Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!  

 

Mój znajomy ma podobny problem jak pod tym linkiem:  

http://tiny.pl/92h  

Media Player nie odtwarza płynnie muzyki, DivX też się "siepie".

czy ktoś już sobie z tym poradził ?  

 

Pozdrawiam  

Jacek  

 

Ps. Instalacja XP odpada gdyż musi być oryginał a w zestawie był 98SE.

A czemu piszesz to w tym miejscu?

Wiążesz to jakoś z AN7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!!!

 

Mam plyte Abit AN7 i od kilku dni wiatraczek na plycie normalnie oszalal. Harczy jak szalony. Wczesniej chodził cichutko. Kompa mam na plombie wiec nie moge go zmienic. Musze jechac do sklepu zeby mi wymienili ale czy do tego czasu da sie go jakos przyciszyc zmniejszajac jego obroty?

 

 

Zawiodłem sie na Abicie ze takie durne coolerki produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak mi sie gwarancja skonczy czyli za 2 lata :D

Ale teraz jest spoko bo przestal hałasowac podczas pracy komputera. Tylko przy właczeniu chwile burczy a później przestaje. Wiec mi to jak na razie nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem płytke Anita AN7, zainstalowałem stery do płyty, nastepnie uGuru. Podłączyłem głosniki 5.1 creativa 5400 i nici... nie działają. to znaczy działają ale 4 albo 3 przy roznych konfiguracjach. wszedzie mam ponastawiane na 5.1, ale jest mały problem. Gdy zaistalowałem uGuru nie ma tam jednego programiku , ktory jest w instukcji, a mianowicie Abit AudioEQ, na ktorzm ustawia sie parametry gosnikw. teraz ustawia sie to wsyzstko na opcjach zasobnika nForce. dodam , ze 2 tzgodnie temu to samo dziao mi sie na plzcie NF7+S, ktora posza do wymiany. glosniki sa dobre, bo sprawdzane na innym komputerze, czy moze byc jakis komflikt sprzetowy, czy cos takieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z zupełnie innej beczki, czy na AN7 trzeba robić L12 moda, mam bartona 2500+ i za cholerę nie wstanie mi nawet na 11x200, tylko standardowa częstotliwość 11x166, jeśli tak to czy trzeba łączyć 4 piny (po dwa) czy wystarczy tylko pin ag31 z ah32 jeśli chcę uaktywnić jedynie 11x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten temat od poczatku i mam pytanie - czy wersja 1.6 i 1.7 biosu cos nowego wniosly i czy poprwaily jakies bledy. Czy wszyscy zapomnieli o Biosie. Tu jakies Mod-Bios  -http://s6.invisionfree.com/underclock/index.php?showtopic=183

Pomiędzy tymi wersjami nie zauważyłem różnicy. Na stronie Abita jest tylko info o przystosowaniu do Semprona. Jak zmieniałem z 1.5 na 1.6 to zauważyłem że bios nominalnie rozpoznaje mojego Mobila a wcześniej tego nie było.

Jeśli chodzi o błędy to nie mam żadnych od nowości i zawsze było wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - ok dzieki.

Jeszcze pare pytan.

1. Jakie max FSB udalo sie wam wycisnąć z tej płytki?

2. Czy ktos probowal tych moderniowanych Biosow? Jak tak to jakie byly efekty?

3. Jak sie spisuje uGURU? Czy sie przydaje?

4. I jak jest w koncu z tymi alarmami bo jedni ze jak spadnie do 2000 obrotow to wlancza sie alarm inni mowia ze jak 1000?

5. O jaka wartosc zmiena sie napiecie RAM ,CPU, AGP, chipset i w jakich granicach?

Bo zastanawiam sie czy kupic AN7 czy NF7-S rev.2 bo obie praktycznie w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.niewiem bo nie uzywam wentylatorów :D

5.daje 2.95V to mam 3.02V czyli o 0.7 w góre!!

Dzieki za odpowiedzi.

4).Teraz to jestem ciekaw jak rozwiazales to ze ci alarm nie wyje?

5).Chodzi mi o zakresy napiec i o jaka wartosc je mozna zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem , biore AN7 !!!!

teraz kilka pytań:

1. Czy cooler artctic cooing 2 tc i zalman niebieski nie będą z czymś kolidowały????

2. Czy ram firmy goodram będzie dobrze działał ???

3. jak mam jedną kość to do którego gniazda mam ją wsadzić /?? , najdalej procka czy najbliżej ???

4.co mam zrobić aby osiągnąc fsb rzędu 220 ?????

5.czy na SB warto qpić takie coś http://allegro.pl/show_item.php?item=31662092 , taśma nie jest firmy 3M , jakis noname to jest.

6. Czy ta płyta ma pełnego SS tak jak nf7 ??

7 .czy jesli moj sempron poszedl na 200 fsb na asrocku bez zadnych dodatkowych zmian , to czy na an7 tesz nie bedzie problemow ???

bo widze ze jakies mody l12 trzeba robić....

8.i ostatnie , jakie moge mieć problemy z tą płytą zaraz po złożeniu pc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedzi bo zaraz ide po płyte , aha , zamierzam na sb qpić zalmana żóltego , czy zmiesci sie ??? czy moze lepiej niebieskiego /???

na czym to przykleic ?? na tym co jest w komplecie ??? (te kleje) ??

czy jakis inny sposob ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem z ta plyta:( moze wiecie jak mi pomoc?:) no wiec mam caly czas resterty czasem nawet jak windows sie do konca nie zaladuje to restart:( mysle ze to wina pamieci (memtest86 sypie mi bledami po 2min - timingi sa standardowe 8-3-3-3 aha no i najpierw dzialaly w dualu a teraz moge wsadzic tylko 1 kosc (do 3) obojetnie jaka ale jak wsadzam wiecej to komp sie nie wlacza i wyswietla mi AF) ale wsadzalam inne i jest to samo:( plyta juz raz byla w naprawie: najstabilniej mi dziala jak proc jest ustawiony na 1100mhz:) bo jak ustawiam na 166x11 to restart:( aha no i niemoge nic w biosie ustawic bo czegokolwiek bym nie ustawila restart: co sie moglo stac ? oddac plyte znowu do serwisu czy pamieci?: temp na procu bez obciazenia to 36-8c aha i zapomnialam dodac ze mam najnowszy bios 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olcia , sprawdź ramy na innym pc bo jak nie będzie działać to ram do pupy :wink:

natomiast ja mam problem ze swoim abitkiem , nie moge dać za cholere 9x223 , nawet na 1.80vcore, probowalem zwiekszyć wszystkie napięcia ale nic nie daje , prime sie wywala , ale 220 fsb tesz nie działa , po 10 min jest błąd w prime :/.nie działa mi tesz flsh menu , wgrałem najnowszą wersje i pisze ze coś tam jest old :D.

i jak włącze oc uguru to mimo iż mam gsb 220 to on to widzi jako 208......

czemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olcia naprowdopodobniej masz sypniete pamieci, bo ja mialem w swojej plytce goodramy i nic sie nie dzialo. Sproboj wgrac jeden z hackowanych biosow zwiekszajac stabilnosc. I koniecznie sprawdz pamieci. Bo moze nawet sa sprawne tylko niekompatybilne z Twoja plyta moze mieslimy pamieci na innych kosciach.

Hudy: Flashmenu Ci nie dziala bo nie masz wersji 1.35 jesli chcesz aktualizowac bios z netu potrzebujesz najnowszej wrsji jesli z pliku wuystraczy Ci ta co jest na plycie.

Nie wiem co sie dzieje z waszymi plytami ale moja plyta jest poprostu bezbledna. no moze moglaby miec dziajalacy mnoznik 10 i 10,5

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna jest ta płytka , mam 220x9 na standard vcore , ram jest ustawiony na turbo, i wczesniej miałem błąd w prime po 10 min przy vdimm 2.65 , a jak zmniejszyłem do 2.50 to po 4 godzinach był błąd :?

heh , ale to chyba znaczy że pc jest stabilny :)

będe prubował na fsb 230 , an7 to super płytka 8)

aha , co daje ustawienie cpu interface enabled i czemu jak to włącze to sie pc zawiesza podczas postu ????

i czy jak mam teraz 9/220 i timingi : 2.5/3/3/8 przy 2.5v to czy jak zrobie l12 moda to dam większe fsb ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilam pamieci(timingi auto) na kt4v fsb333 synchro z procem xp2600 /3dmark2001/super-pi/aquamark/memtest pod wina i zero problemow/ wszystkie testy przelazl a tu sie sypia odrazu jak ustawie 333 albo 400 synchronicznie do procesora:( wiec to chyba jednak plyta:( no albo procek ale tego mi sie niechce zabardzo sprawdzac:) cooler jest napewno dobrze zalozny temp ok-38c (hardcano tyle pokazuje) na srednich obrotach:( probowalam juz wszystkiego asynchronicznie/synchronicznie i pupa:( na fsb 100 dziala najstabilniej:) 133 juz sie sypie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Olcia: A nie masz nikogo z innymi memorkami? Sprawdz jak jest z innymi. Jesli Ci sie nie uda mozesz mnie zaprosic na serwisowe piwko :) Obadamy sprawe jesli oczywiscie sie nie wstydzisz :)

 

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...