Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ono jest takie wysokie ale tylko jak procek jest podkrecony na 2500-2600 mhz w tedy tylko temp jest w okolicach 80-90 (90 to mój rekord podczas grania w FARCRY :) ) gdy procek pracuje na 1667 mhz czyli domtyślnie to mam takie temp

CPU 21 po oc 33

SYS 29 po oc 30

PWM 34 po oc na necie 56-63 w grach 85-90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje mojej płytki.Może i nie jest ona mistrzem o/c lecz po głębszym zastanowieniu.. aż tak ekstremalny o/c jak 260FSB nie jest mi potrzebny do niczego ;d poza szpanem.

Więc zostaje przy AN7 i najwyżej wymienie na coś naprawde godnego uwagi bo ani stary już nf7-s ani epox mnie ani mojego an7 na kolana nie powala.Możliwe że rev.2 bedzie warte kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do fsb 260 to trzeba dobre pamieci i niekarzdy ma taki procek by takie fsb wytrzymał bo wraz ze wzrostem FSB rośnie ilość pobieranego pradą co znaczy że wiecej wydziela np umnie 2600mhz na fsb 208 czy tez 218 temp różnica wynosi 3STOPNIE a to moim zdaniem coś zwazywszy że mam WC. A DO TEGO BY CHODZIŁO NA TAKIM FSB VCORE POTRZEBNE JEST WYŻSZE. JA PŁYTKI TEZ NIESPRZEDAJE CHOCIAŻ JAK BY BYŁO W polsce Dfi lan party to bym ise zastanowił jednak na niej oprócz wyższego FSB i karty 1Gbit i świecących w ciemności slotów TO NIC TAKIEGO NIEMA. A lasy specjaleni na pamięci niemam ochoty wydawac a w moim przypadku musiałbym lepsza zasilke tez a zbieram na monitor bo moja 15(Nec multisync V520) to już wrażenie nierobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do fsb 260 to trzeba dobre pamieci i niekarzdy ma taki procek by takie fsb wytrzymał bo wraz ze wzrostem FSB rośnie ilość pobieranego pradą co znaczy że wiecej wydziela np umnie 2600mhz na fsb 208 czy tez 218 temp różnica wynosi 3STOPNIE a to moim zdaniem coś zwazywszy że mam WC. A DO TEGO BY CHODZIŁO NA TAKIM FSB VCORE POTRZEBNE JEST WYŻSZE

żadne odkrycie.

Ja robiłem test płyty na pamięciach które chodza na 520Mhz i na procku który w innym kompie wytrzymywał 260FSB.Zasiłka w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W strasznej rozterce ;) jestem. Wyciągnąłem AN7 bo mnie wkurzał, co chwila musiałem obniżać taktowanie, albo zwiększać napiecie bo się wieszał albo resetował. Znowu założyłem 8KRA2i no i witaj stabilności :), ale ogólna wydajność jest gorsza, dźwięk też do bani.

Płytka spakowana w pudełko leży i czeka na klienta, jak się ukazał nowy bios to miałem nadzieję, że coś jest lepiej, a tu dalej lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu biosu ver 1.5 mój komp poszedł na fsb 230. Z braku czasu nie sprawdzałem stabilności w prime95, ale na poprzednim biosie przy fsb>225 raz na pięć wchodził do windy. A teraz to nawet chodził przez pół godziny i w tle odpalony był winamp. Napisze coś więcej po niedzieli. Nie zauważyłem natomiast roblemów przy wyborze mnożnika mogę ustawić każdy. Nie mogę natomiast uruchomić kompa przy asynchronicznym taktowaniu cpu/memory na żadnym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie FSB to jest norma . Czy zdazylo sie komus aby na NB polamaly sie lopatki w wiatraczku . I czy mozli we ze sie spalil nawet przy malym o/c ! Teraz jest na reklamacji i jeszcze nie wiem czy to nie to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam Abita AN7 z uGuru ktory przy O/C z poziomu windy wiesza sie odrazu po kliknieciu "applay".

Czy to jest uszkodzenie plyty?  

Bios 15  

OC uGuru Version 1.3.2

Mi sie też wiesza ten programik jest zjechany lepiej użyj Nvidia system utility. Mógłbys tego swojego thortona póścić troche wyzej bo sie marnuje patrz na mojego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam problem. Jak podkręciłem mojego bartona do 3200+ to na początku było wszystko ok. Od pewnego czasu jednak się coś rąbie. Np. Dwa razy zdarzyło mi się że podczas uruchamiania kompa z płyty odzywał się ciągły alarm z płyty gł. i po wyłączeniu i włączeniu zasilania wszystko już było ok. Patrzyłem tu na forum co oznacza ciągły pisk(błąd grafy lub RAM'u). Hmm...raczej grafa bo to chyba jej tyczy się następny problem. Po tym podkręceniu wyłącza mi się(rzadko) monitor tzn. wchodzi w tryb standby. Zasilanie CPU=1,688V; RAM'u=2,80V(po podkręceniu of course), a config jak w podpisie. Co może być przyczyną tych bubli :?: Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 padła mi po 3 tygodniach użytkowania. Przy próbie włączenia kompa ni stąd ni zowąd płyta już nie wstała - martwa. na wyswietlaczu wyswietla sie stan 09 - co by oznaczalo ze wczytuje sie system z biosu, ale zadnych objawow pracy plyty nie mozna sie doczekac. czy to pechowy egzemplarz, jaki mi sie trafil, czy jednak an7 jest produktem generalnie wadliwym - oto jest pytanie. poza tym co mam robic, czy wziac w ramach reklamacji ten sam model, czy moze wziac jakas inną plyte, chocby nf7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do kolegi pozycz od niego k.graficzną a potem włóż ja do swojego kompa i obacz co sie dzieje. Ja bym tak zrobił albo kup sobie na giełdzie jakąś za 20 zeta i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cpuid.com/clockgen.php TO JEST DOSKONAŁY PROGRAMIK DO PODKRĘCNIA CPU Z POZIOMU WINDOWS. I CO NAJWAŻNIEJSZE SIE NIEWIESZA. ZMIENIA CZESTOWTLIWOSC BARDZO SZYBKO I NIEMA TAKIEGO SKAKANIA KURSORU MYSZKI JAK W PRZYPADKU NVIDIA SYSTEM UTILITY :D NIC TYLO SSAĆ BO OC GURU TO SOBIE MORZNA W D.. WSADZIĆ. CHOCAŻ SIE PRZYDAJE DO ZMIANY NAPIĘCIA CPU I PAMIECI BO TEN PROGRAM TEGO NIE OFERUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie BIOS-u jest oznaczone rzeczywiscie kodem 90 nie 09 jak napisałem. Co do okoliczności padu płyty. Zaznaczam, że jestem userem który nie pokręca sprzetu. Tak wiec plyta padla po 3 tygoniach pracy w warunkach standardowych (standard fsb = 166, stanadrdowy mnoznik - a mam procka Bartona 2600 ) Zajrzałem na to forum, aby sprawdzic juz po fakcie jak ją oceniacie Drodzy "Podkręcacze". No po przeczytaniu calego formu od a do Z widze ze płyta jest wadliwa, a moj przypadek nie jest odosobniony. nie dosc ze płyta padla bez o/c, to w czaie 3 tygodni jej uzywania moge potwierdzic zglaszane juz wczesniej przez innych userow, problemy:

1) czeste cykliczne resety podzcas ładowania systemu (aby przerwac tą swoista petle zmnkieta, nalezalo zresetowac zworka ustawienia w BIOSIE), po jakims czasie problem powracal

2) tak sie sklada ze tez mam skaner, i tez wystepowal problem przy wychodzeniu z systemu, objawiajacy sie komunikatem, ze pamiec jest typu write i cos tam...

3) od pewnego czasu mialem zwisy ekranu po windowsem (grafe mam pelnego radeona 9200 - 128/128), czasem po 10 min czasem po 20 min, ale ekran zwisal. grafe sprawdzilem na innym kompie - chodzi bez zarzutu

4) wlaczenie opcji CPU interface powodowaly ze zwisy wystepowaly przed 10 min uztkowaniu systemu

5) no w koncu przy n-tym uruchomianiu kompa plyta juz nie wstala.

Bardzo zaluje ze przed zakupem plyty nie zajrzalem na to forum, na pewno bym nie kupil tej plyty. sugerowalem sie natomaist recenzjami w roznych serwisach. jak widac mozna na nich wyjsc zle. niech moj przypadek przypieczetuje zdecydowanie negytawna opinie na temat AN7. Dla Was, ktorzy wyciskaja ze sprzetu max mozliwosci, niech ten przypadek padu przy stanrd. ustawiniach, bedzie skuteczna przewstaroga przed kupowaniem tego niewapału, a przypadku posiadania niech przekona do najszybszego pozbycia sie.

mialem dotad nf7 (nie nf7-s), widze ze dobrze oceniacie nf7-s, wiec chyba zdecyduje sie na n7-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zaczął się w Windzie zamrażać ekran, w dowolnych porzypadkowych momentach. Zdołałem jedynie zaobserwować ze zachodzily one szczególnie gdy system był narazony na wieksze obciązenie, np juz po wlaczeniu WinAmpa :-) ekran zastygał sie niemalze od razu:-). Zadnej reakcji na Ctrl+Alt+Del, tylko twardy reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej całej wyczerpującej leORT: ORT: ORT: ktury, mam w sumie jedno, bardzo konkretne pytanie...

 

NF7-S rev.2.0 czy AN7

 

Muszę kupić płytę, a bardzo spodobał mi sie ten uGuru, ale mam fajnego procka i ramki i w sumie FSB 250 jakie co niektorzy kumple wyciągają na Abit + L12 mod też jest kuszące.

 

Czy po tym wszystkim co tu napisano, można zdecydowanie odpowiedzieć, którą powinienem kupić?

 

Kiedy wyjdzie rev.2.0, jakiś czas mogę poczekać, ale jak to będzie pół roku to chyba za długo deko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys przeczytal ten temat to bys takich durnych pytan nie zadawal :evil:

Temat przeczytałem w całości, ale tylko głupiec nie ma wątpliwosci :D

Podoba mi sie pomysl zmiany napiecia na wiatrakach z poziomu OS, bo chyba coś takiego Guru udostępnia.

 

Wiadomo coś o An7 rev.2.0 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam takie gadanie. Tadrik po prostu trafiłeś na hu.... egzemplarz. Mój kumpel kupił sobie nówkę sztukę Mercedesa E 320 CDI po tygodniu użytkowania wyjechał z rodziną w alpy no i niestety po pierwszej nocy nie mógł odpalić swojej bryki. Skończyło się na odcholowaniu samochodu do serwisu i oczekiwaniu na naprawę. Po dokonaniu naprawy po kilku tygodniach znowu coś padło. Po tych przygodach powiedział że już nigdy nie kupi sobie mesia, a trzeba przyznać że mercedesy to klasa sama w sobie niektóre egzemplarze chodzą po kilkadziesiąt lat bez żadnej naprawy - ale akurat on miał pecha!!! Te same prawa rządzą sprzętem komputerowym po prostu miałeś pecha. Każdy doświadczony maniak sprzętu przeżywał coś podobnego. Na przykład ja pare ładnych lat temu jak wchodziły na rynek nagrywarki CDR kupiłem sobie nagrywarkę Mitsumi - dałem 920 zł. Każdy kumpel mi mówił dorzuć parę groszy kup coś lepszego bo ta mitsumi jest niepewna. Wszędze w recenzjach było że mitsumi ma bardzo mały średni czas bezawaryjnej pracy i że wogóle lepiej przechodzić koło niej szerokim łukiem, ale cóż wyszło jak wyszło i ją kupiłem. Jak się okazało opłacało się, nie uwierzycie mi ale ta nagrywarka chodzi do dzisiaj to prawie.... kur... tak dawno temu ją kupiłem że nie pamiętam. Przez ten czas nagrała w chu.... płytek (nagrywałem płytki dla wszystich kolegów). Ale życie nie jest takie słodkie miałem też przypadki wadliwych produktów takich firm jak: leadtek (karta graficzna) kingstone (pamięc ram) czy seagate (dysk ide) mimo przy następnej modyfikacji mojego sprzętu będę rozważał zakup w/w producentów jakby nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...