Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem Abit powiniem wyposazyc tego AN-7 w system chlodzenia OTES na mofsetach, bo kazdy overclocker wie ze zeby pojechac wiecej niz 220-230fsb tzreba chlodzic mofsety. a co do tego ABIT Engineered (uGuru i inne bajery do podkrecania z poziomu biosu to jestem za. Tak jak mówie moim zdaniem brakuje OTESa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Abit powiniem wyposazyc tego AN-7 w system chlodzenia OTES na mofsetach, bo kazdy overclocker wie ze zeby pojechac wiecej niz 220-230fsb tzreba chlodzic mofsety. a co do tego ABIT Engineered (uGuru i inne bajery do podkrecania z poziomu biosu to jestem za. Tak jak mówie moim zdaniem brakuje OTESa

ja jechalem 225fsb bez dodatkowego chlodzenia mosfetow i byly one zaledwie letniutkie wiec nie bylo to az tak bardzo konieczne. Tak czy siak zalozylem chlodzonko i teraz sa lood ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Abit powiniem wyposazyc tego AN-7 w system chlodzenia OTES na mofsetach, bo kazdy overclocker wie ze zeby pojechac wiecej niz 220-230fsb tzreba chlodzic mofsety. a co do tego ABIT Engineered (uGuru i inne bajery do podkrecania z poziomu biosu to jestem za. Tak jak mówie moim zdaniem brakuje OTESa

ja jechalem 225fsb bez dodatkowego chlodzenia mosfetow i byly one zaledwie letniutkie wiec nie bylo to az tak bardzo konieczne. Tak czy siak zalozylem chlodzonko i teraz sa lood ;) ;)

No właśnie ja też. Wiec po co chłodzic coś co sie nie grzeje beton

 

mam kupca na nfoją nf7 ale jak sprzedam a an7 bedzie gorsza ??

 

to sie zrrobie w hu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie dla Was tak na dobry poczatek, zapowiada sie bosko:

 

CPU Core Voltage 1.375V to 2.313V in 31mV or 32mV Steps

 

DDR SDRAM Voltage 2.50 2.55 2.60 2.65 (Default) 2.70 2.80 2.90 2.95 3.00 3.05 3.10 3.20

 

NB Core Voltage 1.60 (Default) 1.65 1.70 1.75

 

AGP Voltage 1.50 1.55 (Default) 1.60 1.65

 

ABIT-USA FORUM: AN7 THREAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie dla Was tak na dobry poczatek, zapowiada sie bosko:  

 

CPU Core Voltage 1.375V to 2.313V in 31mV or 32mV Steps

 

DDR SDRAM Voltage 2.50 2.55 2.60 2.65 (Default) 2.70 2.80 2.90 2.95 3.00 3.05 3.10 3.20

 

NB Core Voltage 1.60 (Default) 1.65 1.70 1.75

 

AGP Voltage 1.50 1.55 (Default) 1.60 1.65

 

ABIT-USA FORUM: AN7 THREAD

nie trza by sie w koncu modowaniem martwic ;) :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie dla Was tak na dobry poczatek, zapowiada sie bosko:  

 

CPU Core Voltage 1.375V to 2.313V in 31mV or 32mV Steps

 

DDR SDRAM Voltage 2.50 2.55 2.60 2.65 (Default) 2.70 2.80 2.90 2.95 3.00 3.05 3.10 3.20

 

NB Core Voltage 1.60 (Default) 1.65 1.70 1.75

 

AGP Voltage 1.50 1.55 (Default) 1.60 1.65

 

ABIT-USA FORUM: AN7 THREAD

 

nie trza by sie w koncu modowaniem martwic ;) :D :D

taaa

ciekawe czy Vcore rzeczywiście w takich małych kroczkach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie dla Was tak na dobry poczatek, zapowiada sie bosko:  

 

CPU Core Voltage 1.375V to 2.313V in 31mV or 32mV Steps

 

DDR SDRAM Voltage 2.50 2.55 2.60 2.65 (Default) 2.70 2.80 2.90 2.95 3.00 3.05 3.10 3.20

 

NB Core Voltage 1.60 (Default) 1.65 1.70 1.75

 

AGP Voltage 1.50 1.55 (Default) 1.60 1.65

 

ABIT-USA FORUM: AN7 THREAD

Wow! Hehehehe... to mi sie zaczyna podobac - chyba bede sie bardziej tym mobo inetersowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest juz ta plytka dostepna w polsce? jak tak to gdzie jej szukac  bo nie nie wiem co kupic czy tego abita an-7 czy moze gigabyte ga-7nnxp

Ona na zachodzie (USA) dostepna jest dopiero od kilku dni. Znajac polskie

realia poczekamy na nia z miesiac, poltora. Miejmy nadzieje, ze z poczatkiem

stycznia owe mobo zawita do naszych sklepow.

 

W temacie, do ktorego podaje link'a wypowiada sie EQuito, zamowil juz plyte

i spodziewa sie otrzymac ja we wtorek (wezcie poprawke na czas) wtedy to

podzieli sie z forumowiczami swoimi spostrzezeniami odnosnie tej mobo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, plyta zapowiada sie bardzo ciekawie, lecz sa takze niedomowienia, z poczatku wszyscy mysleli ze bedzie nowy NB MCP-S, a tu lipa -T, po drugie z manuala wynika ze plyta posiada wyswietlacz kodow POST, a na zdjeciach nic nie widac :? Niech sie ktos wreszcie zdecyduje ;). Aha, no i data wejscia na rynek, jedni powiadaja polowa listopada, inni pierwszy kwartal 2004 -> nie za ciekawie bo juz mam prawie wszystko do nowego kompa i mam problemos: NF7-S vs An7 [o ile wyjdzie w najblizszym czasie, choc mysle ze warto jest poczekac] 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info:

wg http://www.komplett.co.uk/k/ki.asp?action=...GrpID=5&cks=PRL

Abit AN7 bedzie dostepny pod koniec listopada w sprzedazy :D , ale cena hmm jak sie nic nie zmieni kolo 600zl :x [duzo]. Wyslalem jeszcze maila do Abita z zapytaniem m.in. jak bedzie z tym wyswietlaczem kodow POST, bo mnie to ciekawi ;).

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzwoniłem przed chwilą do Abit - Polska i dowiedziałem się, że płytka będzie w Polsce za dwa - trzy (ale raczej dwa) tygodnie. Na razie są tylko próbki, których część powędrowała do testów (na www.frazpc.pl niedługo powinny być wyniki).

 

Pozdrawiam

Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to uGuru ma taką funkcję, żeby sobie mieć kilka ustawień proca/pamięci/prędkość wiatraczków itp. i z poziomu Win zmieniać?? To jest marzenie, po co obciążać proca jak się chodzi po necie, ustawiało by się tylko konfig : np. Net i już procek 1466 działa na 800, bo po co komu więcej. Dajesz Gry i 2200Mhz się włącza.... Ach, marzenie.... a jakby jeszcze sam wykrywał jaki ma włączyć tryb :D:D

na swojej plytce mam taki program firmowy Easy tune tez mam tam roznwe profile tlyko ze sa pewne klopoty czasem jezeli z defaultowych ustawien sie przechodzi na wyzsze zcestotliwosci procka przy ktorych program podnosi vcore i fsb rownoczenie, czasem za szybko podniesie fsb a vcore jeszcze nie i wiecha :) a wystarczylo by zeby program to robil krokowo najpierw vcore potem fsb....., mam naidzeje ze w Abicie poszli o krok na przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a widzieliście zdjęcia bo na jednych ma wiatrak na chipsecie taki jak jest na maxach a na innych zdjęciach jest taki jak był na nf7 wiedz w końcu nie weim czy już i do zalmana na nb mam sie przymiezać czy nie

ktoś wie jakie ostatecznie bedzie tam chłodzenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jest ten nowy [choc mozliwe ze sie myle :P], zobacz:

http://www.newegg.com/app/Showimage.asp?im...-127-167-01.JPG

jest tez wreszcie pokazany display POST :D, ja jeszcze bym sie wstrzymal z wymiana radiatorka na nb :P nikt nie wie wlasnie czy przy tym zalmanie cos innego bedzie pasowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. a jest jakas konkretna roznica miedzy tym wiatrakiem http://www.newegg.com/app/Showimage.asp?style=album a poprzednia wersja z NF7? ..oczywiscie poza kolorem naklejki i kabelkiem do pomiaru obrotow ktory chyba ma scisly zwiazek z calym tym guru..

Gesciej ulozone zeberka [wiecej] na wiatraku :P

BTW Abit moglby sie postarac o lepsze dodatki do takiej plyty m.in okragle kable, troszke wiecej kolorkow, itp... a nie wszystko szare i ponure :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jest ten nowy [choc mozliwe ze sie myle :P], zobacz:

http://www.newegg.com/app/Showimage.asp?im...-127-167-01.JPG

jest tez wreszcie pokazany display POST :D, ja jeszcze bym sie wstrzymal z wymiana radiatorka na nb :P nikt nie wie wlasnie czy przy tym zalmanie cos innego bedzie pasowalo.

NO tych tez jest pare rodzaji ale ja widziałem pare fotok gdzie an7 miało wiatrak z abitów seri max taki wysoki zielony jak znajde go to podeśle linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gesciej ulozone zeberka..

..? sam nie wiem ale tak lookam i nie widze specjalnej roznicy. te zagiecio-zeberka niewiele sie chyba jednak roznia i troche mi sie nie chce wierzyc ze cos zmienia. moim zdaniem lipa. zamiast wiatraka na NB powinien byc duuzy dobry radiator. byloby cicho i wydajnie a jak ktos mialby amibicje to by sobie cos dokrecil. osobiscie jestem za cisza kosztem troshke mniejszej wydajnosci :idea: masz racje, wyposazenie tesh lipa bo chyba nawet nie daja tej smialej przelotki IDE/SATA. POWER BY AMD, o ktorym z tych wiatrakow myslales? http://www.abit-poland.com/gfx/prod/mb/soc...-max3_1_500.jpg czy http://www.abit-poland.com/gfx/prod/mb/soc...8/is7_1_500.jpg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten http://www.abit-poland.com/gfx/prod/mb/soc...-max3_1_500.jpg widziałem na nb na paru zdjęciach an7 ale ostatnio widze same foto z tym starym wiec chyba nie zmienią nic. Na frazpc ta płyta już jest w laboratorium licze ze nie długo pojawią sie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze co sie dzieje z tą płytą na frazie już jest w laboratorium, wychodzą sobie do niej biosy ABIT AN7 bios 1.3 a w hurtowniach jej nie ma. Nie uśmiecha mi sie epox na kt600 trza tu kogoś pogonić co ci panowie w hurtowniach sobie myślą ja nie bede w nieskończonośc czekał

przekopiujue tekst z benchmarka bo nie bardzo da sie z tamtąd linka zapodać dla oczekujacych ze mną

 

ABIT µGuru jest pierwszym systemem z elementami sztucznej inteligencji integrowanym z płytą główną. µGuru to zaprojektowany przez inżynierów ABIT-a mikroprocesor dedykowany wyłącznie płytom głównym tej firmy. Dzięki niemu ich użytkownicy uzyskują dostęp do znacznie szerszej wiedzy na temat aktualnego stanu i możliwości wykorzystywanego przez nich hardware'u.

 

ľGuru pełni funkcję "duchowego" przewodnika, który informuje na bieżąco o stanie monitorowanego sprzętu, udziela porad na temat konfigurowania i podkręcania hardware'u oraz pomaga w uaktualnianiu BIOS-u i regulowaniu parametrów działania wbudowanego układu dźwiękowego za pośrednictwem wygodnego w użyciu interfejsu okienkowego. Będąc częścią płyty głównej, µGuru jako jedyny ma dostęp do kompletnych informacji na temat jej aktualnej kondycji i jest w stanie optymalizować jej działanie pod kątem maksymalnej wydajności. Tym, co naprawdę wyróżnia µGuru jest wbudowana pamięć, dzięki której użytkownicy mają możliwość przechowywać swoje preferowane ustawienia overclockerskie.

 

µGuru łączy w sobie następujące funkcje z serii ABIT Engineered: EQ, FanEQ, OC µGuru, FlashMenu, AudioEQ i BlackBox. Dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownicy mają do dyspozycji perfekcyjne środowisko do maksymalizowania wydajności i stabilności. µGuru to oddzielny mikroprocesor, dlatego nie obciąża on CPU ani nie zajmuje pozostałych zasobów komputera i w ten sposób dodatkowo zwiększa wydajność systemu.

 

Podkręcanie z poziomu Windows: OC µGuru

 

OC µGuru do narzędzie overclockerskie, które umożliwia korzystanie z funkcji µGuru z poziomu systemu Windows. Za pomocą OC µGuru użytkownicy mogą sterować zasilaniem CPU, AGP i pamięci w celu uzyskania maksymalnej wydajności systemu, jak również zwiększać szybkość działania CPU poprzez modyfikację częstotliwości FSB. OC µGuru udostępnia użytkownikom możliwość przechowania do trzech różnych konfiguracji parametrów działania systemu. Funkcja ta może zostać wykorzystana do zapamiętywania ustawień dedykowanych różnym zastosowaniom (np. w grom, przeglądaniu sieci WWW czy nagrywaniu płyt) lub trzem różnym użytkownikom.

 

ABIT Black Box: osobista "czarna skrzynka"

 

Za pomocą BlackBox ABIT po raz kolejny wysuwa się przed konkurencję pod względem oferowanego klientom wsparcia. "Czarna skrzynka" robi dokładnie to, czego można by po niej oczekiwać: w razie sytuacji awaryjnej lub zawieszenia się systemu zapisuje kluczowe informacje, które inżynierowie ABIT-a mogą wykorzystać w celu zapoznania się z typem problemu. Co więcej, w skład BlackBox wchodzi funkcja automatycznej notyfikacji zespołu wsparcia technicznego za pośrednictwem poczty elektronicznej, która wysyłana jest do ABIT-a po wciśnięciu raptem jednego przycisku. Nigdy więcej odbijania poczty tam i z powrotem! ABIT BlackBox to kolejny krok w realizacji planu personalizacji globalnej pomocy ABIT-a pod kątem potrzeb każdego użytkownika w każdym kraju.

 

ABIT Audio EQ: interakcyjny hardware dla audiofilów

 

ABIT Audio EQ to pierwsza aplikacja dedykowana poprawieniu jakości dźwięku wbudowanego w płytę układu audio. Celem jej opracowania było uczynienie systemu dźwiękowego dostępnego "na pokładzie" płyty porównywalnym z domowym zestawem stereo. Narzędzie to zostało przygotowane w laboratoriach badawczych ABIT Audio Research Laboratories w Tajpej na Tajwanie przez ten sam zespół fachowców, który wprowadził dźwięk Dolby Digital na płyty firmy ABIT. Audio EQ korzysta z zaprojektowanego przez firmę ABIT kodeka audio, który udostępnia użytkownikom szereg pożytecznych funkcji. Korektor graficzny zaprojektowano na wzór tego typu rozwiązań spotykanych w drogich kartach graficznych i domowych zestawach hi-fi. Dźwięk regulować można w zakresie od +12 do -12 dB w (5 przedziałów) oraz 100 Hz do 16 KHz (10 przedziałów). Dostępna jest również opcja wyboru efektu dźwiękowego dla optymalnej jakoś dźwięku podczas grania, oglądania DVD czy nawet występów karaoke! Ponadto, w skład Audio EQ wchodzi funkcja wykrywania typu połączenia, która eliminuje frustrację związaną z podłączaniem urządzeń audio, oraz możliwość sterowania cyfrowymi gniazdami S/PDIF (wejście i wyjście) w przypadku bardziej zaawansowanych komponentów.

 

ABIT Fan EQ: inteligentny wentylator

 

Funkcja Fan EQ, dostępna pierwotnie wyłącznie z poziomu ABIT SoftMenu jest obecnie częścią µGuru. ABIT Fan EQ to system chłodzenia, który inteligentnie i automatycznie reguluje prędkość obracania się wentylatora CPU w zależności od obciążenia systemu i temperatury. Jest to nasz złoty środek na problemy dotykające przede wszystkim użytkowników korzystających z wentylatorów zbyt głośnych (potrafiących grzmieć niczym turbiny startującego 747) lub zbyt cichych, które ze względu na małą wydajność doprowadzić mogą do przegrzania, a w skrajnym przypadku spalenia procesora przy większych obciążeniach.

 

Integralną częścią Fan EQ jest zaprojektowany przez firmę ABIT kontroler, który monitoruje temperaturę CPU i dostosowuje do niej prędkość obracania się chłodzącego procesor wentylatora. Gdy lekko obciążony zadaniami procesor grzeje się mniej, obroty są wolniejsze, co oznacza cichsze środowisko pracy. W przypadku większego obciążenia i wyższej temperatury prędkość obrotowa rośnie, co ma szczególne znaczenie dla stabilności, zwłaszcza w przypadku ekstremalnego podkręcania. Wyposażeni w Fan EQ użytkownicy nie mają dłużej potrzeby zaopatrywania się w drogie rozwiązania chłodzące, nie muszą się również martwić o temperaturę systemu - nawet wtedy, gdy podkręcają jego parametry działania znacznie powyżej nominalnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...