilnie max na 222FSB :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz ze to przez pamieci nie moge krecic duzych FSB?

Mam TwinMOS 2*256ram DDR 400 DUAL CHANNEL CL2.5

Ale przeciesz moge w BIOSIE zanizyc ich predkosc poprzez dzielniki. :?

Wiec w czym tkwi problem ze Skiba ma 250FSB a u mnie sie nie wlacza na 230FSB :lol:

Procek stablinie dziala na 2.2GHz a przy probie uruchomienia przy 242FSB specjalnie go przez mnoznik spowalniam do ok.2GHz zeby go nie przekrecic. Wiec nie wiem dlaczego komp. nie dziala?? wspomne jeszcze ze podnioslem napiecie na mostek na max. to chyba 1.7V bodajze. Chodz na 222FSB dziala na napieciu standardowym chipste. (zeby nie stracic gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q

po pierwsze o ile pamietam to ty masz 1 z tych pierszych wersji jeszcze z ta rysa po 2 jak dla mnie to te dzielniki sa pokopane na maxa jak sie zaczełem bawić tymi dzilnikami to nie wyjechałęm z fsb 200 bo ise wszysko kszaczyło i waliło

po pierwsze watpie ze te pamieci twoje pociagna wiecej

po 2 daj max co sie da na mostek i zapodaj nowe biosy

po 3 wydaje mi sie ze te 1 szt to na prawde sie nie bardzo kreciły :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nikt nie zno odpowiedzi??

czemu do cholery jak ustawiam w biosie timingi 12-2-2-2 albo obojetnie jakies inne np. 11-3-3-3 abo 11-4-4-2.5 to jak wyjda do windy to mom 9-4-4-2.5 czemu!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nikt nie zno odpowiedzi??

czemu do cholery jak ustawiam w biosie timingi 12-2-2-2 albo obojetnie jakies inne np. 11-3-3-3 abo 11-4-4-2.5 to jak wyjda do windy to mom 9-4-4-2.5 czemu!!!!!!

a czym ty sprawdzasz te timingi weś ustaw 22211 i 3 3 3 11 i sprawdz wynik w sandrze i aidzie bedziesz wiedział czy ci program zle pokazuje czy w biosie sie przestawia. bo moze tylko program ic przekałamuje ale 1 1 1 11 na pewno nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nikt nie zno odpowiedzi??

czemu do cholery jak ustawiam w biosie timingi 12-2-2-2 albo obojetnie jakies inne np. 11-3-3-3 abo 11-4-4-2.5 to jak wyjda do windy to mom 9-4-4-2.5 czemu!!!!!!

Zaktualizuj Biosa na 1.3 - "Fixed the problem where the DRAM timing is not changed after saving and exiting the BIOS. " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze o ile pamietam to ty masz 1 z tych pierszych wersji jeszcze z ta rysa po 2 jak dla mnie to te dzielniki sa pokopane na maxa jak sie zaczełem bawić tymi dzilnikami to nie wyjechałęm z fsb 200 bo ise wszysko kszaczyło i  waliło 

po pierwsze watpie ze te pamieci twoje pociagna wiecej 

po 2 daj max co sie da na mostek i zapodaj nowe biosy 

po 3 wydaje mi sie ze te 1 szt to na prawde sie nie bardzo kreciły :/

Pisałem, że moja płyta była w servisie.Tam mi ją wymienili na nową wersje PCB 0.31 czyli już bez rys i innych błedów.

Mam najnowszy BIOS bo na AN7 jest to uGuru FM i to się automatycznie aktualizuje ;)

Możliwe, że to pamięci. Ale 222 to też nie jest tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego abita an7 i thortona 2000+ jAK na razie bez moda na bartonika:) . Moim problemem jest to że niedział mi audio EQ miało być a niema :( . Wchodze do neta a tam najnowsze drivery do guru (v1.18) no to sciagam, instaluje i niema. W końcu statnia próba wylaczam panel sterowania ten od nvidi o dźwięku. i instaluje to badziewne guru restarcik no i jest audio EQ ALE TU **** MÓWIE SOBIE ***** CO JEST POKAZUJE MI SIE BLĄD BRZMIĄCY: EQ INITIAL FAILD. moje pytanko brzmi jak je zinstalować by działało poniewarz inaczej nie mam eax i innych standardow dzwiękowych. Mój abit ma wersje pcb v1.00. Thoronik chodzi sobie na 220*11 STABILNIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego abita an7 i thortona 2000+ jAK na razie bez moda na bartonika:) . Moim problemem jest to że niedział mi audio EQ miało być a niema :( . Wchodze do neta a tam najnowsze drivery do guru (v1.18) no to sciagam, instaluje i niema. W końcu statnia próba wylaczam panel sterowania ten od nvidi o dźwięku. i instaluje to badziewne guru restarcik no i jest audio EQ ALE TU **** MÓWIE SOBIE ***** CO JEST POKAZUJE MI SIE BLĄD BRZMIĄCY: EQ INITIAL FAILD. moje pytanko brzmi jak je zinstalować by działało poniewarz inaczej nie mam eax i innych standardow dzwiękowych. Mój abit ma wersje pcb v1.00. Thoronik chodzi sobie na 220*11 STABILNIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nikt nie zno odpowiedzi??

czemu do cholery jak ustawiam w biosie timingi 12-2-2-2 albo obojetnie jakies inne np. 11-3-3-3 abo 11-4-4-2.5 to jak wyjda do windy to mom 9-4-4-2.5 czemu!!!!!!

Dla nF2 dla FSB>200MHz najwydajniejsze to

 

CL2 lub 2.5 RCD=RP=2 tRAS=11

CL2 lub 2.5 RCD=RP=3 tRAS=10

CL2 lub 2.5 RCD=RP=4 tRAS=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nikt nie zno odpowiedzi??

czemu do cholery jak ustawiam w biosie timingi 12-2-2-2 albo obojetnie jakies inne np. 11-3-3-3 abo 11-4-4-2.5 to jak wyjda do windy to mom 9-4-4-2.5 czemu!!!!!!

Zaktualizuj Biosa na 1.3 - "Fixed the problem where the DRAM timing is not changed after saving and exiting the BIOS. " :)

 

Dzieki stary!! Juz jest wszystko ok!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może macie propozycje co może być nie tak. Sprzęt z podpisu. Nie mogę za cholere wyjść poza FSB 210 nawet przy VDimm 2.9 i [ciach!]ianych timingach, poprostu zwiecha po jakims czasie nawet przy mnożniku 8 lub 9. Możliwe że procek blokuje nieco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyszedl bios rev 1.4 do AN7. Co do mojego sprzetu to dorwalem w koncu tego mojego 1700+ JIUHB DLT3C 0309 i nie jestem zadowolony. Przy CPU INTERFACE Disabled chodzi na 11*200 (VCORE 1.68V) Ale niestety grzeje sie tak ze musze rozkrecac mojego Volcano 6Cu na maksa. Dzis bede robil testy jak zachowuje sie przy CPU INTERFACE Enable. Jedna ciekawa rzecza jaka zauważyłem jest to ze na AN7 moj 1700+ chodzi stabilnie 166x12 przy VCORE 1.56 czego do tej pory nie udało mi sie uzyskac na zadnej plycie. Ogolnie mowiac przy ustawieniu radka na 365/320 i proca na 200x11 uzyskałem rowne 4500 pkt w 3DMarku 2003. W kazdym razie nie wiem jak ocenic ta plyte. Dobrze ze pracuje w sklepie jak pojawi sie nowy revision wymienie ja sobie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...